Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AaliyahHayghton

Życie w Anglii

Polecane posty

Gość boryseek10
Na początku było mi ciężko przywyknąc do życia w holandii jednak z czasem jakoś mi się to udało i teraz wiem, ze zostane tu na dlugo :) fajne jest to ze moglem liczyc na wsparcie agnecji vpu ktora ogarnela mi tutaj prace i pomogla sie przystosowac do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w Anglii
juz ladnych pare lat wyjechalam cala grupa ,prace mielismy juz zalatwiona z calej grupy ( ponad 40 osob) zostalo doslownie kilka, pozostali wrocili do Polski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mysle o powrocie, moze zyje sie tu latwiej niz w pl ale prawda jest taka ze zyje sie tu sama praca... czasami ma sie po prostu dosyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolę żyć samą pracą niż żyć w biedzie i bez żadnej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z prostej pracy fizycznej nie ma dużych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z siedzenia za burkiem na recepcji czy w butiku również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, z jego marnych pieniędzy może nie być nawet na zaoszczędzenie paru groszy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:04 A w Polsce to niby co lezysz i samo ci leci do kieszeni ? Teraz takie czasy ze wszedzie trzeba pracowac, chyba ze jest sie leniem i cwaniakiem to wtedy mozna tutaj lezec i dostawac kase. Poza tym nie wiem co wy ludzie macie za zycie skoro twierdzicie ze tutaj zyje sie tylko sama praca. Ja robie swoje 40 godzin tygodniowo i reszta czasu jest dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed wyjazdem zamówiłem sobie dowód kolekcjonerski z clubcard.com.pl i aż nie jestem w stanie zliczyć sytuacji, gdy mi się on przydał. Bardzo polecam, bo za niewielkie pieniądze można poczuć się pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z żoną już kilka lat w Manchesterze pracujemy, zastanawialiśmy się nad kredytem mieszkaniowym w kraju, ale wątpiłem czy to możliwe kiedy pracuje się za granicą. dostaliśmy od znajomych namiary na homecredit.pl, że nam pomogą i faktycznie udało się. jesli ktoś również chciałby sprawdzić jak w waszym wypadku to wygląda. zerknijcie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niepolecam tej firmy jest drogo lepiej isc do agencji I wziac darmowego brokera ktory znajdzie dla na najlepszy I najtanszy kredytn na rynku :) a prowizje zaplaci mu bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wspomniano, dokumenty kolekcjonerskie potrafią bardzo pomóc na emigracji. Znam to z autopsji i osobiście polecam stron fastidcard.com m dobre dokumenty i zdaje się najtańsze na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałem w UK 1,5 roku jako nauczyciel. Język angielski dobry, Język niemiecki dobry, język holenderski dobry, wykształcenie wyższe, brak zasiłków, brak nałogów, brak oszczędności, wiek 40 lat, prawo jazdy ABD. Pochodzę ze średnio zamożnego domu. Żyłem tam sam. Moje podsumowanie: jeśli ktoś wyjeżdża z Polski gdzie był biedny finansowo i mieszkał na tzw.klepisku to w UK będzie mu trochę lepiej, ale jeśli mieszkasz w normalnym domu to UK zaskoczy cię wielkie zacofanie technologiczne!!!!! W Polsce wszystko załatwisz na odległość mailem lub aplikacją. Pojęcie mody w UK nie istnieje - tam nadal są lata 90-te , jak w PRLsmiech.gif Przykład lotnisk w UK : Luton wygląda przy polskich lotniskach jak aeroklub w nieskoszonej trawiesmiech.gif Moim marzeniem było zobaczyć największe w Europie lotnisko Heathrow - jak zobaczyłem lastryko i salceson na podłodze, to zapytałem w informacji czy faktycznie jestem w dobrym miejscu. Generalnie wczesny Giereksmiech.gif Na lotnisku celnicy angielscy nie mają pojęcia co to jest strefa Schengen. Londyn: poszedłem w poniedziałek do centrum światowego biznesu City, chciałem poczuć się jak na Wall Street - usiadłem w kawiarni gdzie przesiadują biznesmeni, każdy biznesmen miał segregator, pomyślałem że to księgowi i jak zerknę przez ich ramię w ten segregator to zobaczę