Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o rety kotlety

sos tzatziki-co zrobiłam nie tak????

Polecane posty

Gość o rety kotlety

tyle się o nim nasłuchałam, że taki pyszny i w ogóle, że postanowiłam go zrobić i wyszło mi coś co przypomina letni twarożek który często jadam na śniadanie-serek+ogórek+koperek, tyle, że ten sos zrobiłam jeszcze z czosnkiem, tak jak w przepisie jak dla mnie to szału nie ma, smak dobry, ale zwyczajny czy ja zrobiłam coś źle, czy on ma tak smakować? a może powinnam tam dodać przyprawę tzatzkiki? tyle, że wolałabym nie faszerować się glutaminianem sodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze dodaje przyprawe ok 1 lyzeczki,ok 2 zabkow czosnku ,ser feta ,jogurt naturalny,starty i odcisniety ogorek swiezy. miksuje i do gyrosa wspanialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość non wiec polecam
zsiekana drobno czosnek lub wycisniety jogurt balkanski-ma gesta konsystencje-polecam ogorek-zetsrzes posolic-odsaczyc wode sol pieprz oliwa z oliwej ocet balasmiczny lub sok z cytryny ten sos z pewnosci nie bedzie ci przypominal twarozku.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogurt bałkanski to podstawa
ogórki zetrzeć na grubej tarce, posolić, odczekać aż puszczą wodę i odcedzić. Dodać do ogórków poszatkowany drobniutko czosnek (ile lubisz),pieprz, trochę dobrej oliwy, dodać jogurt, wymieszać. Schłodzić w lodówce. Przed podaniem polać odrobiną oliwy po wierzchu, na środek jedna czarna oliwka. Ja jak mam, to dodaję poszatkowaną świeżą miętę, jest o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogurt bałkanski to podstawa
przyprawy tztziki kiedyś dodałam, ale to zupełnie nie to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie prymata dodałam
i kiedyś jeszcze z takiej serii "przyprawy świata", ale w ogóle mi nie smakowało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rety kotlety
ale ja zrobiłam dokładnie tak jak tu mi piszecie tyle, że bez tego jogurtu bałkańskiego...w efekcie końcowym dodałam trochę curry i wyszło nie wiadomo co, ale jak dla mnie to to nie wiadomo co było sto razy lepsze niż tzatziki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jaki serek dałaś? Ja ostatnio robię na jogurcie greckim lub bałkańskim, jeden i drugi można dostać prawie w każdym sklepie, czosnek przeciśnięty przez praskę, ogórek starty na grubych oczkach najczęściej nie odsączam, szczególnie teraz gdy są już gruntowe (są bardziej suche), sól, pieprz, odrobina soku z cytryny, oliwy nie daję bo jej zwyczajnie nie lubię, ale w części przepisów jest. Czasami siekany koperek. Żadnych przypraw gotowych, bo tylko psują smak, są jedynie słone i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchajcie dziewczyny
No ale napisałaś, ze dałaś serek, czyli zupełnie nie tak jak napisałyśmy, bo to musi być gęsty jogurt, najlepiej taki, żeby łyżka w nim stała. No i nie daje się raczej koperku, chociaż to może nie jest zbrodnia. I w końcu gdzie jest powiedziane, że wszystkim ma to samo smakować? Może to po prostu nie Twój smak. Ale jeśli byś się jeszcze kiedyś zdecydowała, spróbuj z tym jogurtem i spróbuj ze świeżą miętą, naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prościej kupić
gotowe zaziki - Dr. Oetker produkuje, bardzo dobre i nie trzeba się paprać samemu, poza tym taki kubeczek w zupełności wystarczy na kilka osób i wychodzi tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli serek dałaś, to najlepiej obowiązkowo musi byc dodany jogurt. Serek w ostateczności daje się, żeby zagęścić jogurt naturalny. Ale to nie wychodzi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale czy osoby
które tak ochoczo zachęcają do kupowania gotowych sosów i dodawania przypraw jadły kiedyś prawdziwe tzatziki ze świeżych produktów? Chyba nie, bo nie napisałyby, że te gotowce są dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co cuuuryyy w sosie t
niedawno wpadlam na patent z cuuryyy..jogurt czosnek curyyy i lyzeczka keczupu...sos przypomina..a wrecz jest identyczny jak podawany w jakiejs restauracjiii ale ciezko mi skojrzyc gdzie... a cuurrryyy mozna swietne zrobic samemu w domu...ot massslalallalalala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Tzatziki- oryginalny przepis Ogorek wężowy obrać ta aby powstały biało-zielone paski.Zetrzeć na grubej tarce ,bardzo mocno odcisnąć.dodać sól,pieprz, parę kropel oliwy z oliwek i octu winnego i utarty czosnek i gęsty jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×