Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Scarletttttttt

uporczywy łupież

Polecane posty

Gość Scarletttttttt

witam ! mam problem z łupieżem, męczę sie z nim od ponad dwóch miesięcy - najpierw próbowałąm szaponów z drogerii typu H&s, Elseve Intesive, Clear, ale oczywiścien ic nie pomagało. Spróbowałam z Nizoralem, któy pomaga jedynie podczas stosowania go i jeszcze kilka dni po odstaewieniu ;/ potem wszystko wraca. Ostatnio spróbowałam Selsun Blue i na początku łupiezu było więcej, ale potem z każdym myciem zmniejszała się jego ilość - miałam nadzieję, że całkowicie się go pozbędę, ale niestety od wczoraj znowu powrócił ! Nie jest go może jakos strasznie duzo(nigdy nie było), ale JEST !! ;( poza tym mam wrażenie , że włosy są jakies dziwne - jakby na czubku głowy bardziej przetłuszczone, nigdy wczesniej czegoś tkaiego nei miałąm, myje głowe codziennie od kilku lat ! nie wiem czy powinnam pójść już z tym do lekarza, czy zastosowac coś jeszcze. mam taką prace, któa wymaga nieskazitelnego wyglądu, a ten cholerny łupież zatruwa mi życie i mam przez to niesamowitego doła ! ;( może maciej akieś swoje sprawdzone sposoby na to cholerstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz bardzo dobry pmysl
ja mialam zawsze tez masowy lupiez. po prostu wstydzilam sie tego... przeszlo mi juz chociaz jak np nie myje dluzej wlosow:P to wraca. ale ogolnie. skrocilam troszke wlosy, uzywam dobrego szamponu(teraz np syoss ) i odzywek(tez syoss) dopkladnie splukuje i co wazne nie przegrzewam skory glowy. do mycia najpierw uzywam cieplej wody a pozniej chlodnej. tzn splukuje juz chlodna. na poczatku zastrosowalam terapie szokowa mylam łeb zimna woda... podzialalo;:) dziala to tezx na wypadajace wlosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszzzja tez
ja tez tak mam,i nie mam pomyslu juz co z nim zrobic, przetestowalam juz mase szmponow aptecznych i drogeryjnych - nic. nie mam juz na niego pomyslu. od dawno splukuje tylko zimna (nawet lodowata) nie przegrzewam bo czapek prawie nie nosze, jedyna poprawa lekka byla jak regularnie uzywalam do plukania ziol i maseczki z henny nakladalam, ale z tym mase grzebania a ja nie mam teraz tyle czasu bo praca itd... moze ktos zna dobry szampon? (nie nizoral i selsun blue - bo nizoral wcal enie pomogl a selsun na krotko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarletttttttt
no ze mną jest dokładnie tak samo - nizoral na krótko i selsun tak samo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszzzja tez
no wlasnie...testowalam tez inne cuda nie widy i nic nie pomaga. nie mam strasznego lupiezu ale mam i to mnie wkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarletttttttt
widze , ze mamy podobny problem. ja mam strasznie długie i geste włosy i do tego ciemne więc tym bardziej mi trudno ;( na razie nie pójde do lekarza, bo łupież nie jest jakiś ogromny i myślę, że lekarz oglądając moją głowe nie zobaczyłby zbyt dużo. oglądałam dzisiaj dokładnie sowją skórę głowy i nie ma żadnych zaczerwienien ani strupków po prostu w niektórych miejscach jest ten łupież. szkoda, że nic na niego nie pomaga. moze po prostu musze się przywyczaić? ;////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszzzja tez
sie obawiam ze juz tak mamy i nic sie z tym nie zrobi niestety. ja mam gestosc wlosow przecietna ale dlugie. tylko na krotkich tez byl. do lekarza mysle ze nie ma z czym isc bo stwierdzi ze jakas walnieta z takim malym lupiezem prawie niewidocznym isc. albo tez mam skore wrazliwa na chemie skoro po duuzej ilosci ziol i hennie bylo lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszzzja tez
chyba sie tu nic nie dowiemy.kiedys juz sie pytalam wszyscy selsun blue podawali lub nizoral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosowa
polecam seboradin niger lotion - pomógl mi na łupiez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na co chcesz iść
ja próbowałam wszystkich szamponów od najtańszych po te z apteki, typu Nizoral. Nic nie pomagało. Dopiero Fructis przeciwłupieżowy pomógł. Do dzisiaj pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Wkurza mnie cholerny, uporczywy lupiez. Ciagle go mam .. :( stosowalam wiele szamponow.. nie podzialal zaden ;( na nastepny dzien po umyciu wlosow lupiez mam nadal. Teraz bede myc leb 2 razy w tygodniu .. jutro sprawdze metode dziewczyny, ktora dodala tu komentarz .. najpierw ciepla, potem zimna woda albo po prostu zimna .. :) jeszcze jak mam ten lupiez to mnie swedzi leb jak niie wiem co.. ;( .. ma ktos jeszcze jakis sposob ?? Pozdrawiam ki mam. Nadzieje, ze wszystkim nam uda sie pozbyc lupiezu ;* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
