Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

hej Radosna 🖐️ nie balas sie swojego w delegacje puszczac? Ja bym chyba nie puscila. Ale moze nie mial wyjscia. Biore sie dzis wieczorem za czytanie Jezyk Niemowlat chyba najwyzsza pora, bo wydrukowalam kilka miesiecy temu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....32....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......27......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........12......01.02.2011... .....Haga. .....0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...25.............Maksym..................W ro cław......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa_M nie miał wyjścia. Zawsze 2-3 dni w tygodniu jest w delegacji. Tym razem z prezesem, więc nawet nie ma jak pogadac przez tel. Do porodu już pewnie bedzie "na lękach" jeżdził, zeby sie nie zaczęło jak bedzie daleko od domu - dziś jest 450 km od domu :( Co do książki to polecam. Fajna i choc troche pomaga poukładac mysli, jak to wszystko w praktyce wygląda to niebawem sie przekonam - ale Tysia chyba tą książkę czytała, choc czy stosuje te metody nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, ksiązkę czytałam. Nie lubie poradfnikow pisanych przez amerykanów, bo zwykle jest to powtarzanie 100 razy w kolko tego samego. T ksiazka tez jest taka niestety. Ale powiem ci ze pozwala nabrac takiego zdrowego dystansu do opieki. Ja zapamietalam i stosuje przede wszytskim jedna rade: od pierwszego dnia malenstwo to tez czlowiek,który ma imie, uczucia, charakter, humory, lepsze i gorsze dni. I tak wlasnie traktuje Aguśke - jako nowego pelnoprawnego czlonka rodziny, ktory co prawda potzerebuje teraz troche pomocy ale poza tym jest taki jak my. dzieki temu nie traktujemy jej jak nic nie rozumiejacego stworka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, wczoraj byłam u kardiologa i jestem pozytywnie zaskoczona - moja wada serca zmniejszyła się :-) Lekarz powiedział, że teoretycznie jest to możliwe, ale osobiście nie miał przede mną takiego przypadku :-) Bardzo się cieszę, tym bardziej, że w ciąży z córką wada dość mocno się pogłębiła. Czekam na usg połówkowe i oczywiście jestem pełna niepokoju. Brzuch mam wielki i ruchy czuję wyraźnie, więc mam nadzieję, że jest ok, ale mimo to bardzo się boję. Tak to chyba już będzie do porodu. Tysiu - napisz mi przy okazji, jakich firm ciuszki kupowałaś Agusi i jakie się sprawdziły. Mi się nie spieszy, ale wolę wczesniej dopytać a jak przyjdzie czas wiedzieć, co kupić. Oczywiście inne mamusie też proszę o uwagi, do Tysi zwracam się, bo najczęściej z mamuś zagląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) taaa, zagladam tu czesto ale juz jutro sie to zmieni bo zmykam na kilka dni do rodzicow. Najbardziej jestem zadowolona z pajacyków i bodziaków firm Mothercare i Early days. Zamawialam na necie z Allegro. Mam tez ciuszki kupowane z roznych form polskich, typu Bobas, Koala, Salomea i inne ktorych nawet nie pamietam. No i w tym przypoadku to jedna wielka loteria. Na przyklad z firmy Bobas bylam zadowlona do tej pory, ale ostatnio kupilam spioszki i po jednym praniu wygladaja jakbym ich z pol roku uzywala ;/ jakies takie pomechacone i wogole ;/ a kosztowaly prawie 20 zl wiec nie tak malo. Teraz mam tez kilka bodziaków Reserved Kids i sa oki. Podobno tez ciuszki H&M sa super, ale niestety w moim miesice nie ma i nie mialam okazji wyprobowac. Aha, mam tez bodziaki kupowane w Biedronce w dwupakach i sa super ;) czekam kiedy beda znowu bo chce wiekszy rozmiar dokupic. Sa cieplutkie, dobrze sie je zaklada bo mala szeroki otwor na glowe no i co najwazniejsze nic sie z nimi w praniu nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sralis Ty to zorganizowana i aktywna mamuska jestes. Super wygladasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sralis, niestety, nie otwiera mi się podana strona /nie istnieje/; pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka istnieje, istnieje tylko Kafe zawsze odstep wstawia. Trzeba znalesc przerwe, skasowac i dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mada - już obejrzałam i ... jestem pod wrażeniem. Sralis - jesteś niesamowita; wyglądacie wspaniale - Ty i Kasia. Podziwiam, że masz dość siły i chęci, żeby brać udział w takich