Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Gość kakaowekakao
może i lepiej. jak pojde w poniedziałek do lekarza to wykryje już ciąże czy za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakao... zrob najpierw bete hcg... Lekarz wykrywa ciaze tak 5-6 tyg wiec... mozesz isc, a on moze powiedziec, ze jest za wczesnie. A tak jak zrbisz bete bedziesz widziala na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Chwilę mnie nie było i proszę ile dziewczynek doszło:) Witam nowe forumowiczki, fajnie że jest nas więcej:) kakao.... o nic się nie martw na pewno jesteś w ciąży. ja też miałam niewidoczną drugą kreskę na początku jak się spojrzałam to myślałam,że znowu się nie udało ale jak się przyjrzałam to zobaczyłam drugą i też za pierwszym razem robiłam pink test, a ty ich tyle wykonałaś że już powinnaś być pewna:))) też bolał mnie brzuch jak na miesięczkę bo to fasolka się zagnieżdza:)) ja poszłam do lekarza 2 tyg po term miesiączki i wykrył mi ciążę to był ok 4 tydzeń. Więc zrób tak jak matakusia pisze test na betę i będziesz pewna na 100% bo zanim pójdziesz do lekarza musisz uzbroic się w cierpliwość. a jak się tak czeka na wizytę to każdy dzień wydaje się jak wieczność. Matakusia a co ci dolega> ogólnie się żle czujesz? czy coś ci jest konkretnego?? ja od paru dni nie bardzo się czuję i od wczoraj mam biegunkę wystraszyłam się trochę ale na szcęście już się poprawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Weronika :) Generalnie jakis takis wewnetrzy niepokoj mnie ogarnal... nie potrafie tego blizej okreslic... No i brzuch mi twardnieje przy takich bezbolesnych skurczach... wiem, ze to normalne, bo sie macica do porodu przygotowywuje, takze spoko... No i pobolewa mnie to podbrzusze jak na @... Nie wiem, czy to przez pogode, czy przez to, ze Mala ma malo miejsca, czy przez to,z e przyghotujwe sie do porodu, ale znacznie mniej sie rusza... Ale rusza, wiec zyje i ja jestem szcesliwa :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im bliżej tym ciężej i wszystko zrozumiałe że sie niepokoisz bo to już tak blisko,że w każdej chwili dzidzi może się zachcieć wyjśc. Na prawdę ten czas tak szybko leci, ja jutro jade kupić resztę rzeczy bo boję się że malenstwo wcześniej przyjdzie a ja nie bede przygotowana. Oj mi też często twardnieje brzuch i to częsciej niz wcześniej i trochę to bolące jest. a mały to chyba w ogóle nie śpi nonstop w ruchu, nawet w nocy jak wstaję to też się wierci, a twoja malutka ma już mało miejsca bo jest duza i juz nie ma za bardzo jak ci dokuczać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczynki. Jak czytałam Wasze wypowiedzi to mi się przypomnialo jak to było na początku. Ja też miałam bardzo jasną kreskę, że nawet mężowi nie pokazałam, dopiero za kilka dni zrobiłam drugi test. Ja mam skurcze co chwilę i też mi brzuch twardnieje, a do tej pory myślałam, że to mały się tak wypina do przodu.Jutro jadę kupic resztę rzeczy dla siebie i pieluchy dla malego. Jak mam te skurcze brzucha to oddycham sobie przeponą i rzeczywiście mniej boli. Kurcze, ale bym chciała urodzić gdzieś za dwa tygodnie. U mnie kolejny tydzień zaczyna się czwartki i chyba do lekarza pójdę we wtorek a nie w piątek, bo coś mnie te skurcze tak niepokoją. ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........36...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......35...........05.01.10......03.12.09... .....dziewczynka magdalena82...35...........24.12.09.......10.12.09.... ....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena82
