Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Witam o poranku! wnika, no to niezly ten twoj gin, ja bym poszla chyba prywatnie, dla swojego spokoju, lepiej zapobiegac jak leczyc jak mowi moja mama. Napewno gdybys poszla do innego powiedzialby Ci ze wszystko jest ok i dzidzia duza:) Ja jutro mam "widzenie" z moja mala krolewna:) powiem wam, ze odkad inaczej sie odzywiam, moj brzuch rosnie jakos do przodu i wszyscy mowia ze tam napewno jest chlopak bo brzuch szpiczasty. Kurczr tak mnie zarazilyscie tym kombinezonem misiem brazowym z h&m ze jutro jade zobaczyc czy znajde, a jak nie to kupuje na allegro, bo widzialam ze pare jest. Ostatnio tez po jedzeniu nie moge oddychac! ma ktoras tak? chyba na zoladek gdzies mi uciska czy ki gwint.) Pozdrawiam cieplutko. Bacio w brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) mała brzuchatka ten nasz mały szkrab ma być za kim duży, tatuś ma obecnie 1,94 cm no i do chudych nie należy, do tego jak się urodził chyba miał z 4,7 i długi był, no a ja prawie 4 kg przy urodzeniu więc sama widzisz ma po kim hehe :) co do twardnień nadal mnie męczą, najbardziej mi brzuch twardnieje jak mam pęcherz pełen, wydaje mi się wtedy że mam brzuch jak kamień, a tak to powiem Ci różnie, mały zmienia pozycje bo ostatnio na lewym boku przechodziły mi twardnienia a teraz na lewym nic i muszę na prawy się przekręcać, i zauważyłam, że mogę leżeć na wznak, a kiedyś nie było o tym mowy. Dziś w nocy w ogóle chyba pobiłam rekord, niewiem ile razy byłam w WC może co godzinę? ale jak nie pić wody skoro tak się pić diabelnie chce. co do kombinezona z HM jesteśmy mega zadowoleni wczoraj przyszedł, nie jest typowo zimowy no ale dziewczyny my rodzimy gdy już typowo na wiosne idzie :) jest cieplutki, i uroczy :) po prostu super :) marcelina lekarz nagadał Ci ostatnio, że za dużo wazysz, co kazał ci konkretnie jeść a co odstawić? a po jedzeniu to mi najczęściej jest strasznie ciężko, dlatego staram się jeść mniej w mniejszych porcjach bo wtedy mięta obowiązkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello za 2 godzinki zobacze maluszka:)))))))miodzio:))))))od razu inny ten dzien, i choc nie chcialo mi sie wstac, to jak tylko sobie przypomnialam ze to juz dzis to od razu wstalam:))) co do jedzenia i uczucia pelnosci to ja tez tak mam i dodatkowo teraz odczuwam cos tak jakbym nie mogla oddychac....tchu mi brakuje, no ale to pewnie maluszek cos uciska, cos sie wierci, wiec nie ma co sie dziwic, zmykam bo juz sie doczekac nie moge marcelina daj znac jak u Ciebie, a moze ktos jeszcze ma wizyte? Badka a jak u Ciebie wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka nie dziwię się, że chumorek dobry :) ja też mam uczucie duszczności jak leżę czasami no ale to normalne podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety my wczoraj byliśmy u gina na wizycie badał mnie na fotelu szyjka się skróciła mam nakaz odpoczywania i 3x1 no-spe i że w gabinecie nie ma usg ale za to ma takie inne urządzenie co wykrywa serduszko dziecka i wczoraj nie mógł złapać bicia :( eh tylko ja wiem jak długie było to 10 sek chyba najdłuższe w moim życiu oczywiście się poryczałam ;( ;( ;( więc wnika_s rozumiem co czujesz !! Izabell głowa do góry na pewno coś znajdziecie z drugiej strony dobrze ze te osoby stroniące tak od dzieci wprost o tym informują bo gorzej by było gdybyście wynajęli już się zaklimatyzowali a potem by robili awantury bo Luiza za głośno płacze :( są ludzie i ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny byłam wczoraj na usg i w szkole rodzenia :) i powiem wam tak za usg zapłaciłam 180 zł bo chciałam zeby mi nagrał malenstwo zebym wiedziałą to bym nie szła ! nic na tym filmie nie widze ! jako lekarz moze i in widzi ale nie ja ! jestem zła bo tylk kasy wydła ! ale za to pocieszam sie ze sprawdził wszystko cziecko , pepowine, łozysko serce itd i wszystko jest oki :) mały wazy 1964gram :) duzy facet :) mówi ze termin mam wczesniejszy niz z miesiaczki :) A w szkole rodzenia sobie po cwiczyłysmy i po oddychałysmy :) i kobietka powiedziała o porodzie jak dziecko wychodzi :) A co do tego lekarza ! a czemu ciebie badał przez pochwe ??? nie mie badał od poczatku ciazy !tak tylko na brzuszek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spania dziewczyny współczuje wam !! ze nie spicie :( ja za to moge spac ze trzech !! :) tylko dzis w nocy złapał mnie skurcz łydek I trzymał i trzymał !! musze kupic magnez !