Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Mi jutro się zaczyna 35 tc i ważę 55 i zawsze coś tam po przecinku, łącznie przytyłam 15 kilo, jak dla mnie to sporo ale nie puchnę, jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety takie są uroki ciąży. Próbowałam wczoraj odpisac ale coś mi internet szwankował,wkurzyłam sie i dalam sobie spokój. Dziewczyny szybko wrócimy do siebie po porodzie jeszcze dzieci tak nam dadzą w kość że będziemy ważyć mniej niż przed ciążą heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do puchnięcia to raczej nie puchnę najwyżej troche palce u rąk ale odrobinę. mnie bardziej męczy zgaga coraz częściej ją maam i często żołądek mnie boli jak zjem coś smażonego albo takiego ciężkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na twarzy tez nie puchne... tylko te dlonie i stopy. Dzis bylam zrobic badania. Morfologie i ogolne badanie moczu, zobaczymy jak wyniki. A Wy jak tam? Kiedy teraz do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę 1 grudnia nareszcie będę miała robione usg i będzie ważył mojego maluszka:) aty matakusia badania robisz co każdą wizytę?? ja tak co 2 miesiące, ostatnio mi wyszlo,że mam mało czerwonych krwinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może uaktualnimy naszą tabelkę?:) ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......40..........08.11.09......28.10.09..... . ......chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia:))akocz83.........32...........25.12.09......10.11.09.. ........chłopiec matakusia.......31...........05.01.10......21.11.09... .....dziewczynka spelniona87.....14...........10.04.10.......8.10.09..... ....?????????????? weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już pewnie szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........32...........25.12.09......10.11.09.. ........chłopiec matakusia.......34...........05.01.10......21.11.09... .....dziewczynka spelniona87.....14...........10.04.10.......8.10.09..... ....?????????????? weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec Ja badania robie w sumie co 2 miesiace, teraz mialam co miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od wczoraj okrutnie boli kręgosłup, niezależnie od tego czy leżę, stoję czy siedzę. Badania robię co miesiąc, a teraz to już nawet co 3 tygodnie. Muszę też zrobić wymaz na Gbs czy coś takiego. Maiałam trochę mało żelaza, ale już sok z buraka nie pomaga, więc biorę w tabletkach. ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już pewnie szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........35...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......34...........05.01.10......21.11.09... .....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....14...........10.04.10.......8.10.09..... ....??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bede robic GBS. W tym badaniu chodzi o gronkowca (bodajze), zeby dzidzia sie przy porodzie nie zarazila. A teraz juz pewnie tez bede miala badania i wyzyty czesniej niz co miesiac jak do tej pory... akocz, niech Ci maz masuje plecy... tylko przy kregach BARDZO delitkanie bo to tez moze wywolac skurcze... Albo wejdz do wanny lub pod prysznic i niech polewa Ci plecy cieplym strumieniem wody z prysznica - to tez pomaga bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na pewno i ja będę miała teraz częściej te badania ale teraz nie kazał mi robić. ja żelazo biorę w sumie od początku ciąży bo najpierw przez mdłości na początku nie mogłam nic jeść szczególnie mięsa , a teraz cały czas mam mało hemoglobiny i czerwonych krwinek. Akocz rzeczywiście niech ci mężuś masuje plecki to pomoże , mnie też często bolą między łopatkami a jak za długo chodzę to od ciężkiego brzucha ten odcinek nie wiem dokładnie jak się nazywa lędźwiowy?:)) No i wtedy masowanko bo inaczej nie da rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam powiem, ze mnie maz masuje i to dla moich plecow raj... kupil mi tez ten fotel - po prostu rewelacja :) Tylko niedlugo juz mi sie