Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

Anka,mieszkamy na wsi w domu jednorodzinnym(ale teraz wsie bardziej przypominają miasteczka,nie to co kiedyś-krowy,pola i łąki). Ludzie z miasta kupują działki i uciekają na wieś.Akurat na mojej ulicy w ciągu 10 lat powstało osiedle domków a koło mnie mieszka emerytowany policjant i dwóch właścicieli firm budowlanych. Moja mama stad pochodzi,tu się urodziła,tata pochodzi z miasta oddalonego o 5 km. Sama rozumiesz,że tata nie miał ciężko mieszkając w bloku,a mama w domku na wsi,gdzie kiedyś była gospodarka,świnie,krowy itd. Ciężko miała jako dziecko,trzeba było iść pomóc rodzicom zbierać ziemniaki,czy buraki. Każdy grosz się liczyło. U taty to pierwszy w świat wypłynął młodszy brat,potem najmłodszy a za nimi tata. Pewnie babcia jest dumna z trzech synów marynarzy,ale z drugiej strony nie śpi spokojnie jak ich nie ma. Tyle się słyszy o sztormach,zatonięciach statków... Dlatego myślę,że moja mama jest taka,nauczyła się oszczędności,nie wydawania ich na byle co. Jak tata coś nam dał,to ja nie chodziłam i nie chwaliłam się,czasami tylko tata powiedział mamie i cóż,nie mogłam zaprzeczyć jak się spytała ile wam tata dał. Byłoby inaczej gdyby jej brakowało na coś,miałaby spore rachunki,ale ludzie w tym wieku,to chyba się już dorobili wszystkiego,mogą jedynie kupić sobie wymarzoną plazmę,nowe meble do kuchni czy nową pralkę. A my młodzi? Dopiero na starcie jesteśmy,chcemy mieć też ładnie w mieszkaniu,tez się nam marzy coś nowego,a nie zawsze możemy sobie pozwolić na kupno z pensji. Ale wiecie jakim typem jestem? Dziwnym na pewno,bo na urodziny tata nam dał kaskę,siostra kupiła sobie kosmetyki,a ja poszłam do sklepu RTV i kupiłam antenę i radio CB. Chciałam to mieć,bo dzień później wyjeżdżałam do Norwegii. I tak po prezencie śladu nie ma,bo go ukradli. No ale każdy ma prawo wyboru,tyle że jedni go szanują a inni krytykują. No dokładnie,to jakby ciągnięcie brzucha,wtedy się robi twardy i kilka razy wieczorami miałam lekkie bóle brzucha,jak na @,ale mijało po pół godz jak nie myślałam o tym. Co dziwne,nie mam skurczów łydek,tzn miałam tylko raz,ponad miesiąc temu i od tego czasu nic. A wahałam się czy nie kupić magnez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak jak piszesz.W tym wieku maja juz chyba wszystko co niezbedne. Jak tata marynarz to chyba go za duzo w domu nie bylo,co? Mialam w Polsce sasiada,ktory byl kapitanem Zeglugi Wielkiej,teraz juz jest na emeryturze,ale jak plywal to go nie bylo po 6 miesiecy w domu. Dzieciaki pozniej czekaly az tata przyjedzie,ale nie dlatego,ze tesknily tylko dlatego,ze wiadomo bylo,ze sypnie kasa... Niedawno sie rozwiodl,bo jak przeszedl na emeryture to sie okazalo,ze zona sa dla siebie zupelnie obcy i drazni ich obecnosc drugiej osoby.Do tego okazalo sie,ze jego zona miala kogos na boku. Mam wrazenie,ze niektore kobiety nie zdaja sobie sprawy z tego czym jest zawod marynarza.Najpierw fajnie,bo plywa itd a potem juz mniej jak wyplywa na kilka miesiecy. Moja kolezanka wyszla za policjanta i teraz ma pretensje,ze on czasem na nocki pracuje..rece mi opadaja jak slysze jej biadolenie.Kurcze jak za niego wychodzila,to wiedziala,ze jest policjantem i jak jego praca wyglada.Nie przeszkadzalo jej to dopoki nie zamieszkali razem.No,ale co myslala,ze nagle zasady pracy w policji zmienia specjalnie dla niego...? W pracy nudno..na razie nic sie nie dzieje. Troche glodna sie robie a tu jeszcze godzina do sniadania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wiecie co ja zauwazyłam jak mnie podbrzusze boli to za jakiś czas tam od spodu gdzieś przy szujce czy coś niewiem jak to napisać jest taki dziwny ból i on mnie najbardziej martwi. A jeśli chodzi