Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Czesc kobitki :) Blask trzeba bylo go w d... kopnac i tyle oh i zrobilas mi wielka ochote na kluski slaskie :) chyba skocze po make ziemniaczana i jutro zrobie :) Ale mi sie z lozeczka nie chce wyjsc dzisiaj :) ja sie obuidzilam dopiero o 12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask,Kochana nie mów ze masz dosc tylko idx do innego gina. Lekarz ma byc dla Ciebie ,a nie zeby Cie z łaska przyjmował i myślal o urlopie. !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od prawnika :) Powiem tak facet się śmiał,że mój szef musi byc jakiś szalony. Napisał mi list,dał kilka kserówek z prawem pracy i mam dac to mojemu pracodawcy. Jesli dalej bedzie robił problemy to mam wrócić do prawnika i bedziemy skłądać do Trybunału dokumanty. Jestem szczęsliwa,że wkońcu sie coś rusza do przodu. Blask dziwny ten lekarz,a nie myslałas by zmienić go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figleaves a jeśli można to dlaczego aż tyle razy widziałaś się z prawnikiem co ten twój szef wymyślił??%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figleaves a jeśli można to dlaczego aż tyle razy widziałaś się z prawnikiem co ten twój szef wymyślił????? Wreszcie może pokażesz mu gdzie jego miejsce :D :):):) Nie daj się dziewczyno.:) Dziś wzięłam swoje wyniki badań , bo ostatnio zostały u gina, co do zmiany lekarza to myślę bardzo poważenie .........mam dość fuszerki!!!!! Nie jestem jakimś przedmiotem , który rzuca się z kąta w kąt !!! Decyzja szukam nowego lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek byłam u polskiej radcy prawnej,ale ta w razie dalszych problemów wysłała mnie do angielskiego prawnika i poszłam dziś,bo mój szefuncio zwolnił mnie całkowicie bo jestem w ciąży i pracuję w szkodliwych warunkach i nie ma dla mnie innej,bezpiecznej pracy.W takim wypadku powinien mnie zawiesić i obowiazkach i musi płacić pełne wynagrodzenie a ten mnie zwolnił. Więc angielski prawnik wysmiał go i jesli nadal nie przywróci mnie do pracy lub nie bedzie płacił to sprawe w Trybunale mam wygraną. Tu pod tym względem prawo jest zaostrzone i jeśli pracodawca zwalnia ciężarną pracownice to to samo jak dyskryminacja. Dupek nie odbiera ode mnie telefonu wiec napisalam mu sms.Jutro dzień wypłaty zobaczymy co bedzie. Do mojego męża powiedział,że on mi nie bedzie płacił ,ze teraz ma mąż na nas zarabiać. Ja przez to wszystko spac nie mogę w nocy,w dzień chciałam sobie przysnąć tez nie mogę.Chodzę jak zombii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask , ja badanie na grubość fałdu karkowego tez miałam mieć w 12 tc ale moja pani dr też ma urlop i przeniosła na 14 tc. albo nawet 15 (musze dokładnie sprawdzić) Mam nadzieję ze nie będzie za późno na prawidłowe odczytanie wyniku. Kurcze, może rzeczywiście obie powinnyśmy zasięgnąć opinii jeszcze innego lekarza (przecież nasi nie muszą o tym wiedzieć a same będziemy spokojniejsze). Widzę że nie tylko mi wyjątkowo smakują winogronka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figleaves , spróbuj się za bardzo nie stresować, choć wiem że to bardzo trudne , ale przecież sprawę masz wygraną. Twój szef to jakiś odludekktóry zupełnie życia nie rozumie! Wiem, bo niedawno sama przechodziłam podobną sytuację, tyle że u mnie nieludzkie okazały się koleżanki z pracy, które zachowały się tak, jakbym specjalnie w ciażę na zawołanie zaszła żeby nie stracić stanowiska ( okazało się że muszą zwolnic jedną os. z działu żeby zrobić oszczędnosci). Wyszło na to że skoro jestem w ciąży to oczywiście jestem "nietykalna" ( a głupie baby myślały po prostu ze uda im się wypchnąć najmłodszą) a poza tym przede mną chorobowe (może pod koniec ciąży się skuszę) oraz macierzyński więc i tak jedna osoba im odejdzie a pensje będzie i tak płacił wtedy ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam sprawe wygraną,ale ten stres,to czekanie. Już chciałabym miec to za sobą i spokojnie cieszyć się ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ci pracodawcy mysla ze sa pepkami swiata i zawsze bedzie im sie udawalo tak traktowac pracownice w ciazy. Blask podobno po 14tygodniu wyniki nie sa juz prawidlowe w koncu w jakims celu jest ten zakres. Zmien tego lekarza bo szkoda Ciebie i Twoich nerw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanchita z tego co ja sie orientuje to przeziernosc karkowa powinno sie zrobic do 14 tc. Boze Figleaves-- coz to za buc???? Nie popusc mu ,niech ma gnojek za swoje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanchita co to za kobiety i w tym największy