Czesc Dziewczynki:) Ja zaraz jade na zakupy.W nocy obudzil mnie straszny bol lydek...wstalam sie zalatwic i nie moglas ustac na nogach:(musialam troche odczekac a rano na dodatek jak wstalam cala wkladke mialam mokra.Nie wiem dlaczego...Chyba to nie wody plodowe?Jak myslicie? pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........36...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......36...........05.01.10......03.12.09... .....dziewczynka magdalena82...35...........24.12.09.......10.12.09.... ....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......?????????????? Magdalena, nie wiem... zadzown do lekarza. Ja co pardwa czesto zmieniam wkladki, ale to w dzien... a wnocy nie musze ich nawet zakladac, takze... chyba powiadomilabym o tym swojego lekarza. A ktory masz tydzien, bo nie pamietam? akocz, mnie poki co te skurcze generalnie nie bola... tez mialam na poczatku wrazenie, ze to Mala sie tak wypina (i faktyczni czasem to ona), ale generalnie sa to skurcze bezbolesne, ale tez wtedy oddycham przepona sobie :) A Ty faktycznie moze idz wczensiej do tego lekarza jak masz taka mozliwosc :) Ja ide w czwartek bo dopiero bedzie lekarz, takze korzystaj jak mozesz z lekarza, ktorego masz na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena82
Dopiero mam chwilke zeby napisac...Kupilam wszystko procz wozka.Dopiero w poniedzialek bedzie.Juz wkladki suche moze tak tylko sie zdarzylo.Nalatalam sie dzisiaj ale szczesliwa ze tylko wozek zostal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena82
Zapomnialam dopisac.Dzisiaj zaczynam 36 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, dzis dostalam przerazenia... Brzuch mi sie BARDZO opuscil... po prostu MEGA!!! W czwartek ide do lekarza... mam nadzieje, ze dotrzymam do tego czasu... Ponad to pobolewa mnie ten brzuch jak na @... no i mam juz taka schize, ze hej... A Wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........36...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......36...........05.01.10......03.12.09... .....dziewczynka magdalena82...35...........24.12.09.......10.12.09.... ....dziewczynka weronika23.....33......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......?????????????? matakusia a to nie jest normalne że on już się będzie trochę obniżał? Nie martw się na zapas. My jutro nareszcie idziemy do lekarza:) a w sobotę byliśmy z mężem na zakupach i już prawie wszystko oprócz wanienki i kombinezoniku mamy resztę jutro dokupię i w środę jedziemy z dziadkami po łóżeczko:) A ogólnie czuję się dobrze tylko czsami brzuch mnie pobolewa i śp[iąca jestem, Wczoraj gardło trochę mnie bolało i leczyłam się bo strasznie się boję teraz zachorować i tej okropnej grypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sama to zauważyłaś? Czy jeszcze ktoś ci tak mówił? Oooo to jak coś to w sumie w terminie byś urodziła, A chciałabyś już? czy się boisz że za wcześnie? matakusia dobrze będzie, do tego czwartku leż i odpoczywaj, dbaj o siebie i niunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika to zauwaylam najpierw ja, wstajac rano i smarujac sie oliwka, potem zauwazylm to moj maz, apotem mama jeszcze wiec... ;) A chcialabym juz urodzic... tzn tak za 1,5 tyg. ale potwornie sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki:))) Wczoraj z maleństwem byliśmy u lekarza i mój synek waży 2300g lekarz powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że niuniuś jest większy o ok tydzień niż powinien być:))I jak tak dalej będzie rósł to będę miała problemy z porodem-bedzie czekać mnie cesarka bo malutka jestem:)Trochę mnie to zmartwiło. I tak w ogóle matakusia mi też brzuch się opuścił wszyscy tak mi mówią dookoła i ja sama też to czuję. nawet lekarz tak stwierdził, ale że to nic niepokojącego i że to nie świadczy o wcześniejszym porodzie. A tak w ogóle to jak się czujecie? i co tu taka cisza? Was też tak bolą biodra w nocy? pół nocy nie spałam z bólu. Chyba się przygotowują tzn rozszerzają do porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:) Dawno mnie tu nie bylo:) Chcialam powitac nowe forumowiczki