Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zniecierpliwiony

Alimenty na pelnoletniego

Polecane posty

Gość Tata.Eli do ZZ Zniecierpliwion
Witam. Dostałem odpowiedz od Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie zakończenia obowiązku alimentacyjnego. Wynika z tego, że można sobie gadać ile chce, ale i tak ostatnie słowo należy do sądu. W odpowiedzi przewinął się wątek "nadmiernego uszczerbku" dla rodzica, ale nadal nie wybrzmiała interpretacja - nie wiadomo co to jest. A więc nie wiadomo, czy niedostatek to stan, w którym rodzic stracił pracę/nie ma na opłaty zamieszkanie/na lekarstwa/jedzenie. Doszło do kuriozalnej sytuacji - jest przepis mówiący o niedostatku rodzica, ale nie wiadomo co się za tym kryje. PO CO NAM PRZEPIS KTÓRY JEST MARTWY I Z KTÓREGO NIE MOŻNA SKORZYSTAĆ???? To jest walka z systemem. Każdy sąd stwierdzi - ma pan 800 zł pensji, z tego można przeznaczyć 400 zł na wyżywienie, a więc nie cierpi pan na niedostatek, to nadal na panu ciąży obowiązek alimentacyjny (np. 1000 zł). A opłaty inne to już pańska fanaberia. Myślałem, czy by się nie skrzyknąć i nie dołączyć się do parady feministek walczących o równe prawa. Jak równe to równe, w tym zakresie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zniecierpliwionego
Słuchaj, a ty płacisz wciąż te alimenty? bo od 2009 roku widzę twoje wpisy, ale nie widzę, że coś załatwiłeś. Burzysz się wszędzie, doradzasz jak inni mają nie płacić, ale swoich doświadczeń nie przedstwiłeś. Bulisz nadal i podjudzasz innych by załatwili czarną robotę za Ciebie. Przepisy to ja sobie też umiem poczytać, ale przestać płacić na 26 letnią pannę nadal nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
[zgłoś do usunięcia] Tata.Eli do ZZ Zniecierpliwion Witam. Dostałem odpowiedz od Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie zakończenia obowiązku alimentacyjnego. Wynika z tego, że można sobie gadać ile chce, ale i tak ostatnie słowo należy do sądu. W odpowiedzi przewinął się wątek "nadmiernego uszczerbku" dla rodzica, ale nadal nie wybrzmiała interpretacja - nie wiadomo co to jest. A więc nie wiadomo, czy niedostatek to stan, w którym rodzic stracił pracę/nie ma na opłaty zamieszkanie/na lekarstwa/jedzenie. Doszło do kuriozalnej sytuacji - jest przepis mówiący o niedostatku rodzica, ale nie wiadomo co się za tym kryje. PO CO NAM PRZEPIS KTÓRY JEST MARTWY I Z KTÓREGO NIE MOŻNA SKORZYSTAĆ???? To jest walka z systemem. Każdy sąd stwierdzi - ma pan 800 zł pensji, z tego można przeznaczyć 400 zł na wyżywienie, a więc nie cierpi pan na niedostatek, to nadal na panu ciąży obowiązek alimentacyjny (np. 1000 zł). A opłaty inne to już pańska fanaberia. Myślałem, czy by się nie skrzyknąć i nie dołączyć się do parady feministek walczących o równe prawa. Jak równe to równe, w tym zakresie też. """""" Ja powtórzę. Jest destrukcja państwa. Instytucja RPO , jej istnienie ,JEST FORMALNYM WYMOGIEM PAŃSTWA DEMOKRATYCZNEGO.Abyśmy za takie byli uznawani na arenie międzynarodowej. Jednak RPO jest funkcją polityczną a przynajmniej tak postępuje. Nie ma skutecznych środków do działania i chyba chcieć nie chce bo to wiązało by się z większą odpowiedzialnością i większą pracą. Oraz ewentualnym narażeniu się.. Która osoba na takim stanowisku chciałaby sprawować tą funkcję jednocześnie nie mając możliwości działania. Tylko osoba ,która chce mieć pracę i prestiżowe stanowisko.Jakie podstawy prawne wskazał RPO? W Polsce po za tym istnieje problem z prokuraturą i wymiarem sprawiedliwości. W moim przekonaniu te instytucje nie wykonują poleceń władzy ustawodawczej. Nie wykonują jej poleceń. A zarówno prokuratura jak i sąd podlegają ustawie. Ja poruszałem problem