Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tyllkaaa

becikowe i zasiłek-nietypowa sytuacja

Polecane posty

wiem wiem jest tu juz podobny temat ale ja mam troche inna sytuacje i w inym kontekście zapytanie. Mianowicie chodzi o to,że jestem męzatka od miesiąca pod koniec listopada ma sie urodzic nam męzem dziecko.Wiem ze przysługuje te 1000zl becikowego i zasiłku ale jest coś takiego ze moze byc to 2tys zł (becikowego) jeslli kwota dochodów nie przekracza 504zł w gospodarstwie domowym. a ze mieszkamy z moimi rodzicami to to "gospodarstwo domowe" obejmuje też ich czy tylko mnie i męża?? Dopytuje sie bo mąż idzie od września na starz i u nas ten dochód na 1członka rodziny bedzie duzo mniejszy. Nie chce glupich komentarzy tylko moze ktoś jest kto na tym sie zna i orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm to zalezy
masz racje, co chodzi o wysokosc progu i o to ze jak sie mieszka razem to wlicza sie dochow wszystkich. Natomiast wiem i to nie ze slyszenia ze istnieje taka mozliwosc jak zrobienie odrebnosci gospodarczej, tzn ze w jednym" osrodku mieszkaniowym" moga byc max dwa gospodarstwa, wymaga to wypisywania wiekszej ilosci dokumentow ale jest do zrobienia. Moja mama w taki sposob dostawala rodzinne i zasilek staly z opieki, mieszkala z nami moja babcia a jak jej dochody wliczalyby sie do naszych to bysmy przekroczyli, przyszla wtedy kobieta z MOPSu , zrobila wywiad i takie tam i wlasnie wtedy dowiedzielismy sie ze istnieje taka mozliwosc. Z tym tylko ze musicie i wy i rodzice we wszystkim miec odrebnosc (teoretycznie oczywiscie) ale musicie mowic ze np oplaty robicie po polowie , ale zakupy kazdy sobie , ze nikt nikomu nie doklada, poprostu ze prowadzicie dwa odrebne gospodarstwa tyle ze pod jednym z dachow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuję w zas. rodzinn. więc tak - do twojej rodziny wliczasz się ty twój mąż i wasze dziecko? to wasze pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy tysiąc jest bez względu na dochód, a co do drugiego to przysługuje razem z zasiłkiem rodzinnym jeśli się łapiesz. ale od listopada oprócz aktu urodzenia dziecka i waszych dowodów będzie też wymagane zaświadczenie od lekarza, że pozostajesz pod jego opieką od 10 tygodnia ciąży, bez takiego zaświadczenia nie dostaniesz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
504 zł to jest kwota netto, ale od nowego okresu zasiłkowego ten próg ma wzrosnąć tylko jeszcze nie wiadomo ile. czy twój mąż pracuje obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosianica
ma wzrasnac nie tylko prog ale i wielkosc rodzinnego na 1 dziecko jest 48zl miesiecznie.i maja sie zmienic tez wnioski w mopsie oraz inny bedzie sie dostawac u us o dochodach.teoretycznie musicie prowadzic oddzielne gospodarstwa.ja tak mialam mieszkamy z rodzicami i zebysmy sie zalapali na zasilek okresowy tez musielismy miec odrebne bo inaczej sie nie lapalismy.musisz nasciemniac tej z mopsu jak przyjdzie na wywiad ze oplaty macie po polowie i ze sami gotujecie i takie tam.to wtedy do rodzinnego dostaniesz dodatek z tytulu urodzenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie zasiłku rodzinnego nie przychodzi na wywiad nikt z mopsu o czym ty mówisz... może w sprawie zasiłków, ale świadczenia rodzinne nie mają wiele wspólnego z ośrodkiem pomocy społecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak: Moj mąż nie pracuje. Dostał tylko informacje ze jego wniosek o starz zostal rozpatrzony pozytywnie, i podejrzewam ze teraz ok miesiąc bedzie czekał na umowe do starzu. To nasze pierwsze maleństwo i ja nie pracuje a on musi odbyć starz bo tez jest dopiero po szkole i inaczej pracodawca go nie chce przyjąć. wiec MY jako rodzina (ja+mąz) bedziemy mieli tylko te 600 zł starzowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest w przypadku gdy
Prosze powiedzcie mi jak jest w przypadku gdy: kobieta nie pracuje jest zarejestrowana w PUPmąż kobiety jest niezarejestrowany, pracuje tylko dorywczo czy mogą ubiegac się o drugi 1000 zł? czy mąz powinien się zarejestrować w PUP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na kryzys, progi dochodu zostały zamrożone. Jeśli chodzi o zasiłek rodzinny i dodatki do niego to w Twoim gospodarstwie domowym jesteś tylko Ty z mężem i Wasze dzieci. Niezależnie od tego ile osób mieszka z Wami. Natomiast jeśli starasz się o zasiłki z mopsu lub dodatek mieszkaniowy to potrzebujesz dochodów wszystkich osób mieszkających w domu. Jeśli Wasze dochody ulegną pomniejszeniu, a te które osiągneliście w ubiegłym roku przewyższają próg dochodowy to musicie udokumentować to że te dochody są utracone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosianica
