Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Mała 2,5 rozwarcie już teraz , kurcze tylko leżeć , oj i zero nerwów , byle tylko szwa Ci nie zakładali jeżeli zakładają to tylko do 24 lub 26 tyg , a kiedy masz wizytę ? wiesz jak będziesz sie baaaardzo oszczędzać to z tym rozwarciem możesz chodzić do końca i ono się nie pogłębi a nawet możesz przenosić ciąże. ale zero dźwigani długich spacerów tylko relaks , tak miała koleżanka i przenosiła ciąże . Mamula to masz zaprawkę nie wąską z maluchami oj 7 szczeniaków piszczących podziw i macie z M wielkie serce wieli szacun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda89
dziewczyny jak najprościej rozpoznac ruchy maleństwa? Ja w wekend byłam na uczelni i gdy wróciłam wieczorem to sie położyłąm żeby odpocząć i wtedy pierwszy raz poczulam takie dziwne łaskotanie w brzuchu lekko z prawej strony na wysokosci pempka:) Myslicie że to własnie moje maleństwo?? A jeśli chodzi o brzuszek i rozciąganie skóry to od pewnego czasu skóra mocno mnie swedziała na brzuchu i to tak potwornie mnie drażniło ale po zastosowaniu oliwki przechodziło, to chyba własnie dlatego że brzusio sie powiększa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała nie rozwarcie a już się bardzo przestraszyłam , ale to z szyją u Ciebie też nie wąska sprawa ale ja na tym się nie znam dziewczyny chyba lepiej . co do stawiania brzuszka to jak on ci mocno twardnieje i robi się bardziej szpiczasty to znak , że jakieś skurcze zachodzą , chyba najlepiej odpocząć wtedy . spadam do domku dziewczynki to narazinek papappapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdkagda89 - ja odczuwam rychy zazwyczaj z lewej strony ponizej pępka, ale nie zawsze :) trudno mi je opisac, ale są fajnie wyczuwalne zarówno dla mnie jak i dla osób trzecich gdyby przyłożyły rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula masz naprawdę dobre serduszko, teraz to na pewno maleństwa dadzą radę:-) Megan ja od kilku dni niby coś czuje, ale nie jestem pewna jeszcze czy to Maluszek, ale chyba tak:-) choć poczekam na bardziej odważne ruchy. Witam nowe mamuśki. Mierzyłam sobie ten cukier i chyba jednak będę musiała kilka dni pomierzyć tak jak w szpitalu, bo mam takie skoki i spadki cukru, że szok. Te rozstępy to jakaś zmora, jak przytyłam to nic mi nie było, teraz jak trochę schudłam przez tą dietę to mi się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz odpisałam :) :) A te papuzki to Twoje? Bo ja choruje na żako od jakiegos czasu ale teraz pewnie zakup odłoze aż dzidzia przyjdzie na świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman skraca mi sie, dzieki za info:) Mamula Ja juz nie wiem czy mam lekarza idiote czy sama jestem idiotka:( czuje sie ociezala, juz nie wiem co mnie boli a co nie z tego wszystkiego. A co? mam isc do niego i co mu powiem jak odeslal mnie z kwitkiem. Juz nie wiem czy to moze sposob lekarza na wycisnieciu jak najwiekszej liczby wizyt? Po prostu sie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! synek spi więc ja musze się zabierać za robienie mielonych. A kupiłam pasztet pieczony bo mi slinka leciała. A coś czytałam że pasztety nie są za dobre bo czasem coś surowego moze się tam znaleźc...hm pieczony chyba jest ok? Jej witam kolejne Brzuszki na forum! tak nas tu już sporo że naprawdę jest co czytać. w pół dnia i strona czytania gotowa! Badka, Asiulek i reszt dziewczyn którym twardnieje brzuch, skądś to znam... popytajcie gina, do iluś tam razy na dobę nie ma co sobie zawracać głowy. Ale faktycznie nic przyjemnego, w poprzedniej ciązy twardniał mi od 4 m-ca a teraz nic a nic... To chyba jednak zależy od stresów - trzeba się oszczędzać Asiulek ale wiesz co może lekarz Ci zmierzył szyjkę na usg? a cytomegalię się w ogóle leczy? nie jestem pewna. Mamula jestes dzielna ze szczeniaczkami:-) Dziewczyny co do rozstępów...na szczęście nie mam ale mój m już wczoraj mi przypomniał że w 20stym tygodniu to juz musze się wiecej niż raz dziennie smarować, kurcze muszę sobie postawić tubkę na szafce nocnej...Wyczytał na e-dziecko czyba;-) A i znów napisze że ruchów nie czuję:-) dobrze że nie ja jedyna;-) Mala nie martw się aż tak o szyjkę...myśle że lekarz liczy że się poprawi-szczególnie że dzidzia jeszcze nie taka wielka więc nie ma dużego obciązenia na szyjce. Przy większym dziecku lekarze pewnie się bardziej szczypią. A ile masz do wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tez dzisiaj zauwazylam rozstepy na piersiach :( a tak sie modlilam zeby ich nie miec, no ale coz. Teraz siedze i opycham sie sliwkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała pamiętam że w zeszłym tygodniu pisałas o 3 tygodniach-dalej masz tyle czekać...może da się ciut przyspeszyć? M-c