alimentów na pełnoletnie dziecko w temacie Beaty 04 """ alimenty na pełnoletnią córkę " Długo śledziłem jej wypowiedzi. Z poruszonym przez nią tematem całkowicie się zgadzałem. Beata skierowała sprawę do prokuratora i do sądu. Jednak w tych instytucjach sprawę przegrała.Moim zdaniem sąd nie mógł wydać żadnego orzeczenia w tej sprawie \ mimo ,że wydal \ ponieważ w świetle obecnie obowiązujących przepisów , sąd nie jest uprawniony do dokonywania takiego rozstrzygnięcia. Sąd nie ma do tego uprawnień . Sad mógł i powinien orzec w sprawie dotyczącej przekroczenia uprawnień przez komornika i dyrektora WBE.Kwestia alimentów między rodzicem a pełnoletnim dzieckiem leży tylko i wyłącznie w kompetencji rodzica pełnoletniego dziecka a nie sądu . Ja zwróciłem się z tym problemem do Ministerstwa Sprawiedliwości. Wskazałem problem przedstawiony przez Beatę 04 , jej wniosek złożony do prokuratury a następnie wyrok sądowy. Opierałem się na art.133 par.1, art. 133par. 3 i art.144 \1\ Kodeksu Rodzinnego. W odpowiedzi uzyskałem odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości ,że w takim przypadku należy ponownie złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez komornika i Dyrektora WBE z tytułu bezprawnego egzekwowania alimentów na pełnoletnią córkę w trybie art.327 kpk. Od Beaty i każdej innej osoby zależy tylko , czy chce się dochodzić prawa.I czy w Polsce prawa dochodzić będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zniecierpka
Komornik działa na podstawie wyroku sądu a sąd wydał wyrok by mąż beaty płacił na swoje pełnoletnie dziecko gdyż ono się uczy a płacąc alimenty ojciec nie doznaje uszczerbku finansowego-jednym słowem ma zdolność finansową. Sąd brał pod uwagę wszystkie okoliczności o których ty bladego pojęcia nie masz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Sąd nie miał prawa , bo nie jest uprawniony. Do dokonywania regulacji prawnych w zakresie alimentowania pełnoletniego dziecka.Brak podstawy prawnej do działania sądu w tym zakresie. Alimentowanie pełnoletniego dziecka leży tylko i wyłącznie w kompetencji rodzica a nie sądu. Alimenty są instytucją prawną . I jako instytucja prawna , mogą być tylko w ten sposób rozpatrywane. A ponieważ są instytucją prawną to musi być podstawa prawna do ich regulowania.Na dzień dzisiejszy , sąd nie ma podstawy prawnej do regulowania stosunków alimentacyjnych miedzy rodzicem a pełnoletnim dzieckiem.Ten stan prawny istnieje od 13 czerwca 2009 roku. To leży tylko i wyłącznie w kompetencji rodzica. I od rodzica tylko zależy czy alimenty na pełnoletnie dziecko będzie płacił czy nie. Wszelka interwencja komornika na podstawie ...już bezprawnego wyroku sądowego będzie przekroczeniem uprawnień. Hitlerowcy tłumaczyli się wykonywaniem rozkazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komu sąd zniósł alimenty na podstawie "nadmiernego uszczerbku" dla rodzica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""""" [zgłoś do usunięcia] gość Komu sąd zniósł alimenty na podstawie "nadmiernego uszczerbku" dla rodzica ? """" Sąd nie mógł znieść. Bo sąd nie ma uprawnień do regulowania alimentów na pełnoletnie dziecko,alimentów od rodzica. Czym innym jest FA a czym innym KRIO. W tym, KRIO jest przepisem \ ustawą \ szczególnym w stosunku do FA. I ma pierwszeństwo w zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zniecierpka