liczby i wykresy - gdzie tam, zobaczyłem czcionkę o rozmiarze 16 i szkolenia z asertywności smiech.gif - tam nikt nie trzyma w reku tabletów ! tam dalej są segregatory ! jest rok 2015 !smiech.gif Poszedłem do Harrodsa i zobaczyłem krzywo przyciętą dyktę nieumiejętnie pomalowaną na białosmiech.gif - towar jak w Polsce 15 lat temu ! Przypomnę tylko, że piszę to z perspektywy średnio zamożnego domu w Polsce. BABCIA MI MÓWIŁA ZAWSZE: wnusiu inteligentny człowiek nigdy nie jest gruby - w UK przestałem patrzyć seksualnie na kobiety - po prostu nie da się na nie patrzyć - gust nie pozwala. Transport w UK jest bardzo bardzo drogi!!! Na zakupy modowe najlepiej skoczyć na weekend do Polski , no chyba że chcesz wyglądać jak twój dziadek na zdjęciach czyli retro to kupuj w UKsmiech.gif Wszystko na wieszakach w UK jest noszone i powypychanesmiech.gif - standardem jest, że ludzie kupują ubrania na tydzień bądź dwa i oddają. Fakt, że pewnie i w Polsce to się zdarza , ale w UK to standard Anglicy są bardzo słabo wykształceni, po pierwsze nie stać ich na to , po drugie nie chce im się bo to strasznie mało ambitni ludzie. Pracowałem jako szef zmiany w magazynie i Anglicy myśleli że przyjechałem z BBCsmiech.gif kiedy zaczynałem opowiadać o podróżach i jak wygląda światsmiech.gif Higiena: Anglicy nie myją naczyń generalnie, jeśli myją to albo opłukują tylko wodą lub myją z użyciem płynu, ale wtedy już nie opłukują!!!!. Normalnym jest rano w poniedziałek widom mężczyzn w garniturach z ubłoconymi nogawkami i nie dlatego, że przed chwilą wpadł do błota tylko tak chodził przez poprzedni tydzieńsmiech.gif - nikt się nie dziwismiech.gifsmiech.gif Jako mężczyzna nie podchodzę i nie będę podchodził do angielskich kobiet - brzydzę się - sorry Służba zdrowia: jestem mężczyzną, moim lekarzem rodzinnym jakiego przydzieliła mi przychodnia została pani ginekolog!!!! Standardem jest, że na wszystko lekarz przepisuje zwykły "paracetamol" lub wodę z solą. Służba zdrowia nie istnieje - dlatego Polacy szukają polskich lekarzy - nie chodzi o brak znajomości języka, ale o elementarną znajomość anatomii. Drogi: jeśli ktoś powie, że tam to mają dopiero drogi - to w Polsce mamy super drogi - w UK to chropowaty, krzywo rozlany asfalt z dziurami!!! Język: jeśli uczyłeś się w Polsce angielskiego amerykańskiego to będziesz miał spory problem ze zrozumieniem brytyjskiego. Nie myśl sobie, że w pracy czy na ulicy usłyszysz piękny język rodem z telewizyjnych brytyjskich wywiadów. Brytyjski angielski to bełkotsmiech.gif składający się z pierwszych 2-3 sylab wyrazu - to taka ciągła czkawka!!! Podsumowanie: W UK wszystko jest na sznureczek i na gwoździk czyli byle jaksmiech.gif To kraj byle jakości, ale nikomu to nie przeszkadzasmiech.gif Nikomu nic tam nie przeszkadza, dlatego jedzenie tam nie smakuje bo nie przeszkadza, osrane gacie u kobiety (osobiście widziałem raz w tygodniu)smiech.gif nikomu nie przeszkadza, a nazywa się to wolnością. W urzędzie pracy pani angielka zapytała mnie czy Polska jest w Europiesmiech.gif !!!!! Jeśli zamieszkasz w UK zmienisz się w tym względzie, że wszystko będziesz miał gdzieś - i dotyczy to każdego aspektu życia. Nazywają to wolnością - ja nazywam to bylejakością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobradusza3113
Skoro temat tekstu jest taki a nie inny to chcę coś polecić. Chcę polecić stronę internetową http://ladekzdroj.co.uk/ Jest to miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo ogłoszeń skierowanych do Polaków z Anglii. Uważam, że mówimy o pozycji absolutnie obowiązkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba się tolerancja i swoboda życia? Zachodnie wartości przeszkadzają? To łap za różaniec i katechizm i won na Polska wies. Bo w Polsce jak nie jesteś białym hetero katolem to od razu w leb. Nie podoba się że minimalną można godnie żyć? Nie podoba się że pracodawcy traktują pracowników jak ludzi? Ze za ciężka pracę opłacają powyzkami i awansem? To łap się za gacie i won do Polski robić ze bachory, kasować 500+ bo inaczej nie da się wyżyć