Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Gość monia1312
co macie zamiar zabrac dla dziecka do szpitala? jaki rozmiar macie kombinezon na zime albo spiworek na zime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzis ciezki dzien :) Coraz blizej dzien mojego slubu duzo spraw do zalatwienia:) Ogolnie sie dobrze czuje lecz poczulam rano po obudzeniu i okolo 11 bol w kroczu ;( nie bolalo ale sie troszke wystraszylam mialyscie takie cos? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
spelniona ja to juz mam rozne bole, wczesniej nie miala boli w kroczu. Kiedy masz termin slubu?, no jest tego duzo do przygotowania, suknie juz masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spełniona mnie bóle krocza to już dopadały w 2 trymestrze. Także spokojnie. Poprostu miednica i cała reszta zaczyna się przygotowywać. W końcu wszystko się rozrasta i powiększa. Monia ja już pisałam (str 21) co zabieram dla dzieciątka tylko przy wybieraniu go ze szpitala, bo u mnie w szpitalu mają własne ubranka dla noworodków. A jeśli chodzi o kombinezon, to mam taki jesienny 0-3 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no ja tez mam taki 0-3 miesiace, ja mam duzo pajacykow wiec je zabiore dos zpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba dzisiaj idę do lekarza, podejrzeć moją dzidzię. Wczoraj na szkole rodzenia byłyśmy na porodówce, u nas są trzy sale do porodów rodzinnych, wszystko jest po remoncie, jest bardzo ładnie. Co do bóli w kroczu to ja mam czasami takie przenikliwe chwilowe. A teraz to mnie bolą pachwiny, prawe biodro i czasami brzuch jak na miesiączkę.Wogóle ciężko mi się wstaje, jak juz wsatne to zaraz siku mi się chce i tak ciągle coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja podejrzec moja niunie ide we wtorek. U nas w szpitalu sa dwie sale rodzinne tez nawet ladne i czyste, a te inne stanowiska porodowe sa oddzileone sciankami :/, przerazona troche jestem tym zblizajacym sie porodem, ale trzeba to przejsc, juz niedlugo, jeszce 3 tygodnie :), ide troche posprzatac w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figielek, super, ze wsyztsko dobrze :) To najwanzijesze :) Co do boli krocza, to ja takowych nie mialam... generalnie w ogole nie mialam zadnych boli... akocz nie wiem, czy nie lapie Cie to samo co mnie - rwa kulszowa - poczytaj w interencie na ten temat, to powinnas wiedziec. Na bole kregoslupa i tej rwy BARDZO pomaga basen. Dziewczyny, zacznijcie chodzic na basen!! - tzn. nie mowie to u Tobie monia i i o Tobie figielek, bo na Was juz za pozno chyba :P hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
heheheh no u nas to juz chyba za pozno, bo jeszce w wodzie bysmy rodzily heheheheeheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dzisiaj musze sie dopakowac do szpitala i mala tez spakowac, wiecie co nasi faceci mogliby nam cos kupic po porodzie za to ze sie tak meczylysmy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wrociłam z zakupów, oczywiście nie omieszkałam wstąpić do sklepu dziecięcego:) Kupiłam śliczną niebieską polarową czapeczkę w rozmiarze 36 i zielony welurowy kaftanik zapinany z przodu na zatrzaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe Monia, moja cala czas powtarza: "Ciekawe co dostaniesz od meza za urodzenie dziecka" :P ale znajac zycie to nic :P To tlyko chlopy sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
wlasnie to tylko chlopy pewnie nic nie kupia, skapcy :), figielek ja to chodze do takich dzieciecych sklepow ja moj maz jest w pracy bo normalnie nie pozwala mi chodzic bo twierdzi ze juz ma duzo tych ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuchy posiedziałam na necie, bo chciałam rozwikłać te skróty z usg, no i jakby ktoś był zainteresowany to proszę: BPD - wymiar dwuciemieniowy główki' HC - obwód główki FL - dł kości udowej APAD - wymiar brzuszka EFW - masa płodu AC - obwód brzuszka AFI - indeks płynu owodniowego ASP lub FHR- akcja serca płodu CRL - odległość między główką a kością ogonową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
