Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arista

SZUKAM KOLEZANKI, KTORA TEZ SIE STARA O DZIDZIE !

Polecane posty

Hej, dziewczyny powiedzcie mi czy to jest normalne że te zęby co mi wczoraj naprawiała od wczoraj strasznie mnie bolą, ból aż nie do wytrzymania.a co do czarnych plomb to wygląda to okropnie i nie mogę się przyzwyczaić.Ale z drugiej strony to jak bym miała na wszystkie zęby założyć białe to bym popłynęła chyba z 800 zł.Bo są masakrycznie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia to jest normalne, tzn ten ból. Do jutra powinno przejść. Ja jak zaszłam w ciążę zaczęłam chodzić do dentysty. każdy mnie nastraszył, że strasznie się psują, więc poszłam. Robiła mi zęby które wydawały się być zdrowe, miały maleńką dziurkę czy coś, a eden mam bardzo popsuty 2 z przodu po lewej stronie, uszczerbiony to ten zostawiła na sam koniec, tyle tylko, że już do niej nie poszłam, a dlatego, że np miałam numerek na 14, to wchodziłam o 16, bo brała sobie poza kolejką, więc się wkurzyłam i już nie poszłam. Arista co do rzeczy dla dziecka, fakt nie mam najważniejszych, ale z wózkiem łóżeczkiem i wanienką wstrzymuję się. Nie mam nawet gdzie teraz tego trzymać, a najważniejsze, że fundusze na to będą :) Kocham Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, tak myślę sobie o kupnie wózka... Napaliłam się strasznie na Jedo bartatinę, ale jak tak patrze, to spacerówka wygląda brzydko no tych wielkich kołach. Więc myślałam o Jedo fyn.. Cena ok 1600, tyle mam przeznaczone na wózek. Ale dziś dopadły mnie myśli, że chyba lepiej kupić tańszy wózek a później zainwestować w lepszą spacerówkę. Sama już nie wiem, mam 100 myśli na minutę. Wiem, że już pytałam, ale odpowiedzcie, co doradzacie?? jesteście już doświadczone. Teraz znalazłam ten i spodobał mi się, tyle tylko, ze chyba lepszy jest na pompowanych kołach, http://allegro.pl/darex-matrix-na-piankowych-kolach-fotelik-nowosc-i1290413884.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna co ja ci mogę polecić i podpowiedzieć to że: -gondolę się używa mało u nas była do 4 m-ca , my dużo podrózujemy i fotelik samochodowy jest do stelaża więc w wiekszości uzywałam fotelika. Gondolę tylko na spacerki przy domku . Więc myslę ze wózek z gondolą nie musi byc nie wiadomo jaki. -spacerówkę uzywałam juz od 4 m-ca bo Dominik za nic nie chciał juz jeżdzić w gondoli - ciekawy swiata a tu nic nie widać ;) więc stawiam na lepszą spacerówkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna- ja też stawiam na lepszą spacerówkę. Co prawda ja zmotoryzowana nie jestem więc nie wypowiem się w kwestii fotelików samochodowych, ale spacerówka powinna Ci wystarczyć na dużo, dużo dłużej niż wózek głęboki- praktycznie do końca 3 roku życia. Więc warto w nią zainwestować. Tym bardziej, że ten pierwszy wózek kupuje się raczej intuicyjnie, nie sprawdzisz go na co dzień- dopiero po porodzie jak będziesz nim jeździła, to sprawdzisz i wyrobisz sobie zdanie. Będziesz wiedziała, czego potrzebujesz, co Ci się przyda. Więc nie warto tyle dawać na wózek głęboki, chyba, że ma też zajebistą spacerówkę i wiesz o tym na 100%. No i oczywiście jeśli nie będziesz chciała zmieniać go potem. Bo tak to wydana kasa. A jeśli chodzi o koła to powiem tak: w wózkach głębokich dużo lepiej sprawdzają się koła pompowane- lepiej amortyzują, rzadziej się psują, są wygodniejsze przy podjazdach. A do spacerówki, zwłaszcza gdy dziecko jest starsze, lepsze są koła pompowane, bo są lekkie. Nawet najlżejsza spacerówka na pompowanych kołach będzie ciężka. A przy starszym dziecku, które pewnie siedzi, chodzi, to waga wózka ma znaczenie, koła już mniej. Czarna, a który to już tydzień? :) Dziewczyny, ja