Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaska wawa

Potrzebuję pilnie pomocy - ZUPA POMIDOROWA z przecieru i kostki rosołowej

Polecane posty

Gość jaska wawa

wiem wiem... ale nie mam nic innego w lodówce a musze szybko cos zrobić. Na 3 osoby potrzebuję - ile wody, ile takiej kostki i ile przecieru żeby nie wyszło kwaśne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciak700000
to sie na oko robi ,,, to ile ty masz lat ze sama smaku nie potrafisz wyczuc?? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
ale jak ?....chcesz ugotować pomidorową tylko z wody + kostka + przecier ? no ok jak tak lubicie na opakowaniu każdych kostek pisze na ile litrów wody są poczytaj ....a przecier dodawaj do smaku nie od razu cały słoik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska wawa
robiłam zawsze z pomidorów bo raz wyszedł mega kwaśny z przecieru chociaż dałam tylko łyżkę. to tak na oko - mały słoiczek, pół, mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska wawa
no i warzywa + śmietana bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciak700000
jakbys nie wiedziala to marchew sie daje i pietruszke heeh i mozna kawalek cebuli i zaprawiane maka z woda i smietanka mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sos robie zawsze wcześniej
kostkę polecam drobiową, nie mam pojęcia ile ma mój garnek ale to taki typowy duży garnek na zupę, ja daje dwie kostki, słoiczek koncentratu i śmietanę, marchewka koniecznie musi być! trochę pietruszki i ryż lub makaron, jak ryż to ja gotuje razem z kostką już w tedy taka kleikowa zupka sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sos robie zawsze wcześniej
dokladnie marchew musi byc, ceblukę można pokroic drobno w kostkę i też gotować pomału z kostką od razu, później ona "zniknie" w zupie ale smak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj najpierw łyżkę i próbuj.Możesz dodawać po trochę.Ja daję też ciut keczupu i trochę cukru jak za kwaśne.Kostki też daj tak prawie cała.Na koniec możesz doprawić.Do tego 2 łyżki płaskie mąki mieszam ze śmietana(tak pół szklanki) i mieszam.Do szklanki z zaklepką dodaję zupy gorącej i dopiero całość wlewam.Warto mieć też zupę pomidorową w proszku i troszkę dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak cenowo te wielorazowe
Daje caly koncentrat + lyzke cukru+smietane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska wawa
Warzywa jak już pisałam mam i dodam /marchew, pietruszke, seler i cebule właśnie podsmażam/ szkoda że żadnego mięska nie mam ciekawe czy zjadliwe mi wyjdzie. Woda już sie gotuje z kostką :/ zielem ang.i listkiem laurowym. Kroje marchew :) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska wawa
aaaaaaaa A CZY ZAMIAST ŚMIETANY MOZE BYĆ JOGURT NATURALNY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
jogurt raczej nie bo ma w sobie kwas więc zupa wyjdzie Ci dodatkowo kwaśna ja gotuje zawsze na jakimś mięsku a jak nie to chociaż kość od schabu czy coś z kurczaka do tego wszystkie warzywka ...później przecier rozrabiam w ciepłej wodzie ok 3-4 łyżeczki z cukrem i wlewam do zupy później zabielam śmietanką makaron albo ryż ale ryż dodaje się wcześniej do zupy zanim przecier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okej tylko nalezy
mozesz uzyc jogurty..w ekstremalnych syt mozesz zabielic mlekiem-postna wersja:) dodaj czosnek jak masz lubczyk-to do gotujacego se makaronu dodaj lubczy-odlej wode-przelej porzadnie zimna woda-nie bedzie sie kleil=a dzieki lubczykowi bedzie mial ladny aromat i smak mozesz dodac czosnek-nie wiem czy o nim pisalas cebule mozna opalic na ogniu-na kuchence

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
a nam najbardziej smakuje taka niby postna .2l wody,3 kostki drobiowe knorra,słoiczek koncentratu Pudliszki,dobra smietana i ryż.do smaku szczypta pieprzu i cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postna??? no prosze cie jeśli chcesz najesc sie konserwantów i innych ulepszaczy to nie prosciej zrobić gorący kubek?? To do pani powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleprzaczy
:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to bym poszła dalej
Bym polała ryż keczupem i jedząc go popijalabym wodą na przemian z jogurtem albo kefirem - super szybka pomidorówka :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to są uleprzacze
??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
dama we mgle chciala się popisać,ale jej nie wyszlo.Może sie podtruła tymi "uleprzaczami" i pokręcila jej sie ortografia. Dewotka jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba zaba
po co dodajecie śmietanę do zup? akurat w tym wypadku jest uzasadnione, bo nie ma mięsa w zupie, więc, żeby się najeść trzeba dodać śmietany, ale jak gotujecie na mięsie, które potem zjadacie, to po co śmietana? żeby większe brzuchy urosły? kiedyś się zabielało zupy, bo mięso w niedzielę tylko było, ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby podnieść walory smakowe
przeważnie. mnie osobiście dużo zup nie smakuje tak bez śmietany jak z nią własnie. od łyzki śmietany w talerz nie utyje, bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to do tej od nicku na g dewocja przesadna pobożność; gorliwe, manifestacyjne wypełnianie praktyk relig.; por. bigoteria. dewot (dewotka) pobożniś, świętoszek. dewocjonalia drobne przedmioty kultu relig. znajdujące się w handlu, np. medaliki, różańce itp. Etym. - łac. devotio 'ofiarowanie' od devovēre 'ślubować; poświęcać (bóstwu); przeklinać'; zob. de-; vovēre, zob. wotum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×