Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyny jaka kuchenka

elektryczna czy gazowa

Polecane posty

Gość Dziewczyny jaka kuchenka

elektryczna zwykła (płyta) lub indukcja a moze kuchenka gazowa??? Słyszałam ze kuchenki elektryczne sa droższe w eksploatacji od gazowych ( i że płyta tez moze sie łatwo porysować) Chodz bardziej podoba mi sie elektryczna co myslicie jakie kuchenki macie i jak je oceninacie Doradcie mi :))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno gaz jest tańszy niż prąd kuchenki gazowo-elektryczne są tańsze niz płyta ale płyta el. wygląda ładniej co do łatwości czy wygody w używaniu, to juz sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam juz wszytskie.... gazowa elektryczna ceramiczna i teraz mam indukcyjna. Gdybym miala raz jeszcze wybrac wrocilabym do gazowej. Nie mieszkam w Pl i nie wiem, ktora jest dla Ciebie najbardziej ekonomiczna - bo tu na pewno indukcyjna Ceramiczna i indukcyjna najlatwiej utrzymac w czystosci ale ...najlepiej gotuje sie na gazowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceramiczna koszmar
w utrzymaniu !!!! pola szybko sie rozgrzewaja , po zmniejszeniu stopnia dlugo trzymaja temperature i często z garów wylatuje prosto na gorącą płyte. na bieżąco nie mozna tego usunąć bo gorąca płyta to uniemozliwia. a potem przyschniete i przypalone trzeba szorować. moja ceramiczna po 1,5 roku użytkowania nie wygląda za ciekiewie chociaz staram się w miare mozliwości czyścić na bieząco. teraz na miesiacu zmieniam na indukcje , z tego co czytałam to się nie nagrzewa i nie będzie problemu z przypaleniami na plycie.gazu nie mam, ale nawet jakbym miała to gazówki bym nie chciała bo okapca ściany, mebble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam elektryczną i gazową elektryczna działa trochę na zasadzie pieca z fajerkami w starym stylu czyli nagrzewa sie nawet dośc szybko, ale stygnie b. długo i faktycznie, jak sie coś wyleje, to nie można tego zmyć od ręki, tylko trzeba poczekać, aż płyta wystygnie (bo sie gąbka czy ścierka przypala/przykleja do płyty) ale jak sie tą płytę namoczy, to przypalennia dobrze schodzą zalezy od wprawy użytkowanika, czy często mu z garów kipi gazowa ma jeszcze tą zaletę, że można nią ew. ogrzać pomieszczenie, czyli można zakręcić grzejnik w kuchni - też oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny jaka kuchenka
Tak bardzo cenne rady czyli rozumiem ze najlepiej wybierac miedzy indukcja a gazowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij, ze przy plycie indukcyjnej potrzebujesz specjalne garnki a te sa nieprzyzwoicie drogie. Musialam kupic cale wyposarzenie na raz, bo nie mialam zadnego i jest to spory wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjj
ja też polecam gazową - a mam porównanie elektryczna jest droga w utrzymaniu, wkurza mnie czas kiedy się nagrzewa i to że jak chce troszke obniżyć temperature bo się np. za bardzo gotuje to trzeba czekać - i to że jak chce zdjąć garnek z ognia a mam pływy rozgrzane to musze te garnki rozkładac po całej kuchni na jakichś podstawkach bo na płycie gorącej dalej się gotuje mimo że jest już wyłączona, plus to mycie że jak się zaleje płyta to jest gorąca i niema jak wytrzeć ani nic a śmierdzi indukcyjna to jest droga, wymaga specjalnych garnków no i niemoge oprzeć się wrażeniu że jest niezdrowa - że niewiadomo czym tam gotuje i jak mikrofalówka zachwile okaże się że jest niezdrowa.. a gazowa, najzwyklejsza - najtańsza, zawsze można obniżyć albo wyłączyć i działa odrazu, łatwo umyć a jak się zaleje to wyłączyć i