Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AaliyahHayghton

Życie w Anglii

Polecane posty

Gość gość
I tak najlepsze sa cebulaki z anglii ktorzy co maja nowe auto kupione za guziki to "buch" na urlop do Pl ? Trza sie pokazac jak nam dobrze)...A później fotki z wczasow dla cebulka przez dwa lata i znowu zmiana auta i urlop w Pl hmm przypadek? A kąta swojego nie ma no, ale tak trzeba udawac sielskie zycie i koniecznie nowe buty i nowy tel i fotki na facebooku po retuszu i meldowanie na kazdym lotnisku i przy naleśniku w barze. Najśmieszniejsze jest to ze znasz takich ludzi z bliskiego otoczenia znasz ich przeszłość wiesz, ze nie mieli nic. Ich sensem zycia nie jest spokoj i normalność dzieki stabilizacji tylko dziki wyscig przed ludzmi zeby sie pokazac ;/ slabe to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i nic nie mieli jak mieszkali w PL. Ale jak wyjechali na zachód to szybko stanęli na nogi. I mają z czego być dumni, bo ich koledzy w PL ryją jak osły za bezdurno i jeżdżą dwudziestoletnim autami, które już dawno powinny być skasowane. Zapamiętajcie sobie: rok pracy na zachodzie to pięć lat pracy w PL. I to się jeszcze długo nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK jest jak najbardziej moliwe wynajac mieszkanie 3bed za £800-900/miesiac, plus council tax ok £150-180. w miescie 200 tysiecy do nawet prawie miliona mieszkancow, tak jest to mozliwe. wiadomo ze w 3 bed (po polsku 4-pokojowe) nie bedzie mieszkac jedna osoba :O tylko np rodzina dwoje rodzicow dwoje dzieci. I dajmy na to, ci dorosli zarabiaja powiedzmy razem £3100 na reke na miesiac, co jest sporo powyzej stawki minimalnej (bo minimalna za caly etat to ok £1100 netto na osobe), ale nie sa to zadne kokosy, ot normalne pieniadze. na dzieci dostana jakos £140 miesiecznie o ile wiem (ja mam jedno dziecko I mam na nie £82 miesiecznie). . mieszkanie I inne rachunki oplaty dojazdy to ok. - z grubsza - £1600- 1700. zostaje ok £1550. jedzenie chemi itd dla czwoki, to pewnie jakos £1000. mozna jeszcze spokojnie £500 odlozyc lub wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:30 dzis - sporo tu racji. ale wiadomo, rozne sa wydatki rozne rachunki. ktos moze plcic za telefon £20-25 miesiecznie, ktos inny £40-50. Ktos mzoe miec council tax £130, ktos inny £200. a jedzenie to tez inna bajka. znam rodzine 2 doroslych + 2 dzieci, oni wydaja na jedzenie dla czwroga niecale £800 na miesiac; nie wiem jak to robia I co jedza, bo my - para z jednym dzieckiem 9letnim, wydajemy £850-950. pozdrawiam z Ayr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×