akcjach. Pozazdrościć formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy - nie klikaj na link, tylko skopiuj cały adres i wklej w pasek, a później zlikwiduj odstęp po video /dzięki Madzie taka mądra jestem :-)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!! Sralis - fajnie Cie zobaczyć!! Pozdrawiam Kochana Ciebie i Kasieńkę! ja od dzisiaj jestem bez antybiotyku... mam nadzieje ze bedzie dobrze. Miłoszek rosnie w oczach wazy juz 4150 :D ale mamy problemy z robieniem kupki :O:O:O:O ojjjj ciężka sprawa... od dzisiaj zazcynamy karmić piersią - w końcu doczekałam, ale bedzie ponoć cholernie ciężko :( Mały cały czas na butli... A ja wytrwale odciągałam przez tyle tygodni. Az jestem dumna z siebie, ze regularnie co 3 h noc czy dzien ja odciągała. Przez to mialam podwojną robote, bo nakarmic butlą to raz, potem odciaganie, więc karmienie nocne stawało sie dla mnie koszmarkiem bo trwalo dla mnie okrągłą noc. WIeec AAAA, nie narzekaj kobito bo inni maja jeszcze gorzej ;) (to tak na pocieszenie). A tak poza tym to wszystkie Was pozdrawiam i szkoda ze mam tak mało czasu zeby tu wskakiwać, ale mam nadzieje ze sie to wszystko unormuje. Radosna - Twoja kolej. Powodzenia Kochana i pamiętaj - byle jak najdalej od cesarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoli powodzenia z cycem :) Fajnie ze u Ciebie coraz lepiej i wszystko normuje sie. Jak bedziesz miala chwilke to zagladaj do nas. Amarantowy tak jak Julka pisze :) Czesto Kafe przerwy wstawia nie wiem czemu :( Radosna pewnie na meza czeka i bedzie rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sralis - ty to na prawdę mocna babka jesteś !!! pozdrowienia dla was Żoli - trzymam kciuki żeby wam się ułożyło z tym karmieniem żebyś mogła sobie spokojnie piersią karmić już bez żadnych zmartwień u nas dziś znów był upał ale ja z moim kotkiem w domku siedzieliśmy :) trochę odpoczywamy bo mi oststnio robi się się coraz ciężej :) kup[iłam sobie też detektor tętna i sobie mogę codziennie słuchać jak małej bije serduszko to mnie tak fajnie relaksuje i uspokaja :) a mój domek rośnie dach kończą jest śliczny taki o jaki marzyłam :) M tars poszedł dla nas wylewać :) zrobimy potem daszek i wstawimy huśtawkę i będziemy się z małą bujać w ciepłe letnie wieczory za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle to ja już też zaczęłam ostatni trymestr i jak patrzę na filmiki tego typu http://www.youtube.com/watch?v=IbcARd0LejE&feature=related że moja córeczka już jest taka w moim brzuszku to płaczę ze szczęścia aż mój mąż nie mógł uwierzyć jak się tym filmikiem wzruszyłam, powiedziałam mu że jak sie mała urodzi to chyba z godzinę nie będę mogła przestać płakać z radości :) STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....32....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......28......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........12......01.02.2011... .....Haga. .....0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...25.............Maksym..................W ro cław......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoli to pewnie jesteś taka wrażliwa jak ja, choć pewnie jest mało osób które teki widok by nie wzruszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Postanowiłam, ze powoli musze "wracać do życia", więc dziś robie małe porządki i pakuje torbę dla siebie do szpitala. I właśnie w tej kwestii mam pytanie: czy brałyście od razu wszystko??? to znaczy spakowałam 2 koszule nocne + jedna do porodu, biustonosze do karmienia, majtki jednorazowe (siateczkowe) i jedną paczkę podkładów poporodowych, i inne najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystko sie przeciez nie zmiesci do torby i reszte planuje zostawic w domu - reszte podkładów poporodowych, podpaski, 2 koszule bo przecież M dowiezie. A wy jak robiłyscie???? Małego pakuje jutro i moge isc rodzic :) Choc pewnie teraz jak na złosc bede sie meczyc tyle sie leków nabrałam, ze moze i po terminie urodze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....30....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......27......