Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rok temu zdawałam na arabistyk

Moja sundevilla rosnie głównie w jednym pędzie

Polecane posty

Gość rok temu zdawałam na arabistyk

Ogólnie jest mało rozkrzewona,bardziej rosnie wzdłuż niż wszerz.Nie wygląda to źle,jeden pęd z liśtkami i pąkami ładnie zawija sie wokół drabinki,ale drugi,raczej łysawy, rośnie jak szalony,pozawijałam go jak sie dało aż brakło drabinki (wysoka jest) i teraz rosnie pionowo w górę.Nie wiem czy mam mu na to pozwolić,dziwacznie to wygląda,rosnie w oczach.Czy moze go obciąć?Ale boje się,że uszkodzę roslinę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma dwa pędy i obydwa rosną jak salone podejrzewam, że aby sie rozkrzewiła, trzeba ją ciachnąć, ale jak to zrobić, jak ona ciągle wypuszcza pąki na tych pędach przecież to szkoda, serce sie kraje a co do tego długachnego wąsa... może zawiń go na dół i samą końcówkę znowu do góry, żeby stożek wzrostu był zgodny z grawitacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok temu zdawałam na arabistyk
No właśnie ten problemowy pęd im dłuższy tym mniej na nim pąków,na końcówce nie ma nic.Owinęłam już do końca drabinke na dół,ale na długo to nie wystarczy,głupio to wygląda,taki odstajacy wąs.A jak mam go ciachnąć,sama końcówkę czy jak?I co sie stanie z tym kikutem?Odpadnie (czego bym nie chciała)czy wypuści nowe pędy?I jeszcze jedno-da sie z niego wyhodować nową roslinę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby sadzonka się ukorzeniła, musi miec parę liści, czyli 2 szt., wierzchołek wzrostu niekoniecznie po obcięci pozostała częśc pędu powinna wypuścić, przynajmniej na samym końcu - dwa pędy im niżej ciachniesz, tym niżej puści Ci te odrosty boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz tam tak nieźle wykształconą parę liści, jeszcze przed środkiem tego łuku, to musiałabyś ciachnąć tak z 5 cm przed tymi liśćmi i od ógry tą resztkę też odciąć tak z centymetr nad liśćmi ten wąsiasty kawałek juz do śmieci a ten kawałek z liśćmi w ukorzeniacz i do ziemi po samą nasadę liści i zaklinanie :) żeby wypuściło korzenie dobrze jest postawić nie na słońcu i nakryć woreczkiem foliowym, wietrzyć raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok temu zdawałam na arabist
To juz nie wiem co robić,mam obciąć tak dużo,a co jeśli ten kikut nie wypuści nowych pedów,a szczepka wcale sie nie ukorzeni?To może juz lepiej zostawić tak jak jest. A nie lepiej jest trzymać szczepki w wodzie,żeby widzieć czy puszczają korzonki?Tak ogólnie pytam,nie tylko o sundeville

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
A moja 3 letnia zrobiła się jakaś marna,żółknie,gubi liście ,słabo kwitnie i łysieje od dołu.Chyba ją mocno przytnę przed zimą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok temu zdawałam na arabist
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×