Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

To ja chyba sie wezme za to smarowanie skoro mozna uniknac naciecia. Czytalam ze nalezy zaczac juz piec miesiecy przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do mnie właśnie dzwonili że wizyta u lekarza przełożona na jutro z czwartku jupi :) mała rzecz a cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki w ten jesienny dzionek. Klempa, pewnie, ze mozliwe, że to ruchy. Też jakoś czułam takie banki w 16 tc, ale nie byłam pewna. Za to jak sie zaczęły nasilać to nie miałam zadnych wątpliwości. Jutro zaczynam 20 tc, ho ho ale to leci i regularnie kilka razy dziennie dzidzia śle mi delikatne kopniaczki, a dzis z rana tak sie zamachnęła ze pierwszy raz widziałam jak sie brzuch w tym miejscu poruszał. Wspaniała, czekam na więcej. Musze w tym tygodniu zrobic test obciążenia glukoza i mam pytanko. Nie wiecie może zy przed wypiciem tego swinstwa tez pobieraje krew czy tylko po? Bo nie wiem czy wypic to od razu czy zabrac z sobą do przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja musisz byc na czczo, pobieraja najpierw, pozniej pijesz i czekasz, jesli to 75g to 2h i pozniej znów pobieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klempa Ja wczoraj sobie siedze i dwa razy w okolicy pepka poczulam cos co mnie zatrwozylo:) mysle ze to byly kopniaczki:) Odnosnie wagi to Ja na przedostatniej wizycie spadłam z waga o kilogram, a teraz po 3 tyg. jestem na plusie 1,5kg. Dziewczyny co do szkoly rodzenia to powiem Wam, ze juz nie jestem tak przekonana jak bylam i sama nie wiem isc czy nie:) A jak chodzi o porod z m to dolaczam do tych co beda rodzily same:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan990 dzięki za linka ;) Klempa ja w 16 tygodniu też czułam takie gilgotki w brzuchu, lekarka powiedziała mi, że po tym już sa tylko kopniaczki no i dostałam kopniaka pod koniec 18 tygodnia, tak więc bardzo prawdopodobne, że u ciebie tez już się ten etap zaczyna. Teraz pare słów do dziewczyn która chcą rodzic w Katowicach, rozmawiałam ostatnio z lekarką na ten temat. Ja byłam nastawiona na Łubinową, moja koleżana z pracy tam rodziła i była bardzo zadowolona, ale lekarka mi odradziła... ona pracuje w klinice na Ligocie i powiedziała mi, że jak tylko coś na Łubinowej dzieje się z dzidzia lub mamą (np. krwotok po porodzie) to mamę/dziecko z Łubinowej odrazu do nich na patalogie ciąży przewożą co nie jest bezpieczne. No i zasiała we mnie wątpliwości... Powiedziała mi jeszcze że ze ze szpitali których mi na pewno nie poleca są Mysłowice (no a ja tam mam teraz najbliżej) oraz Kolejowa w Katowicach. Poleca mi natomiast: Raciborską (która pdobno teraz przezywa prawdziwe oblężenie i zdarza się, że po porodzie lub przed pacjentka jakiś czas lezy na korytarzu) oraz Medyków na Ligocie, nie mniej jednak na Ligocie sa nastawieni na cesarki i patologie tak wiec lekarze nie obiekują się tam tak rodzącą i jesli wszystko sprawnie idzie tylko pozostaje ona w rękach położnej. A no i jescze w Rudzie Ślaskiej mi polecała no ale ja tam mam już troszke za daleko. Rasumując ja dalej nie wiem jaki szpital wybiore ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po wczorajszej wizycie, dostałam żelazo bo mi się wyniki z krwii popsuły. Słuchaliśmy serdeuszka i lekarz badal szyjkę, powiedział, że ujście jest zamknięte. Usg mam za miesiąc, już zapowiedzielismy, że jakby co płci nie chcemy znać. koja2121 jak kupisz glukozę wcześniej sama w aptece to lepiej schłodź ją w lodówce wtedy lepiej smakuje. Mi pobierali najpierw krew, potem ją piłam i siedziałam 2 godziny z czego co pół godziny piksali mnie w palec i badali krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki! Motylek widzę że linka juz dostalaś, to ja go wklejałam. Rety Wy już o szpitalach piszecie...no tyle już mam z głowy bo chcę rodzić w tym samym co poprzednio. Daleko mu do Wersalu ale opieka była dobra, (oczywiście mało symaptyczne osoby wszędzie można spotkać). Ktoś jeszcze będzie rodził w Warszawie? To