ZZZzniecierpliwiony """""" [zgłoś do usunięcia] gość Komu sąd zniósł alimenty na podstawie "nadmiernego uszczerbku" dla rodzica ? """" Sąd nie mógł znieść. Bo sąd nie ma uprawnień do regulowania alimentów na pełnoletnie dziecko,alimentów od rodzica. Czym innym jest FA a czym innym KRIO. W tym, KRIO jest przepisem ustawą szczególnym w stosunku do FA. I ma pierwszeństwo w zastosowaniu. ZNIECIERPEK Czy ty jesteś chorym człowiekiem?Doradzałes juz tu Beacie 04-gówno z tego wyszło. Teraz ponownie mącisz!! Nie jest tak idioto jak napisałeś!! Jęsli Sąd wydał wyrok w sprawie alimentów i nakazał rodzicowi płacić na dziecko to tylko SĄD I WYŁACZNIE SĄD MOŻE TEN OBOWIĄZEK ZNIEŚĆ!! NIKT NIE MOŻE ZAPRZESTAĆ PŁACENIA ALIMENTÓW JESLI MA NAKAZ SADOWY!! NIKT NIE MOŻE SOBIE POWIEDZIEĆ -JA NIE MAM PIENIĘDZY,NIE MAM PRACY,NIE MAM MOŻLIWOŚCI DALEJ PŁACIĆ ZASĄDZONYCH ALIMENTÓW NA SWOJE DZIECKO!! KTOS TAKI MUSI WNIEŚĆ WNIOSEK O ZNIESIENIE OBOWIĄZKU ALIMENTACYJNEGO!! MUSI UDOWODNIĆ POWÓD DLA KTÓREGO CHCE OBNIŻENIA LUB ZNIESIENIA ALIMENTACJI!! NIE WPROWADZAJ NIKOGO WBŁĄD BO ZNOWU PRZEZ CIEBIE KTOŚ BEDZIE CIERPIAŁ!! Głupszego kretyna nie sposób znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do ZZZnieciepliw
Namawiasz ludzi do samosądów. To jest na pograniczu linczu. Mówisz - prawo jest, ale sprawiedliwość bierzmy w swoje ręce, bo sądy są skostniałym, niewydolnym tworem itp. A ja się pytałem komu udało się przerwać płacenia alimentów na podstawie przepisu o "uszczerbku" lub niedostatku rodzica/ojca. Brak odpowiedzi jest też znaczący, że posiadamy przepis, z którego nie można skorzystać, bo sądy go nie aprobują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten któremu udało się przerwać płacenia alimentów na podstawie przepisu o "uszczerbku" lub niedostatku rodzica/ojca zjada trawę na śniadanie i popija wodą z rzeki. I nie stać go na surfowanie po internecie. I dlatego nie dostałeś odpowiedzi. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba byc naprawde niepelnosprawnym umyslowo zeby korzystac z porad na kafeteri gdzie kazdy p***b udaje prawnika. W kwesti alimentow kazda taka porada internetowego idioty moze sie skonczyc problemami do konca zycia. PORADA U ADWOKATA W KWESTI ALIMENTOW KOSZTUJE OD 100-200 ludzie nie korzystajcie z porad na forach bo adwokaci tu nie zagladaja ale frustraci i idioci bardzo czesto wiec tragedia gotowa............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka informacja.............ZNIECIERPLIWIONY troluje w kazdym temacie i na forach dotyczacych zaprzestania placenia.........wyglada ze to debil i frustrat bo od 4 lat drazy ten temat bez skutku i wprowadza w blad ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NASTOLATKA12345
Ludzie! mam 19 lat ojca który zostawił mame i nas z siostrą, nie przejmował sie z czego bedziemy zyc tylko spłodził kolejne dziecko z inna kobieta, pozniej nastepne z kolejna kobieta do tej pory średnio co poł roku mam sprawy alimentacyjne z jego strony, oczywiscie o obnizenie, ide na studia i nie interesuje mnie jego stopa zyciowa z czego zyje, moze nawet krasc za to co nam zrobił a z nauki nie zrezygnuje zeby płacił i płacił!! jestem materialistka? nie sadze studia sa moja szansa na przyszłosc a jesli nie umie sie utrzymac 2 dzieci to sie wiecej nie robi. teraz otrzymuje alimenty z funduszu a jemu rosnie dług, szczerze mam to gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata_Eli do NASTOLATKA12345
" Ludzie! mam 19 lat ojca który zostawił mame i nas z siostrą, nie przejmował sie z czego bedziemy zyc tylko spłodził kolejne dziecko z inna kobieta, pozniej nastepne z kolejna kobieta do tej pory średnio co poł roku mam sprawy alimentacyjne z jego strony, oczywiscie o obnizenie, ide na studia i nie interesuje mnie jego stopa zyciowa z czego zyje, moze nawet krasc za to co nam zrobił a z nauki nie zrezygnuje zeby płacił i płacił!! jestem materialistka? nie sadze studia sa moja szansa na przyszłosc a jesli nie umie sie utrzymac 2 dzieci to sie wiecej nie robi. teraz otrzymuje