Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Dziewczyny mam do odsprzedania ortopedyczny pas ciążowy Belly Up - rozmiar L. Może którejś się przyda. Ja miałam go założonego dwa razy - więc jest praktycznie nowy. Teraz nie mam już potrzeby go nosić bo siedzę w domu, ale gdy chodziłam do pracy i byłam aktywna to naprawdę b.się przydał - kręgosłup super odciążony. Zresztą poczytajcie opinie na internecie. Jakby co proszę pisać na maila domi550@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę że dwa razy założony bo za późno go kupiłam :( A wcześniej miałam taki elastyczny, który trochę pomagał ale to jednak nie było to samo. Długo szkoda mi było kasy na Belly up.. A odsprzedać chcę bo napewno kolejnego dzidziusia już nie planuję (to będzie 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzec28
domi 77 - moja Mała po równo skończonym 29 tc ważyła 1400 czyli dosyć duża kluseczka :) Według norm z USG wyszło jakby była 2 tygodnie starsza. Po niedzieli ide na badanie prenatalne to zobacze ile teraz wyjdzie, może w Łukaszu jest dokładniejszy sprzęt i waga wyjdzie bardziej zbliżona do aktualnego tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi77- mój maluch w 31 tygodniu ważył już 2250 g, kolejną wizytę mam 11 lutego i aż się boję ile teraz waży. Lekarz powiedział, że na pewno będzie duży. jeśli chodzi o słodycze to też nie mogę się oprzeć :) wczoraj pisałam, że mój maluch w nocy jest spokojny- to dzisiaj dał mi popalić. Kopał cały czas, a teraz chyba śpi ;) a mam pytanie czy ten sklep na Czecha to ten obok spółdzielni mieszkaniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta - no to rzeczywiście Kluseczka :) Moje dzieci raczej małe się rodziły (2850g starsza córcia, 3200g młodsza cócia) obie w 39 tc, wiec o czasie. Taka już moja uroda. Więc teraz coś podejrzewam, że mały może dobić nawet do 3500g - haha. Ale najważniejsze żeby był zdrowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec28 - a te badania prenatalne to robisz trzeci raz? Jeśli można zapytać czy masz wskazania lekarskie, czy po prostu z ciekawości swojej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
tak ide na te trzecie, pierwsze dwa miałam na skierowanie i były refundowane przez NFZ. lekarz prowadzący powiedział, że nie musze iść na te ostatnie, ale z mężem postanowiliśmy, że dla świętego spokoju pójdziemy, a poza tym dla niego jest to okazja, żeby zobaczyć dziecko. Na wizyty u mojego chodzę do południa kiedy mąż jest w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szpitala dla dziecka bierzecie rozmiar 62 czy mniejszy?? mam dylemat bo jesteśmy wysocy to i pewnie dziecko będzie większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
my też jesteśmy wysocy, naszykuje sobie 56 i 62 jak dzidzia przyjdzie w terminie to pewnie 56 będzie za małe, ale jeśli wydarzy się coś wcześniej to pewnie będzie ok. Z tego wszystkiego co trzeba zabrać to akurat ciuszki dla dziecka dużo miejsca nie zajmują. Zresztą ja należę do osób które wolą być przygotowane na każdą ewentualność. Przezorny zawsze ubezpieczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za szybką odpowiedz. a jak już tak piszę to się pochwalę że jestem samo po wizycie u lekarza i mam w brzuchu 2100 g chłopa i wszystko w porządeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
A ja mam pytanie co myślicie o takim poglądzie, że dziecku po urodzeniu nie wolno zakładać body dopóki pępuszek się nie wygoi? Ostatnio byłam u znajomej która urodziła i powiedziała mi, że położna w szpitalu jej tak powiedziała. Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłam bo dla mnie to dziwne jest, przecież każde inne ubranko, czy to bluzeczka czy śpioszki czy pajacyk też dotyka pępka. Nie wiem co o tym myśleć : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
A i teraz będę "gość 2503" żeby było wiadomo że ja to ja. Bo do tej pory byłam tylko gościem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytał o stanik do karmienia. ja się wstrzymam do miesiąca przed (bo tak czytałam żew najpewniej kupować bo już mają "prawie" docelową wielkość i kupię na allegro. w dwu pakach najtaniej, tak słyszałam od koleżanek i już wybrałam zapłacę z przesyłką 35zł za czarny i biały. a tak jak patrzę po sklepach to za jeden ponad 40 zł chcą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez planuje ubranka wziasc na 62 bo mój mąz jest wysoki ma prawie 2 m, a pani doktor powtarza ze maluszek jest długi i chudy. Lepiej większe niż mniejsze. Co do pępuszka to mi w szkole rodzenia położne mówiły ze kazde ubranko można założyc - przeciez i body dotykaja skóry i kaftanik tez, tylko trzeba uważac na pampersy i obserwowac pepuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o stanik zamówiłam na allegro po 10 zeta chyba za 1. Fajny bez zadnych udziwnien, bawełniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husky00- ja