Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Krucho, ale też nie zdarzyła się sytuacja, żeby pacjentkę odesłali z powodu braku miejsc, bo dopytywałam o to mojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusia709
Kajka to trzymamy wszystkie kciuki za szczęsliwe rozwiązanie :) Wg mnie nie ma czegos takiego, że da sie kopertę lekarzowi i zalatwi CC. Do CC musza być wskazania medyczne. Chyba, że w Św. Łukaszu moze jest taka możliwość, tylko że tam cena porodu naturalnego zaczyna się od 3500zł. CC z pewnoscią drożej. Jeśli chodzi o parkitkę to nie ma mozliwości zapłacenia za CC, moja koleżanka miała dziecko o wadze powyżej 4kg i załatwiła cc w poznaniu, bo tutaj nie było możliwosci załatwienia cc nawet ze względu na duże dziecko, co w niektórych szpitalach jest uznawane za wskazanie do CC. I z tego co słyszłam to lekarze nic nie mają do powiedzenia bo ordynator o wszystkim decyduje, a on jest szczególnie nastawiony na naturalne porody i naturalne karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam takie opinie na temat parkitki i forsowania porodów SN- nawet chyba tutaj dziewczyny coś wcześniej pisały o tym. Dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe, bo jeśli są wskazania cc to raczej nie bez powodu. No chyba, że wychodzi się z założenie, że wie się i tak najlepiej a wszystkie ciężarne przychodzące ze wskazaniem do cc "załatwiły" to sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusia709
KaMa gratulacje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Pierworodka ja też jestem po wypadku a miałam go już prawie 6 lat temu miałam złamaną kość krzyżową i nie mogę mieć porodu siłami natury. Ja otrzymałam od swojego lekarza neurochirurga zaświadczenie że mogę mieć tylko cc i tylko w znieczuleniu ogólnym bo w kręgosłup robic znieczulenie jest zbyt ryzykowne i mam to dołączone do karty ciąży więc raczej żaden lekarz nei powinien się doczepić. Ty co prawda masz kręgi szyjne więc możliwe będziesz mogła mieć znieczulenie w kręgosłup ale co do porodu to najlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem chirurgiem i niech Ci wypisze zaświadczenie jeżeli będzie taka potrzeba że nie możesz rodzić sn i będziesz spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa88
hej wam mam pytanie czy któras z was chodzi lub chodziła na SR na ul. Czecha do tych położnych z Parkitki i jeśli tak to czy warto? czy jesteście zadowolone? bo darmowej w cz-wie chyba nie ma? i cz znacie jakąś fajną położna z parkitki z ktorą moznaby sie umówić "prywatnie" na poród?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias87 dzięki ci bardzo juz jestem bardziej spokojna tylko nie mam jeszcze zaświadczenia od neurochirurga a jak mówisz ze wystawi mi coś takiego to muszę isc do niego, tym bardziej ze po wypadku nie miałam robionego kontrolnego tomografu i tak na slowo honoru zdjęłam kołnierz bo juz nie chciałam sie tak mocno naświetlać także nawet nie wiem w jakim stanie jest zrost i jak sie goi ten moj kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusia709
Paula - ja wybieram się do tej szkoły rodzenia w kwietniu - bezpłatnych w czestochowie nie ma, a mieszkam blisko czecha dlatego sie zdecydowałam. Tutaj na forum dziewczyny polecały szkołe rodzenia w św. Łukaszu, ale cena 600 zł jak dla mnie to przesada, poza tym zamierzam rodzić na parkitce, wiec myślę, ze lepsze spotkanie z położnymi z tego szpitala bo można się wiecej dowiedzieć, zwiedza się trakt porodowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto dzisiaj wykorzystał ładny dzień i dotleniał na spacerku siebie i brzuszek/dzieciaczka?;) Ja 2,5 godziny dzisiaj spacerowałam. Super, że wiosna już nadchodzi i częściej można będzie sobie tak pochodzić. Ponoć częste spacerki dobrze mogą wpłynąć na poród i sprawić, że będzie łatwiejszy i szybszy. Coś wiecie może na ten temat? Wieczorem chyba padnę i zasnę snem kamiennym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusia, a czy mogłabyś napisać trochę więcej szczegółów o tej szkole rodzenia przy Czecha, np. ile godzin, jak często zajęcia,kiedy rusza nowa edycja, cena itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
A pierwodka do jakiego neurochirurga chodzisz?? Czyli żadnej operacji w związku z tym wypadkiem nie miałaś?? Ja miałam i mam cała dokumentację więc z tego też względu nie miałam żadnych problemów z tym zaświadczeniem tym bardziej że ja miałam zakaz zajścia w ciążę przez 5 lat więc ja od początku wiedziałam że tylko cc mnie czeka. Jak masz dobrego lekarza może ci da ale ja bym np wszystko dała żeby jednak rodzić sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka222
