Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Luty2014
gg1986-> dziękuję:) Marta 33-> moją ciąże prowadził doktor z Mickiewicza dokładnie T. Strzelczyk, miałam obawy jeśli chodziło o to ale okazało się że nie potrzebnie do luty2014-> oddział pracuje w systemie rooming-in więc praktycznie od narodzin dzidziuś jest z mamą cały czas, personel do dyspozycji pomagają, pokazują, odpowiadają na pytania ja byłam zadowolona z tym, że nie wiem jak jest po cesarce bo ja i moja sąsiadka z sali byłyśmy po porodzie sn więc szybko byłyśmy na nogach i same ogarniałyśmy maluchy, panie od noworodków sprawdzały tylko czy i jak dajemy radę w razie co gotowe pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziulka81- dziękuję za odpowiedź :) ja mam termin na 24.03, ale coś czuję że chyba wcześniej urodzę. A Ty gdzie zamierzasz rodzić? Edziaa94- ja właśnie mam wizytę we wtorek i też mu powiem o tym badaniu. Serduszka nie słyszałam, tylko na prenatalnych. Ale też mu powiem :) jeśli chodzi o spray to ja też właśnie będę sterimar kupować. Mam też taką listę co trzeba kupić i tam rzeczywiście jest to rozdzielone- spray do noska i sól fizjologiczna. A ja dzisiaj w końcu wzięłam się za pakowanie torby, już prawie spakowana :) jeszcze tylko parę rzeczy trzeba będzie dorzucić, ale to już później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 --> Zazdroszczę spakowanej torby .:) Możesz napisać co w końcu spakowałaś.? :) A i ja też cos czuje że chyba trochę wcześniej dzidzia zawita z nami, może się spotkamy.:) Poza tym terminy też mamy podobne to kto wie.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Marta2403c-> Ja będe rodzić na Parkitce głównie dlatego że tam ma dyżury mój lekarz prowadzący czyli dr Jacek Ziębiński.Pierwsze dziecko rodziłam na Mickiewicza i nie byłam do końca zadowolona a szczególnie z pomocy pielęgniarek od noworodków .Po za jedną miłą reszta była nie przyjemna i zamiast pokazać i wytłumaczyć to tylko o wszystko się czepiały.Fakt jest taki że minęło już 5 lat więc teraz może być tam lepiej. Czy któraś z was też prowadzi swoją ciąże u pana doktora Ziębińskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwietniowa Mama Twoja siostra urodziła w 6 miesiacu? w czestochowie? dlaczego tak wczesnie? z dzieckiem wszystko ok? napisz cos wiecej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94 -> ja kupuje wiekszosc rzeczy dla mlodej z polecenia znajomych, ktorzy rodzili w zeszlym roku na parkitce. Dlatego im ufam. Powiedzieli mi dokladnie co mi bedzie potrzebne wiec tego sie trzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- dla siebie spakowałam: 2 koszule, szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, skarpetki, podpaski poporodowe- na razie 1 paczka, majtki jednorazowe- 5 sztuk, szare mydło w płynie, 2 ręczniki- duży i mały, papier toaletowy, talerz, sztućce, kubek, termometr, podkłady poporodowe- mam 3 sztuki jak będzie za mało to ktoś dokupi, stanik do karmienia, muszę jeszcze dokupić wkładki laktacyjne, laktator no i na końcu dorzucę kosmetyki, wodę niegazowaną i herbatniki. A dla malucha: smoczek, octenisept, sterimer, mydło bambino, oliwka, sudocream, krem bambino, patyczki higieniczne, mała paczka pampersów, 5 pieluch tetrowych, 3 flanelowe- nie wiem czy nie za dużo, chusteczki nawilżone, śpioszki, pajacyki, body z krótkim i długim rękawem, czapeczka, łapki niedrapki, ręcznik, kocyk, rożek, skarpetki 2 pary. No to chyba wszystko :) trochę tego jest, nie wiem czy nie spakowałam za dużo rzeczy ale tak na prawdę wszystko jest potrzebne. Mam dwie średnie torby. husky00- nie wiem czy mam jakieś zbędne rzeczy albo czegoś nie spakowałam, jak możesz to doradź :) Ziulka81- ja też wybieram się na parkitkę, chociaż mój lekarz nie pracuje w żadnym szpitalu- ale tak na prawdę za dużego wyboru nie mamy co do szpitali :/ będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mam pytanko czy miala ktoras taka sytuacje jak ja teraz z miesiaczki termin mam na 11 marca a z usg wychodzi 38 tydzien i porod na 17 lutego . Szyjka skrocona o 30% a lozysko juz zwapniale.Boje sie jak diabli i moja lekarka powiedziala ze to kwestia 2-3 tyg i jakby cos sie dzialo to do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