biorę raczej rozmiary 62, też jesteśmy wysocy i myślę że 56 może byc za mały, chociaż od wypadku mam jedne śpiochy 56. gość2503- powiem Ci, że zdziwiona jestem a propo tych bodów. Ja mam praktycznie same body, kaftników chyba tylko 2 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do biustonoszy to wszystko zależy od tego jaki rozmiar i kształt (rozmieszczenie) biustu macie. Ja w zwykłym bawełnianym wyglądam tak, że szkoda gadać ;) nie mówiąc już o patrzeniu - nie zrobiłabym tego ani sobie ani tym bardziej mojemu mężczyźnie ;) Poza tym przy bardziej obfitym biuście warto zadbać, aby stanik był dobrze dobrany, żeby ładnie wyglądał jak najdłużej. Także dla tych, które z reguły mają problem z dopasowaniem i wysokimi cenami polecam Czecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Marta2403---sklep na Czecha jest w pierwszym blaszanym budynku od strony kościoła, z tyłu budynku wchodzi się po schodach na górę do hurtowni bielizny, Nie wiem czy tam jest spółdzielnia, bo nie znam tych okolic:) Ja niestety takich rzeczy jak biustonosze nie mogę kupować w ciemno, bo mam problem z ich dopasowaniem, dlatego kupowanie ich przez neta w moim przypadku odpada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Dziewczynki pomóżcie mi w znalezieniu dobrego ortopedy w Częstochowie, byłam dziś u internisty, miałam ze sobą przeswietlenia kręgosłupa i dał mi skierowanie na konsultacje z ortopedą, czy nie ma żadnych przeciwskazań do porodu sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam ortopedę traumatologa Włodzimierza Makucha. Tel. 601-071-576. Przyjmuje prywatnie z tego co pamiętam na ul. Kilińskiego. Też w poradni na Parkitce - ale tam nie wiem w jakich godzinach i ile trzebaby odstać żeby się do niego dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty2014
Hej dziewczyny:) Czytam forum od jakiegoś czasu i postanowiłam się przyłączyć bo termin tuż tuż, a ja ciągle z tym zwlekam. To moja pierwsza ciąża, termin mam na 14.02 planowałam rodzić na Mickiewicza ze względu na mojego lekarza.. aleee po przeczytaniu opinii szpitala w Lublińcu postanowiliśmy z mężem wybrać się na oględziny. Muszę przyznać, że naprawdę warunki super panie położne bardzo miłe opowiedziały co i jak, odpowiedziały na pytania, oprowadziły nas. Jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie żebym urodziła własnie tam. Z Częstochowy do Lublińca jechaliśmy jakieś 35min. w tym staliśmy na 2 przejazdach kolejowych, ale wiadomo jak to w zimę może być różnie. Mam nadzieję, że jak się zacznie to i warunki na drogach będę sprzyjać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnosnie urodzenia w szpitalu w Lublincu. Gdzie w takim przypadku zalatwiac akt urodzenia dziecka, w Lublincu? Jako miejsce urodzenia wtedy bedzie w dokumentach Lubliniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty2014
Jeśli chodzi o biustonosze to ja kupowałam na al. NMP 21, 2 aleja za megasamem pierwsza brama tam gdzie jest bar "u matuli" obok jest sklep z odzieżą ciążową. Biustonosz zwykły bawełniany do karmienia 20 zł, a taki już ładny (w którym biust się prezentuje;) 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty2014
Miejsce urodzenia będzie owszem Lubliniec, tylko z tym aktem to nie wiem wystawia Lubliniec chyba i tak trzeba się zgłosić w naszym wypadku z aktem ślubu. Gdyby była to Częstochowa to wystarczy dowód. A czytałam coś, że można to załatwić przez Częstochowę ale trochę dłużej to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Domi77---dziękuję za podpowiedź odnośnie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poradźcie jeszcze jaki smoczek małej kupić bo już sama nie wiem, niby czytałam opinie o Avent, Smoczek Sensitive 0-6mc ale nie mogę go nigdzie znaleźć. tak samo czytam że lepiej mieć szlafrok a tam jest ciepło więc moglaby mi któraś z Was doradzić gdzie o tej porze roku kupić mogę w rozsądnej cenie cienki szlafrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allegro dobre na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husky00- ja kupiłam smoczki avent na allegro, są tańsze. Sprzedawca nazywa się hubiworld. Takie cieńsze szlafroki widzialam na promenadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
Koło mnie na Tysiącleciu jest taki sklep odzieżowy "Matex" są tam tanie rzeczy w tym szlafroki, z tym że takie z mikrofibry z tego co widziałam na wystawie. Ja dzisiaj byłam u lekarza, wszystko jest ok, mały rośnie ma już 2200, zastanawiam się czy do końca ciąży nie dobrnie do 5 kg, trochę mnie przeraża to szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
gość 2503 - ja dziś miałam właśnie wizytę kontrolną, termin mam na 16 marca a moja Mała też właśnie przekroczyła 2200, rośnie jak na drożdzach, ciekawe ile do porodu jeszcze urośnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×