Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

inowa na większość swoich pytań związanych ze szpitalami znajdziesz odpowiedz wchodząc na tą stronke..http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php wybierz szpitale które Cię interesują tam jest wszystko opisane.. dziewczyny mam pytanie odnośnie pasa poporodowego, otóż chcę takowy zakupić ale waham się bo nie wiem jaki rozmiar :( teraz mam obwód w brzuszku równo 100cm i tak rozmiar S jest na brzuszek 89-90 a M 91-100 hym.. nie wiem jak to będzie wyglądalo po porodzie.. macie jakieś doświadczenie z tymi pasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) inowa strona rewelacyjna, dzięki bardzo :) nawet niewiedziałam, i nie zdawałam sobie sprawy, że może być tam nawet moje małe miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inowa lista kiedyś wklejona przez chyba badke TORBA DO SZPITALA: 1. Wszystkie wyniki badań 2. Dowód osobisty 3. Grupa krwi – oryginał 4. Jeśli grupa krwi jest Rh- to również wynik przeciwciał 5. Książeczka przebiegu ciąży 6. RMUA 7. Wynik badania HBS i WR JA 8. Przybory toaletowe: a. Antyperspirant b. Krem c. Mydło d. płyn do higieny intymnej e. pomadka nawilżająca f. szampon do włosów, suszarka g. szczoteczka do zębów + pasta h. szczotka do włosów, gumka 9. maść na brodawki 10. Biustonosze do karmienia – 2 szt. 11. Chusteczki higieniczne 12. Chusteczki nawilżające, 13. Kapcie 14. klapki pod prysznic 15. Koszule nocne – 3 szt. 16. Kubek, sztućce, talerz 17. Telefon, Ładowarka do telefonu 18. Majtki wielorazowe i bawełniane 19. Papier toaletowy + ręcznik papierowy 20. Podkłady poporodowe Bella – 2 op 21. Ręcznik 2 szt. (duży, mały) 22. Skarpetki 23. Szlafrok 24. Wkładki laktacyjne 25. Koło poporodowe 26. Laktator 27. maść od gojenia ran – Cicatridina 28. Woda niegazowana – 2 litry + jedzenia Dzidzi 29. Body 4 szt. 30. Chusteczki nawilżone 31. Czapeczka 2 32. Kocyk + Rożek 33. Pieluchy jednorazowe -1 op 34. Pieluchy tetrowe ok. 10szt 35. Pieluszka flanela 36. Ręcznik dla dziecka 37. Rękawiczki niedrapki 38. Skarpetki 2 szt. 39. Śpiochy - 4 szt. 40. Kaftanik – 4szt 41 sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Dziewczyny jestem w szoku !!! przez 1,5 tyg przytyłam 1,5 kg !!!! jej .... musze zaczac sobie rozdzielac jedzienie !!! bo jak tak pójdzie to do porodu bede miała 25 kg !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeden szlafrok satynowy ;) taki troszkę za kolana ale chyba dokupię cienki bawełniany ;) bo w tych frotowych to wyglądam z tym brzuchem jak meeegaaaa kulka :D :D pomylą mnie z piłką dla ciężarnej do ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny! Alllllllle wekend na forum fju fju. Przeciez to taki piekny okres w naszym zyciu:) Cieszmy sie kazda chwila z brzuszkami! Ja jak juz pisalam, dostalam tydzien temu reprymende od mojej gin i dostosowalam sie do diety ktora mi narzucila....no i w efekcie waze 1,5 kg mniej!!! A dzidzia aktywna ze zebra bola! Chcialbym jeszcze zapytac was o pewne badanie z poczatkow ciazy, bo caly czas gdzies tam mnie to gnebi. Chodzi mi o NT, czy mialyscie robione i jakie mialyscie walory. Ja robilam to w Pl bo tutaj nikt raczej tego nie robi i przepalkalm wtedy dwa dni ,bo wynik mialam 2,3mm i pan gin na moje pytanie czy to dobry wynik odpowiedzia:Nooooooooooo, dobry. Pozdrawiam brzuszkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam szlafroczek frotowy, ale nie za gruby i nie mam zamiaru kupować nowego :) co do tego pomiaru NT to ja w 13tc miałam 1,9mm o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekendzie, przeczytałam, co napisałyście i trochę mi smutno, że było tak nerwowo, ale mam nadzieję, że atmosfera już się oczyściła...szkoda by było znów kłótniami popsuć "internetową sympatię", którą myślę, że darzymy się wszystkie.... marcelina - popraw mnie jeśli się mylę - chodzi Ci o NT (przezierność karku, tak?) u mnie na USG w 12 tc wyszło 1,7mm, ale z tego co pytałam gina, który robił USG, to wynik poniżej 2,5mm jest jak najbardziej prawidłowy, więc głowa do góry i sie nie martw:) mi nadal nie wypłacili pieniędzy....mam już dość, chyba bez PIP-u się nie obędzie, echh życie.... w weekend byliśmy u mojej mamy, zrobiła rosołek (to chyba teraz moja ulubiona zupa, a kiedyś jadłam ale bez zachwytu...) moja siostrzenica (5lat) - popatrzyła