i marnuj se życie. Nie podoba się kontakt z innymi kulturami? To won, w Polsce jest hermetyzacja społeczeństwa i każda próba wzbogacenia kultury kończy się kibolami maszerujacymi ulicami jak naziści. Lyse pały aż się świeca w sloncu. Nie podoba się że ludzie nie narzekają ciągle i na wszystko? Ze jak jesteś maruda to nikt nie chce się z Tobą zadawać? Won do Polski- tam marudzenie to narodowe hobby. Nie podoba się że poza granicami Polski wypada nauczyć się języka i szanować innych ludzi? Won do Polski- tam nie szanuje się nikogo. Papa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Hahaha, w dziesiatke. Jestes moim bohaterem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Je!bane polaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba się jednorodny naród i białą rasa? Słowianskie wartości przeszkadzają? To łap za koran i burkę i won na zachod do stref no-go. Bo w anglii jak nie ustepujesz ciapatym to od razu w leb. Nie podoba się że po dobrej panstwowej uczelni można godnie żyć? Nie podoba się że srednia pensja wynosi juz 4000zł i ciagle rosnie? Ze za ciężka pracę w PL opłacają powyzkami i awansem? To łap się za gacie i won do uk robić se bachory, kasować benefity bo inaczej nie da się wyżyć i marnuj se życie wsrod muslimów. Nie podoba się jedna kultura slowianska o tysiacletniej tradycji? To won, w uk jest rozwalenie społeczeństwa i każda próba ucywilzowania ich kończy się muslimami gwałcacymi biale kobiety i wybuchami bomb jak w manchesterze. Ciapate pały aż się świeca w sloncu. Nie podoba się że ludzie chodza do kosciola z dziada pradziada? Ze jak cos umiesz to masz duzo znajomych? Won do uk - tam lizodoopstwo królowej to narodowe hobby. Nie podoba się że w Polsce wypada nauczyć się języka i szanować innych ludzi? Won do uk - tam nie szanuje się nikogo. Papa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Pieknie odpisane temu przygłupowi z uk. Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy to w Polsce można godnie źyć? Nawet po wyźzszych studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkad sie ma dobre oceny w szkole i na studiach. Ja jakie miałam i zaproponowano mi staz w reniomowanej firmie na 3 roku a potem stałą umowe. Dzis zarabiam 5600zł na reke:) i smieje sie z przegrywow co mieli dwóje i troje w klasie:D A zycie w uk to wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mów za siebie tępa dzido. Takich bab co w PL zarabiają ponad 5.000 można policzyć na palcach jednej ręki. UK to jest pełnia życia a PL to egzystencja od wypłaty do wypłaty. Gnij w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL za 1500 pracuja juz tylko ukraincy. My w PL jestesmy klase wyzej i nikt po dobrych studiach nie ma mniej niz 4000zł. No ale ty głupku takich nie skonczyles:D A jak ktos ma jeszcze 500+ to bogato, lepiej niz w uk. Gnij w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4000 ale groszy cwelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500+ haha co za tepak, tyle sie wydaje na same pieluchy miesiecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie, ale skad taki bingol prawik ma o tym wiedziec. ;) poza tym przeciez podstawowki nie skonczyl a pieprzy o studiach hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma w uk rozrywek. Wszyscy sa tam fałszywi i mówia codziennie ze sa great, koorfa rozpeerdala mnie to zakłamanie. W PL jest full wypas kto cos umie ten wraca i zyje taniej. I setki rozrywek. Jak się cieszę że już tam nie mieszkam w tym muzułmanskim kalifacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ze jak cos umiesz to masz duzo znajomych?" Polska mentalność. Znajomi są tylko jak coś umiesz bo w Polsce nie ma nic za darmo i z zyczliwosci. Za wszystkim tylko kasa kasa kasa. W Polsce się nie żyje tylko wegetuje ciułając grosz do grosza żeby tylko pokazać sąsiadowi że masz lepiej od niego. Dlatego ludzie uciekają z kraju pełnego obłudy i materializmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wegetuje to sie w uk na pokoju za 800f ha ha ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×