Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nestee2we

Ile placicie na fotoksiazkę?

Polecane posty

Gość Będzie zaraz draka...
Pan Marcin większość a nawet wszystkie zdjęcia robi bez dodatkowego oświetlenia. Zdjęcia plenerowe wychodzą z takim naświetleniem super, ale kościół i sala weselna to już inna bajka. Zdjęcia w pomieszczeniach robione na pełnej dziurze przysłony i wysokim ASO charakteryzują się małą ostrością i totalnym rozjechaniem kolorów a raczej brakiem naturalnych kolor. Wystarczy zobaczyć jak wiele zdjęć w proponowanych przez p Marcina jest w fotoksiążce umieszczonych, jako czarno białe i jak bardzo są zmieszane. Cena też podawana jest raczej orientacyjnie i 800 zł wychodzi za same pliki cyfrowe. Nie ma jak zdjęcia w formacie 15x21 a jeszcze lepiej 20x25 wklejone w ładny gustowny album. Pan Marcin powinien jeszcze dodawać lupę o sporym powiększeniu, która za trzydzieści lat może być podstawowym narzędziem do oglądania swoich wspomnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem to taka
profesjonalna fotoksiazke robi sie u introligatora a nie w FOTOJockerze - heheh dobre to usmialam sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Projekt Ślub
Zapraszamy na naszą stronę, gdzie oferujemy Wam profesjonalną oprawę fotograficzną i filmową Waszego Ślubu i Wesela. Oferta ustalana jest indywidualnie w zależności od Waszych wymagań a ceny są naprawdę konkurencyjne. Wejdź. Zobacz www.projektslub.com Kontakt do nas jest na stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Bittner
Do Pani "Ale będzie draka" Czuję się zmuszony do odpowiedzi gdy ktoś publicznie pisze o mnie rzeczy mijające się nieco z prawdą. Po 1. Skąd wie Pani ile zdjęć robię z lampą a ile bez i ile szczegółów jest na zdjęciach? Zapoznała się Pani z chociaż jednym zdjęciem w wysokiej rozdzielczości czy też opinia ta bazuje na miniaturkach z mojej strony internetowej? Dla przykładu wziąłem pierwsze lepsze zdjęcie: http://www.marcinbittner.com/luzem/1009161356_0415.jpg Kościół mariacki, pełno szczegółów na sklepieniach, iso wysokie bo 2500 - kolory odpowiadające rzeczywistości. Zdjęcie pomniejszone jest o połowe od oryginału (21 megapixeli), obiektyw 17-40L, F/4, Canon 5dII gdyby Panią interesowało. Po 2. - Rozmieszczenie zdjęć w albumie. Ile albumów w moim wykonaniu miała Pani w rękach? Co to znaczy że pliki są zmieszane? Czyżby nie można było na jednej stronie umieścić kolorowego zdjęcia i czarnobiałego na raz? Po 3 Jeśli coś się Pani wydaje to proszę "raczej" tego nie pisać. Cena którą Pani podała jest za album wraz z projektem - dokładniej rzecz biorąc jest co cena za album 20x40cm Po 4 Lupa jest niepotrzebna - kolejny przykład tutaj: http://www.marcinbittner.com/luzem/lupy_nie_potrzeba.jpg Na zdjęciu porównanie rozmiarów 20x40, 30x60 i 30x90cm (w 30x90cm nie moje zdjęcia - robie albumy także dla innych fotografów) Przeważnie nie odpisuję na forach na posty o moich zdjęciach czy ofercie bo kto jest zainteresowany moimi usługami postanowi zapewne spytać mnie bezpośrednio a nie słuchać rad osób które "raczej" wiedzą co mówią. Chciałbym też podziękować za wzmożony ruch na mojej stronie www :-) Przy okazji mała prywata - projektuję albumy na podstawie dostarczonych zdjęć. Jeśli któraś z szanownych forumowiczek jest zainteresowana - proszę o kontakt :) Jeszcze jedna uwaga - proszę rozróżniać nazewnictwo: FOTOKSIĄŻKA - miękkie strony FOTOALBUM - grube strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reekord
fotoksiazka to strony wiotkie i drukowane na byle czym -czyli taki kicz FOTOksiega to grube ,sztywne karty na papierze fotograficznym w eleganckiej skórzanej okładce z grawerem na przedniej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanka do reekord