Dziewczyny mam pytanie w co pakowałyście się do szpitala? Ja próbuje zapakować się w torbę ale jest tego tyle że nic mi się nie mieści ;/ Ile pampersów zabrałyście paczkę czy mniej? Ile pieluszek tetrowych? Acha a ile podkładów higienicznych jedna paczka 10 szt. wystarczy czy trzeba więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias87 mnie prowadził dr Tomasz Chrzuszcz tez z parkitki. Operacje miałam tylko szycie czoła. Podczas wypadku wylecialam z samochodu przez szybe pasażera mialam wstrzas mozgu zlamany kręg szyjny i obojczyk dokumentacje tez jakas tam mam, i dowedzialam sie dopiero miesiac po wypadku ze w ciazy jestem. W tej chwili jeszcze odczuwam bóle szyi wiec chyba bezpieczniej by bylo dla mnie rodzic cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanisa,probowałam wszystkiego odnosnie tego karmienia i nie mam pokarmu.zmieniłyśmy mleko i poki co jest super.Mala coraz fajniejsza. A jak u Ciebie? Jak Twoje Maleństwo? Bylyscie juz na kontroli bioderek? Widzę,ze sporo nowych osób na forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evia moja lekarka ma dyżury w tym szpitalu, ale tak rzadko, że przez cały mój pobyt jej nie było, więc weszłam "z ulicy". Chociaż kojarzylam położna która, gdy się przyjmowalam kończyła dyżur, bo była miesiąc wcześniej gdy byłam obejrzeć odzial. Karolinka maluszek na początku mało kupek robi, bo pije siare, której jest maleńko. Moja robila ok 3 kupki dziennie. 10 pieluch powinno ci wystarczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A podkładów ja zuzylam prawie 3 paczki. Po porodzie bardo się krwawi. Pierwsza paczka skonczyla mi sie zanim minęła pierwsza doba. Reszty nie wiem, bo mój szpital zapewnial ubranka itd. Ale mysle że powinny wystraszyć 3 tetrowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Kredkaa mała machyba kolkę, taka jest do południa marudząca, płacząca, że to chyba to. Zasnęła na dobre dopiero po południu, masakra.Zobaczymy jutro co będzie. Bioderek jeszcze nie sprawdzałyśmy, jeszcze ze dwa tygodnie poczekam. Ale na spacerki godzinne już chodzimy i to jest najfajniejsze, chociaż tu, na 1000leciu nie ma fajnych terenów spacerowych, chodniki wyboiste, plaćów zabaw też nie ma, lipa ogólnie. Przyzwyczaiłam się do północy, tam na spacery było gdzie chodzić, ruch mniejszy, chodniki nowe. Kredkaa fajnie że Twojej małej służy mleko, na pewno teraz fajnie będzie przybierać na wadze i przestaniesz się martwić. A jak Ty się czujesz? Masz jeszcze plamienia? Bo ja tak, szczególnie mi poleci jak małą długo i intensywnie karmię i zastanawiam się jak długo jeszcze będę plamić. Śpisz w nocy? Karolinka, my nie zużyłyśmy nawet 10 pampersów, bo małą zatkało i zaczęła kupać normalnie dopiero w 4,5 dobie, pieluszki tetrowe, ja miałam 10, ale żałowałam, że nie kupiłam więcej, ale do szpitala 10 wystarczy, podkłady higieniczne, tzn podpaski 10 szt to zdecydowanie mało ale te podkłady na łożko to z 5 powinno wystarczyć. Chociaż podkreślam, wszystko to sprawa indywidualna, bo mojej znajomej dziecko zużyło więcej niz paczkę pampersów, a mama tak krwawiła, że 5 podkładów na łóżko to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Pierworodka to mamy tego sama lekarza:) Dr Chrzuszcz mnie operował złoty człowiek więc nie powinno być problemu ze zwolnieniem tylko z nim porozmawiaj myślę że wypisze Ci takie zaświadczenie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Dziewczyny te które już urodziły mam pytanie czy jak mnie mega boli w pachwinach podczas chodzenia ( czuję nawet jak bym miała te okolice zdrętwiałe) puchną mi nogi, mrowieją, mam bóle brzucha jak przy miesiączce i twardnieje mi szczególnie w pozycji stojącej to czy to są objawy zbliżającego się porodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias87 tez tak myślałam ze jak z nim da sie pogadać tylko ze nie chce iść do niego do przychodni bo tam siedzi z ta pielęgniarką a lepiej chyba będzie pogadać bez niej a nie pamiętam jak on mial dyżury na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Ja mam do niego co prawda numer prywatny ale wolała bym nie podawać. Najlepeij znajdź sobie na stronie parkitki i oddziału numer i zadzwoń kiedy ma dyżur tak będzie myślę najlepiej i wtedy idź do niego bo rzeczywiście ta babeczka co z nim siedzi w przychodni jest ciężka a do przychodni na wizytę będziesz czekać wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
anias87 te objawy co opisałaś mnie towarzyszyły od ok. 25 tyg.-35tyg. potem jakby wszystko minęło na 2 tyg. i teraz pojawiło się delikatny ból w pachwinach i piczki i skurcze ale mnie dziś mija termin porodu. Jutro mam wizytę więc zobaczymy co się tam dzieje i ile jeszcze mi zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
No ciekawa jestem a brzuch masz bardzo obniżony bo ja tak strasznie nisko jest. mi co prawda jeszcze 2 tyg zostały ale męczę się już bardzo ciężko mi jest więc mam nadzieję ze to już jakiś znak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam nr prywatny do niego ale musze poszukac dobrze. Widze ze juz blisko macie dziewczynki do końcówki fajnie. Gdzie rodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Ja mam zamiar na Mickiewicza bo tam mam lekarza. W Czewie niestety wyboru za bardzo nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Wiesz opinie są zawsze różne ale moje 2 koleżanki tam rodziły i one np twierdzą że w innym szpitalu sobie nie wyobrażają rodzić. Przekonam się na własnej skórze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
anias87 mój brzuch dziwnie się zachowuje trochę opadł ale nie za dużo, ale ostatnio syn mi leży prawie że na żebrach. Ja chyba też na Mickiewicza ale na 100% jeszcze nie jestem przekonana jak się zacznie zdecyduje. We wrześniu i lutym znajome tam rodziły i sobie chwaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie slyszalyscie cos na temat znieczulenia tego do polowy ze bardzo boli, mnie dzis sie takie cos o uszy obilo ze bardzo bolesne jak mija juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×