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd przez pochwę sprawdza się szyjkę macicy czy się nie skraca, czasami robią to na oko czyli tylko ręcznie, a czasami przez usg dopochwowe i wtedy może podać ci ile taka szyjka mierzy, monika ja też chciałam mieć za 2 tygodnie na wizycie nagranie płytki, a dziecko ładnie się ustawiło czy jak? ja mam zamiar się wtedy najpierw spytać jak dziecko leży i czy dobrze będzie widać, bo faktycznie u nas też to kosztuje 200 zł więc chciałabym mieć pewność co do tego, że będzie pamiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy nic nie mówił czy sie oki ułozyło czy nie ale buzkie zakrywał pepowina ! trzymał w racce i nic nie widac było no... moze ucho było widac ! on widział siusiaka a ja nic tam nie widze tylko plame !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kumam monika, no nic zobaczę jak to u mnie będzie za 2 tygodnie na wizycie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) kumam juz ;) eh śmieszny ten jej lekarz szkoda tylko że nie zdaje sobie sprawy jakich nerwów jej narobił :( a co do wymazu na paciorkowca to wczoraj się dowiedziałam że będę miała robione na następnej wizycie bo to się robi między 34 a 36lub 37 tc ;) a już myślałam że mój gin olał to badanie :) dziewczyna_bonda dzięki za link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte wiem co czujesz !! ja jak byłam miesiac temu na wizycie to tez szukał serca i nic nie mógł znalesc !! juz sie wystraszyłam i tak samo jak ty trwało to pare sekund a dla mnie ja wiecznosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam i nóż się otwiera w kieszeni na tych lekarzy. Wnika nie powinnaś krwawić tak mocno po badaniu! Ewentualnie jakieś kropeczki że tak się wyraże. Ja mam zawsze badanie szyjki i to takie mocno bolące i dluższe ale nigdy nic z krwi na wkładce nie miałam. Eh wrażenia ze szkoły rodzenia to jednak niezapomniane. Dalej było o porodzie. Jedyne co mnie martwi, że tak kolorowo to przedstawiali a w rzeczywistości to inaczej wygląda. No ale cóż nie licze na sielankę w szpitalu państwowym. Aha i najważniejsze to położna mówiła o lewatywie. Że po pierwsze lepsze jest to dla dziecka bo wychodzi twarzyczka do naszego odbytu a po drugie akcja skurczowa tez jakoś szybciej się rozwija :) Monika z tymi usg za ok 200 zl to tak jest. Ja robiłam jedno i starczy :) I tak zobaczę małego niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kombinezonu to obowiazkowo mam takiego misiaczka z uszkami tyle że jest taki jasny. Olena ma rację że nam na razie nie będzie potrzebny kombinezon. Ja mam jeszcze ten śpiworek i myślę, że starczy na początek wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ciepło, Wczoraj byliśmy na usg i oglądaliśmy małego. Wszystko jest w porządku. Waży prawie 2 kg (1919g), inne wymiary dobre, tylko główkę ma dosyć dużą i mówił, że może być ciężko z porodem ::( W sumie usg nie trwało zbyt długo - może max 15 min. Za tydz. wizyta u mojego lekarza prowadzącego i do tego czasu muszę jeszcze porobić badania: Kiła, Hbs, Hcv, Nie wiem jak z badaniem na tego paciorkowca czy będę jeszcze miała, bo robili mi go w szpitalu jak byłam w 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny patrze teraz na te tabele co lekarz mi dał z mojego usg i widze ze mam rózne terminy porodu na 4, 8, 11 16 marzec! jej to od kiedy sie juz szykowac !!! do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, którą mówiła położna jak u mnie była. Otóż ona nie jest zwolenniczką ćwiczeń w ciąży. Już tłumaczę dlaczego. Uważa, że jeśli ktoś przed ciążą miał życie raczej bierne, czyli leżał cały czas przed telewizorem, nie ruszał się nigdzie, wszędzie jeździł samochodem, to nawet jakby całą ciąże ćwiczył to mu to nic nie da, a jeśli ktoś był w miare aktywny. Lubił spacery, gdzieś wychodził itp. to nawet jeśli przez całą ciąże będzie leżał plackiem (bo np. musi) to mimo wszystko może urodzić sprawniej. Dziwne, ale powiedziała, że najlżejsze porody mają kobiety z ciążami zagrożonymi. Ta położna pracuje w zawodzie 20 lat, więc doświadczenie ma. AA i sportsmenki ( z zawodu) mają baardzo ciężkie porody, bo mają bardzo ścisłe mięśnie ( nawet w kroczu), mało elastyczności i dlatego im tak trudno. Ona poleca ćwiczenia - owszem- ale takie które nam pomagają w naszych bólach ciążowych, lekkie ćwiczenia na rozciągnięcie kręgosłupa, czy delikatne masaże na łydki czy drętwiejące kostki. Polecała też masaże przez męża odprężające no i nie kazała bać się kąpieli - oczywiście nie a długich i nie w gorącej wodzie- które działają i odprężająco i relaksująco na nas organizm i oczywiście na nasze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd- mam wymiary BPD - 85,6 mm odpowiada 34tc HC - 291 mm odpowiada 32 tc AC - 284 mm odpowiada 31,3 tc FL - 63,2 mm odpowiada 32,5 tc BPD - szerokość główki od ciemienia do ciemienia HC - obwód główki AC- obwód brzuszka FL- długość kości udowej Termin z ostatniej miesiączki mam na 11 marca i z pomiarów EDD ( czyli przybliżona data porodu) też mi wyszło na 11 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd, a czemu Ty się trzymasz terminu wg usg? jeśli chcesz wg usg to powinnaś tego terminu z pierwszego usg, tego w 12tc, bo ono jest najbardziej wiarygodne ... później dziecko rośnie już w różnym tempie i stąd są takie rozbieżności. u mnie i u moich znajomych lekarze trzymają się terminu wyznaczonego z OM, chyba że wychodzi bardzo duża różnica, to właśnie z tego usg w okolicach 12tc. Mi mniej więcej pokrywają się terminy z usg i OM. Z OM mam na 21.03, z usg w 12tc termin wyszedł mi na 24.03, a z USG w zeszłym tygodniu na 20.03 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia fajnie, że to napisałaś bo nawet nie wiedziałam, że tak jest i oczywiście z czystej ciekawości sprawdziłam jak to było wtedy u mnie, 17 marzec tak tam wychodziło, no i u mnie cały czas od 12 tygodnia tego badania pokrywa się w każdym badaniu usg , że bedzie to 17-18 marzec więc może coś w tym jest :) czas pokaże. ciekawe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Latte mi tez na ostatniej wizycie pielegniarka nie znalazła bicia serduszka,chwała Bogu że lekarz ma Usg w gabinecie i zaraz sprawdzilismy i było ok.Ale wiem co czułaś! Monikadd wydaje mi sie ze najbardziej prawdpodobny jest termin OM .Zresztą i tak nie ma się co przywiązywać do tych terminów bo nasze dzieciaczki same zdecyduja kiedy będą chciały wyjść do Nas:) Kurcze,wyobraźci4e sobie że ja dalej nie dostałam wyp[łaty z Zus!!!!!! Juz mi są winni za 2 miesiące,ciekawe jak bym miała życ tylko z tych pieniędzy to chyba zęby w ścianę!!!! Dzwoniłam do nich w tamtym tygodniu i obiecali mi przelać ale widać jak się spieszą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę nikamo czemu aż tak długo to trwa u ciebie z tym zusem? masakra jakaś, w ogóle się nie przejmują niczym ani nikim, może wystosuj do nich jakieś pismo, bo co robić w takich sytuacjach jak się nie dostaje kasy od nich niewiem u mnie mają jeszcze czas no ale mam nadzieję, że nie będą mi robić problemów, kurczę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikamo, a dobry nr konta im podałaś? ja mam to szczęście, że mój zakład pracy mi płaci, a później rozlicza się z ZUSem czy jak to robią ... w każdym bądź razie dostaję pieniądze tak jak zawsze wypłatę dostawałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka-troche sie nie zgodze z ta polozna. z tym,ze lzejsze porody maja kobiety w ciazy zagrozonej to pewnie to prawda,ale ze wysportowane kobitki ciezej rodza.....to nie. sportsmenka ma tak miesnie wycwiczone-rozciagniete,ze potrafi sama decydowac do jakiego momentu moze je naciagnac,bo one sa elastyczne...i przy jakims wysilku fizycznym rozciaganie takich miesni i sciegien nie boli. one nie sa skostniale-wrecz przeciwnie-sa total elastyczne i masz nad nimi kontrole. sportsmenka moze smialo rodzic w szpagacie i to ja nie bedzie bolalo.a ktos kto nie robil nigdy szpagatu to umarl by z bolu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka-przeczytalam jeszcze raz to co ta polozna ci mowila i az wierzyc mi sie nie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konto dobre podałam ,powiem Wam że czekam do czwartku i jak zadzwonie w piątek jak o.....ę to nie wiem bo to juz jest przesada!!!!! Saskiana mi tez się trochę nie chce wierzyć w słowa tej położnej... Mi nawet lekarz ostatnio mówił że bardzo dobrze ze cwiczyłam przed ciazą i teraz też prowadze aktywny tryb życia bo to jest bardzo ważne i podód znacznie łatwiejszy bo mięsnie są mocne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×