reekord masz rację najważniejsze są te super grawerowane okładki a reszta jest mało ważna. A w jaki sposób są robione te grube super cudowne grube kartki fotoksiążki? Według ciebie fotoksiążka drukowana w drukarni to kicz i byle g..? Pewenie luksusowe albumy kupowane w księgarniach to też kicz i byle co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem absolutnie zaaaaaa
najładniejsze grawery ,super fotki na grubych kartach robi www.fotoksiega.pl Ja właśnie u nich wywoływałam swoją FOTOKSIĘGE i jestem bardzo zadowolona Termin powalajacy bo zaledwie 2 dni !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotoksiążka kosztowała 3000 :) ale ponieważ robił ją ten sam fotograf który filmował i robił fotki na weselu cena została obniżona do 2300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Bittner
3000? Jaki to producent? Jorgensen, Queensberry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiennsa
nono nieźle...3000zł!!!! to se ktoś znalazł jelenia zważywszy na to,że sam tej księgi nie robił ale zlecił ją np takiej firmie jak wspomniana powyżej www.fotoksiega.pl i zapłacił za nią co najwyżej 300-400zł To się nazywa umieć wyszarpać kasę z podnieconego ślubem klienta :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiennsa
jak on to robił ze filmował i fotografował jednocześnie?? miał czworo rąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Bittner
wiennsa - może trochę więcej wyczucia? ;) Wiadomo że jesteś właścicielem tej "fotoksiegi.pl" :) Osobiście uważam że jakie okładki taka cena. Jak już robicie zdjęcia na stronę to postarajcie się żeby luźny blok książki był umieszczony równo w okładce bo strasznie brzydko to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książki tanio...
Jest sporo firm, które robią fotoksiążki i fotoalbumy niedrogo (np. wspomniane wcześniej cewe czy lumabook), ale nie ma co liczyć na to, że fotograf da takie same ceny, bo dolicza sobie swoją robociznę, często w nierozsądnej wysokości. Takie życie. Zawsze można sobie zrobić samemu, jeśli fotograf udostępni zdjęcia dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książki tanio...
I szczerze mówiąc, kiedyś byłam zagorzałą zwolenniczką albumów tradycyjnych z wklejanymi zdjęciami, ba, nawet pracowałam w sklepie fotograficznym i zarzekałam się, że nigdy nie zrobię sobie fotoksiążki. I zostałam z kilkoma albumami wklejanymi, każdy z innej parafii, bo oferta w albumach ciągle się zmienia, nieforemne to i na półce się nie mieści, zdjęcia po jakimś czasie zaczęły się odklejać (a niby klejone najlepszą taśmą fotograficzną na rynku). Inna sprawa, że zdjęcia z czasem blakną, a 100-letnia gwarancja koloru to mit. Więc teraz zbieram wszystkie fotki jeszcze raz i zamieniam je na fotoksiążki, które fantastycznie wyglądają na półce, mają tytuły na grzbietach, więc łatwiej znaleźć tą, o którą chodzi, a różnica w jakości zdjęć jest widziana chyba tylko przez czepialskich fotografów i to najczęściej amatorów. Jeśli dasz książkę do porządnej firmy (fotojoker raczej odpada) to dostaniesz porządną fotksiążkę. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda :) to nie jest zwykła ksiażka a fotograf jest nagradzany na międzynarodowych konkursach...tzn profesjonalny a nie tylko taki zwykły po kursie fotograficznym :) takiej badziewnej fotoksiążki w ogóel bym nie chciała, to juz album lepszy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara 24
Siostra w czerwcu płaciła za fotoksiążkę 4000 zł. Fotograf sam ją opracowywał dając jedno duże zdjęcie na stronę. Fotoksiązka była drukował w drukarni. Wygląda ślicznie tak jak ekskluzywny album kupiony w księgarni. Jednak uważam, że zdjęcia w tradycyjnym albumie z czarnymi kartkami wyglądają bardziej ekskluzywnie i dostojnie. Znajomo cztery lata temu zrobiła fotoksiązke z chrzcin swojego dziecka a dzisiaj kartki się rozklejają. Nie znam się na tym, ale z tego, co słyszałam tradycyjna fotoksiazka to jest zwykły papier fotograficzny czymś tam klejony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po1 po 2 po 3 po ...
