Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Generał Armata

Czy zmienicie nazwisko po swoim ślubie?

Polecane posty

Pytanie naturalnie do naszych pięknych pań ;-) Ile z Was zmieni nazwisko na nazwisko męża, a ile nie? Jeśli nie zmienicie to co was powstrzymuje? Jest niby taki dział na kafe, ale tak mi to teraz przyszło do głowy i chciałbym się dowiedzieć :classic_cool: Bo np. pewna dziewczyna z którą kiedyś chodziłem mówiła że nigdy nie zmieni swojego nazwiska, bo jest ono unikalne i jej rodzina nosi je jako jedyna (Bez ściemniania, rzeczywiście. Nazwisko ładne, dźwięczne i cholernie rzadkie. Mówię to obiektywnie, jako niezależny facet). Albo czy mogłoby was np. powstrzymać to, że wasze stare nazwisko w połączeniu z imieniem brzmi lepiej, dźwięczniej niż z nowym? Idiotyczne pytanie :classic_cool: No ale nawet ja nie wiem jeszcze wszystkiego o kobietach :P ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Basiak**
Jeżeli chodzi o mnie to o ile nazwiska mojego przyszłego męża nie będzie jakieś dziwaczne lub obraźliwe to czemu nie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka_lewec
ja oczywiscie przyjme meza nazwisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat nie zamierzam wychodzić za mąż ale jeśli już sie zdecyduję to nie zmienię nazwiska bo: 1. lubię swoje 2. za dużo załatwiania przy wyrabianiu nowych dokumentów 3. coś osiągnęłam pod swoim nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostane przy swoim:D będe niezalezna...nie naprawde to bardzo mi sie podoba moje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajacopowiem
Nie zmienie nigdy w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się narazie nie żenię, ale dla mnie ważnym jest żeby kobieta nosiła moje nazwisko :P A jeśli nie chce zmieniać, to w gruncie rzeczy też po co jej też ślub :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmienie poniewaz moje nazwisko jest bardzo klopotliwe i pewnych sytuacjach sprawia komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhhfhhhf
Mi się nie podobają nazwiska dwuczłonowe. Ja lubię swoje nazwisko, jeszcze nie wiem, czy zmienią po zamążpójściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schowaj głowę
Ja wyszłam za maz i pozbyłam się niemieckiego nazwiska po byłym mężu. Teraz mam ...icz. A syn niech bierze nazwisko swojej żony i tak zatrzemy śldy przeszłosći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 089
ja będe miała 2 nazwyska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dareqq
to zalezy czy te dwu czlonowe beda pasowac. moja kolezanka ma na nazwisko Spleśniały, a jej mąż Konsek. I co bedzie Beata Spleśniały -Konsek :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_Dalia
jeśli kiedykolwiek wyjdę za mąż to nie zamierzam zmieniać nazwiska, bo 1) identyfikuje się ze swoim nazwiskiem panieńskim 2)pracuję na swoje nazwisko 3)lubię swoje nazwisko 4)jestem nonkonformistką i nie idę za ludem :P 5)w ogóle dlaczego to ja mam zmieniać nazwisko? 6)nie podoba mi się idea zmiany nazwiska - kobieta przechodzi jak rzecz z jednej rodziny do drugiej ----> oczywiście jest to subiektywne odczucie i nie uważam, iż te kobiety,l które zmieniaką są w czymkolwiek gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacynty_Olesno
Madusia18 masz tyle lat co w niku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justasss
zmienię bo moje jest za długie i muszę długo literować (nie mieszkam w Polsce).Nazwisko narzeczonego,mimo że brzydsze jest krótsze..i to zdecydowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie zmienię nazwiska, bo mając je czuję resztkę wolności i niezależności. Poza tym nie chce mi sie zmieniać dokumentów. Acha i jeszcze - czułabym się, że facet jest górą, a mamy być równi;) Było takich dwóch, którzy nie wyobrażali sobie, abym mogła nie zmienić nazwiska po ślubie z nimi - tak ma być i już. Na szczęście już z nimi nie jestem....Jedyne co mogę dopuścić do dwa nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×