na mnie, na brzuch i mówi: - będę jej STARSZĄ siostrą cioteczną, wiesz? już nie będę MALUCHEM... uśmiałam się, że jest taka "uświadomiona" hihi:) wcześniej była lekko zazdrosna, że wsztyscy mówią o noym dziecku a nie o niej, a tu taka zmiana i jeszcze dodała, że jak będę chciała, to pomoże mi przynieść pampersa.... słodka dziewczynka:) a jutro USG i zobaczymy, co słychać u naszego bejbka i czy to nadal dziewczynka (ostatnio słyszę o pomyłkach przy płci, całą ciążę chłopiec, a przy porodzie dziewczynka lub odwrotnie) no ale i tak najważniejsze, żeby było zdrowe pozdrawiam cieplutko i słonka życzę, bo u nas pochmurno buziaki w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikadddd, Inowa w moim szpitalu niestety nie podają zzo tylko jakieś środki przeciwbólowe. No zobaczymy jak to się da przetrwać :) Szczerze powiem, że mi na nim nie zależy. Chce jak najszybciej urodzić i mykać ze szpitala :D Zaopatrzyłam się w dwie koszule. Jedna na zakładki, a druga na guziki. Zobaczymy może jeszcze jedną na guziki i starczy. Marcelina u nas Nt wyszło 1,9. Też czytałam, że do 2,5 jest ok. A co do szlafroczków to mam biały frotte i wyglądam jak kulka śniegowa :D Dziewczyny u mnie zaczął się chyba ten syndrom wicia gniazda. Z tyłkiem nie usiedze ciągle coś przenosze i zmieniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki. W zeszłym tygodniu w czwartek dostałam wszystkie paczki które zamówiłam na allegro, m. in. mega pake od bettiny27 i potwierdzam zdanie megan, jestem bardzo zadowolona z wszystkiego co dostałam, a sama przesylka po prostu expresowa!!!!!! Megan, powinnaś dostac od nich wyprawke gratis za polecenie tego sprzedawcy tu na forum:)))))) Wszystko takie jak odziewałam. Właśnie zabrałam sie za pranie pieluszek tetrowych, flanelowych i pościeli do wózka. Megan, też patrzyłam na te zieloną pościel którą wybrałaś, jest świetna taka inna. Co do szlafroczka, to zamówiłam sobie tez na allegro taki grubszy frotte, bo z natury jestem zmarzluszkiem:)) Jesli chodzi o NT to w 14 tc miałam 1,6, ale faktycznie gin mówił że norma niby do 2,5 ale nawet gdyby było przekroczone to jeszcze o niczym nie świadczy. Mówil ze ważne są tez takie sprawy jak np obecność kości nosowej i cos tam jeszcze a nie same liczby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i odnośnie listy to np. w moim szpitalu nie bierze się ciuszków dla dziecka. Położna mówiła, że ewentualnie chusteczki nawilżone. A i aby torba nie była taka zapakowana po brzegi jakimiś gazetami, książkami bo i tak na to kobieta w trakcie, czy po nie ma siły :) A taka torba "jamnik" za nią jedzie :D Torba powinna być tak zapakowana aby można było samemu ja podnieść a nie jakieś zbędne kg rzeczy :) Natka jak tam wyszłaś ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za konsultacje Nt:) , sprawdzilam jeszcze to crl i w sumie mieszcze sie w normie, MUSI byc ok. Dzieki za link. Jej snilo mi sie ze juz mialam moja Matyldzie na rekach i byla taka sliczna....i taka duuuuza, tylko ze nie chciala pokarmu z mojej piersi i strasznie mi bylo przykro. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zmiana stopki, bo skończyłam kolejny tydzień i wkroczyłam dzisiaj w ósmy miesiąc!!! dziewczyny, jak to już niedługo ... niektórym z nas pozostało już niewiele ponad miesiąc i przywitają swoje maluszki na świecie ... a ja ze swojej strony nie spodziewałam się, że dotrwam do tego czasu :) jestem szczęśliwa a do tego Mała dzisiaj dokazuje aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale czy te koszulki ciete przy piersiach sa wygodne ???? bo z tego co wiem to duzo kobiet nazeka ze piers wypada przez ta dziure :) ja mam dwie rozpinane po bokach sister mi kupiła :) w irlandii :) ale nie wiem moze jeszcz dokupie ??? co ??? dwie wystarcza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Ja mam w sumie 3 koszule do karmienia. 