ambaras ,że to są kobiety, żony , matki............jasne na zawołanie zaciążyłaś....pyk i jest śmiech na sali :classic_cool:.............. boją sie o prace i teraz tej sytuacji nawet winna jest pogoda ...każdy bzdet!!! Qanchita ja mam zamiar udać się na usg ....i niekoniecznie u mojego lekarza!!!Bo on myśli ,że 15 tyg to ok a dla mnie nie!!!!! Bo te badanie musimy mieć między 11t 6 d a 14t 6d ....a jak doktorek raczy wrócić z urlopu to u mnie będzie ok 15t i 5 d, więc będzie za późno! Figleaves....co za kawał......z tego twojego szefa!!!! Nie daj się pokaż mu , że w taki sposób nie będzie z Tobą pogrywał!! Dobrze ,że masz wsparcie prawników , rodziny i doradców!! Na twoim przykładzie widać ,jak ważne jest znanie swoich praw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zanim zaszlam w ciąże przestudiowałam całe prawo i pracowałam u niego dość długo i bylam pewna swoich praw a gdy zaczął robić mi problemy zwatpiłam i dlatego zasiegnęłam porad prawników. Załuje,że nie mam nagranego jak wyzywal na polaków i na mnie,że mam wracać do PL i niech PL mi płaci macierzyński.To by miał w ogóle ... ale nie wszystko stracone.Jak się z nim spotkam bede nagrywac każdą rozmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) nie zaglądałam pare dni, bo remont w domciu i komputer był odłączony - a teraz nie mogę nadrobić :) Figleaves - Twój maż też pracuje u tego faceta? jeśli tak to współczuje, bo Twoja sprawa jest wygrana, ale będzie się na nim wyżywał :( Blask - nie wiem czy chodzisz na NFZ czy prywatnie...ale jeśli nawet na NFZ to możesz wybrać innego lekarza, a na usg wybierz się poprostu jednorazowo do kogoś prywatnie...i nie denerwuj się kochana :) słuchajcie z tą przeziernością karkową to nie ma co tak szaleć- no o ile ktoś jeśli dowie się o wadzie będzie chciał zakończyć ciąże, to tak trzeba je zrobić... ja w poprzedniej ciąży pytałam moja gin, czy takie badanie daje coś w tym sensie,że można dziecko jakkolwiek zacząć leczyć jeszcze w brzuchu- odpowiedź brzmiała NIE. Więc nawet go nie robiłam bo i tak nie usunęłabym ciąży, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo,czy lekarz się nie pomylił. Mój synek urodził się z wadą genetyczną i nie wyobrażam sobie by miało go nie być teraz na świecie...nie wiadomo co by mi lekarka zaproponowała po tym badania, Na szczęśćie synuś ma tylko uszkodzony jakiś tam kod genetyczny, ale choroba nigdy się u niego nie objawi. (mowa o mukowiscydozie). Lekarze się śmieją tylko, że musimy mu w przyszłości wybrac żonę- tzn zrobić jej badania, bo jeśli też miałaby uszkodzony ten kod- to dzieci na bank będą chore Teraz chodzę do innego lekarza, we wrześniu na wizycie powiedziała,że zrobi to badanie - więc niech robi, ale i tak niczego ono nie zmieni...ani nie jest też w 100% wynik pewny.. co do mężów- to ja też mam wspaniałego,pomagał mi przy maleństwie na maxa- wstawał w nocy nakarmić dziecko, przewijał..a teraz codziennie oprócz innych obowiązków kąpie go, szykuje kolacje i usypia- to jego działka :) Gdzie się podziewają wszystkie dziewczyny- halo puk puk, w tabelce jest nas tak dużo, a pisze o wiele mniej.. Michalina- gdzie się podziewasz? pisałaś,ze też miałaś plamienia i leżysz- i już tak długo cisza :( Pozdrawiam Wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula na szczescie nie.Moj maz pracuje w zupelnie innej firmie.Tylko rozmawial z nim przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja czytam caly czas ale sie nie udzielam bo tak mnie mdli caly dzien ohoho dokladnie mamula dotknela sedna sprawy, ja w poprzedniej ciazy nie robilam badan na przeziernosc i w tej tez nie mam zamiaru, nic mi to nie da ani nic nie zmieni po prostu pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask... masz racje, szukamy nowego specjalisty na to badanie. Tzn. prowadzić i tak pewnie będzie ta dr co teraz bo zrobiła na mnie dobre wrażenie tylko ten jej urlop w nie takim jak trzeba terminie. Mamula28 - wcale nie chodzi mi o to żeby się dowiedzieć i w razie czego dokonać aborcji, ale jeśli czegoś można się dowiedzieć już teraz to wolę wiedzieć, z nadzieją na to wszystko jest dobrze i mogę dalej cieszyć się naszym szczęściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie. usg nie miałam, czym jestem trochę zawiedziona, no ale cóż. zbadał mnie na samolocie ... niesamowicie mnie tam w środku bolało podczas badania. szyjka ładnie uformowana, macica ma dobrą wielkość jak na wiek ciąży. założył mi kartę ciąży. ze względu na to, że zwolnienie lekarskie mam do 21.08, następną wizytę mam 24.08, ale podczas niej też nie będzie usg. będę