skonczy to, z etak o mnie dba :P Przerzuci to wystzsko na Mala Ksiezniczke :) ---> i prawidlowo zreszta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej urodziłam w piątek 13.11. Musiałam mieć cesarkę, bo okazało się w ostatniej chwili, że tętno zanika na ktg, bo malutki owinał się pempowinką, która sie zacieśnia wokól szyjki. jesteśmy już w domu od poniedziałku. co mogę powiedzieć, to odpoczywajcie ile mozecie, bo jak wrócicie z dzieciątkiem to będzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odezwę się jak znajdę chwilę czasu i będę miala siły żeby siąsc przy kompie, bo narazie o czym marzę to sen... życzę wam powodzenia, bo życie wraz z urodzeniem dziecka zmienia się o 360 stopni... ale i tak kocham to moje maleństwo nad życie i jak sobie pomyślę, że moglo by go nie być na tym świecie to mnie aż sciska serce. bo gdybym była w domu, a nie w szpitalu, to moje dzieciątko na pewno by się udusiło. ale na szczęscie jest i dziękuje Bogu że dał nam taki cudowny dar.... pozdrawiam zmęczona ale przeszczęśliwa matka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mfgielek wielkie gratulacje:) Trzymaj sie dasz rade :) Wiadomo ze na poczatku ciezko:):) ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już pewnie szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........32...........25.12.09......10.11.09.. ........chłopiec matakusia.......34...........05.01.10......21.11.09... .....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09..... ....?????????????? Dzis sobie uswiadomilam ze od stycznia bede juz tu sama eh;/ Bo niestety ale Wy bedziecie zajete swoimi ukochanymi dzdziami:) Ja mam pytanie do Was juz jestescie blisko porodu Wasi mezowie mowia ze beda pomagali? Czytalam ostatnio artykul ze maz wylacza sie z opiekowania wiadomo jak pracuje musi wypoczywac ale jesli ma weekend wolny to spedzac Go wspolnie:) Moj maz z pracy bedzie mial 2 tyg.wolnego na mnie po porodzie ciesze sie bardzo bo bedziemy uczyli sie razem :) Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)) Figielek serdeczne gratulacje, cieszę się bardzo że jesteś już szczęśliwą mamusią:))) Dbaj o swoje maleństwo i niech rośnie duży i zdrowiutki. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spełniona o nic się nie martw będziemy tu zaglądać i cię wspierać:)) Jak na razie mój mąż nie może się doczekać narodzin naszego synka i mówi że będzie pomagał no ale zobaczymy jak to bęzie jak dzidzia przyjdzie na świat. A ty kochana jeszcze nie wiesz co będziecie mieli?? w ogóle to chcecie wiedzięć? a czujesz coś, czy będzie dziewczynka czy chłopczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, prosze :) Figielek gratulacje :D Musialas sie ladnie strachu najesc... ale najwazniejsze, ze juz macie to za soba :D Masz juz synka ze soba... :) Spelniona, spokojnie, bedziemy zagladac tutaj caly czas :D Nie zostawimy Cie samej :) A co do mojego meza, to bierze miesiac wolnego w pracy ( bo moze) i bedzie razem ze mna i jestem pewna, ze bedzie sie zajmowal Mala. Tzn karmic jej nie bedzie oczywscie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż też będzie dwa tygodnie z nami, oczywiście cały czas powtarza, że się boi takiego maluszka, że mu coś zrobi. Najbardziej mi się podoba jak mówi, że go będzie pilnował i koło niego leżał i go glaskał bo nóżkach i brzuszku. Też się chyba nie może doczekać. Rozmawia z nim, wogóle to moje dziecię żywo reaguje jak tatuś wraca z pracy i do niego zaczyna mówić, wtedy nic nie mogę zrobić bo tak mocno się kręci. A tak cały dzień może spać, czasami się troszkę porusza. Dzisiaj idziemy na porodówkę ze szkołą rodzenia, co prawda ja już raz byłam, ale mój mąż nie. Więc idzie zobaczyć, no chyba, że któras zacznie rodzić to nie będzie wycieczki. spełniona dałas troszkę nieaktualna tabelkę, ale już Cię poprawiam :) ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już pewnie szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........35...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......34...........05.01.10......21.11.09... .....