odstępu w badaniu to sporo, mniej jest już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ciekawe czy coś Ci da smarowanie się dwa razy dziennie. Ja już od dłuższego czasu smaruje się miniumum dwa razy dziennie, czasem trzy a rozstępy i tak się pojawiły. Mała a moze skonsultuj się z innym ginem skoro tamten tak to bagatelizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie wizyte mam 30 pazdziernika, ale nie wytrzymam tyle czasu i pojde kontrolnie do innego lekarza, wlasnie to wymyslilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikamo-te zako nie moje-mam nimfy,amadynki,zeberki i kanarki. zako sa strasznie glosnie,odradzam:( nawet te moje jak sie wydra to mysle,ze koniec swiata. wstawilam fotke z usg:) milo was wizualnie poznac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika34 ja pochłaniałam pasztety z ogorkami kiszonymi w pierwszym trymestrze i to trwało miesiac (codziennie na kolacje). Mam nadzieje ze nie zaszkodzilo malenstwu :P słyszałam ze nie mozna jesc serów plesniowych ze względu na jakies tam bakterie :( ehh a tak mi tego brakuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala tak wlasnie zrob, bedziesz spokojniejsza.. co do stawiania sie brzucha, prze prace stres i zabieganie we wczesniejszej ciazy mialam brazowe plamienia ktore naa czas odpoczynku mijaly)(bralam luteine)(gin mowila ze tak to jest wszytsko ok) i to stawianie sie brzucha, twardnienie, te skurcze jak i plamienia mialam do 19tyg potem bylam juz do konca na zwolnieniu i mialam z tym spokoj...jak cos sie zle poczulam to klap na lozko i odpoczywalam teraz jestem leniem od poczatku :) i odpukac w niemalowane, jest wszytsko ok, takze nie bylo powtorki z rozgrywki...wiec ten incydent wczesniej to przez moje przepracowanie molg wystapic bo wszystko w srodku bylo w porzadku i ginka mowila ze to moze od stresu i wysilku... co do tych rostepow, sporadyczne smarowanie we wcszesniejszej ciazy teraz tez i tylko stare rostepy kolo pepuszka ktore przez rozciagnieie mi wyskcozyly na sam koniec ciazy... i na razie nic nowego nie zaobserwowalamteraz, pewnie bedzie taka sama sytuacja jak wczesniej chyba ze dzidzia bedzie mniejsza :) no i kora juz raz to przeszla;) ide na drugie danie, dzIsiaj kumpela robila dla wszytskich jutro ja cos upichce ale juz zazyczyla sobie nalesnikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi faktycznie laski piszecie jak szalone, ja też;-) ale tu coraz ciekawiej się robi:-) Mała fajnie że możesz pójśc do innego lekarza, czasem dobrze się skonsultować. Wazka ja miałam tak samo, w poprzedniej ciąży praca, remonty, slub, stresy, podróże i cuda wianki od 7 m-ca juz tabletki przeciw skurczom łykałam-nikomu nie życze. A teraz luzik-nic się nie dzieje aż sie zastanawiam co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczynki, ojej nie nadążam za Wami, witam wszystkie nowe marcóweczki:))))) Będzie oblężenie bobasów:))) Juz się nie mogę doczekać! mała, co do tej szyjki pewnie wszystko ok jesli Twój gin nie panikuje ale dla wlasnego spokoju skorzystałabym z konsultacji innego, fachowe wyjasnienie to podstawa co do rozstepów jeszcze nie mam ale z natury mam bardzo wrazliwa skórę więc pewnie w końcu sie pojawią, ale od jakiegos czasu stosuję balsam neutrogena i skóra poprawiła mi sie nie do poznania, nie zamieniłabym na żaden inny. Po kazdym innym skóra od razu była sucha a tym mogę sie smarować co 2 dni i jest oki. Megan, mi tez hemoglobina spada, ukradkiem bo ukradkiem ale jednak. Zobaczymy co mi gin w środę powie... I powiem Wam ze maleństwo czuje juz regularnie kilka razy dziennie, gdy siedze albo leze, Ostatnio nawet mąz poczuł. Pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej no i musze zmienić wagę w stopce. W niedziele sie przeraziłam, ważyłam się u mamy i stuknelo mi 58. A jeszcze pare tygodni temu nie mogłam sie nadziwić jak w poczekalni przed wizyta u gina dziewczyna w ciązy mówiła ze o wizyte ma 3 kg wiecej. Ja juz mam 3 kg wiecej od ostatniej wizyty a gdzie tam do srody wieczora:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko i w ogóle witam nowe Mamusie (taaa, odezwała się ta stara :D). :) Cieszę się, że się Wam mój kotek podoba. Oprócz niego ze zwierząt mam jeszcze rybki, zwierzątko o nazwie aksolotl i Męża. :D Savanno, też mam 3 pokoje i jeden jest gościnny, w drugim urządziliśmy sobie sypialnię, a trzeci będzie dla dziecka. :) 3 pokoje to jest dobra opcja. :) U nas też trzecie pokój stał jako graciarnia i czekał na swego lokatora i w końcu niedługo się doczeka. :) Też teraz właśnie bierzemy się za remont. :) Co do wózków to posprawdzałam sobie te, które tu pokazywałyście. :) Dużo z nich mi się podoba, jednak mam inny problem. Otóż jakoś nie mam parcia na wózek za 3 