dziewczyny jeśli zdecydowałyście się na pieluszki Pampers i nie macie jeszcze większego zapasu to jest fajna promocja w sklepie internetowym Agito.pl. Za 108 zł są dwie paczki pampersów rozmiar 2 po 108 pieluszek, dodatkowo jak się zarejestrujecie na stronie pampers.pl dostaje się bon podarunkowy w wysokości 10zł na realizacje w sklepie Agito. W lutym mają bezpłatny transport do paczkomatów. Cena za 1 pieluszke wychodzi 45gr. Nigdzie taniej się nie znajdzie. Sklep już sprawdzony przeze mnie nie raz więc nie ma obawy można zapłacić przelewem i czekać na przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirutus do pepka niezbedny do spakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiaxxx- ja jak byłam ostatnio na wizycie w styczniu to też mi się termin porodu na usg przyspieszył- z miesiączki mam na 24 marca a z usg wyszło na 25 lutego- ale mój maluch dużo waży i to chyba dlatego. Lekarz powiedział żebym nie patrzyła w ogóle na tą datę z usg. Tylko, że u mnie szyjka się nie skróciła. Będę na wizycie we wtorek więc zobaczę co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta moj wazy 3000 - 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mam pytanie do dziewczyn które już urodziły po terminie jak to wyglądalo, ja mam termin na 17 luty ale małej nie śpieszono i lekarka sugeruje że raczej później urodze, opiszcie jak to jest choć licze że na zrobjszianka i pojawi sie w terminie, bo jak pomyśle że będą wywoływac porod to sie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 --> dziękuje Ci bardzo. Powiem Ci że na kartce mam tak samo napisane więc też spakuje prawie tak samo jak Ty. A ubranko do porodu dla tatusia kupujesz w szpitalu.? Bo chyba lepiej w aptece czy coś bo takie nie są tak przezroczyste .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- właśnie ubranie dla męża chce kupić w sklepie medycznym na kopernika. Jest też podobno taniej :) w przyszłym tygodniu muszę się tam wybrać. I jeszcze wezmę też spirytus do szpitala do pępuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Asiara88-> Jeśli możesz to podziel się wrażeniami bo ja jak do tej pory nie mam większych zastrzeżeń po za tym że godziny umawianych wizyt nic się nie mają z tym o której wchodzi się do gabinetu ale chyba można się do tego przyzwyczaić.Ach i napisz na kiedy masz termin.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to wymagali octenisept a nie spirytus. Ja biore jeszcze krem bepanthen do pupy niemowlaka a i na brodawki jest dobry do smarowania ( inny to maltan a na suche wit.e chyba, to najwyzej dokupie), reczniki papierowe dobre sa po prysznicu i tantum rosa jedna saszetke wezme na 1 dobe po zeby ten bol usmiezyc). A jak dla mnie spakowalas wszystko :)) >marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalecaja octanisept ale zapytaj pediatry to C***owir ze spirytus lepszy vo dzybcirj pepowina odpadnir. Zreszta same przekonacie sir trn ocranisept tylko dezynfrkuje a nic nie wysusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Edzia94 Podobno wystarczy octanisept ale podobno dłużej się goi i po spirytusie szybciej odpada pępuszek a koleżanka rodziła w połowie września na Parkitce i zostawili mały dość duży pępuszek i do tego z jakimś klipsem więc był mało wygodny w ubieraniu jej itp.a znalazłam ostatnio na necie i myślę o kupnie gotowe waciki nasączone spirytusem specjalnie do pępuszka.Czy któraś może o tym coś słyszała lub używała? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziulka81 my już jesteśmy na końcówce bo termin 26.02 zbliża sie wielkimi krokami. Też nie mamy żadnych zastrzeżeń, a niestety już tak jest że naczekać się trzeba, chociaż zależy też od szczęścia (raz weszliśmy a poczekalnia była pusta ;-) ) W sumie wiedziałam mniej wiecej o tym bo moja bratowa 4 lata temu prowadziła ciążę u niego i sytuacja była taka sama ;) Z tego co pisały doświadczone Mamusie - pępuszek po octanisepcie się ślimaczy i dłużej odpada, a spirytusem delikanie wacikiem jak się weźmie to fajnie wysusza i szybciej odpada. Jak byłam w szpitalu na Parkitce to położna z którą rozmawiałam mówiła że może być octanisept albo spirytus, ale może trafiłam akurat na taką która dopuszcza spirytus. Ubranko dla Męża można kupić też w sklepie na 1 Maja - Agatka i Jacek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co do octaniseptu to u mnie sprawdzil się rewelacyjnie do pępka. Szybko odpadł i ładnie się goił, wiec chyba zależy od dziecka. Bo wiele mamuś pisało,że się ślimaczył pępuszek. Ja dodatkowo na rane po cc też go stosowałam. I przypomniało mi się co mi mój gin powiedział, jak zapytałam którego terminu porodu mam się trzymać "wojny i porodu nie da się przewidzieć:):):)".Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Asiara88 -> No to może spotkamy się na porodówce :-) bo ja jutro idę na wyjęcie krążka więc może się wszystko potem zdarzyć a termin mam na 3 marca więc nie tak daleko od ciebie.:-) A jeśli chodzi o ten strój dla tatusia to dobrze wiedzieć bo wybieram się tam (do Jacka i Agatki) w tym tyg.A nie wiesz czy to są te mniej przezroczyste? Bo mój mąż jest przewrażliwiony na tym punkcie heheh :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mał
gość----> ja rodziłam 8 dni po terminie. tzry dni po terminie mój gin kazał mi się zgłosić z torbami do szpitala, żeby obserować czy coś sie dzieje, bo mojej dzidzi też nie było śpieszno :) i tak sobie leżałam na patologii 5 dni czekając na jak to mówiły położne rozsypanie się :D po przyjeciu na oddział zrobili mi wszystkie badania,a potem codziennie ktg i dzień przed porodem jeszcze usg. Najgorsze jest takie czekanie i zastanawianie czy to będzie dzisiaj czy nie.... jak już zaczęłam się rozsypywać gin wzięła mnie na badanie, potem podłączyli ktg żeby zobaczyć jakie są skurcze.... spadało tętno dziecka więc od razu przewieźli mnie na sale porodową tam były bardzo miłe położne, lekarze na zmianie też, lecz rano przyszedł lekarz, którego twarzy nie zapomne do końca życia i jego tekstów jak rodziłam i potem codziennie na obchodzie- on tam chyba mieszka bo był tam cały tydzień dzień w dzień.....Poród wywołują jak minie 41 tygodni i trzy dni.... chociaż mi w sumie podali kroplówke bo męczyłam sie już 9 godzin skurcze były tak mocne, że już nie wytrzymywałam. A po kroplówce było jeszcze gorzej.... po 12 godzinach męczarni zrobili mi cesarkę, ale tylko i wyłącznie dzięki mojemu lekarzowi, bo maluch był za duży nie przeszedłby sn, chociaż tem "bardzo miły gineklolog" o którym mówiłam wytargałby dziecko ze mnie. Ale spokojnie masz jeszcze tydzień więc nie masz się co martwić. Życzę Ci abyś trafiła na milszego ginekologa przy porodzie. Bo ten co pierwotnie miał odbierać mój poród został zjeb*** od ordynatora, który nie cieszy się dobrym słowem pacjentek, jak dla mnie to super gość, który ma uczucia jak normalny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mał co to za lekarz? napisz, będziemy go unikać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- wolę jeszcze ten spirytus dokupić bo jak dziewczyny piszą różnie bywa z octaniseptem. A sprawdze jeszcze patyczki nasączone spirytusem na pewno są wygodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husky00- dzięki za uzupełnienie listy :) bepanthen i tamtum rosa też dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko do tego tantum rosa kup mala wode mineralna z koreczkiem zeby latwo bylo sie polewac w wc;) ja ubranie chyba za 10zl zielone kupilam na kopernika do porodu dla mojej drugiej polowy co by go to wazne wydarzenie nie ominelo hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za opis jak to jest rodzić po terminie. Mam nadzieje że jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×