Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość GAJA123
Marta33---no właśnie, z tymi terminami to jest różnie, wszystko się może zdarzyć, nie mamy na to wpływu, biorąc pod uwagę Dziewczyny, które rodziły 2,3 tyg. przed terminem. Byle nie leżeć za długo w szpitalu w oczekiwaniu na poród, to przetrzymywanie jest chyba najgorsze. W każdym razie nie życzę Ci leżeć przez święta w szpitalu, obyś wyrobiła się przed lub tuż po nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Dziękuję Gaja :) Ja mam nadzieję że w święta będzie spokój na oddziale i panująca świąteczna atmosfera sprawi że położne i lekarze będą milsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe Mamusie Ja również zaliczam sie do Waszego grona i kwiecień to miesiąc na który wszystko wskazuje że urodzę Mojego Maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a zaopatrujecie się w jakieś leki dla dzidziusia przed narodzinami? tzn czy powinnam coś mieć np na gorączkę? ja jeszcze przed ostatnimi zakupami w aptece więc jak coś to bym się zaopatrzyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leków na razie nie kupuję. Co do prania rzeczy to piorę i prasuję wszystko co będzie miało styczność z maluchem od początku samego - bo wtedy skóra jest b.delikatna - i po co mam sie stresować jakby coś wyskoczyło. Te rzeczy które będą później (tzn. od ok. 3 m-ca) mam na razie odłożone w pudełkach i w razie co przeprasuję tylko bądź nawet nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owieczka2512, wyszlam ponad tydzien temu, wiec sie chyba rozminelysmy :) Jak wspominasz pobyt ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
husky00 z leków paracetamol w czopkach dla niemowląt i woda morska do noska przyda się. Później ewentualnie jak będzie kolka to coś na kolke ja nawet dawałam wczesniej bo to są leki ułatwiające trawienie i nie powodujące wzdecia. Ale topozniej mozesz sobie zakupic :D Uważam ze cos na zbicie goraczki powinno byc w apteczce bo takie male dzieci moga drgawki dostac i nie ma czasu wtedy na zakup czopkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki ja po dzisiejszej wizycie u gin zestrosowana. Wg miesiaczki to 35 tydzien, a wg usg 38 a maly ma juz 3200 . Gin powiedziala ze napewno nie docEkam do 11 marca i rozwiazanie nastapi w ciagu 2-3 tygodni. Lozysko tez jest juz zwapniale. Narazie jestem wystraszona jak nie wiem Wracam do domu i sie pakuje, bo mam byc zwarta i gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
MalaCzarna/ Aaaa ja zasugerowalam sie data Twojej obecnosci na forum temu tak zapytalam... Ja wspominam ogolnie nie tak zle,byly pewne panie ktore pozjadaly rozumy... Moja malutka jutro bedzie miec tydzien,w zeszla srode wieczorem mnie zebralo. Po dojechaniu na izbe przyjec zostalam dobrze przebadana wiec na to nie moge narzekac. Ogolnie rzecz biorac moj porod trwal prawie 7godz.ojjjj wymeczylam sie,ale najwarzniejsze ze moja corcia jest juz ze mna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja --> mnie też czeka wyprawa do USC - mam taki sam problem jak Ty. Też chcemy szybciej pozałatwiać co tylko się da, bo potem nie zamierzam się bujać po urzędach... Dobre wieści mam z dzisiaj - UKG serduszka potwierdziło, że wcześniejsze zaburzenia rytmu serca były przejściowe. Teraz już wszystko jest w porządku, Synuś jest zdrowy i waży ok 800 gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny może jakieś spotkanko z naszymi pociechami Fajnie by było się spotkać,poznać i porozmawiać na żywo wymienić radami i po wspominać czas z brzuszkiem:) Pogoda akurat fajna więc można by było fajnie spędzić czas..Jeśli jesteście na tak podawajcie miejsca a wybierzemy jedno najbardziej wszystkim Nam pasujące.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
Mnie jak najbardziej takie spotkanie sie podoba,tyle ze moja kruszynka ma niecaly tydzien i jeszcze nie wychodze na dwor.Ale za jakis czas napewno takie spotkanie mnie zainteresuje :-) :-) A wlasnie pytanie do mam ktore zima urodzily:po jakim czasie wyszlyscie z pociechami na dwor??? Milego wieczoru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombiczka
Czesc dziewczyny ;) jestem z Sankt-Petersburga ale od maja mieszkam w Czestochowie bo mam tu meza:) juz od dawna obserwuje ten forum bo tez jestem w ciazy i mam termin na 21-26 maja :) chcialabym bardzo podziekowac dziewczyna ktore daja tu rady o szpitalach, wyprawce i t.d. :) ja zamierzam rodzic na Parkitce bo moj prowadzoncy lekarz tam ma dyzury ale i tak niema duzego wyboru gdzie rodzic.. Jutro idziemy z mezem na pierwsza lekcje do szkoly rodzenia :) Wszystkim mamusia zycze lekkiego porodu :) P.S. Sorry za bledy bo ja nie za bardzo dobrze pisze po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Owieczka jak ma tydzien mozesz smialo zaczac wrrandowac ubrac i otworzyc okni na krotko lub na 10 min w foteliku na