Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę poczytać coś fajnego

KSIĄŻKA która zmieniła moje życie

Polecane posty

Gość jestem brzytka jak brzytwa
a i jeszcze "Jak przestac sie martwic i zaczac zyc" - autora nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolipo
"Mistrz" Andy Andrews. Książka pokazuje, w jaki sposób nabrać w życiu perspektywy, koniecznej do bycia szczęścliwym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdjęcie w sepii
"Złodziejka książek" Marcusa Zusaka, rewelacja, książkę czyta się jednym tchem. A o czym jest? o tym , że wśród wszechobecnego okrucieństwa, można spotkać dobro. Łzy gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pierwsza książka "Jeszcze nie teraz'' (autora nie pamiętam, czytałam ją kiedy miałam jakieś 10 lat), nauczyła mnie że na miłość miałam jeszcze wtedy czas :D niestety za mocno do serca sobie ją wzięłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażynnna
Biblia :) wiem że nikt nie zcyta, ale spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bramy raju" Jerzego Andrzejewskiego. Książka jest raczej króciutka, ale uwaga! Nie ma kropek... To jakby jedno niekończące się zdanie... Dokładnie to są chyba 3 zdania, z czego ostatnie brzmi "I szli całą noc". Gorąco polecam, bardzo symboliczna, metaforyczna, ukazuje czystą prawdę o wielkich ideach porywających tłumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lp[l[p
jak czytam, ze ksiazka paulo coelho czy tez cien wiatru zmienila czyjes zycia, to smiac mi sie chce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm prosze wybaczyć, nie pamiętam autorów. Oskar i pani Róża (o umieraniu dziecka) Kolor purpury (oj nie da sie tego opisać to trzeba przeczytać. Kobieta ma bardzo pod górke w zyciu a mino to odnajduje szczęście. Książka pisana w formie listów do Pana Boga) Chinski kopciuszek (matka dziewczynki zmarła przy jej porodzie, całe życie była traktowana bardzo źle właśnie dlatego, była obwiniana za śmierć matki. Nimo to doszła do wielu rzeczy. Autobiografia, daje do myślenia) Tysiące wspaniałych słońc I sała saga o ludziach lodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limurian
"Sto lat samotności" Marqueza wracałam do tej książki z milion razy jest cudowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie o tym pomyślałam :D jeśli książka Coehlo potrafi zmienić życie... nie zazdroszczę :) na poważnie: mój sposób postrzegania świata i ludzi zmieniały publikacje nt. II wojny światowej, zwłaszcza obozów zagłady (nie wymienię jednej, było ich sporo), wspomnę rónież o japońskiej jednostce 731, brrrr :o a "do poczytania"? Anna Karenina, Mistrz i Małgorzata, Regulamin tłoczni win - te utkwiły mi w pamięci, większość książek podoba mi się w trakcie czytania, a po miesiącu nie pamiętam tytułu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limurian
Coehlo filozof dla.... ekhem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniła , Tako rzecze Zaratustra- NIetzsche, przeczytałem wyczerpujące omówienie książki "Egzekutor" -Dąbrowski, rzecz o wykonawcy wyroków śmierci w AK, szokująca prawda o wojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo "Forrest Gump" Winston Groom "Bóg urojony" Richard Dawkins "I nie było już nikogo" Agatha Christie "Karty na stół" Agatha Christie "Nowy, wspaniały świat" Aldous Huxley "Miasteczko Salem" Stephen King "Zielona mila" Stephen King "Skazani na Shawshank" Stephen King

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zbrodnia i kara" Fiodor Dostojewski "Idiota" Fiodor Dostojewski "Mistrz i Małgorzata" Michaił Bułhakov "Lolita" Władimir Nabokov "Anna Karenina" Lew Tołstoj "Wojna i pokój" Lew Tołstoj "Śmierć Iwana Iljicza" Lew Tołstoj "Wstęp do psychoanalizy" Zygmunt Freud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dołącze się do tematu
"Pełnia księżyca" - nie zmieniła mojego życia ale napisana w zabawny sposób. Dowcipnie opisane sytuacje, fajnym językiem. "Cały czas świata" - też nie zmieniła mojego życia. To bardzo cienka książka, zastanawiam się czy to nie jest scenariusz do filmu. Główna bohaterka dowiaduje się, że ma raka mózgu, od tego momentu postanawia zrobic wszystko, czego jeszcze nie zdążyła sprobowac w swoim życiu. Kończy się tragicznie. "Nad Niemnem" - także nie wpłyneła na moje życie. Jednak mam do niej jakiś sentyment. Przypomina mi dzieciństwo, moje wakacje, które spędzałam u mojej babci na wsi. Opisy życia na wsi w tej książce nie są mi obce, znam je autopsji. A tak wogóle to nadal szukam książki, która wpłynełaby na moje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elMagico
jakas lektura ze szkoły sredniej nie przeczytałem jej i powiedzialem pani od polskiego, że nie mam zamiaru tego czytać. Totalne dno, za wydawanie którego powinno stosowac się podatki ekologiczne wobec wydawców za niszczenie papieru. Spowodowało to szybką wymianę zdań miedzy mną a czyniąca misję oswiecania panią pedagog. w efekcie czego rzuciłęm szkołę i zajełem się czymś bardzeij produktywnym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadna nie odmieniła
mojego zycia.Wiele ksiazek wprawilo mnie w rozne stany szczególnie refleksyjne,ale do cholery nie mozna kierowac się w zyciu tym co ktos wykreowal na wlasny uzytek . Trzeba miec swój rozum:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiech zabity przez łzy
boska trójca: osho coelho de mello piewcy chaosu międzyczaszkowego lepsi są: Reksio Miś Uszatek Bolek i Lolek oni przynajmniej żyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie wreszcie jakies dobre ksiazki a nie coehlo 😭 choc przyznam, ze kiedy próbowałam go czytac niezle poprawial mi humor. nieraz po jego filozoficznych rozkminkach płakałam do łez :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 895tgfrjnvw,buh4p
Clarissa Pinkola Estes "Biegnąca z wilkami" dla kobiet, które czują się słabe, a chcą być silne. Działa, przetestowałam :) To zbiór baśni i podań ludowych analizowanych w duchu psychologii archetypów Junga. Trudna lektura, książkę czyta się długo, bo nie można za dużo naraz (mi w sumie zajęła rok), ale pozwala odkryć we własnej psychice siły, o których się nie miało pojęcia, i w pełni z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamania
"W poszukiwaniu Boga" "Koniec współuizaleznienia" "Sztuka podstępu" ksiązki te miały na mnie ogromny wpływ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja Wam powiem ze
mi się podobala książka "My dzieci z dworca Zoo" może glównie wlaśnie dlatego że wszystko co opisane w tej książce wydarzylo się naprawdę.. no i "Wyrocznia księżyca" też mi się podobala byla naprawdę wzruszająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak...njuytvnjknj
podnoszę bo "Ania z Green Wzgórza:)"też uwarunkowała we wczesnej młodości moje cele jakieś marzenia itd....Czytając temat autorki przez chwilę zwątpiłam czy to nie ja go stworzyłam...:P:D.Lubię też "Pat ze Srebrnego Gaju".Może utworzymy jakiś fanclub?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×