alimenty z funduszu a jemu rosnie dług, szczerze mam to gdzies. " Te forum przeznaczone jest dla osób, które uczciwie i rzetelnie płacą alimenty. Nie chcą wejść w konflikt z prawem i dlatego się pytają, w jakich okolicznościach można prosić łaskawie sąd o wydanie zgody na wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego !! Kiedy ostatni raz rozmawiałaś z ojcem? Kiedy przedstawiłaś mu swoje pragnienia? Plany? Wizję przyszłości? Ty mówisz jedno - ma płacić. Czemu nie ma najmniejszego zrozumienia, że nie stać go na coś? Czysta nienawiść w tobie drzemie. W normalnej rodzinie istnieje zrozumienie dla innych. Mam wrażenie, że studia w twoim przypadku są tylko po to, żeby dłużej brać alimenty. Przykre. Jeśli chcesz znaleźć zrozumienie dla swojej sytuacji - wypowiadaj się na innym forum, gdzie ojców traktuje się wyłącznie jako źródło pieniędzy, którzy mają przechlapane do konca, a dzieci nie mają dla nich nic. Absolutnie nic do dania od siebie. Bo zostały wychowane w nienawiści....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inori
Tatuś dziweczyny zachowuje się zupełnie jak mój. Poszukał sobie 15 lat młodszej od mojej mamy, w wieku 45 lat zmachał jej dzieciaka, mamę poał o podział majątku, bo młoda ma wysokie wymagania i duze wydatki, a my z bratem musimy sprzedać mieszkanie aby go spłacić i zamieszkać pod mostem, bo nie starczy nam nawet na 1 pokojowe. Od momentu jak się ożenił odwiedził nas tylko po to aby kazać nam się wynosić, porobił zdjęcia mieszkania i zamieścil ogłoszenie o sprzedaży. Ojciec nie widział mnie 4 miesiące, mojego brata prawie rok. Od 2 miesięcy nie płaci wcale alimentów i utrzymuje nas mama. Mam pytanie do ojców: czy on nas jeszcze kocha? Czy można przestać dać o swoją rodzinę z dnia na dzień? Wytłumaczcie mi to- co jest dla niego ważniejsze pieniądze czy my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tatuś eli jak ten ojciec nastolatki robił dzieci innym i bujał sobie to myślał o tej nastolatce? A teraz ty piszesz o zrozumieniu?Nienawidzi go i nie zamierza udawać i ma go w d***e bo sam się o to postarał.A teraz niech placi i sam się stara by go dzieci do końca nie zlały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inny do gościa i nastolatki
Poczytajcie sobie o syndromie PAS. Nie zawsze ojciec jest winny. MATKI wpoiły wam nienawiść do ojców jak małym żmijom jad. Odpowiedz zawsze ta sama - ON jest winny... nie wiem czemu, ale on jest winny. KSENOFOBIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Zgodnie z obowiązującym prawem ..art .133 par.3 krio..rodzic może uchylić się od alimentów na pełnoletnie dziecko i sąd nie ma tu nic do gadania. Przepis ten nie mówi ,że rodzice mogą się uchylić od alimentów na pełnoletnie dziecko za zgodą sądu.A sąd może działać tylko na podstawie prawa i w granicach prawa. Jeżeli komuś się zdarzyło ,że sąd regulował mu alimenty lub orzekał o alimentach na pełnoletnie dziecko po 13 czerwca 2009 roku to może to zaskarżyć do sądu. Sądem właściwym w takiej sprawie jest Sąd Okręgowy w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz zasądzone płacenie to nie możesz sobie ot tak samowolnie zawiesić tego płacenia na podstawie swoich,własnych dowodów. Jakby to miało według ciebie wyglądać? Ojciec dwójki dzieci ma zasądzone alimenty w łącznej kwocie 1000 zł. Jego dzieci choć pełnoletnie uczą się dziennie -jedno jest w technikum, drugie studiuje. I teraz co? Ojciec informuje je,że nie ma pieniędzy i przestaje płacić? Zastanowiłeś się przez chwilkę nad tym co ty bredzisz? Tylko Sąd który był władny i wydał wyrok może go zmienić na wniosek osoby płacącej i po szczegółowym zapoznaniu się z sytuacją płacącego może przychylić się do jego