dwor bo na tyle to wizka sie nie oplaca targac :) pozniej codziennie dluzej. Wykorzystaj poki pogody sa bo pozbiej na szczepienie a jeszcze moga byc przymrozki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś jakiś czas temu pytał o wózki do 1000 zł, nie chce mi się przewijać żeby znaleźć kto to był ;) ale mogę poinformować, że dziś właśnie zakupiliśmy z mężem wózek 3w1 za równy 1000 zł http://sklep.babymerc.pl/16-3w1-zestawy-wozekfotelik? tu masz trochę przykładowych a w sklepie jest ich więcej, ten który kupiliśmy akurat nie był baby merc tylko baby rossy. sklep jest jakieś 10 km od Częstochowy w Białej. ma wszystko łącznie z parasolką, moskitierą i folią przeciwdeszczową. wydaje się być dobry, chociaż bardziej szczegółową opinię to będę mogła wystawić jak trochę pojeżdżę. Nam polecał tą firmę znajomy męża który już jest szoferem takiego cuda i nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Husky sa jeszcze w aptece takie aspiratory do sciagania ustami kataru z nosa tez olecam. Grusza przy tym sie chowa. I nie ma za co jesli sa jakies pytania chetnie pomoge. Nie mam sie do kogo odezwac calym dniami bo sama z dziecmi jestem wiec chociqz sledze co u Was. Co do spotkania jest jakas mama z wyczerp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
To mnie tak interesowały tanie wózki. Szczerze mówiąc pytałam wcześniej na innym forum ale niestety zostałam zmieszana z błotem bo przecież wózki poniżej 2000 to badziewia...A mnie się właśnie wydaje, ze ten rynek bardzo się rozwija i za coraz niższą cenę można kupić coraz lepsze wózki.Jeśli mam płacić 1500 zl za wózek z piankowymi kołami tylko dlatego że jest firmowy to wolę kupić taki firmy no name ale z kołami pompowanymi No ale to moje zdanie. Na pewno wybiorę się do tego sklepu bo ostatnio moje poszukiwania przybrały na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Dziewczyny ja bym nie kupiła wózka za 2 czy 3 tysiące, dla mnie to strata kasy. A ja się tak zastanawiam od paru dni nad wózkiem właśnie. Bo mam fotelik i chyba kupię tylko głęboki wózek bo ciężko z tymi wózkami wsiąść do autobusu i bagażnik cały zajmują a później kupię tzw. parasolkę. Tak sobie to wymyśliłam ale mężulek jeszcze nie wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o katar to zastanawiam się nad odciągaczem kataru (Frida), wolę właśnie te z ustnikiem niż te z odkurzaczem. mam nadzieję że będą w sklepie agatka i jacek, myślę też o monitorze oddechu angelcare (to chyba zakupię na allegro), a jakie Waszym zdaniem są dobre karuzele nad łóżeczko? chodzi mi konkretnie o markę i cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dobrze wiedzieć pazdzierniczek, że te aspiratory to w aptece można kupić, bo nie wiedziałam;P i nie doczytałam ale już załapałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dobrze wiedzieć pazdzierniczek, że te aspiratory to w aptece można kupić, bo nie wiedziałam;P i nie doczytałam ale już załapałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Mialam ten do odkurzacza ale maly nie dal sobie nim wtciagnac nic. Kiedys tez widzialam w tesco. z canpol babies na dziale dziecinnym tam przy butelkqch i smiczkach ale nie wiem czy jest dalej w wyprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)danwo mnie tu u Was nie było:)mam pytanieczy jak juz przeszłyście na karmienie butelka to podawałyscie dalej wit.D? Bo wit. K położna kazałą mi odstawic jak zaczelam dokarmiac malego , ale o D nic nie mowila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Przy mleku modyfikowanym nalezy podawac wit D wit K odstaw bo jest jej w mleku wystarczajaco. Spokojnie mozesz zakupic wit D i podawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
A mnie dzisiaj ogarnął lęk. Bo od 22 tygodnia ciąży sączyła mi się siara, zazwyczaj w nocy mniej lub bardziej moczyłam koszulki a od tygodnia ani kropli. I boję się że po porodzie nie będę miała pokarmu skoro tak się dzieje. Dodam, że lekko bolą mnie sutki. Nie wiem co się może dziać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Mama Olgierda---cieszę się, że z Twoim Maluszkiem wszystko ok:) Jak jest możliwość, to rzeczywiście lepiej teraz pozałatwiać sprawy urzędowe, bo potem trzeba jeździć i wyciągać różne dokumenty, w moim przypadku do ponad 200 km, więc wolę teraz jechać i mieć z głowy...:) Ja też od dziś zaczynam szkołę rodzenia, czy może jeszcze Któraś z Was się wybiera? A co do spotkania, to rzeczywiście dobry pomysł, choć większość z Nas jeszcze przed rozwiązaniem, ale myślę, że Mamusie nie miałyby nic przeciwko, jeśli byśmy do Nich dołączyły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość2503-nie martw się tym , ja akurat nie mialam wogole w ciąży siary dopiero po porodzie.Ale moja kuzynka też miala tak jak Ty i to wogole nie wpłynęło na ilość pokarmu po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×