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........12......01.02.2011... .....Haga. .....0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane moje Jesteśmy juz w domku. MAksiu jest bardzo grzeczny, wcale nie płacze, teściowa mówi, że to pewnie dlatego, zę on czuje sie jak w brzuszku w 8 miesiącu i da mi popalić:) Dziś o północy, potem o 4 i teraz o 9 mnie obudził:) Czujemy się już dobrze, psychicznie również. Troszkę problemów z karmieniem mamy ,bo ja mam dużo pokarmu, on nie wypija, ja ściągam i robi się go więcej i więcej... Przeczytałam tak pobieżnie wasze posty ostatnie, jak będę mieć chwilę to się bardziej wczytam. Pierwszy spacer zaliczony- wózek się super sprawdził, RAdosna myślę, że super zakup zrobiłyśmy:) pozdrawiamy z MAksiem wszystkie ciocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, ja do szpitala jadac rodzic wzielam koszule nocna, majtki jednorazowe, paczke podkladów, mydlo, recznik, wode mineralna. Reszte, lacznie z rzeczami dla malenstwa porzywizl mi maz pozniej. U nas ta torbe co bierzesz masz ze soba na porodowce, potem zabierasz na sakle. Jakos nie wyobrazam sobie ciagnac wszytskiego ze soba ;/ Ciamcia, super ze wszystko oki ;) Co do pokarmu to nie sciagaj jak mały nie dojada. Sciagac mozna tylko jesli piersi bola i to tez wtedy nie wszytsko ale tyle zeby poczuc ulge. Inaczej im wiecej bedziesz sciagac wiecej bedzie organizm produkowa;l. A jak bedziesz robila tak jak ci napisalam to melka bedzie z czasem tyle ile potrzebuje dziecko. Wierz mi, juz chyba 2 czy 3 razy ilosc mleka produkwanego byla inna niz mala jadla i w ciagu 2-3 dni wszytsko sie dopasowywalo. Na poczatku laktacja sie zmienijszyla, a potem przy skokachrozwojowych sie zwieksza jak dziecko potrzebuje wiecej jesc. Niestety wiele dziewczyn przyskokach rozwojowych zaczyna dokarmiac maluchy modyfikowanym, a to blad. Wystarczy malenstwo przytsawiac do piersi tak czesto jak chce i laktacja bedzie wieksza. Meczace to jest bo twedy przez jakies 2 dni maluch praktycznie non stop na cycku wisi, ale warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) I juz prawie kolejny tydzien ciąży za mną. Jutro kończe 37 tygodni i juz zaczynam miec delikatny przedporodowy stresik. Próbuje sobie wyobrazic jak sie zacznie i jak to bedzie, ale jakoś tak nic nie przychodzi mi do głowy. Oczywiscie nadal biore leki, wiec raczej poród narazie sie nie zacznie. Czekam na odejscie czopa lub jakies skurcze przepowiadające. W czwartek wizyta u lekarza i zobaczymy co dalej... Ciamcia_ciesze sie, że Ty i Maksymek czujecie się już lepiej i że już jesteście w domku. A dziecko grzeczne, bo i Ty w ciąży taka spokojna byłaś :) W co ubierasz Maksymka teraz jak tak ciepło??? Bo cały czas mam problem w co w jaka pogode dziecko ubrac... Pozdrawiam Tysia_ja własnie część rzeczy w domu zostawiam, M najwyzej dowiezie. Jakieś najpotrzebniejsze dla mnie i dziecka biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze kilka pytan a własciwie moich watpliwosci: czy jak teraz jest tak ciepło to w pokoju w którym spi maluch ma byc zamknięte okno??? czy do szpitala brałyscie szczoteczke do włosów dla dziecka??? Bo mnie połozna mówiła, ze tylko krem do pupy, pieluszki i chusteczki nawilzane i nic wiecej nie brac. No ubranka oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki, weekend spędziłam na mazurach i całkiem dobrze zniosłam upały, a było 37 stopni. Gratuluję Ciamcia - życzę wszystkiego najlepszego Tobie i Maksymkowi. Jeżeli mówisz o wózku maxi-cosi /o taki pytałam i tylko radosna się odezwała/ to się cieszę. Akurat ten wózeczek podoba mi się najbardziej i wstępnie chcę go kupić /oczywiście w swoim czasie/. Radosna - myślę, że niewiele się zmieniło od czasu, gdy urodziłam córkę więc się wypowiem; okna u mnie były cały czas otwarte/oczywiście nie na przeciąg/, mała leżała tylko w pieluszce, body i skarpetkach na nóżkach. Na spacery też podobnie wychodziłam, tylko nakładałam czapeczkę bewełniana rozwiązaną na głowkę, na dół tylko body, pieluszka, skarpetki. Było tak samo upalnie jak teraz. Co do szczotki, nie będzie Wam potrzebna w szpitalu, chociaż co szpital, to inne zwyczaje. U nas w państwowym wszystko jest ich do momentu wypisu - wtedy przynosi się ciuszki i pampersa. A w prywatnej klinice dają wyprawkę do domu, więc nic nie trzeba. Najlepiej żeby odpowiedziała Ci dziewczyna z Twojej miejscowości, albo właśnie zrób tak, jak poradziła Ci położna - ona wie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×