Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytankkkkoo

czy ginekolog mógł się pomylić w określaniu tygodnia ciąży?

Polecane posty

Gość pustak szklany
dobra, inaczej, USG oblicza termin porodu na podstawie wielkości płodu i od tego odejmuje 40 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustak szklany
no i jakbys nie liczyla, to zawsze w dnu zaplodnienia bylas co majmniej w 2 tygodniu ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
ehhh czyli podsumowujac ta długa dyskusje nigdy sie nie dowiem czy jestem teraz w 9 czy 12 czy 10 czy 8 tygdoniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustak szklany
no to znowu Cie z\dziwie Franka :P ale moj gin nie liczyl wg om, bo mam nieregularne cykle. W karcie mialam wpisany termin z usg. Z reszta wiedzialam, kiedy zmajstrowalismy i wszystko sie zgadzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posluchaj
ciaze liczysz od ostatniej miesaczki czyli tak jak myslisz ze w momencie w ktorym sie dowiedzialas bylas juz w 4 tyg ciazy. teraz jestes w 12 tyg. a termin masz na 18.12.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pustaku nie istotne co ile masz okres a kiedy miałaś ostatni,dziwnego nierealnego moim zdaniem masz gina albo ty nie wiesz co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam problem ponieważ miałam stosunek 31.10.14 i 8.11.14 miesiączki miałam zawsze nieregularnie i nie pamiętam daty ostatniej.. usg w dn 29/12/14 wskazuje ciążę 9t6d zaś dnia 17.02.15 takie bardzo dokładne wskazuje na 16t4d następne zaś dn. 31.03.15 wskazuje że ciąża ma 22t6d proszę o pomoc wiec kiedy doszło do zaplodnienia, ponieważ stosunki były z innymi partnerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woek ciazy mozna okreslic na jej poczatku. Teraz niestety jesli sa takie roznice to juz sie nie dowiesz,bo plod rozwija sie w swoim tempie. Jedno dziecko wazy 3kg inne 4kg. Urodzi sie to odejmiesz 38tygodni. O ile oczywiscie urodzi sie w terminie,ale w sumie nawet nie bedziesz wiedziala kiedy to w terminie. Pozostaja testy DNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między stosunkami było tylko 8 dni różnicy, nigdy nie dowiesz się na podstawie usg kiedy doszło do zapłodnienia, usg podaje tylko szscunkową datę i najbardziej miarodajnie robi to do 12tc, później płody rosną bardziej indywidualnie, wg pierwszego usg bardziej pasuje zapłodnienie 31.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Witam. Tak patrze i czytam. A pytanie mam takie. Czy lekarz moze sie pomylic z ciaza az o 2 tygodnie i okolo 3 dni? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lekarz określa wiek ciąży na podstawie USG -mierzy wielkość zarodka. 

Na tym etapie nie ma możliwości pomyłki o prawie 2,5 tygodnia.

A w którą stronę ta pomyłka? Podaj konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Ginekolog okresla na dzien dzisiejszy 10w6d a stosunek odbyl sie 27.05.2019r. bez wytrysku do srodka na tzw "czujke" i nastepny z wytryskiem do srodka. 16.06.2019r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ostatni okres kiedy miałaś?

Wiek ciąży od początku taki sam wg usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Okres 19.06.2019r. A na pierwszej wizycie tydzien temu w srode mialam : 9w6d a teraz w ta srode dokladnie tydzien pozniej 10w4d tak jak by 2 dni młodszy plod sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Tam post wyzej pomylka mala. Nie mialo byc 10w6d tylko 10w4d. Pisalam o drugiej wizycie ostatniej a myslami bylam w pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Coś tu nie gra. Jakim cudem miałabyś zajść 16.06 skoro 19.06 miałaś okres?

Jak długie cykle i czy regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Mowisz 16.06 a co mam powiedziec na temat 27.05? Ta data mnie interesuje 27.05. Jesli wtedy mogla bym zajsc w ciaze to by mi pomogla ta wiadomosc. Czy poprzez Preejakulat moglam zajsc 27.05?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

A okres mialam po 7 dni regularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No ale to był okres w końcu czy nie? Tego 19.06?

A wcześniej kiedy miałaś okres?

Bo skoro to 11 tc trwa to 19.06 nie miałaś okresu a plamienia/ krwawienia ciążowe albo innego rodzaju.

Dlaczego drazysz tak ten temat? Kwestia ojcostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cykl ile trwa a nie ile trwa krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Po 29 dni. Tak tak jak wspomnialas. Kwestia ojcostwa 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

Ulatwi mi to weryfikacje poniewaz 2 i pol tygodnia to jest duzo jak na 10tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

19.06 nie miałaś okresu bo byłaś już w ciąży. Wg wieku ciąży wychodzi że zaszlas w okolicy 16.06 z tamtego pełnego stosunku.

Ten majowy nie ma znaczenia. Taka różnica wieku ciąży byłaby od razu widoczna na USG. Nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A data początku przedostatniego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperKtos

To czyli po twojej wypowiedzi wychodzi na to ze ginekolog pomylil sie o 2 i pol togodnia? Czyli jednak moze sie pomylic. No nic. Test mnie bedzie czekal do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×