Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość storczykowe utrapienie

Właśnie przed chwilą odpadł mi ostatni pęd

Polecane posty

Gość storczykowe utrapienie

albo kwiat nie wiem jak to nazwać. zastanawiam się czy wywalić tą "łysą " roślinę czy coś z niej jeszcze będzie? powinnam nadal podlewać? przyciąć coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Jak odpadnie ostatni kwiat, ucinasz ped kwiatowy i czekasz na nowy, nie wiem jak z podlewaniem, ja podlewam raz na tydzien i mi rosna ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Oczywiscie nie wywalaj!!!! jak juz napisalam zakwitnie od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczykowe utrapienie
dziękuję kromko :) a długo się czeka na nowy kwiat? i czy to że opadły to moja wina, czy po prostu np. warunków atmosferycznych (straszne upały, brak wiatru) a ten pęd to jest takie małe jakby wysuszone? to da się nawet palcem oderwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Ucinasz to na czym mialas kwiaty, co bylo przypiete do tyczki, ja dostalam 2 storczyki bez kwiatow, zakwitly mi pieknie i kwitna juz jakies pol roku. Co ile zakwitaja to nie wiem, u mnie tez nie dawno byly upaly ale zaden mi nie padl. Moja kolekcja liczy teraz 6 kwiatow, podlewam je raz na tydzien, raz na miesiac ze specjalnym nawozem, oprocz tego nie robie nic, z tego co wiem storczyki nie lubia miec za mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczykowaa
ja mam ich w swej kolekcji 9:-) aktualnie 8 kwitnie w tym kilka pełną parą a reszta ma duużo pąków i co dzień pojawiają się nowe kwiatki jeśli pęd jest uschnięty to się go usuwa/obcina, jeśli jest pozbawiony kwiató, a nadal jest zielony to się go zostawia i nie przycina bo może z tego pędu wypuścić nowe łodyżki z pąkami podlewanie średnio raz na tydzień(wtedy gdy korzenie w doniczce przybiorą barwę srebrzystozieloną) poprzez przelanie i trzymanie doniczki w wodzie do 2/3 wysokości na jakieś 30 minut nie lubią pełnego słońca, ja swoje trzymam na oknach wschodnich pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli jak dzicko bedzie
Ale korzenie na zewnątrz doniczki maja byc srebrne czy te pod spodem co wychodza przez dziurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×