Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Julka_13

Ślub w innej parafi

Polecane posty

Dziewczyny czy któraś z was miała/będzie mieć ślub w innej parafi? W piątek byłam z narzeczonym zalepać godzine w kościele na 26.06.2010 i jak się okazało godziny od 12 do 18.30 są porezerwowane! 3 śluby plus jakieś urodziny proboszcza i msza z tej okazji. Niemal, że nie spadłam z krzesła, śluby co 1 godz. 15 minut więc najwsześniej mogą nas zapisać na 10.45 lub 19,45 SZOK !!! I teraz pytanie: Czy załatwialiście msze w innym kościele? (wobec powyższego chyba jesteśmy zmuszeni tak zrobić) Jeśli tak to czy: - płaciłyście coś za otrzymaną zgodę w swojej parafi? - nie miałyście problemy z załatwieniem ślubu w innym kościele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweeddy
Z tego co wiem płaci się za licencje około 200 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqrka
mysmy mieli slob w innej parafii, nie mielismy problemow z otrzymanie zgody z mojej paraffi, ksiadz tez nic nie chcial w zamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liptonnn
JA PŁACĘ 50 ZŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqrka
tzn Slub, nie milismy zadnych problemow, ksiadz z mojej po prostu wypisal zgode i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka wodna....
tez jestem ciakawa jak to jest bo w lipcu wybieram sie do mojej parafii po licencje na slub w innej :) kolo 200 zl????? o kurde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaaa
miałam OGROMNE problemy z uzyskaniem zgody (licencji) z naszej wspólnej parafii.Ksiądz potraktował nas strasznie.Na początku nie chciał w ogóle z nami rozmawiać, zamknął mi drzwi prze nosem.Potem pierdolił nam przez godzinę że parafia to rodzina i rodziny się nie zdradza.A jak powiedziałam że zdania nie zmienię to powiedział że ok skoro mnie stać żeby zapłacić podwójnie.Powiedziałam że nie, wtedy on spytał czy będzie wesele i wódka.Na odpowiedź twierdzącą stwierdził że skoro mnie stać na to to i na to żeby zapłacić jemu. (on za ślub bierze ok 1200 tam gdzie my chcemy "co łaska"). W końcu szwagier który jest dziekanem katolickiej szkoły wyższej użył swoich znajomości z biskupem i spisaliśmy protokół.Po licencję mam się zgłosić tydzień prze ślubem.Nie wiem jeszcze ile mi za to zaśpiewa. Ale wiemy jedno.Następnym razem do kościoła pójdę na swój ślub a potem na chrzciny dziecka.I tyle.Straciłam całą radość ze ślubu kościelnego i żałuję tej decyzji. Przekonałam się na własnej skórze że księża to pieprzeni wyzyskiwacze i złodzieje!!!!! Za zaświadczenie o chrzcie i bierzmowaniu 90zł?!! ktoś na do zapieprza a on usiądzie na dupie i wystawi papierek! szlag mnie trafia jak na nich patrzę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaaa
na chrzciny dziecka w przyszłości (bo w ciąży nie jestem)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mialam zadnych problemow. slub mielismy w innej parafii niz moja i innej niz meza. dostalismy od reki wszystkie potrzebne papiery, za co laska: w moim przypadku co laska to bylo 20 zlotych, w przypadku meza 10 zlotych. nie wiem czy sa roznice miedzy wsia a miastem pod tym wzgledem, oczywiscie. ja pisze o krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaaa
ja nie jestem ze wsi tylko z miasta 63tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. jussaaa - na prawdę nieźle zostaliście potratowani. Mam nadzieje, że u nas tak ciężko nie będzie... No 200 zł za wypisanie papierka to też wydaje mi się dużo, no ale chyba wolę zapłacić nawet tyle niz mieć msze o 20-stej ;( P.S. No ja też jestem z miasta, ale to pewnie nie od tego zależy tylko tak jak mówicie... od \"widzi mi się\" księdza ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×