śmieszą mnie tacy zarozumiali samozwańczy "fotografowie" jak ten marcinek ,który szuka popularności na babskim forum biedaczek zal mi go jak przekonuje do swoich racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek w kropki
my na 1 stronie nasraliśmy rzadką sraką potem każdy gość weselny odcisnął w niej palec i jak wyschnęło to była ładna pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My nie chcieliśmy na początku fotoksiążki. Wszystkie, które oglądałam mi się nie podobały. Przede wszystkim dlatego, że widać było format papieru - nie wiem jak to opisać. Takie punkciki. I przez to zdjęcia były poprostu mniej atrakcyjne. Szukaliśmy więc z założeniem, że chcemy "normalny" album. Aż trafiliśmy do Panów, z którymi podpisaliśmy umowę. Pokazywali nam oni swoje albumy w tym fotoksiązki. I ta, którą mi pokazali była piękna. Zupełnie inna niż to co do tej pory widziałam. I tak nas zachwyciła, że nie było mowy o innym wyborze. Także myślę, że w dużej części efekt zależy pasji fotografa.Pewnie są tacy co drukują te fotoksiążki w saturnie i tacy, którzy dbają o jakość papieru. Nie znam się na tym, ale różnice w jakości są kolosalne. W moim przypadku całość kosztuje 2 500 zł. W cenie: - pełna obsługa fotograficzna ślubu i wesela - wszystkie wykonane zdjęcia dostaniemy na płycie, ma ich być ok 1000 - fotoksiążka - 2 albumy każdy po 10 zdjęć dla rodziców, przygotowane już na podziękowania, wręczyliśmy je w czasie wesela - sesja zdjęciowa plenerowa w innym dniu - 3 różne plenery i do tego plener nocny. Zobaczymy jak wyjdzie jak już je dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po1 po 2 po 3 po ...
ja sama sobie zrobiłam projekt i za piękna fotoksięgę 60 grubych kart zapłaciłam 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez robilam sama---Przynajmniej mam fotki , ktore chce i jak chce. Ja mialam bodajze 47 str ale chce tez dla nas taka duza panoramiczna jeszcze zamowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie za bardzo uczesstnicy tego forum zdają sobie sprawę, jaka jest różnica między fotoksiążką a fotoalbumem - stąd między innymi opinie osób, które preferują tradycyjne albumy z wklejanymi zdjęciami. W pełni je rozumiem - druk nigdy nie prześcignie jakością odbitki fotograficznej. Ale są przecież fotoksiążki na papierze fotograficznym.... Różnica między fotoksiążką a fotoalbumem najlepiej jest wyjaśniona na: www.kilkasztuk.pl/fotoksiazka_czy_fotoalbum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fotoksiążka to super sprawa. Ja w http://aplauzprint.pl/#top płaciłem taką średnią stawkę, ale za to jakość druku jest świetna. Kolory nasycone, nie przekłamane, wyraźne. Wyszło super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Za fotoksiążke nie płaciłem jakoś dużo, ale bardziej dotknęło mnie po kieszeniach wywoływanie zdjęć do albumu. Jeszcze wtedy odbitki robiłem u znajomego fotografa, ale na szczęście szybko się zorientowałem że ceny są zbyt wysokie. Od teraz zdjęcia wywołuje tylko przez internet na stronie http://www.fotolab.pl/ ze względu na dużo niższą cenę i bardzo dobrą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszę zamówić 7 sztuk fotoksiążek ze zdjęciami z wesela wymiar 25x25cm ile to będzie kosztowało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×