sobie pogadam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie narobiłam zakupów w aptece internetowej:-) az w szoku byłam jaka różnica w cenach, u mnie za witaminy płaciłam 59zł a w internetowej 41zł, szok:-) Idę dziś do dentysty bo juz odkładam dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam marcóweczki ja dziś sobie zrobiłam wolne budzik dzwonił ale go olałam :) i stwierdziłam że śpię :) nika ja też w Warszewie rodzę w bródnowskim szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz jest z Solca, więc też zdecydowałam się głównie z tego powodu. Miesiąc temu leżałam tam w szpitalu i byłam zadowolona. W grudniu 2008 leżałam na Madalińskiego (Szpital Św. Rodziny) i Izba Przyjęć odraziła mnie maxymalnie. Podejście i traktowanie... ale jak dostałam się tam po 3 próbach i przebojach z IP to w środku o wiele lepiej. Inaczej trochę traktowali, no i szpital czysty po remoncie. Operacje miałam bardzo udaną. Dzięki temu mogłam zajść w kolejną ciąże.. Narazie jestem przy Solcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no witam z ranca:):) dzisiaj pospalam do 10 i zle sie czulam przez to , dobudzic sie nie moglam tak jak maly haha co do tych gilgotkow w brzuszku, to poczatek a potem kopniaczki beda ehhh fajna sprawa:) Mamula ja nie chodzilam ani do szkoly rodzenia, ani zadnej polozny nie oplacalam, ani lekarza swojego do ktorego uczeszczalam i takim trafem trafilam na swojego lekarza w szpitalu:), akurat miala dyzur co do poloznej nie mam zadnych zastrzezen, byla ze mna caly czas, co chwila sie pytala i pomagala psychicznie ze juz blisko jeszcze troszke dasza rade hehe i potem jak te komplikacje byly to ile tam sie ludzi naroilooo hohoo takze na to nie narzekam:)(takze jakbym nie oplacila to se bym sama w tym szpitalu bez poloznej rodzila:O:O:O:O) wogole bylam super pacjentka, dziecka im nie chcialam odac bo ja wszytsko sama haha one niech pani odpocznie my go pozniej przyniesiemy, przez cc musialy mnie myc w pierwszym dniu...ehh na to tez nie narzekam ale wiadomo wolaloby sie samemu;/ tak to pomocne babki byly, nic na bol nie chcialam bo ostrego bolu zadnego nie mialam..aby dziecko do drugiej pioersi przystawic musialam prosic kogos aby mi go przelozyl i nie musialam sie jakos dopraszaci zrzednietej miny tez nie ogladalam, byla tylko taka jedna bebaczeka na nocke przychodzila dziwna jakas ze hoho takze widzicie to tez od ludzi zalezy na kogo sie trafi ale te co urodzily tez potrafia zrzedzic niezle jak sie nasluchalam, mialam nawal pokarmu to mowilam ze grudki mi sie porobily to mi pokazala jak mam masowac itd. , zreszta to szpital, robia co swoje i koniec...rytual kazdego dnia... co do babeczkek palacych, tam gdzie rodzilam byly ganiane ale na szczescie jak szlam pod rpysznic to zawsze lazienka wolna byla hehe a co do szkoly rodzenia , dobre to jest dla pierworodek, beda wiedzialy co i jak(ja zaluje ze chociaz troszke sie nie zorientowalam ale polozna mi duzo pomogla) po kolei sie dzieje ale powiem wam ze tego to sie w necie mozecie naogladac nizli placic specjalnie za nauke oddechow ktore i tak polozna przypomina, kiedy przec itd. ale jak kto chce:) tutaj tez mi proponowaly polozne szkole rodzenia, ktora jest chyba za darmo ale nie wiem czy maz da rade mnie wozic zresztaa dam se spokoj, bo wlasnie bardziej o te babeczki tam mi chodzi nizli te oddechy hehe i wogole nie wiadomo czy dame rade z kims malucha zostawic na czas porodu aby M byl przy mnie ehhh zobaczy siee a sama napewno nie bede, nie ma to jak bliska osoba..nawet dobra znajoma co do bolow glowy to mam je sporadycznie...co do aktywnosci w ciazy nie ma problemu ale usiasc po dlugim spacerze musze hehe i dalej jazda ... dobraa lece rysowac, musze odrobic ta wydana kase na ciuszki hehe takze glosna muza i do dziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szkołe rodzenia sobie odpuszczam siostra mi powiedziała że położna pomorze mi a i tak nic się nie pamięta z tej szkoły w trakcie bo ból i adrenalina biorą górę :) fajne wydaje mi się w tej szkole rodzenia że dodatkowo super może nas zbliżyć do partnera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki:) My problemu ze szpitalem nie mamy bo..... jest tylko jeden!;) ale podobno opieka przy porodzie jest cudowna hmmm zobaczymy Co do wagi ja cały czas miałam 1kg na plusie a ostatnim czasem waga idzie w górę w ciągu 2 tyg 2kg!! a jem tak samo no i więcej się ruszam hmmm to chyba jednak maluszek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