o skurcze łydek to ich niemam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka,mój nie jest żadnym kapitanem ani oficerem-jest zwykłym pracownikiem.Jakiś czas temu pracował w maszynowni i jednego wciągnęło między śruby-był przy kości,nie przeżył. Mój tata próbował obrócić to w żart,że on z racji że jest chudy to przeleciał między śrubami. Tam to była niezła kasa ale i musiał być 24h dyspozycyjny,wiadomo na nie najnowszych statkach awarie się zdarzają i to często. Tata odpuścił,wziął lekką pracę,pracuje do 17 i koniec. Beata nie strasz tu,że coś w dole Cię pobolewa. Ja miałam takie wizje,że coś nie tak będzie dziś na badaniu,coś z szyjką i odeślą mnie do szpitala na kilka dni,tfuuu Dziewczyny,mam takie osobiste pytanie,golicie się całe przed wizytą? Mi już ciężko jest,nie wiem jak dziś sobie poradzę,brzuch coraz większy. Moja kuzynka jak szła do porodu to golił ją mąż,bo powiedziała,że się nie da tym babom pociąć tępą maszynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala ja sie teraz zadziej gole,bo to jest katastrofa,nic nie widze i musze jechac na czucie. Moj gin nie bada mnie na fotelu robi usg i tam wszystko widzi. A o porod sie nie martwie-tu nie bawia sie w golenie. Mysle,ze jak juz sama nie dam rady to M mi pomoze hihi Juz nieraz proponowal mi pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaalllle jestem glodna...masakra,az mi brzuch dzwieki wydaje..za 10 min powinien juz ktos przyjsc,to bede mogla poleciec na restauracje,bo sniadanko.Mmmm ale sie najem..az mi brzuchol peknie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka uważaj z tym obżarstwem,ja mogę troszkę więcej zjeść bo i tam mam rozstępy ale szkoda mi waszych ładnych,gładkich brzuchów. Pamiętam,jak w pierwszej ciąży wszystko grało,brzuch super,ale ostatnie 2 miesiące to tragedia. Właśnie wtedy mi skóra na brzuchu popękała. No nikt sobie nie wyobrazi chyba,że teraz miałam płaski brzuch będąc w 7 miesiącu,a naprawdę miałam,byłam bierzmowana w październiku,szłam w normalnych spodniach i białej jedwabnej koszulce i zaznaczę,że termin również miałam na stycznia-6. To nie dziwne więc,że skóra była słabo rozciągnięta,bo cały czas płaski brzuch,aż tu nagle urósł do rozmiaru piłki koszykowej. Najlepiej jak się stopniowo tyje,to uniknie się rozstępów,chociaż jedni mówią,że tego się nie uniknie,bo to się dziedziczy (a u mnie miała i mama i ma siostra),możesz się smarować najlepszymi kremami i lipa. Ale rozmyślałam o abdominoplastyce(chyba dobrze napisałam),i tak mam skórę rozciągniętą,więc nie będzie problemu żeby wyciąć ten kawałek skóry. W Czechach podobno jest dobry lekarz,Dr Polak. Zobaczymy jak się życie ułoży,może w wakacje się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmurko sciemniamy jak co dzien :P:P:Pja zupke gotuje...a okolo 12 ide z mala na spacerek...poki slonce swieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka dawaj to słoneczko u mnie chmury zawisły ogromny wiatr i ziiiimmmmmmmmmmmnnnnnnnnnnnooooooooo jak niewiem co. Mała właśnie już od paru dni mnie tak od dołu coś boli jakbym palce tam włożyła to właśnie gdzieś przy szyjce i sie martwie bardzo mam nadzieje ze szpital mnie nie czeka. Ja już całkiem sie nie gole tylko delikatnie podgalam bo mogłabym sie pozacinać niestety. A ja sie o mój brzuch nie martwie z córką jak byłam w ciaży miałam wielki brzuch i nad pępkiem 1 rozstępik taki mały ze trzeba sie wpatrzyć żeby go zobaczyc wiec myśle że i teraz nie zrobią sie, dodam że moja mama miała nas 7 i ani jednego rozstepu nie miała niby siostra 1 ma a 2 niema wiec niewiem czym to idzie ale ja zawsze byłam wsportowana i skure mam bardzo elastyczna więc licze że dalej bede miała gładki brzuszek :-) Chmurko a co u Ciebie jak