umyć.. natomiast piekarnik tylko elektryczny!! na gazowym nic nieumiem upiec - także najlepsza gazowa z piekarnikiem elektrycznym - niema co przepłacać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, myślę że joojjjj to prześwietnie wyjaśniła :) wszystko poparte rozsądnymi argumentami i doświadczeniem - to lubię: ) co do zakupów, warto za takimi artykułami agd porozglądać się na electro.pl - jest tam b. dużo takich sprzętów, a agd od whirlpoola ma specjalną promocję, w której można odzyskać całą kasę za zakup :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani od postu powyzej
chciałam zapytac ile pani dostaje kasy za reklamę?słyszałam,ze czasem wynagrodzenie siega jakies 5 tyś.Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehehe, 5 tys za siedzenie na forum ? heh, dobre sobie :D tak to ja bym mogła pracować, nie ma sprawy :D gdzie można się zgłosić do takiej pracy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnio
tez czytałam dośc spory artykuł na ten temat na onecie.Jak udawaćzwkłego czytelnika forum przy tym reklamowac daną rzecz.Posledziłam kilka wątków tutaj i zauwazyłam ,ze pani notorycznie poleca ten sklep,wiec ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnio
no i podbiła pani post sprzed pol rokujakby nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnio - nie przypadkiem :)
:) Widać ze Pani chyba zaczyna, albo nie wie jak się wkręcić skoro zadaje takie dziwaczne pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chybA
nie opanował czytania i pisania ze zrozumieniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już zostało to podbite to chciałabym wrócić w sumie do tematu. Gazowa kuchenka mnie nie interesuje. Zastanawiam się pomiędzy płyta elektryczna a indukcyjna. Jakie plusy i jakie minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, ciężko jest mi powiedzieć jaką kuchenkę powinnaś wybrać, czy indykcyjną czy elektryczną> wiesz indukcyjna jest na pewno dużo lepsza niż elektryczna ( takie przynajmniej jest moje zdanie ), ale niestety płyty indukcyjne są dość drogie, poza tym też musisz zainwestować w odpowiednie garnki. ale jeśli masz na to fundusze, to lepiej kupić płytę indukcyjną. Wszystko zależy od tego, jakie masz fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zrobiłyście mi mętlik... do tej pory tylko gotowałam na gazowej ciasto też w gazowym piekarniku obecnie ma gazową z elektrycznym piekarnikiem i jeszcze nic w niej nie piekłam, bo nie umiem! jedynie mięso lub zapiekankę mam zamiar kupić elektryczną moje koleżanki porezygnowały z nich , podobno energia drożej wychodzi..i kupiły na gaz zgłupieć można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko na guziki
Moim zdaniem dla wytrawnego kucharza płyta gazowa. Dla czyściocha - płyta gazowa. Jesli nie ma w domu dzieci lub podrosły deko -płyta gazowa. Dlaczego NIE gazowa: - jesteś ukrytym brudasem /bałaganiarzem. nie masz czasu na sprzątanie systematyczne lub nie lubisz sprzątać albo czekasz do wizyty teściowej /wtedy masz powera do sprzątania/ Kuchenka gazowa ma sporo "zakamarków" i lekko zapuszczona lub przypalona wymaga czasochłonnego czyszczenia. Niestety nawet wycieranei jej "po łebkach" nic nie daje bo brud siedzi w małych zakamarkach wymagających podniesienia palnika! - masz małe dzieci; mogą parzyć się płonącym gazem lub odkręcić gaz... - kipiąca zupa może zgasić palnik a gaz dalej leci... Dlaczego TAK, elektryczna: - łatwość czyszczenia. Nawet na zimno, psik psik płynem do płyt , chwila i czyste, bez ceregieli. - można się oparzyć ale dziecko nic od płomienia