Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda gosposia

kompoty, jak zrobic??

Polecane posty

Gość mloda gosposia

mam cała dosc duza miske wisni. I mam akie pytanie, jestem niedoswiadczona w tych sprawach i nigdy nie robilam kompotow na zime. Czy wystarczy ze zrobie z nich kompot i goracy wlaje do sloikow, zamkne i od razu same sie zakonserwuja na zime??? Czy musze jeszcze te sloiki zagotowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myjesz wiśnie i wrzycasz do słoika na pełno,dodajesz ze 4 łyżku cukru na słoik,i zalewasz wodą,mocno zakręcasz i potem wstawiasz słoiki do garnka z wodą i gotujesz jakieś 40 minut i tyle :D nie trzeba robić kompotu bo on zrobi sie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
na pelno tzn??? Caly sloik musze zapelnic nimi?? A nie moge najpierw ugotowac i potem porozlewac do sloikow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nic nie gotuje kompot robi się sam po zalaniu owoców wodą i dodaniu cukru.no a potem trzeba zagotować i tyle.prawie nie ma roboty bo wiśni sie nie dryluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
no dobrze, to tak zrobie. Ale napisz mi jeszcze na tamto pytanie, czy musze caly sloik zapelnic wisniami("na pelno")??? A ja juz wydrylowalam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
i jak bede gotowac te sloiki to musza byc cale zanurzone w wodzie, czy niekoniecznie i np do polowy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje na pełno owoców a jak masz wydrylowane to jeszcze lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
dobrze, dziekuje ci bardzo. To lece do kuchni i robie;) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze ci sie chce o tej porze:) nie ma sprawy...ja też będe robić tylko muszę wiśnie kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
a tammm... maz spi, dzieci spia to mam czas, tym bardziej ze mi sie chce!!!!:) a jutro juz mi sie nie bedzie chcialo i nie zrobie wogole;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na twoim miejscu soki bym z tych wisni zrobila. Kilo wisni i kilo cukru,gotujesz az puści duzo soku. pozniej przez sitko ,do sloikow albo butelek po kubusiu i do gory dnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kompoty robie
tak : słoik zapełniam owocem na wysokość 3/4 zawartości słoika, a nawet owoce ugniatam ręką, potem zasypuję cukrem 2 -3 łyżki , zamykam i pasteryzuję, dotąd, aż cukier się rozpuści. Nigdy żadnej wody nie dolewam.Za to kompoty są bardzo esencjonalne. Owoce podczas pasteryzacji puszczają sok i to wystarczy. Po co woda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda gosposia
no juz zrobilam z woda, to ma byc kompot to chyba wody trzeba. Jak bez wody to powstanie sok. marcelina, tak tez robie ale chcialam odmiany. Twoim sposobem juz zrobilam sok z truskawek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze robię z wodą bo jak sam cukier i owoce to będzie sok a nie kompot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tegoże sok wyjdzie jak
później i tak wody dodaję , aby był to kompot. Po prostu więcej owoców wejdzie w słoik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garowa
A ja mam takie pytanie Jaką wodą surową czy przegotowaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja napelniam sloiki wisniami do polowy zagotowuje w garze wode z cukrem na smak, ale ma byc slodka bo wisnie maja swoj kwasik zalewam slodka woda sloje i wekuje ok 10 min. od zagotowania wody w garnku i to wszystko pozniej juz w dzbanku dopelniam kompot woda przegotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×