sie czujesz jak ze spaniem dalej ci sie chce??????? Wiecie co co bym nie zjadła to wraca mi sie do gardła kwasy czy coś i mnie żołądek boli jak niewiem co. Ok bede za 30 minut ide do szkoły po córcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mam rozstepow nie ma,urodzila 4 dzieci,wiec mam nadzieje,ze i jak nie bede miec. Ja z tym obzarstwem tylko tak sobie zartuje.Nie powiem,bo czasem najem sie jak male prosie :D ale dzis bardziej mi chodzilo o to,ze jestem tak glodna,ze moglabym konia z kopytami wciagnac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:)widze rozmawiacie o rozstepach ja po ciazy mam straszne mimo ze smarowalam sie lepszymi kremami i litrami oliwki:)my siedzimy w domku corka chora:( pogoda straszna zimno deszcz pada brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja gotuje fasolke po bretńsku ble nie mam ochgoty mam jadłowstręt ale eMi musze daż coś jeść bo córci zrobiłam zupke pomidorową i frytki jajko sadone i mizeria pić mi sie chce a na jedzenie niemoge patrzeć fuj fuj fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a Wy gdzie jesteście co????????????????? piszcie coś Klaudia wracaj z zakupów zimno jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie mały tłucze ha ha aż mi brzuch ze swetrem podskakuje i przypomniałam sobie że musze tabelke zaktualizować :-) baska200.................31...10.09.........4.11.2009... . ..26.....? Spacer w chmurach....33....15.10........10.12.2009......22......K mala29....................28...13.10.........03.01.2010. .. ..29..... M Anka323..................25...15.10........ 29.01.2010......24.......M Klaudia0405..............25....8.09.........31.01.2010.. ....26.......? Beata2611...............25....15.10.........03.02.2010.. . ... 26 .....M Nikamo74................12...4.09...........03.03.2010.. ....35.....? joanna84.................14...21.09.........07.03.2010.. ....25......? nikulam...................16...28.10.........29.03.2010. .....31......? emamcia..................6...................15.04.2010. .....22...? nowa81...................8....15.10.........11.05.2010.. .....28.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, śpię już tylko w nocy, ale wcześnie jestem zmęczona. A golenie również dla mnie jest kłopotliwe. Często zostawiam miejsca nie ogolone, których nie zauważam. Potem mąż się ze mnie śmieje:) Na wyczucie jakoś daję radę. Do porodu chcę się ogolić w domu i poproszę męża o pomoc, gdybym miała problemy. Ewelka, ściemniacie? Ja dziś leniuchuję, trochę czytałam, a teraz się obijam:) Córcia zdrowa? Klaudia, jak długo ci robotnicy będą u Ciebie mieszkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzicie,coś w tym musi być,że się dziedziczy po mamie. Znam jedną Panią u nas,ma prawie 50 lat,urodziła 6 dzieci,nie ma ani jednego rozstępu i szczupła jest że nie jedna nastolatka mogłaby jej pozazdrościć figury. Takim to dobrze.Ja nigdy nie byłam gruba,ale jak pofolguję,to okłada mi się w górnej partii nóg,z resztą po zdjęciach widać na NK. Co do rozstępów,to ja mam w okolicy pępka(naokoło),na udach kilka prążków i na piersiach. Też kupiłam krem z allegro Strech go away za 80 zl i co,nawet różnicy nie ma po stosowaniu. Ale człowiek naiwny jest,jak zobaczy dwa zdjęcia przed i po, że krem może pomóc to kupuje. Życzę Wam dziewczyny,żebyście nie miały rozstępów,to latem wyskoczycie sobie w bikini na plażę,a maleństwo będzie sobie spało w cieniu w wózeczku. To jest bardzo przyjemny widok jak się widzi zadbaną mamusię z malutkim dzieckiem,a nie zapuszczoną.zmarnowaną kobietę,która myśli"a na co ja mam się stroić,chłopa mam,dziecko mam,nikt nie musi na mnie patrzeć". Ja jakoś teraz wyglądam jak gówniara z brzuchem,chodzę w spodniach dresowych