nie zapali. - dziecko nie odkręci gazu - nowe płyty mają cudowną opcję że jak się wygotuje woda i garnek się nagrzewa czujnik temp. wyłącza palnik - jak coś wykipi mocno -czujnik wyłącza palnik - jak nic nie stoi na paniku, też się sam wyłączy Jeden minus - gotuje się fatalnie, z regulacją mocy można zwariować. Nienawidzę płyt elektrycznych! jeśli gotujesz niewiele nie bierz tego do serca:-P Piekarnik -ELEKTRYCZNY Bezpieczny, praktyczny, wygodny, łatwy w obsłudze. Gaz nie moze wybuchnąć... :-P Świetnie się piecze. UWAGA - nie wierzcie do końca w zabezpieczenia przeciwwypływowe, mam piękną kuchenkę aristona /tfu! co za firma!/ po miesiącu zabezp. 3 palników przestały działać, gaz zapala się natychmiast a nie tak jak powinien po 10 sek. wciskania pokrętła. każde dziecko zapali trzy moje palniki... W starej amice, wyprodukowanej 15lat temu, to zabezpieczenie było sprawne przez 15lat! WAŻNE! Jeżeli ma decydować tylko niska cena gazu to proszę wziąć pod uwagę jeden argument: Jeśli głównym argumentem na korzyść gazowej jest wysoka cena energii elektrycznej a kuchenka jest jedynym urządzeniem na gaz w Twoim domu (bo ciepłą wodę masz z sieci osiedlowej lub el. ogrzewacza przepływowego) to mozę opłaca się wziąć płytę elektryczną? Rezygnując całkowicie z gazu nie płacisz za abonament gazowy (opłaty stałe za gaz to już prawie 30zł!!!) Więc wyjdzie taniej albo tak samo, na pewno nie drożej! Poza tym na elektrycznej fajnie się użytkuje garnki kumulacyjne gdyż palnik długo trzyma ciepło. Można łatwo oszczędzać gotując zupę czy makaron /zagotowujesz i wyłączasz a gotuje się nadal samo/ Znam osoby które na gazowej gotują makaron w ten sposób ale to już raczej takie zamaczanie niż gotowanie. Użytkuję płytę gazową i piekarnik elektryczny ale gdybym nie miałą pieca gazowego to zrezygnowałabym z gazu na 100%. CHOCIAŻ... warto mieć w domu dwa źródła energii... w razie WU Jak pozrywa linie energetyczne /jak ubiegłej zimy... to jak ugotujesz dzieciom obiad?????????????????????????????????????????????????????????????????? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko na guziki
Opcja "na wojnę" Elektryczna z jednym palnikiem gazowym lub odwrotnie:) I jeszcze jedno - MALI CHŁOPCY KOCHAJĄ KRĘCIĆ POKRĘTŁAMI..... Płyta elektryczna nie kusi i nie inspiruje ich do zabawy i majsterkowania... jest bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko gazowa!!!
kazdy porzadny kucharz ci powie ze najlepiej sie gotuje na gazowej... ja mieszkam w usa i tu jak w domu jest elektryczna kuchenka to wartosc domu jest nizsza... ludzie wola gazowa bo jest po prostu lepsza. A wieszkosc amerykanow stac na indukcyjne i inne chuje muje. Ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Może przejrzyj sobie płyty jakie mają na stronie www.solgaz.eu . Ja już sobie upatrzyłem ten najmniejszy model na 2 palniki i chyba zamówię. Generalnie boję się ognia, mam złe doświadczenia, więc wolałbym, żeby go nie było u mnie w kuchni ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok temu zafundowałam sobie kuchenkę indukcyjna i szczerze nie zamieniłabym jej już na żadną inną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy na czym komu zależy, czy opłacalność czy wygląd. Ja np mam gaz w ryczałcie i opłata miesięczna za 2 osoby wynosi mnie 16 zł, więc mi się opłaca gazowa. Poza tym czasami sobie dogrzewam mieszkanie gazem jak chcę szybko mieć ciepło. Walory estetyczne za bardzo mnie nie interesują bo wiadomo że kuchnia jest do gotowania a wygląd to moim zdaniem sprawa drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×