O ! Wiem , o ktora z was mi chodzi :) o cb : lekarz bardzo dobry pomysł :) musze sprobowac twojej rady jeszcze dzisiaj ! ;) pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Ostatnio (dzis) trzepalam glowe. Posypalo sie lupiezu jak sniegu ! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Musze sie wam tez przyznac, ze mam lupiez na brwiach ! I jego tez sie z tamtad nie moge wyzbyc ! . :( mama mi doradzila posmarowac brwi kremem "Nivea". On nawet dziala, bo gdy sie tak posmaruje to skora nie jest tlusta i nie powstaje lupiez . Tylko wlosow sobie chcyba tak smarowac nie bede ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoja
Mnie się przydarzył dwa razy w życiu taki paskudny łupież i dwa razy udało mi się go całkowicie pozbyć. Za pierwszym razem przeszło, kiedy wyrzuciłam przeciwłupieżowy szampon, zaczęłam myć w takim zwykłym, regenerującym i zaczęłam stosować przeciwłupieżową odżywkę, taką do spłukiwania. Jakieś pół roku temu znów się nawrócił i tym razem pomogło czarne mydło z Aleppo z olejkiem z czarnuszki egipskiej. Wiem, że może to dla niektórych być dziwne, ale to mydło to tzw. twardy szampon. Pierwsze dwa-trzy razy po umyciu mydłem, trzeba poprawić szamponem, bo włosy będą ciut matowe, ale później się przyzwyczajają i są tak samo puszyste, jak po najlepszym szamponie. Myłam włosy codziennie, przez prawie trzy tygodnie i do teraz jest ok. Łupież często wywołuje chemia z szamponów (tak jak pryszcze bywają paskudniejsze po używaniu tych różnych żeli do mycia twarzy, peelingów itd.), naturalne mydła z Syrii czy Maroka mają tylko naturalne składniki: oliwę z oliwek, olejek z wawrzynu i dodatki czarnuszkę, argan, dlatego nadają się doskonale do włosów i do twarzy z trądzikiem. Polecam, bo przetestowała z pozytywnym skutkiem na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Pamparapam dziękuję za radę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
! wow ! Dziewczyny macie super rady ;) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Matko dzis umyje w koncu te wlosy .. w srode lub czwartek przekaze wam czy to co zrobie pomoze na lupiez :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :owa ! problemy z łupieżem !!
Ostatnio jak trzepe lupiez (z glowy) to leci mi nie tylko lupiez suchy.. ja mam suchy i tlusty lupiez razem.. i nie tylko biale platy .. ostatnio zauwazylam rozowy czy bardziej pomaranczowy platek .. ;( pomocy !!! Macie rade na dwa rodzaje lupiezu razem wziete ??? !! I w tym momecie trzpe leb xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
szampon melaleuca mi ostatnio pomógł. w aptece dostępny lub przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kertunic
1. odstawić szampony z agresywnymi detergentami SLS, SLES etc. i najlepiej myć odżywką (tak, tak! świetny sposób, łagodzący wiele problemów , i odżywka naprawdę włosy domywa: http://czarownicujaco.blogspot.fr/2012/05/o-m yciu-wosow-odzywka.html albo czymś do mycia, ale łagodnym (u mnie genialnie się sprawdza... płyn do higieny intymnej Rossmana). 2. płukać włosy miękką, przegotowaną wodą (ostatnie płukanie) - to pierwsze, co zastosowałam i co u mnie samo spowodowało znaczne zmniejszenie łupieżu 3. co 3-4 mycia spłukiwać wodą z octem jabłkowym (łyżka-2 na litr wody) 4. Stosować "olejowanie" skóry głowy i włosów: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364 Osobiście polecam olej lniany z dodatkiem oleju tamanu i rozmarynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam prolem z łupieżem, ale wszystko minęło: stosowałam oliwę z oliwek - podgrzaną nacierałam głowę, pozostawiałam na około 20 minut i spłukiwałam. I tak 2 razy w tygodniu. Nie ma co inwestować w te szampony - są drogie i tak naprawdę niewiele pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam,że pomaga pukanie wywarem z liści laurowych. I chłodna woda bo łuski zamyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę świetny przykład - http://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/?p=568 Takie włosy przede wszystkim wymagają właściwej pielęgnacji - i to jest pierwszy krok do tego, żeby doprowadzić je do normalności. Ale to naprawdę wymaga czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Pani chodzi z mokrymi włosami spać? To może być czynnik tego łupieżu i przetłuszczaniu się włosów. Po za tym, może niech Pani zostawi na kilka dni przetłuszczone włosy. Może to sprawi że skóra na głowie, zrobi się bardziej nawilżona. Może to też być wina zbyt częstego zmieniania szamponów. Na Pani miejscu, skierowałabym się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooono
U mnie doskonale zadziałał Elastabion Floslek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie łupież zniknął, jak zaczęłam myć włosy szamponem pirolam z apteki. Praktycznie już po pierwszych myciach było widać różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwestia systematycznego stosowania tych samych kosmetyków i wszystko powinno być w porządku. Czytaliście - http://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/?p=568 ? Jednokrotnie użycie dobrego kosmetyku niczego nie zmieni, ale systematyczność powinna wam już zdecydowanie dużo dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×