i bluzie,nie mam ochoty na wytuszowanie rzęs,no przykład zmęczonej mamuśki,której nic nie ruszy-nawet negatywna opinia innych. Nie jestem przykładem kwitnącej mamusi,takiej modnie ubranej. Tylko mój M mi mówi,że ładna w ciąży jestem,że buzię mam inną. Dobrze jest rady dawać innym,ale samemu coś postanowić już trudniej ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!no jestem wróciłam wydałam obiadek,uśpiłam małą i mam chwilkę. Chmurko___już niedługo jeszcze 2 góra 3 tyg.i koniec jadą do domu. Ja się nigdy cała nie goliłam raczej przycinam co zbędne i trochę podgalam ale tylko od strony brzucha a wy się całe golicie?Do porodu też się nie goliłam i nikt nic nie mówił w szpitalu ja jeszcze daję redę tam zajrzeć ;) Nie mam żadnej kurtki cieplej jedynie w laszczyk skórzany jeszcze wchodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam małe rozstępy na udach i piersiach po tamtej ciąży ale już zbladły i ledwo je widać w każdym razie nie mam oporów żeby założyć bikini.Lubię się ładnie ubrać,umalować,zrobić włoski ale tak na codzien to mi się nie chce jak siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę to nie iwdzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata___mnie przy szyjce nic nie boli po prostu czuję że mam skurcz ale za chwilę mi przechodzi co najważniejsze nie mam często raz na dzień ale czuję taki ucisk na dół brzucha i pewien dyskomfort mam wrażenie że dziecko jest za nisko jakby. Mała___na którą masz do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmurko zdrowa...tylko ostatnio goraczkowala i srakiete miala a to wina zabkow jest bo ida jej teraz dolne 4 naraz...wiec lada dzien bedziemy miec 10 zabkow juz:) u nas slonce ale niestety zimno...wybylam na spacer...malej zalozylam rajstopki,skarpetki i buciki i jej nozki zmarzly i miala jeszcze body,2 grube bluzy i rekawiczki i czpe zimowa i zmarzla mi :O co to bedzie zima????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza co??????????????? Klaudia ja sie kiedyś tam cała goliłam ale teraz już mi sie niechce i tak jak Ty po bokach podgole a reszte obcinam. Jak szłam rodzić to sama sie chciałam ogolić ale nie udało mi sie pociełam sie strasznie dobrze ze to było z 2 tygodnie przed porodem to sie zagoiło ale jak przyszło już jechać na 1005 do szpitala to mąż mnie golił a teraz to co mi tam niech sobie rośnie i tak cesarka bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja juz w domku,wstawilam zupke. Padnieta jestem jak po maratonie jakims.. Ja sie gole do konca i sama dla siebie.Nie znosze zarostu,toleruje tylko ten na glowie ;) Poza tym M tez nie lubi owlosienia hihi Teraz nie gole sie tak czesto jak kiedys,bo jest mi strasznie niewygodnie,bo nic nie widze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała jak po wizycie u gina?????????????????????????????????????????????????? Chmurko gdzie Cie wcieło?????????????????????? Klaudia napisała coś i uciekła Ania koniec jedzenia ile można;-) Ewelka słoneczka już napewno niema więc wracaj Nikulam wdycha jod i nic nie pisze Tala pewnie w nocy jak bede spać to napisze Jednym słowem mówiąc zostałam sama :-( i z kim ja mam sobie popisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale brzydko sie robi na polku fuj fuj chyba rano bede śnieg odgarniać z auta bo już zaczyna sypać blllleeeeeeeeeeee jeszcze niechce zimy. Jak bym w ciąży nie była to bym sie nawet cieszyła bo kocham narty ale że niebede mogła w tym roku pojeździć na stoki to niechce sniegu ble ble ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mówiłam że sama zostałam Pewnie podczytujecie wredne babeczki ale niechce sie wam pisać hmmmmm pogoda taka że nic sie niechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×