tys. zł. Wydaje mi się to masakrycznie drogo kurde. I chyba zostanę przy Tako Jumperze albo Espiro Vectorze. Może se pomyślicie, że jestem wyrodną, przyszłą matką, ale kurde naprawdę nie dałabym za wózek 3 tys. No, chyba, że jeszcze zmienię zdanie, choć wątpię. :) Mamula, jestem dla Ciebie pełna podziwu i masz u mnie wielki szacunek. Pieski dzięki Wam zawdzęczają życie i miejmy nadzieję, że znajdą dobre domki. Kurde, uwielbiam takich ludzi jak Wy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to mam zapalenie ucha i przez to łeb jak sklep, tylko szkoda, że na półkach pusto. Byłam u lekarza, jednak ze względu na ciążę bał mi się stawiać diagnozę na oko (albo raczej na ucho), więc wysłał mnie na laryngologię do Bytomia. Przyjęła mnie bardzo miła pani doktor. Dała mi maść z antybiotykiem i powiedziała, że jak nie pomoże to zastosujemy antybiotyk doustnie. Jednak chciałaby tego uniknąć i ma nadzieję, że się uda. :) Do tego leczę infekcję w mieczysławie, wypryszczyło mnie strasznie na dziobie, mam odrosty na piórach i ogólnie wyglądam i czuję się jak złom lub siódme dziecko Baby Jagi. Na miejscu mego Chłopa nie ruszyłabym mnie nawet kijem przez szmatę. :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
NICK............WIEK......OM.....TERMIN....SKĄD.......PŁ EĆ Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopak koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... .....????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-M albork...?? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... ......????? savanna89.....20.........26.05...05.03.......Chorzów.... ...chłopak kamelle.........27.........30.05....06.03.....Niemcy/NRW ...????? nika34..........34.........01.06....08.03....Warszawa... ....????? michalka26.....26........01.06....08.03.....Irlandia.... .....????? megan990......27.........02.06....09.03....śląskie....ni espodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23.........30.05....10.03......kuj-pom... .chłopak summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28.........04.06....11.03....Piaseczno.. ..chłopak motylek_85....23.........06.06...12.03.....śląskie...... chłopak? elakl.............27........11.06....12.03.....Birmingha m....????? Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....????? Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopak LATTE .........26........08.06.....15.03..... wawa.........chłopak Mamula28 ......28.......10.06....16.03.....lubuskie...dziewczynka? **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.....nie spodzianka saskiana........29.......12.06....19.03......zach.granic a mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982.....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn. niespodzianka zosia_007......25........14.06....21.03......śląskie.... ..chłopak? inowa............29........15.06....22.03......slaskie.. .....?????????? Olena119.......24........19.06....26.03.....pomorskie asiulek29.......29........19.06....26.03.....Białystok.. .....????? Biało-czarna...32.......23.06......30.03....Białystok .... .nie wiem Almeria35......35.........24.06....31.03...świetokrzyski e....chłopak Gwiazdkagda89......20.......16.06....23.03...pomorskie.. ..????? engine30......30...........25.05.....6.03.....zach-pom...dziewczynka Ostatnio narzekałam na brak ruchów ale już je czuję dobrze bo umiem je rozpoznać, mam prawdziwą wiercipiętę. Teraz leże i się nie ruszam bo mam okropne bóle, ciągnięcia, kłucia, ściski. Lekarz mówi że to wiązadła rozciągającej się macicy. Nie wiedziałam że to aż tak! boli. Macie też te bóle ? Bo ja normalnie wysiadam jak mnie atakują, trwa to już ponad dobę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, no i jestem pierwsza :) Co do pokoju my też mamy 3 pokoje, i w zesżłym roku mieliśmy remont i już był przygotowany pod dziecko, tylko jak wszędzie jest to graciarnia, pranie, odkurzacz i mój orbitrek :) No ale będzie robiony porządek i będzie bosko sama się już doczekać nie mogę. życzę wam miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, heh ale zimno i deszczowo dzis mamy brr dziewczyny macie tempo niestety dolaczam do was dziewczyny, myslalam, ze mnie jeszcze rozstepy nie dopadly a tu wczoraj patrze i ... kilka malych ale widocznych juz jest heh :( a to dopiero poczatek i tez sie smaruje :( koja, no mi tez hemoglobina spadla do 112 a dolna granica to 111 z tego co wyczytalam - nie chce jesc zadnych paskudztw pastylkowych - napisz co Ci lekarz poradzil -moze jakies brokułki z warzywek :) moze ktoras z dziewczyn juz cos je takiego naturalnego co spowoduje ze wyniki hemoglobiny mi sie poprawia? moze przez to taka slabiutka ostatnio jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×