je miała dopiero koło 12-13tyg. w celu zrobienia wszystkich niezbędnych pomiarów. nadal mam brać duphaston i no-spę, po skończeniu duphastonu mam przejść na luteinę dopochwowo. no i nadal mam leżeć, ale mogę wychodzić na krótkie spacery ... podniosło mnie to na duchu :) poza tym, mam ponownie zrobić mocz, bo coś tam było nie bardzo, no i przeciwciała, ze względu na czynnik RH ujemny. no i z tej radości pojechaliśmy z mężem na lody ... najlepszy był smak wiśniowy ... a dwie inne gałki zupełnie nietrafione ... wogóle nie było smaków kwaśnych, prócz wiśniowego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila220579 ... super że jesteś szczęśliwa, ja mam tak samo! Przed każdym badaniem stresuję się czy wszystko jest ok, czy nic się nie stało od ostatniego badania a po wszystkim kiedy już widziałam maleńkiego człowieczka, który żegluje gdzieś we mnie i rozwija się prawidłowo czuję się po prostu uskrzydlona :) Teraz też już zaczynam się stresować chociaż kolejne badanie za 2 tygodnie! Wrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila :) ciesze się,że wszystko dobrze :) Dziewczyny przed ciaża nie piłam kawy a teraz jedna dziennie musze wypić.Masa potraw mi zbrzydła a polubiłam te ,ktore wczesniej nie lubiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figleaves ja mam dokładnie tak jak Ty! To czego nadużywałam, czyli np słodycze teraz wcale mi nie podchodzą. Mięsko moje ulubione- teraz ble! Widocznie organizm daje nam znać że ma już tego dosyć i nie potrzebuje więcej. Każe nam podświadomie uzupełniać natomiast to, czego mu brakowało! Tak ja to sobie tłumacze ( a troszkę się powinnam na tym znać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) kamilla, nie rób tak często USG-dla dziecka to jest bardzo duży stres. Mi też nie zalezało na przeziernosci karkowej, ale maleństwo pięknie pokazało karczek, wiec zbadali :) dziewczyny, a myślicie o USG 3D- podobno najlepiej robić miedzy 15 a 16 tygodniem, kiedy obejmuje całe dziecko, bo potem już w kawałkach.Figleaves, współczuję. Blask, koniecznie idx do nnego lekarza-jak to w 15 tyg pierwsze USG-przeciez wszyscy każą w okolicach 12-tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lulu
lulu chyba zbyt czesto sluchasz moherowych audycji radia Maryja :D Tam tez kilka lat temu propagowali zakaz robienia usg ciezarnym pod pretekstem tego ze fale uderzaja w mozg i niszcza komorki mozgowe .... NO widac z tego niezbicie, ze matka ksiedza dyrektora czesto musiala robic usg bo mozg mu chyba calkowicie zanikl !!!!!!! Lulu nie opowiadaj glupot jak nie wiesz o co chodzi, pewnie cos gdzies kiedys uslyszalas i teraz jak papuga powielasz !!!! tak sie sklada, ze usg to bezpieczny, nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna, pozwalajaca na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Jest o wiele bardziej bezpieczny niz wszelkiego rodzaju .....skopie i temu podobne. Badany nie odczuwa nic podczas padania a widmo fal nie ma najmniejszego wpywu na badany obiekt. Zastanow sie kobieto, jak dziecko moze miec stres podczas badania, przeciez ono nawet nie jest swiadome togo co sie w okol niego dzieje !!!! A czy Ty masz stres majac robione usg np watroby ? Soro przez Ciebie przechodza fale to Ty tez powinnas odczuwac te same odczucia co Twoje dziecko. Daj sobie spokoj z takim herezjami albo opowiadaj je wiesniaczkom w kosciele !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowym mąciwodom stanowczo mówimy NIE!!! Tyle w temacie... dobrej nocy Marcóweczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups.... przepraszam kamila220579... oczywiście miałam na myśli koleżankę nad Tobą. A swoją drogą to dlaczego Ty jesteś nadal pomarańczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13-sty dla mnie zaczał sie wspaniale za to wieczór :( zawiodłam sie na najbliższej koleżance :( wypłakałam się i troche mi lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz dziewczynki nie mam sily do mdlosci...caly czas, ale to non stop mnie mecza juz od okolo 4 tygodni. Nie moge sie przyzwyczaic do tego, ze duzo slabsza jestem, szybko sie mecze, poce i ze non stop mam zatkany nos oraz uczucie jakby mnie ktos w klatce piersiowej gilgotal- podobno to od hormonow, tak mi laryngolog powiedzial. Weszlam juz w 11 tydzien, niedlugo na usg, mam nadzieje ze wszystko z dziecinka ok, a ze jestem nerwowa osoba to spedza mi to sen z powiek...ahhh...my mamy to sie mamy:) http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zonadamiana&year=2010&month=3&day=9&babycount=1%22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×