Co noc mam dziwne sny, męczą mnie strasznie, ale wszystko byłoby ok, gdyby nie dzisiejszy sen, który śni mi się i jego interpretacja jest bardzo okrutna, jestem przerażona. Otóż - wypadające zęby. Też Was tak sny męczą w nocy? Jestem już bardzo zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sny już minęły choć na początku miałam dziwne, niesamowite, przerażające itp. nie przejmuj się w ogóle snami, taka nasza natura kobiet w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engine- nie masz się co tym przejmować. Wiele z nas ma takie sny. Mnie w I trymestrze ganiali z nożem, ktoś uderzył w brzuch, jakieś procesje z księdzem i krzyżem szły przez schody w mojej pracy i ze dwa razy plątały mi się w snach cyganki., małe dzieci, a dzisiaj nawet mi się Alex z "Brzyduli" śnił. Po prostu cuda wianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doskoku
mi się śniła ostatnio Wioletta Villas, kto by pomyślał :D ani jej słucham, ani o niej nie myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) witam po tygodniu nieobecnosci :) Nawet nie wiecie jak szybko mi zlecial ten tydzien w Polsce :( wiadomo spotkania z rodzinka i znajomymi, super. A do tego jeszcze mamusia robila sniadanka i obiadki hmmm a teraz powrot do rzeczywistosci hahaha. Widze ze juz duzo dziewczyn zna plec malenstwa ale fajnie. Moje malensto na usg tydzien temu zakrywalo sie raczka :) potem jak udalo sie lekarzowi zajrzec medzy nozki powiedzial ze nie ma pewnosci wiec woli nie mowc hahaha. Takze dowiem sie 29 pazdziernika to juz bedzie prawie 21 tydzien. Jejku jutro do pracy i trzeba wstac o 5 30 rano, juz sie boje hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos snów;-) mi sie ostatnio śniły wszystkie sympatie po kolei, mawet ze szczenięcych lat;-) hihi ciekawe jakby takie sny ktoś zinterpretował;-) Co do szkoły rodzenia, to chyba zależy od finansów, na pewno tez trzeba sprawdzić opinię bo w niektórych jest lepiej-ciekawiej niż w innych. Słyszałam opinię że to zmarnowany czas ale i odwrotne też. Jednak jeśli ktoś wszystko wyczyta, a prawie wszystko jest np. w necie to można bez niej przezyć. Nie załapałam się i uważam że sobie dobrze poradziłam. Z drugiej strony to może być fajne przezycie z partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wita wszystkie przyszłe mamy... Dopiero dziś znalazłam tą stronke:)) ja mam termin na 14 marca, strasznie sie ciesze i pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcys
WITAMY CIE WPISZ SIE DO TABELKI:) NICK.............WIEK.........OM......TERMIN.....SKĄD... - --------PŁEĆ Blask..................24..........19.05.....27.02. ........śląskie....----- Qanchita.............26..........24.05.....27/28.02..... ....------------- Majek123............24..........21.05.....28.02.....Zako pane. ..----- karolajna............29..........21.05.....28.02.....ok Wrocł...------- Nikamo74...........35..........26.05.......01.03.....Rze szów.. ..-----chłopak Mała Ewa...........33..........22.06.......01.03.....Gdańsk....-- ------ MaKaReNa-23.....23..........21.05.......01.03. ..............----------- lulu2008.............31..........25.05.......01.03. ...Warszawa...----- savanna89..........20..........26.05.......03.03. .....Chorzów...----- Kas1ek...............26..........27.05.......03.03. .....Szczecin...----- Marcys...............21..........??............03.03 ...Irlandia-Malbork- anecia i olcia ......27..........30.05.......04.03 ....Kraków...-------- kamila2404.........27..........29.05.......05.03. ...łódzkie...