Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no frost

Do posiadaczy lodówek typu no frost.

Polecane posty

Gość no frost

Nie lubię rozmrażania, dlatego planuję zakup lodówki no frost. Słyszałam, że lodówka bezszronowa ciągnie więcej prądu. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile pradu zuzywa lodowka nie zalezy tylko od tego czy jest no frost. jak ogladasz lodowki to zawsze na nich jest napisane ilosc zuzywanej energii - wybierz energooszczedna z funkcja no frost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
ja własnie jakiś czas temu kupowałam lodówke. Zrezygnowałam z no frosta. Po pierwsze zwykłej lodówki dobrej kalsy i tak nie musisz rozmrażać często. zwykle raz na rok wystarczy, a i tak robi się to żeby lodówke pożądnie umyć. Po drugie no frost bardzo wszystko wysusza ;/ warzywa, owoce, cisto, wędlina sery - wszystko musi być SZCZELNIE zawinięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Frost to na pewno wygoda, nie wyobrażam sobie odmrażania mojej wielkiej lodówki, musiałabym zaczekać, aż wszystko pozjadamy dopiero mogłabym ją odmrażać. Ale to nierealne, co tydzień robi się zakupy, i jedzenia ciągle przybywa... a z No Frost nie muszę pamiętać o odmrażaniu. Raz na jakiś czas dla higieny wymyje tylko półki. Co do wysuszania, to może rzeczywiście podsusza jedzenie, ale zwykle wędlinę trzymam w pojemnikach. Ja mam lodówkę Whirpoola, ale słyszałam, że LG lepsze. Spokojnie kupuj z No Frost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam no frost LG od 3 lat i jestem bardzo zadowolona że odpada rozmrażanie, nie zauważyłam zeby produkty wysychały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo LG to widziałam ostatnio bardzo ładna czerwoną lodówkę przy okazji zakupów w Almi Decor. Miała ona motyw kwiatów na drzwiach i kryształki, niezłe co? Oczywiście No Frost obowiązkowo i z tego co mówił sprzedawca 5 lat gwarancji, nie wiedziałam, że na tak długi okres gwarant daje zabezpieczenie. Ale to dobrze, przynajmniej jest spokój na te 5 lat, a przy tej lodówce tym bardziej, bo nie jest tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam przyjemność ją obejrzeć. Robi wrażenie. A faktycznie te 5 lat gwarancji jest bardzo dużym atutem. Całe szczęście nie tylko ten model jest objęty tym programem :) Tutaj można znaleźć pełną listę modeli --> http://www.5lat-gwarancji.lge.pl/ Co do wysuszania. Nie zauważyłam, a u mnie też dość długo już stoi No Frost, właśnie LG i na prawdę nie mam takich problemów. A brak konieczności rozmrażania i usuwania szronu ze ścianek jest bardzo wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matala
Dorka! Jak się pomyśli o upalnym lecie, to warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie myślę o lecie, na naszym poddaszu jest zwykle bardzo gorąco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
mam lg no frost-rewelacja.nie trzeba rozmrażac ,co do wysychania produktów spożywczych to nie zauważyłam jakijś istotnej różńicy pomiędzy no frost a zwykłą lodówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie. Ja zawsze miałam nawyk pakowania żywności w pudełka szczelne opakowania lub woreczki i żadne wysychanie żywności nie ma miejsca. ja w swojej lodówce LG chwalę sobie bardzo tą szufladę FRESH, gdzie jest inna temperatura, niższa niż w całej lodówce... a piwko z takiej szuflady jest idealne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wysychanie żywności również się nie boję, jedyny mój dylemat to właśnie ta kostkarka i dozownik wody, czy warto za to dopłacać, czy to raczej nie potrzebny gadżet... chociaż w tej chwili to już pewnie mój TŻ i tak sie nie da przekonać, by kupić inną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przxesadzacie z tym wysychanie
wystarczy trzymać żywność w przeznacoznych do tego szufladach - sa na warzywa, sery, mięso i wędliny ja mam lodówkę boscha, no forst, z klimatyzacją i filtrami, ponad dwa lata już jest idealna - nie zauważyłam większego poboru prądu, wręcz przeciwnie, ale nie wiem czy to zasługa lodowki czy zmywarki, mam oszczędnosci dla mnie podstawową zaletą jest to że żywność jest kilka razy dłużej świeża niż w starej lodówce - mam porównanie - bo miałam przez jakiś czas dwielodowki i mogłam na bieżąco porównać genialna jest szuflada na mięso i wędlinę, ta chłodniejsza - zapomniałam co to oślizgła wędlinka, a mięso moge kupić raz na tydzień i nic sie z nim nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Liebherr-to najlepsza marka lodowek .Są drogie ale warte swojej ceny.To mercedes wśród lodowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxela
polecam lodówkę no frost LG - rewelacja , użytkowałam taką przez 5 lat, przeprowadziłam się i kupiłam identyczną, nie zamieniłabym jej na żadną inną. Nie zauważyłam wysuszania żywności. Szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam lodówkę producenta, który raczej sie z lodówkami nie kojarzy - bo Sharp-a. Lodówka, ta oprócz NO FROST ma system Hybrid cooling , który ma zapobiegać wysychaniu żywności - oświadczam działa REWELACYJNIE. Poza tym ma piękny kolor waniliowy - pasowała idealnie do szafek w tym kolorze. Polecam, naprawde polecam. Nie sa tanie, ale zaporowo też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telcia_BM
Niedawno zmieniliśmy naszego 12-letniego Zanussiego na nowego Siemensa No Frosta. Wszystko super, bardzo funkcjonalna, pojemna, nie zauważyłam większych problemów z przechowywanymi produktami.. Jest jednak jeden mankament! wydaje denerwujące dźwięki. Myślałam ,że to jakaś wada tej marki. Wzywałam nawet serwis, bo wydawało mi się, ze chyba coś jest z nią nie tak. Kwiczy, wyje, jakbym przesuwała meble po posadzce;) Być może te odgłosy są spotęgowane otwartą przestrzenią (mam tzw. otwartą kuchnię wraz z jadalnią). Jednak bardzo mnie wkurzają i przyznam się szczerze następnym razem na pewno nie kupiłabym znów no frost. Z tego co rozmawiałam ze znajomymi, to nie jest problem wyłącznie siemensa, więc proponuję najpierw sprawdzić ten przykry mankament... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
no coś ty ,a moja jest cicha jak myszka,może twoja ma jakąś wadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam LG. Całkiem cicha ona nie jest ale nie przeszkadza to za bardzo. A co do wysuszania to faktycznie trzeba pilnować żeby jedzenie było w pudełkach albo w folii. Ale za to warzywa itp dużo dłużej są świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullina
Prawda jest taka,że jeśli lodówka ma kompresor linearny , taki jak mają niektóre lodówki LG, to ma niskie zużycie energii i dłuższą żywotność, a na dodatek nie pracuje głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranna-rossa
Warto dodać, ze kompresor linearny eliminuje wahania temperatury w lodówce między włączeniami kompresora, co znacznie wydłuża świeżość żywności. LG na kompresor linearny daje aż 10 lat gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia*****tusia
Tylko LG stosuje takie kompresory w swoich lodówkach, czy to standard wyposażenia większości modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrażam sobie teraz lodówki bez no frost. Od roku mam Samsunga i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelia
Kompresor linearny jest wyposażony w silnik liniowy raczej tylko w lodówkach LG. Czytałam gdzieś, ze rozwiązanie to zostało opracowane i zastrzeżone przez firmę LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabunia
Podobno kompresor linearny redukuje też wahania temperatury w lodówce co sprawia, że wydłuża się świeżość żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjags
Dziewczyny a jakie konkretnie modele maja kompresor linearny? Przyznam, że zainteresowała mnie to a jestem właśnie na etapie szukania dobrej lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buła22
Musisz rozejrzeć się po sklepach, na pewno model GS5162PVJV ma kompresor liniowy, poza tym posiada także Total no Frost i ochronę wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snieżynknka
Kompresor linearny, a silnik linowy (o ile jest jakaś różnica :-) Modeli jest sporo, zależy jaki przedział ceny Cię interesuje i co dodatkowo jest dla Ciebie istotne w lodówkach, bo ja np. szukałam modelu, który można będzie podłączyć w dowolnym miejscu i znalazłam świetny model z systemem "Bez hydraulika".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ollivka
Takie są najlepsze, bo pewnie większość użytkowników i tak woli korzystać z wody butelkowanej albo filtrowanej. W tym przypadku nie ma ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluddka
W kompresorze linearnym jest silnik liniowy, którym zastąpiono zwykły silnik obrotowy. A to znacznie zredukowało liczbę awaryjnych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×