Magdalene i Kakao:) U mnie nawet ok brzuch niekeidy poboilewa ...ale juz sie przyzwyczailam:) Najczesciej jak chodze tak kuje wiec musze wiecej odpoczywac:) Weronika ale masz duzego synka:) Moja siostra lezala z dziewczyna ktora urodzila naturalnymi drogami 5 kg dziewczynke i tez byla drobna tak jak Ty Weroniko :) Moze Ci sie uda:) Ale nie powinnas sie martwic:) ze bedziesz miala cesarke :) bedfzie dobrze:) Pozdrawiam :) Ide gotowac obiad dzis krokiety:D Mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika, to Twoje malenstwo to kolos :P Dobrze, dobrze, niech zdrowo rosnie :) A obnizony brzuch kochana oznacza, ze dziecko wchodzi w kanal rodny... ze przygotowuje sie do porodu... i moze ale nie musi oznaczac wczensijeszego porodu... - to mowia lekarze i polonze. Brzuch moze sie opuscic ok. 2 tyg przed porodem. Jutro ide do lekarza, ciekawa jestem co mi powie, bo brzuch coraz czescniej i voraz mocniej boli mnie jak na @ takze... bardzo jestem ciekawa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaowekakao
no i byłam u lekarza jestem w ciąży!!! tak bardzo się ciesze, to dopiero 4 tydzień :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakao... GRATULACJE :D Dbaj o siebie teraz bardzo!!! Zawsze mysl o swoim maluszku w brzuszku, bo teraz to ta fasoleczka jest najwaznisjza :D Aaaaale fajnie :) Pamietam swoje szczescie, jak lekarz potwreidzl ciaze... to byla radosc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kakao serdeczne gratulacje, wiedziałam że się nie zawiedziesz:) No duży jak na mnie tzn moja posturę:) i mówię że aż się boję,może później nie będzie taki duży, a twoja dzidzia matakusia ile ważyła ostatnio? byłąś tak mniej wiecej w tym tyg co ja czy troszkę poźniej? To widocznie nasze dzieci są już w tym kanale, mi wszyscy mówią, że wcześniej urodzę. bylam wczoraj u mamy i każdy kto mnie spotkał tak mówił,szczerze to zaniepokoiłam się troszkę bo dużo za wcześniej nie chciałabym urodzić góra 2 tyg przed terminem. Lekarz zmierzył nawetstópkę mojego synka i ma aż 7 cm:) i śmiesznie jest ułożony ,bo bokiem główkę ma normalnie na dole, plecki z mojego lewego boku i pupcię pod lewą piersia i nóżki pod żebrami z prawej strony:) I wczoraj już kupiłam resztę rzeczy łącznie z łóżeczkiem, Zaraz biorę się za pranko i jak już wszysko popiorę to od razu się pakuję do szpitala i będe czekać,bede spokojniejsza. matakusia to powodzonka na pewno wszystko w porządku,daj znać jak wrócisz. ja następną wizytę mam 22 i muszę zrobić badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest aż taki duży:) matakusia a bolą cię biodra? ja znowu w nocy się obudziłam i usnąć z bólu nie mogłam długo:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam od lekarza... Mowi, ze widac, ze byly wczoraj skurcze, bo mam 0,5cm rozwarcia i mala jest nizej niz byla... Mam do niego zadzownic we wtorek - jesli bede miala caly czas te skurcze, to w sorde chce mnie wziac na oddzial do poznania, ajesli sie uspokoi, to mam isc do niego w piartek na wizyte. Mala wazy 2618g :) Mnie kochana biodra nie bola, ale boli mnie krocze, tak czuje, ze jest takie opuchniete, ze tak jakby mi cos napieralo na nie - a napiera, bo glowka prze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze to chyba średnio. Matakusia dbaj o siebie żebyś teraz nie urodziła, chociaż bezpieczniej będzie wydaję mi się jak położy cię do szpiatal. a jak samopoczuciee? na pewno się kochanienka martwisz. Za to malutka jaka już duża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, spokojnie ;) Jak mnie polozy na szpital, to nie dlatego, ze dzieje sie cos zlego tlyko na porod kochana ;) Takze wiesz :) Nic zlego sie nie dzieje, a ze do jego szpitala mam 100km, to woli mnie polozyc wczensije, zeby mnie miala problemu z dojazdem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×