--------- SZCZĘŚLIWA.......28..........30.05.......06.03. ..Szczecinek...----- a-mala-ja............38..........31.05.......06.03. .............----------- koja2121.............24..........27.05.......06.03. ...Cieszyn...-------- aaaaat................26..........28.05.......06.03. ...ok.Zamościa...-- kamelle...............27..........30.05.......06.03..... .Niem cy/NRW-- joanna84.............25..........31.05.......07.03. ....Wrocław...----- rundelduda..........30..........01.06.......6tc.(*). .. .Irlandia... Fiołeczka.............20..........01.06.......08.03. ....ok. Malborka.--- dorotka................29..........01.06......08.03. .....Gdańsk...------- michalka25..........25...........01.06......08.03. ....Midleton...----- nika34.................34...........01.06......08.03.. ...mazowieckie.-- karro...................31...........??...........09.0 3. ...Szwecja...----- Wazka85.............24...........03.06......09.03. ....Irlandia Pln.--- engine30.............30...........25.05......10.03. ....zach-pom..---- badka.................28...........04.06......11.03. ....Piaseczno..----chłopiec mysikrólik............34...........02.06......10.03. ..............-------- natka23...............23...........30.05......10.03. ...Włocławek..-- motylek_85..........23...........06.06......12.03. ...śląsk....--------.chłopiec(?) ewcia30..............30...........08.06.......13.03. ....Białystok..--- kotunia...............30..........06.06........13.03.... .Legnica...... Krismam..............34...........06.06......14.03. ............--------- eluśka.................24...........07.06.......14.03. .....Szczecin..--- Qassandra...........29..........08.06........15.03. ..małopolskie.-- LATTE MACCHIATO./26.../...08.06......16.03.....ok.Wawy------CHŁOPA K kamila 220579......30...........07.06......16.03. .....Niemcy...---- figleaves..............30...........10.06......17.03. .....Anglia...------ Mamulka28..........28...........10.06.......17.03. ....lubuskie...---- kubasia................38...........09.06......17.03. ....Szczecin...---- **tina**.............34...........28.05.......17.03 . ....Niemcy...----- Barbra77.............32...........??............17.03. ....wielkopolskie-- elakl....................27...........11.06.......18.03 . ...Birmingham.-- madzikowo..........25...........11.06.......18.03 (?)..Katowice...---- Ausia86...............23...........13.06........18.03. ...Gdańsk...------ saskiana..............29...........12.06.......19.03.. ...zach.granica..- szczęśliwa Gosia/.22...........12.06.......19.03. .....Łódź...-------- Izabell1982..........26...........10.06.......20.03. .....Londyn...----- niespodzianka Ola_26................26...........10.06........20.03. ....śląskie...------ mala_31..............31...........13.06........20.03...w ieklopolskie---dziewczynka Minea777.............35...........14.06........21.03.... ....śląskie------ Gosiaaa ..............29 ..........14.06 ........24.03....podkarpackie-- rok.sana..............23...........17.06.........24.03.. ..podlaskie...---- H.anna ...............30 ..........10.06 ........24.03....wielkopolskie- Karolcia...............24...........19.06.........26.03. ...pomorskie.---- asiulek29.............29...........20.06.........28.03.. ..Białystok...---- andzia-26............26...........22.06.........29.03... ..Starogard..--- Almeria35..........35.............24.06........31.03.... świętokrz.-...chlopak Klempa................26...........24.06.........31.03.. .....Śląsk...------ kingap.................28...........22.06.........31.03. ...małopolskie-- kubeczek80..........29...........25.06.........02.04.... wielkopolskie-- Biało-czarna.........32...........23.06.........29.03... .Białystok..----- summer ..............28 ..........04.06.........11.03.....Katowice.----- megan990............27...........02.06.........09.03.... ...śląskie.------ zosia_007.............25...........14.06.........21.03.. ....śląskie.------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×