Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anettw

Czy bez rozwodu maz obcokrajowiec zobowiazany jest pomoc mi finansowo?

Polecane posty

Gość anettw

Witam! Przepraszam, jesli powtarzam temat , ktory moze juz tu byl , ale niestety nigdzie nie moge dowiedziec sie bezplatnie w sprawie, w ktorej mam problem. A wiec - jestem mezatka , maz jest portugalczykiem, nie zyjemy ze soba, poniewz raz mnie pobil i odeszlam, ecz nie mamy ani spearacji, ani rozwodu. Wyjechalam do Hiszpanii do pracy, teraz wrocilam i brakuje mi srodkow do zycia. Nie mamy dzieci. On pracuje we francji i zarabia ok 4 tys euro. Czy w takim wypadku istnieje jakies prawo, ze powinien mi pomagac finasowo ? Odmawia mi jakiejkolwiek pomocy mowiac , ze nie ma zobowiazan wobec mnie... Prosze o rade - czy moze jakies miejsce gdzie moglabym zasiegnac takiej informacji. Z gory serdecznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro nie macie dzieci
on niestety nie musi Ci pomagac jesli nie chce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrowolnie
może ci pomóc dobrowolnie, jeśli zechce może go poproś o pomoc jakąś niewielką może nie odmówi jeśli rzeczywiście potrzebujesz chwilowej pomocy a nie jest to z pazerności poproś ale bez roszczeniowej postawy zaznacz mu że się kiedyś zrewanżujesz gdy on będzie w potrzebie w końcu, ludzie z dobroci pomagają sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettw
Mhm...juz niestety prosilam - beozczeniowej postawy...mowilam takze, ze oddam, lecz niestety bez rakcji...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alciaaa
nie, on nie ma wobec cieb żadnych zobowiązań... Musisz nauczyć się być samowystarczalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko gdybyś była starsza
i jeszcze dzieci = owszem... ale w Twojej sytuacji licz tylko na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgf
Obowiazek alimentacyjny jest rowniez w stosunku do malzonka, nie tylko dzieci! Malo tego nawet rodzice moga pozwac dzieci o alimenty. Malzonka, ktorej sytuacja jest znacznie gorsza niz jej meza ma pelne prawo podac go o alimenty. Tak mowi prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettw
Dziekuje za odpowedzi :) fgf - czy wiesz moze gdzie moglabym sie zglosic o taka rade lub pomoc? Czy trzeba po prostu znalesc prawnika specjalizujacego se w prawie rodzinnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo jest twoim mężęm
tak długo co jego to Twoje. (w druga stronę też to działą). Przynajmniej w Polsce, nawet oficjalna separacja nie zwalnia męża z odpowiedzialności. szkoda, że nie wniosłaś o rozwód z jego winy od razu po pobiciu. Miała byś i rozwód i alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo jest twoim mężęm
przy małżeństwach mieszanychi to jeszcze za granicą jest trudniej, bo gdzie takiego szukać? W przypadku dzieci istnieje szereg uregulowań prawnych. Powinnaś się poradzić prawnika, bo każda sytuacja jest inna. Poszukaj w internecie bezpłatnych porad prawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettw
Slicznie dziekuje za odpowiedzi i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×