Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość problemzcoleslawem

jak zrobić colesława

Polecane posty

Gość problemzcoleslawem

w sieci jest ze 100 przepisów na coleslawa - robiłam chyba z połowy - i żaden mi nie zmakuje... co jest... białą kapustę tnę i potem wrzucam do robota by lekko posiekał - daje marchewke na grubych oczkach i potem się już nacudowałam i nie wychodzi.... nie wiem juz czemu....jakieś rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara dupa ze mnie
a co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemzcoleslawem
surówka - na mieście jak jadam jest super - a moje koncza w kiblu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie używać jogurtu!! Nie znam się na sztuce kulinarnej ale czytalem na jakimś topiku że jogurt psuje salatkę i nadaje się ona potem do wyrzucenia. A tak w ogole - na cafe nie raz mozna bylo się spotkać z destrukcyjna siła jogurtu naturalnego ;) Życzę udanych eksperymentów! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość destrukcyjna siła jogurtu
Potwierdzam! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemzcoleslawem
to co mleko lub śmietanę z majonezem.... a jak śmietane to jaką 18% zotta lub danona? bo geste są czy maja byc zadkie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie dodawaj smietany do saltki [ nie wiem skad ten pomysl] tylko dobrej jakosci majonez. Ja robie coleslaw troche inaczej ale i tak wychodzi pyszny. otoz siekam bardzo drobniutko kapuste pekinska i odrobine sole zostawiajac ja na godzine aby "puscila " sok. Potem odciskam ja aby jak najwiecej wody z niej wyszlo , nastepnie dodaje marchewke troche cebulki kwasne jablko i majonez , doprawiam do smaku i jest bardzo dobra. Na wyspach dodaja do tej salatki ser zolty ale moim zdaniem jest ona wtedy bardzo " ciezka" . Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię tę sałatkę
Kapustę drobno siekam w specjalnej przystawce do maszynki elektrycznej (można drobniutko posiekać nożem, lekko solę by troszkę zmiękła. Potem dodaję marchew startą na tej samej maszynce lub na tarce, troszkę drobno pokrojonej cebulki, łyżka majonezu. Przed majonezem dodaję troszkę octu winnego i łyżkę chrzanu tartego. Majonezu nie za dużo, żeby nie była ciapowata. Może być majonez z kwaśną śmietaną - pół na pół ale śmietana 18% i nie taka ciągnąca jak z zott tylko taka w kwadratowym pudełku, co ją można "odkroić" łyżką. Chrzan daje ten charakterystyczny smak colesława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię początek jak powyżej
ścieram kapuchę, marchew i cebule. potem majonez "(ze 2 łyżki)mieszam z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny i pieprzem,a i 1/4 łyzeczki musztardy, najlepiej wytrząsać np. w słoiczku.i polewam składniki i mieszam. wg mnie najlepszy przepis, moze konkurować z tymi z miasta (mi najbardziej smakuje w kfc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Kroję drobno białą kapustę -teraz młoda jest pyszna,dodaję marchewkę i cebulę .Wszystko lekko solę ,odrobinę cukrzę ,daję swieżo zmielony pieprz .skrapiam octem winnym i polewam odrobiną oliwy na koniec natka drobno posiekana i wychodzi pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta ostatnia z młodej kapusty
To nie jest colesław!! do colesława chrzan to podstawa i na pewno nie z młodej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coleslaw kurde
Czyt. kolslou i sie nie odmienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zwał tak zwał
wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemzcoleslawem
dzieki - za porady - zastanawia mnie smietana którą można pokroić nożem... chyba nie czytam ze zrozumieniem tekstu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemzcoleslawem
odkroić łyżką... czytam czytam i pomału kumam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to jest tak
Śmietany są zagęszczane i niektóre mają konsystencję ciepłego budyniu a niektóre jak lekko ścięta galaretka a niektóre takie "sztywne" że biorąc z kubka łyżkę śmietany reszta się nie zlewa tylko "trzyma formę". Kiedyś u babci zsiadłe mleko w kamionce właśnie też tak się zachowywało, można je było łyżką kroić, mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coleslaw z chrzanem
4 szkl rozdrobnionej bialej kapusty 4 szkl rozdrobnionej czerwonej kapusty 2 szkl rozdrobnionej marchewki 1 / 4 szkl drobno pokrojonej w plastry cebuli, 4 2 zielone jabłka, obrane, rdzeniowe i pocięte na kostki 2 łyżeczki świeżego soku z cytryny 1/2 szkl cukru 1 / 2 szkl octu jablowego 1 1 / 2 lyzekczi soli 1 łyżeczka świeżo ziemielonego pieprzu 1 szkl majonezu 3 lyzki swiezego chrzanu lub 6 lyzek chrzanu ze sloiczka 1/4 szkl kwasnej smietany 1 lyzka musztardy w osobnej misce wymieszac jablka z sokiem z cytyny, dodac do warzyw, w miseczce przydotowac sos z podanych skladnikow i dodac do kapusty, odstawic na 1h do lodowki lub na cala noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coleslaw jest tylko z białą
kapustą, marchwią, cebulą i sosem... a z innymi kapustami i jabłkiem to już zwykła surówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coleslaw z chrzanem
ok to tu masz link do salatki, jest to przepis jednego z najbardziej znanych kucharzy w stanach, a jak wiadomo coleslaw to typowe ametykanskie danie :) zamiast czerwonej mozesz sobie dodac bialej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemzcoleslawem
no nic - może w koncu się uda... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×