byłam dziś na zajebistej konferencji naukowej pt.: "Dziecko jako aktywny uczestnik porodu". Powiem Wam, że ciekawe wnioski z badań naukowych wyniosłam- okazuje się, że poród fizjologiczny, a do tego bez znieczulenia ma znaczenie dla rozwoju dziecka. Dziecko stymulowane przy przeciskaniu się przez kanał rodny nieco inaczej reaguje na otoczenie po porodzie niż dziecko rodzone przez cc, ponadto zmniejsza się ryzyko wystąpienia zaburzeń odruchów, zaburzeń napięcia mięśniowego itp. Oczywiście są sytuacje, w których cc jest niezbędne, poza tym pewne uwarunkowania, jak np. hipertrofia utrudniają zadanie naturalnego porodu, ale te wnioski to kolejne dowody na to, że natura jednak wymyśliła wszystko własnie tak, jak ma być i żadne tam cc nie zastąpi naturalnego porodu. A co do znieczulenia- usłyszałam, ze przenika ono do krwi dziecka i je znieczula- co jest nieprawdą, bo zzo nie przenika do krwiobiegu ani matki ani dziecka. No ale nie wszystko, co się usłyszy nawet na uniwerku jest 100% prawdą, człowiek zawsze musi wszystko filtrować na swój rozum:P I prowadziłam dziś połowę lekcji w szkole muzycznej. Dyrektor powiedział mi, że nie ma zastrzeżeń i uwag i że...zmarnowałam talent, bo mam kawał głosu:P Zrobiło mi się miło:) Może znów odzyją moje dawne marzenia o spiewaniu... Ej, a tak w ogóle dostałam @ !!! 2 dni temu. Mam wrażenie, że mam mniejsze bóle @ niż przed ciążą... A Wy, jakie macie odczucia (jeśli już macie @)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arista ja miałam baaardzo bolesne @ z bólu się zwijalam przez conajmniej 3dni, tabletkami się faszerowalam..... A teraz nie dość ze @ jest krótsza to kompletnie nic nie boli (w porównaniu do tamtych z przed ciąży, bo mam małe skorcze ale to nic takiego) takze soe cieszę!!!! Oczekujaca - super ze mala rośnie i macie się dobrze, a zdjęcia super, słodkości małe z tej Twojej księżniczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arista wczoraj zaczęłam 26 tydzień :) Wiem, że może na myślenie o wózku za wcześnie, ale wolę wcześniej się zorientować. Cieszę się bardzo, ze w szkole Ci świetnie poszło:) Gratulacje :* Oczekująca świetna ta Twoja córcia:) Piszecie o @, jeju jak ja już dawno tu na forum nie używałam tego znaczku @@@@@@@ wstrętna :D A więc cieszę się, że w Waszym przypadku są łagodniejsze, chciałabym tez tak mieć. Ja te z zawsze się wiłam, mama nawet załatwiła mi na receptę bardzo silne proszki przeciwbólowe na receptę. I własne jak już w ciąży byłam, miałam masakryczne bóle podbrzusza, takie, ze w nocy płakałam. Pisałam Wam o tym. Wstawałam w nocy i robiłam sobie ten proszek. :/ Wiecie co dziewczyny zaczęłam się martwić, od kilku dni, moje dziecko nie daje znać o sobie wcale. Nie rusza się.. Nie wiem dlaczego. Mówią, że to normalne, ale boję się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć !! Oczekująca -malutka słodka :) Arista ja jeszcze nie mam @ , tyle że ja jeszcze karmię więc może przyjdzie dopiero po tym jak skończę ... Czarna a spróbowałaś jeść coś mega słodkiego ?? Dzieciątko powinno sie po tym powiercić, ja też parę razy miałam tak że mało czułam Dominika, martwiło mnie to jak i ciebie .... poczytaj dla pewności co pobudza jeszcze dzidziusia w brzuszku , a kiedy masz następną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna- to nie jest normalne, że dziecko kilka dni się nie rusza WCALE- powinnaś je czuć przynajmniej kilka razy na dobę, albo przynajmniej w okresie największej aktywności. Lepiej idź do lekarza, maluchy są różne, ruchliwe i mniej ruchliwe, ale obserwacja ruchów jest bardzo ważna, a dziecko, którego matka nie czuje w ogóle od kilku dni... nie wróży to za dobrze. Może to tylko fałszywy alarm, ale idź to