wniosku. Gdyby alimenty te były ściągane przez komornika to tegoż komornika interesuje tylko i wyłącznie wyrok sądu a nie informacja płacącego alimenty. No jak ty sobie to wyobrażasz? Np. matka oddała sprawę do komornika-dała wyrok sądu który nakazuje ojcu płacić alimenty w wysokości 1000 zł. Komornik na tej podstawie zajął wynagrodzenie ojca który nie płacił. Teraz ojciec idzie do komornika i mówi,że jego dzieci są pełnoletnie,on nie ma pieniędzy i przestaje płacić? No stary pomyśl. Tak doradzałeś Beacie04 i co narobiłeś? Pomogłeś jej? Jest prawo które trzeba przestrzegać. Według twoich wymysłów kiedy dziecko uzyska pełnoletność rodzic może w myśl art zaprzestać sobie płacenia. Tak by robił każdy. Istotnie jest art który daje możliwości zaprzestania alimentacji na dorosłe dziecko ale to rozpatruje sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy następuje automatyczne zaprzestanie płacenia alimentów z chwilą osiągnięcia pełnoletności przez dziecko? Mam zasądzone alimenty na córkę, które dotąd były płacone do rąk jej matki. Córka właśnie niedługo kończy 19 lat i zastanawiam się, czy mogę przestać już płacić alimenty, skoro córka stała się pełnoletnia? odp-------------------- Nie, w naszym systemie prawnym sama pełnoletność dziecka nie powoduje wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Zresztą, dopóki jest wyrok zasądzający określoną kwotę alimentów, to ma on moc prawną, i córka wciąż mogłaby egzekwować alimenty z pomocą komornika, nawet gdyby z jakichś powodów Pana obowiązek przestał istnieć. Dlatego nawet w wypadku wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego z mocy prawa, niezbędne jest skierowanie pozwu o stwierdzenie tego wygaśnięcia przez sąd - chyba że dana osoba uprawniona dobrowolnie odstępuje od dalszych roszczeń. Gdy chodzi o sprawę przez Pana przedstawioną, to pełnoletność córki ma pewne znaczenie: z tą chwilą, jeśli rodzice (rodzic) udowodniliby, że świadczenie alimentów dla dziecka wiąże się z nadmiernym uszczerbkiem dla nich, obowiązek alimentacyjny wygasa. To samo dotyczy sytuacji, gdyby dziecko nie dokładało należytych starań o własne utrzymanie (na przykład nie podejmowało dalszej nauki lub nie czyniło innych kroków, zależnie od konkretnej sytuacji). Ściśle rzecz biorąc, w takich sytuacjach obowiązek alimentacyjny nie wygasa, ale przepis mówi, że rodzice mogą wtedy "uchylić się od obowiązku alimentacyjnego", co jednak na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""""" Nie, w naszym systemie prawnym sama pełnoletność dziecka nie powoduje wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Zresztą, dopóki jest wyrok zasądzający określoną kwotę alimentów, to ma on moc prawną, i córka wciąż mogłaby egzekwować alimenty z pomocą komornika, nawet gdyby z jakichś powodów Pana obowiązek przestał istnieć. Dlatego nawet w wypadku wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego z mocy prawa, niezbędne jest skierowanie pozwu o stwierdzenie tego wygaśnięcia przez sąd - chyba że dana osoba uprawniona dobrowolnie odstępuje od dalszych roszczeń. Gdy chodzi o sprawę przez Pana przedstawioną, to pełnoletność córki ma pewne znaczenie: z tą chwilą, jeśli rodzice (rodzic) udowodniliby, że świadczenie alimentów dla dziecka wiąże się z nadmiernym uszczerbkiem dla nich, obowiązek alimentacyjny wygasa. To samo dotyczy sytuacji, gdyby dziecko nie dokładało należytych starań o własne utrzymanie (na przykład nie podejmowało dalszej nauki lub nie czyniło innych kroków, zależnie od konkretnej sytuacji). Ściśle rzecz biorąc, w takich sytuacjach obowiązek alimentacyjny nie wygasa, ale przepis mówi, że rodzice mogą wtedy "uchylić się od obowiązku alimentacyjnego", co jednak