Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaarrolinaa

zostałam bez zębai co teraz?

Polecane posty

Gość kaarrolinaa

Mam 22 i nie wiem co robić,leczyłam zęba kanałowo,był już dość zepsuty,no ale jakoś dało sie go wyleczyć,ale 2 dni ułamał mi sie,byłam u stomatologa i powiedziałami że nic z niego nie będzie.Najgorsze że chodzi o 4,a więc zęba na samym przodzie:(Wprawiał sobie ktoś z Was sztucznego zęba?Jak tak ,to doradzcie mi coś-prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maina.
Ja chodzilam pare lat bez jedynek i żyja ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
wiem że od tego sie nie umiera i że można i z tym dalej żyć,ale mój styl życia mi na to nie pozwala,ciągle gdzie wyjeżdzam,nie moge zostać bez zęba, i dla mnie to jest duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
to wstaw sobie sztucznego porcelanke za ok 1500 a jak cię nie stać to zwykłego i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbym byla w takiej sytuacji
to bym sobie od razu wstawila zeba,bo zeby to wizytowka czlowieka,niewazne ile to kosztuje,kasa zawsze sie jakos znajdzie,mnawet na raty mozna,moj kuzyn robil implant to placil ponad 2000,ale mozesz przezciez takiego zaczepianego na haczyki miec jesli nie stac Cie ni implanta,najwazniejsze tylko miec tego zeba,bo bez wyglda sie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajaka
jak mi sie ukruszyly dwie jedynki u góry to mi stomatolog plomby dosztukowała w kolorze moich zebów i trzyma sie juz kilka lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie polamal sie
przed samym zalozeniem plomby. zalozyla koronke i po bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
pisze do tej osoby która dosyć ostro pisze.Jeżeli masz tak pisać,to nie pisz w ogóle,nie prosiłam Ciebie bezpośrednio o radę ,tylko ludzi którzy mają podobne problemy,a jak widzę Ty się do tych ludzi nie zaliczasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki a ja to dopiero mam
nie mam kawałka jedybki! I co Ty na to? Skąd mam wziąć pieniądze na zęba,jak ledwo stać mnie na zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkaskaaa
nie przesadzaj porcelana nie jest taka droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
nie znam się na leczeniu zębów,a na fundusz nie możesz zrobić tych zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 39 i pol
ja mialam leczonego zeba (tez 4) kanalowo i po pol roku zlamal sie. Wylam cala noc, bo przeciez nikomu sie nie pokaze w takim stanie... Dentystka nalozyla mi ciwek w korzen i odbudowala zeba. Mam go juz ponad rok i nie widac,ze to nie moj zab.Kosztowalo to 170 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkaskaaa
to bylo do osoby ktora napisala 1500 za jednego zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki a ja to dopiero mam
Najlepiej mówic tym co mają pieniądze. Myślicie że stać mnie na prywatną wizytę? Nie stać mnie na nic! Nawet sobie nie wyobrażacie jak mi z tym ciężko...Echhh:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
do ona 39 i pol to byłaśw takiej sytuacji jak ja teraz,możesz napisać bliżej na czym polega to nakładanie ciwek w korzeń?prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia232
nie martw sie karolina ja tez mam 22 lata i nie mam piątki. niby nie widac ale ile ja nerwów przez to przeszlam mialam to co TY najppierw leczenie kanalowe potem ulamanie wkoncu usunięcie. Tak robią te zeby. Zeby tylko kase zebrac taka jest prawda.DO usuniecia to wszyscy chętni. a czemu nie chcesz koronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 39 i pol
Dentystka Ci oczysci korzen i wkreci w niego taki cwiek (nic nie boli) i na tym cwieku zaczyna nakladac te mase,z ktorej sa robione plomby.Potem wymodeluje i juz gotowe,zabek jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki a ja to dopiero mam
i ten ząbek robią pod kolor ząbków mam nadzieję?;) A co mi zrobią??? Bo nie mam kawałka zęba....czyli mi przykleją ten kawałek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 39 i pol
no u mnie roznicy w kolorze nie widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia232
kolega robil panele i ktos go z tylu popchnął i upadl na podloge zlamala mu sie polowa jedynki. 2 dni wygladal jak królik ale mu dobudowali tą ulamaną połowke. nic nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaberia2432
do ona39 i pol ale jak zrobic ciwek w korzeniu jak ząb jest usunięty i nic juz nie ma??????????? przeciez zab usuwa sie z korzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki a ja to dopiero mam
Mnie tak pobił mój były,że staciłam połowę jedynki.... Teraz przez niego tak cierpię i nie mam za co zrobić tego zęba:( Ile to może kosztowac kochane??? Te zrobienie pół zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia232
on placil 50 zł na NFZ bo reszte NFZ placi takze nieduzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
do monia232 ja dopiero pomału zaczynam się orientować i pytać co robić jak straci się zęba:(czuje sięfatalnie bez niego,zresztą jak każdy w mojej sytuacji.słyszałam o tym że można wstawić korone,ta dentystka co u niej byłam to powiedziała mi że najlepszy będzie implant,ale ja tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki a ja to dopiero mam
A boli bardzo? Boje się tego bólu strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 39 i pol
Mozna tylko odbudowac zeba,jesli zostal korzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
mój chłopak ułamał sobie w przedszkolu do połowy wszystkie przednie zęby,doprawili mu i nić nie widać,z tym że co jaki czas musi czyścić miejsce zlepienia,bo robi się taki żółty osad,ale to było dawno,więc nie wiem ile to będzie teraz kosztowałao,ale to jest pocieszające ż enic nie widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaarrolinaa
ile będzie mnie kosztowało wstawienie korony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia232
jelsi chodiz o korone mnie pwoiedzieli 200 zl od jednego zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 39 i pol
Moja stomatolog zasugerowala,ze jesli mi sie ten nadbudowany zab zlamie, to zostaje zalozenie koronki. Dwie porcelanowe (jedna to czorka,a druga osadzona na piatce) w cenie po 400zl kazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×