Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość swiadek 1234

sprawa wazna ,bardzo wazna

Polecane posty

Gość swiadek 1234

jak przebiega ,o co pyta ,co mam mówić jako świadek w sądzie na rozprawie rozwodowej ,dodam tylko ze jest to charakter rozwodu za porozumieniem stron , ja jestem wezwana tylko w kwestii sprawowania władzy rodzicielskiej (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadek 1234
i ojciec i matka dobrze się opiekują wiec jakich pytań się mogę spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadek 1234
mało tych pytań i bez sensu, przecież rozchodzą się w w zgodzie ,ale dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadek 1234
NOŻYCZKI ---Ty masz racje ,,,,,ale prawda nieraz boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku będziesz musiała odpowiedzieć na pytania jak się nazywasz, gdzie mieszkasz i czy nie byłaś karana ;) A potem na ogólne pytania odnośnie rodziców, kiedy się rozstali itp oraz dotyczące dziecka czy po rozwodzie nie ucierpi ono z jakiegoś powodu, jak to przeżywa, czy rozejście się nie pogorszyło nic w życiu dziecka itp W sumie do 5-ciu minut pytań i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
wzywanie świadka na "okoliczność" dzieci jest standardem, co masz robić? po prostu odpowiadać na pytania sądu, które najprawdopodobniej skoncentrują się na tym, jakimi oboje są rodzicami, czy nie ma utrudnionych kontaktów, czy ojciec widuje się z dziećmi, czy interesuje się ich sprawami, czy kupuje prezenty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geogeo 4567
lamella a co to jakis obowiazek faceta kupowac prezenty, co T taka stronnicza, a moze zapyta sad czy matka kupuje prezenty 😭 nie przyszlo ci to do glowy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chantall27
nie o prezenty chodzi, tylko o ustalenie w jaki sposób ma być sprawowana władza rodzicielska. Art. 107. (71) § 1. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom żyjącym w rozłączeniu, sąd opiekuńczy może ze względu na dobro dziecka określić sposób jej wykonywania. § 2. Sąd może powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców, ograniczając władzę rodzicielską drugiego do określonych obowiązków i uprawnień w stosunku do osoby dziecka. Sąd może pozostawić władzę rodzicielską obojgu rodzicom, jeżeli przedstawili zgodne z dobrem dziecka porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×