na jedno wychodzi."""""" Nie ma takiego prawa w Polsce. Ta teza oparta jest na OSN wydanego w innym stanie prawnym , przed 13 czerwca 2009r. Wyrok sądowy nie jest prawem - źródła prawa -konstytucja RP.Komornik ma przede wszystkim obowiązek przestrzegania prawa , w tym przypadku krio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idż do komornika i zapytaj się na jakiej podstawie może egzekwować alimenty . Zapytaj się czy bez podstaw prawnych może zmniejszyć lub zaniechać egzekwowania alimentów. Stary-ty jesteś schorowany. Móżdżek przestał pracować. Chcesz wszystkich wprowadzić w błąd. Beata04 przestała się nawet już odzywać i nie broni twoich wypocin. Pamiętaj -ALIMENTY BYŁY,SĄ I BĘDĄ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
""""" [zgłoś do usunięcia] gość Idż do komornika i zapytaj się na jakiej podstawie może egzekwować alimenty . Zapytaj się czy bez podstaw prawnych może zmniejszyć lub zaniechać egzekwowania alimentów. Stary-ty jesteś schorowany. Móżdżek przestał pracować. Chcesz wszystkich wprowadzić w błąd. Beata04 przestała się nawet już odzywać i nie broni twoich wypocin. Pamiętaj -ALIMENTY BYŁY,SĄ I BĘDĄ smiech.gif """""" Komornik za nie przestrzeganie prawa i przekroczenie uprawnień podlega sankcjom karnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dlaczego Beata04 nie zaprzestała płacenia? heh a może zaprzestała i ma dodatkowe koszty dzięki tobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] ZZZzniecierpliwiony """"" [zgłoś do usunięcia] gość Idż do komornika i zapytaj się na jakiej podstawie może egzekwować alimenty . Zapytaj się czy bez podstaw prawnych może zmniejszyć lub zaniechać egzekwowania alimentów. Stary-ty jesteś schorowany. Móżdżek przestał pracować. Chcesz wszystkich wprowadzić w błąd. Beata04 przestała się nawet już odzywać i nie broni twoich wypocin. Pamiętaj -ALIMENTY BYŁY,SĄ I BĘDĄ smiech.gif """""" Komornik za nie przestrzeganie prawa i przekroczenie uprawnień podlega sankcjom karnym. Zadziwiasz mnie... Komornik ściągając alimenty na podstawie wyroku sądowego nie przestrzega prawa!! Pomyśl.Przeanalizuj> Znowu pomyśl i dopiero pisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W radio pisali że jednego komornika wylali z roboty i zamkli. Bo zabierał pieniądze niejakiemu obywatelowi ZZZz na alimeny dla dorosłego syna. Syna też zamkli ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
""""" Komornik ściągając alimenty na podstawie wyroku sądowego nie przestrzega prawa!!"""""" Nie myl prawa z wyrokiem sądowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na jakiej podstawie jest wydawany wyrok? na podstawie humoru sądu? zniecierpek-daj sobie pas!! przestań tworzyć bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""" gość a na jakiej podstawie jest wydawany wyrok? na podstawie humoru sądu? zniecierpek-daj sobie pas!! przestań tworzyć bajki. """"" Gdyby sąd przestrzegał prawa, to nie potrzebne by były zażalenia, apelacje ,kasacje itd. A także skargi na sąd za wyrządzone szkody wywołane wydanym wyrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zniecierpek-podaj konkretny przykład opisany w necie gdzie tatuś zaskarżył sąd o zasądzone alimenty i owy tatuś wygrał sprawę. Nie chodzi o jakieś przypadki gdzie tatuś akurat miał wypadek i stracił swoje dochody a o przykład gdzie ojciec ma finanse,ma dziecko i zaprzestał płacenia. Masz przykład beaty04 gdzie odwoływała się do sądów wyższej instancji (my znamy tylko i wyłącznie jej opinię jakoby nie ma pieniędzy) I co? Sąd obniżył wysokość alimentów? Sąd zawiesił płacenie alimentów przez Beaty męża na jego własne dziecko? Chłopie...bredzisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×