jest troche tych skrotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS:) Co do tych boli dzis nie bylo :) Ale za to glowa boli tyle dzis bylo spraw rozwozenie ciast dla gosci ,makijaz probny i tak wyszlo ze prawie nic nie jadlam tylko pilam. Monia 1213 termin slubu 24.10.2009:D Suknia jest :) dopasowana do MOjego stanu :) i postury bo ja jestem pulchna:D Ale narazie ladnie waga stoi :) Ale nie dlugo bo od poniedzialku 16 tydzien:D juz powolutku bede rosla :) Za 8 dni:) Co do tych prezentow to nam sie nalezy ale roznie z tymi facetami;/ Moja siostra to dostala przy pierwszym branzoletke a przy drugim nic:P Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no spelniona jest tego troche, ale bedzie to dla was jeden z najpiekniejszych dni, oprocz narodzin maluszka oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Hejka. Spełniona tylko sie nie stresuj bo to nie dobrze dla dzidzi, więcej stresu niż to warte:)a ja na ten temat troszkę wiem, bo niedawno też brałam ślub 05.09.09:))) Dziewczynki jak tam się dzisiaj czujecie??? Ja mam zawroty głowy i trochę mnie to niepokoi. pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja czuje sie w miare dobrze, w nocy tylko mialam takie bardzo delikatne niby skurcze czy cos w tym rodzaju, ale na szczescie przeszlo :), u mnie dzis pogod asuper, slonce swiecilo ale ogolnie jest w miare cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelniona, zobaczysz, ze to bedzie Wasz cudowny dzien :) I tylko sie cieszyc :) Ja wczoraj mialam 45 rocznice slubu dziadkow i byla impreza weselna (niespodzianka) u mojej mamy... oj sie dzialo :P A dzis odpoczywanie ;) Generalnie wczoraj mala siedziala mi chyba na zoladku bo czulam sie tak najedzona, ze masakra... za to moj maz w nocy wymiotowal jak kot :/ Cos mu stanelo na zoladku :/ le dzis juz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ehhh ci faceci :), ja dzis bylam w galerii i kupilam malej sliczne rozowe spioszki, nie moge sie powstrzymac od kupowania tych ubranek, jeszce w poniedzialek pojde po kryjomu przed mezem kupic czapeczke. Po kryjomu, bo zlosci sie ze ma juz troche tych czapeczek a ja ciagle cos kupuje :))) Torba spakowana tylko zostaly mi jeszce kosmetyki, ale to juz pozniej jak mnie cos zlapie :) Kupilam sobie jescze cienie do powiek :), ale nie do szpitala hehehheh. A wy kobitki jak sie czujecie dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dzis trochę ciężko i jestem zmęczona, bo do 2 w nocy mieliśmy gości, a teraz dopiero wróciłam z koszalina. Pojechaliśmy rano na giełdę oglądać samochodoy bo trzeba kupić duży, a zresztą już sprzedaliśmy poprzedni, a jest taka pogoda, że bez samochodu się nie da. Oczywiście nic nie było, poem byliśmy w galerii i się nachodziłam, kupiłam synkowi bluzę. Ja też się nie mogę powstrzymac przed kupowaniem, ale ogranicza mnie to narazie, że najpierw samochód a potem już będę wiedziała ile mogę wydać i na co sobie pozwolić. Nie byłam u lekarza bo była taka kolejka że hoho, umówiłam się na jutro ale mój mąż jedzie po samochód do poznania więc znów musze przełożyć na wtorek. Także idę leżeć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
idz lezec akocz, odpoczywaj bo mialas ciezki dzien. Moja mala juz sie mniej rusza, wypycha sie tylko pupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Cześć. Dziewczyny doradzcie mi czy wy też miałyście takie bóle brzucha jak ja?To są chyba takie jelitowe boli mnie koło pępka nad i pod tylko zastanawiam się bo nić takiego ciężkostrawnego nie jadłam a boję się i wczoraj już narobiłam paniki i dzwonilam dzisiaj do mojego lekarza ale na razie nie odbiera , nie wiem czy jechać do niego?? Boję się zeby nie działo się nic z dzidziusiem i brzuch mam taki twardy,ale maleństwo cały czas się rusz. No nie wiem...martwię sie:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ja też sie wczoraj nacierpiałam. Wieczorem mały wariował na całego, a mi jelita pękały w szwach. a w nocy bolał mnie dół brzuch i to dosyć, bo mnie ból aż obudził. wogóle juz mnie tak to krocze i pachwiny bolą i jeszcze te skurcze, że ani się przkręcić, ani wstać już nie mogę z łóżka, wogóle jakiekolwiek napięcie wywyołuje u mnie ból. A mój synek to już tak się wierci po mojej prawej stronie, że to już mało przyjemne jest, wręcz przeciwnie, aż czuje jak mie watroba cierpnie i żebra poobijane. Nawet biustonosz ze stalkami mi się wżynają w brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek........38..........08.11.09......28.10.09...... ......chłopiec monia1312.....36/37........09.11.09......07.10.09......... .dziewczynka akocz83.........29...........25.12.09......16.10.09.. ........chłopiec matakusia.......28...........05.01.10......22.10.09... .....dziewczynka spelniona87.....14...........10.04.10.......8.10.09..... ....?????????????? weronika23.....25......... .21.01.10......03.11.09..........chłopiec A u mnie nastał moment 38 tyg ciąży, czyli oficjalnie ciąża donoszona:) Ale wolałabym żeby jednak urodziło się tak jak powinno,czyli w 40tc. Więc ściskam nogi jeszcze 2 tyg, potem już sobie odpuszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie czuje generalnie dobrze :) Tylko, ze mala czasami za bardzo daje mi czadu po zebrach :P Monia, no te cienie do oczu to chyba faktycznie nie do szpitala :P Odpoczywajcie kobitki :) Co do tych boli, to ja bym zadzownila do lekarza i spytala co i jak i sie ewentulanie umowila na wizyte. Zawsze lepiej dmuchac na zimne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×