sprawdź! Monisia- kurczę... co by Ci tu polecić? Ten ból jest w sumie długotrwały, może boli tak dlatego, ze zrobiła Ci 2 zęby? Nie wiem. Ale wiem, że jest taki lek specjalnie na ból zęba, np. antidol 15 albo inny ale nie pamiętam nazwy, coś od "denti". Oczekująca- Twoja córcia jest prześliczna! Kurczę, dopiero rodziłaś, a już ma 2 tygodnie... Napisz coś więcej o niej, jaka jest, jak Ty odnajdujesz się w nowej roli itp. Całujemy! :* Mój mąż pachnący i przystojny pojechał dziś na szkolenie do Mikołowa:) A ja w domku z Wikusem. Chciałabym odwiedzić Katowice, całe wieki mnie tam nie było, choć mieszkam przecież bliżej, niż kiedyś;) Mam wolne do środy, ale muszę napisać tyle prac, na tyle rzeczy muszę się nauczyć, że to jest jakaś porażka:/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ból już pomału mija :) wczoraj tak bolało że ketanola musiałam łyknąć, dzisiaj już nie chciałam bo to bardzo silny lek. Jak będę następnym razem u dentysty to się jej zapytam czy ten ból to rzecz normalna. Arista wyślij foty nowej fryzury bo już się nie mogę doczekać jak wyglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arista chyba bez wizyty się obejdzie. Dziecko się dzisiaj poruszyło, delikatnie, ale poruszyło się. Wizytę mam 12 , więc to jeszcze 2 tygodnie. Moje dziecko nigdy nie kopało jakoś specjalnie mocno. razy tylko w nocy obudziło mnie. Nie wiem może to dlatego, ze mam swój tłuszcz na brzuchu?? Może szczupłe kobiety odczuwają to bardziej intensywnie. No nie wiem. Moje dziecko ma więcej miejsca do ruszania się. :) Dobrze, że dało znać o sobie:) jestem spokojniejsza, wolałabym, żeby ruszłao się cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałam żeby maluszek sie ciągle ruszał ale było inaczej czułam go tak słabo, tylko raz wypiął sie i zrobił wulkan z brzucha ;) takze jak sie rusza to jest ok, czytałam że po 28 tyg trzeba juz liczyc ruchy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem szczęśliwa:) Mały rusza się cały czas:) Najpierw napędził mi stracha a teraz sobie skacze. Jak ja kocham to dziecko. Całym sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny !! Ja na króciutko wpadłam, bo się pakuję i jedziemy na Mazury -trochę przeraża mnie podróż i wyjazd z Warszawy ale mam nadzieję że wszystko szczęśliwie się potoczy ... Spokojnego weekendu , buźka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scherza- kobieto, przetrwaliście podróż międzykontynentalną, to i międzywojewódzką przetrwacie:) Miłego wypoczynku! Ja nie piszę, bo jestem zawalona papierkową robotą. Od 3 dni Wiktor nie był nawet na spacerze, bo ciągle siedzę przed kompem i piszę, piszę, piszę... Wysłałam konspekt lekcji do szkoły muzycznej. Zrobiłam okładkę gazetki z Koła Naukowego. Napisałam pracę zaliczeniową z pedeutologii. Już dziś nic więcej nie robię. Ale od jutra znów pisanie... Jeszcze jakieś 4 prezentacje, sprawozdanie z konferencji, artykuł do gazetki, a na środę nauka na logikę:/ Masakra jakaś... Napisałam wiersz dzisiaj. Jak chcecie, to Wam wyślę trochę moich tekstów na gmaila:) Buziaki i miłej nocy kochane dziewczyny:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arista wyglądasz cudnie. Jeju a Wiktorek jaki duży, niedawno w ciazy chodziłaś, a on siedzi jak dorosły. Jaaaaaaaa, nie wierzę w to wszystko:) Wyglądasz pięknie, i powiem Ci, że do takiego cięcia włosów blond pasuje Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arista fryzurka SUPEROWA, od razu wyglądasz młodziej. A porównać cię teraz z przed ciąży, wtedy taka "główniara" :) a teraz prawdziwa laseczka heheeh.Wiktorek też śliczności,rośnie jak na drożdżach. Ale chyba bardziej podobny do R co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×