2 rozpinane na guziki a jedną kopertową. Jest na mnie trochę za duża, więc i cyc trochę wychodzi, ale myślę, że później troche napełni sie mlekiem i będzie większy.Zresztą będę miała biustonosz do karmienia. Jak leżałam w szpitalu dziewczyna miała koszulę rozcinaną na boki, no i miała duużee balony :) Ciągle tą koszulę poprawiała, bo jej wystawały. Oczywiście miała biustonosz do karmienia. Szlafroczek mam już od roku z grubej kolorowej frotte do połowy kolan. Teraz na zimę pomyślałabym o jakimś do kostek(jest cieplej) , ale nie będę już kupować nowego. Ogólnie w szpitalu było bardzo ciepło, więc czasami nawet go nie zakładałam - ewentualnie jak wychodziłam na korytarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jedną z tymi rozcięciami po bokach, ale i tak mam zamiar być w biustonoszu, więc wtedy chyba nic nie będzie wypadać ... no chyba że w szpitalu po porodzie nie można być w biustonoszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez słyszałam od dziewczyn że te z pęknięciami na piersi są nie wygodne bo cycek potrafi wyskoczyć :) :) ja mam typowe na guziki po bokach i też mam 2 sztuki ale chyba dokupię trzecią chociaż jeszcze muszę skonsultować z położną jak to jest z porodem czy do porodu mam swoją czy tą szpitalną bo czytałam wiele opinii że koszule z porodu to już przeznaczamy do wyrzucenia hmm i sama nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z badką, teraz w szpitalach jest ciepło, wręcz gorąco ... jak byłam na badania cukru przez jeden dzień, to nie moglam tam wytrzymać takie gorąco mi było ... myślę, że w marcu też jeszcze będą mocno grzać ... przynajmniej na oddziale noworodkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do znieczulenia, to jest to niestety problem wielu szpitali. Brakuje anestezjologów, a jak są to są zajęci innymi poważnymi operacjami. Szpital, który wybrałam też ma ten problem. Ja się nie nastawiam na znieczulenie. Mam kilka znajomych i osób z rodziny, które rodziły bez znieczulenia i jakoś dały sobie radę. Może i ja sobie poradzę :). Bardziej ostatnio - zastanawiam się nad nacinaniem krocza - żeby to zrobili w miarę rozsądnie, bo jak czasami czytam jakieś opinie to włos się na głowie jeży.. Oczywiście fajnie by było jakby wogóle nie nacinali, ale jak miałabym popękać to dziękuje :( Ostatnio przez 2 dni męczyła mnie okropna zgaga. Nigdy takiej nie miałam. Obudziła mnie w nocy i nie mogłam normalnie leżeć wszystko mi się cofało, jakbym miała gorący żar w żołądku i gardle. Blee. W dzień było troche lepiej bo byłam cały czas w pionie, a w nocy znów wróciło. Na szczęście dzisiaj jak już wstałam nic nie czułam, a miałam się już wybrać do apteki. Mam pytanko do brzuszków, które już karmiły w swoim życiu:). Czy brałyście jakieś witaminy w czasie karmienia piersią? typu: kwas foliowy czy feminatal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte- zdecydowałam się na szpital na Solcu. Będę brała położną, bo wolę dmuchać na zimne. Leżałam tam 2 razy przez ciąże, więc mniej więcej wiem, jak tam jest. Dużo dziewczyn tam przyjeżdza odesłanych z innych "znanych" szpitali z powodu braku miejsc. Tam można było się jeszcze w miarę dostać, bo nie jest tak rozsławiony. Wiadomo, jak każdy ma swoje plusy i minusy. Nikomu do końca nie dopasuje. W rezerwie zostawiam sobie Karową, bo jest blisko Solca - to na wypadek braku miejsc na Solcu.A Ty już się zdecydowałaś na jakiś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka, ja przy karmieniu bralam witaminy, te same co w czasie ciazy.:) Gosiaaa a skad jestes z podkarpacia jezeli mozna spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja niedawno wstałam... śniło mi się ze odeszły mi wody... obudziłam się i tak się zastanawiałam czy to prawda czy sen, oj nasłucham się na tej szkole rodzenia o porodach a potem mi się śnią ;) co do koszul to nam położna powiedziała, że najlepiej mieć 3-4 sztuki i że najwygodniejsze na guziki (ja mam dwie chyba jeszcze jedną dokupie), a i że rodzić najepiej jest w koszulce męża w której on już nie chodzi - jakiejś dłuższej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, widze, że dzisiaj była "porodowa" noc. Mi tez się śniło, że urodziłam slicznego chłopczyka, tez był bardzo duży, sniady i miał duuuuuuuuzo włosów i gęste długie rzęsy:)))) A njlepsze to że nic nie pamietałam z porodu chociaż usilnie starałam sobie go przypomnieć:))))) Wyobraznia zaczyna juz pracować:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka my ze względu na lekarza zdecydowaliśmy się na bródnowski i też mamy brać położną :( tak samo wole dmuchać na zimne mój gin mnie jeszcze namawiał na centrum Damiana lub medicover bo tam też pracuje no ale 11 tyś za poród to przesada ;) :O :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×