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie poszliśmy na porodówkę bo u nas szpital dla odwiedzających zamknięty z powodu grypy. I biedne dziewczyny, które teraz mają rodzić nie będą mogły z mężami, do odwołania. Mam nadzieję, że w grudniu już się trochę uspokoi i chociaż mężowie będą mogli wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pech :/ A ja dzis slyszlalm od mojej mamy, ze w Gdansku jakas kobieta ma nowa grype. Jest w 20tc i lekarze nie wiedza co robic... mysla o cesarce, ale 20tc to zdecydowanie za wczesnie. AHA- to ciaza bliznicza ... a mamie nie moga podac zadnych lekow, jakie powinni podac, bo nie wiedza co z dziecmi... :/ To dopiero masakra... Boze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia sie odezwala :) Napisala, ze do domu wychodzi chyba w poniedzialek, bo jak monia chorowala w 30tc to po przecieciu pepowiny przeszlo na Mala i dostawala antybiotyki. Ogolnie wsytzsko jest OK. No i dokarmia butelka, bo mowi, ze ma malo pokarmu. Oczywscie pozdrowilam ja od Was :) No i ona Was tez pozdrawia i serdecznie gratuluje figielkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) Na poczatku bardzo dziekuje ze mnie zostawicie :) Ze dalej bedziemy mialy kontakt:) Weroniko:) Wiec tak na usg prentalnym moglabym sie dowiedziec co mam w brzuszku:) Lecz Moj maz nie chce wiedziec i powiedzial z emi do szczescia to nie potrzebne bo mial znajoma gdzie urodzil sie chlopiec a miala byc dziewczyna. A zalezy mi by byl na tym badaniu bardzo wiec ostatnio stwierdzilam ze jak nie 23.11 to kiedys indziej odkryje co bedziemy mieli:) Wlasnie dzis maz wrocil z pracy i nie wiadomo czy bedzie mogl urwac sie z pracy bo ma 2 zmiany a ja mam 16:45 badania eh:( Ogolnie ja chce wiedziec taka moja matczyna ciekawskosc:) Ogolnie obojetnie co jak kazdy najwazniejsze by zdrowiutkie bylo:) Ale przeczucia i sny mam ze dziewczynka:D:D:D Ale powiem ze jak gadam to raz gadam na ON raz Ona:) Matakusia ale sie masz fajnie miesiac czasu z mezem co ja bym dala ,przynajmniej szybciutko dojdziesz do Siebie jak Ci bedzie pomagal ten caly miesiac :) Masz kontakt z Monia odzywala sie? Ona juz napewno w domciu z dzidzia:) Akocz bardzo fajnie sie masz ze maz mowi do brzuszka:) Moj maz nie mowi ale juz Go caluje sam z Siebie jak stoje On nie jest taki wylewny jak Ja :D Ja to bym caly czas gadala ,glaszcze Go mowie :) Ta grypa to ogolny koszmar powiem Wam ,ja slyszalam w telewizji o innym przypadku ze kobieta w ciayz miala cesarke a dwa dni pozniej jej stan sie pogorszyl;(Okropne co One musza czuc. Najgorsze ze My kobiety w ciazy Jestesmy narazone bardziej eh:( Moj maz powtarza zebym dbala o Siebie bo ja to taka chorrowita jestem a teraz mi nie wolno chorowac;/ U szwagierki syn ma grype a tam jeszcze dwoje dzieci wiec naarzie nie ma mowy o wizytach bo wiem ze jedna wizyta i chorobsko gotowe;/ Pozdrawiam Serdecznie Was :) Trzymajcie sie cieplutko dbajcie o Siebie i swoje pociechy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:)) Powiem wam że mnie ta grypa przeraża i najgorsze jest to ze wszędzie o niej głośno. Nic nie biore zapobiegawczego ale tak mysle czy nie zaczac chociaz brac rutinoscorbin,ale w naszym stanie:) moge?:) Biedna monia ale nalezy sie w tym szpitalu strasznie dlugo,ale najwazniejsze ze wszystko już jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika lepiej zapytaj lekarza bo chyba w witaminie C pisze ze moze spowodowac szkorbut w ciazy;/Wiec wydaje mi sie lepiej idz po porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zamierzam brać jakiś innych leków tak tylko pytam, matakusia ja nawet apapu nie biorę jak mnie głowa boli,bo nie chce truć dzidzi. a Wy dzisiaj do lekarza idziecie? to daj znać jak juz bedziesz po, ja dopiero za tydzien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mi ulzylo kochana :) Zawsze skonsultuj z lekarzem to, co masz zamiar brac :) Ja ide dzis do lekarza... ale kolo 15.30. Dam znac na pewno jak wroce :) A Ty jak czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×