niee..no taa sory pomylilo mi.nie przychodzi nikt na wywiad.autorko stazowego jest 690zl +zwroty dojazdu.jak macie tylko tyle to nie dosc ze rodzinne to jescze w mopsie zloz wniosek o zasilek okresowy i celowy wtedy przyjdzie na wywiad sprawdzi i moze przyznaja a jak nie bedzie ci sie podobac decyzja np gdy przyznaja ci za malo to mozesz sie odwolac do kolegium odwolawczego i wetedy oi rozpatrza jeszcze raz twoje podanie i wtedy juz przyznaja tyle ile powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc tak - dostaniesz jeden i drugi tysiąc i zasiłek rodzinny, bo dochody na pewno nie przekroczą. będziecie się mogli ubiegać też w mopsie o inne zasiłki. a nie macie jakiejś działaności gospodarczej albo ziemi na siebie (chodzi o hektary przeliczeniowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra muszę lecieć w każdym razie z tego co piszesz to wynika, że nie macie działalności ani ha przeliczeniowych, także spokojnie się wam należy, a jeżeli pracowałaś przez poł roku przed porodem i byłaś zarejestrowana, to będzie ci się należał też płatny urlop wychowawczy przez 2 lata po 400 zł miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosianica
przy tych dochodach napewno dostaniecie zaski z mopsu tylko pilnuj sie bo czasami chca dac na odczepnego na jeden miesic tylko.mi raz wyskoczyla z 50zl na jeden raz odwolalm sie do kolegium i rzyjechala znowu na wywiad i przyznali mi po 200zl na kolejne 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest w przypadku gdy
dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbfg
cudownie, oboje nie pracuja, mieszkaja zrodzicami ale oczywiscie juz sie mnoza i od razu zamiar latania po mopsach , itp kurwa, tylko pogratulowac patologii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinnnka
wychowawczy, ale tylko pod warunkiem że nadal jest zatrudniona, bo inaczej nie przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosianica
vbfg jak nie doczytalas jej maz idzie na staz wiec jak by nie patrzec pracuje i ty chyba sama jestes patologia jakiej malo.jak im przysluguje to ich sprawa a tobie co zal ze ty nie mozesz dostawac?i jak nie masz nic madrzejszego do powiedzenia to sie wogole nie odzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbfg
staz- srasz, za staz nikogo nie mozna utrzymac, normalni, odpowiedzialni ludzie na stazu sie nie mnoza bo nawet samemu nie da sie utrzymac, a to ze idzie na staz tylko swiadczy ze jest mlody, wiec para gowniarzy ktorzy wpadli- jedyny logiczny wniosek jak zwykle jedyny argument- zazdrosc, troche glupi gdy czytasz o nieodpowiedzialnej parce bez mieszkania i pracy siedzacej na glowie rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vbfg ja prosiłam o porade kogos kompetentnego a Ty do takich osób sie nie zaliczas wiec sie nie wtrącaj do rozmów jak ktoś chce sie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosianica
dzikuje za poparcie :).idz i skladaj wnioski i bierz to co sie nalezy.a jeszcze podpowiem ci iny sposob zebys miala cos tyle ze nie kase idz do pck zapisz sie i co miesiac plac 2zl a bedziesz dostawac paczki zywnosciowe ubrania dla dziecka i takie rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbfg
ty sie nierobie nie odzywaj lepiej, trzeba bylo w szkole uwazac na lekcjach biologii to bys nie wpadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo :) nie lubie chamstwa zwłaszcza jak ktoś nie w temacie i sie wpierdziela.A tu chodzi o wazną sprawe A co najwyrzej nierobem to jestes Ty vbfg. Ize swoimi problemami psyhicznymi to sie lecz zamiast wypowiadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaterka z Bożej łaski
vbfg Poziom jaki reprezentujesz świadczy o bystrości twojego umysłu. Jak masz syndrom niedopchnięcia to idź nadstaw staremu, może wtedy ci się polepszy i przestaniesz na około pluć jadem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś tu śmierdzi
do vbfg:o Kto dał ci prawo oceniania innych? za kogo ty w ogóle się uważasz? Zastanawiam się czy ty sama jesteś taka bez skazy . Jeszcze nie wiesz co cię w życiu spotka i czy kiedyś nie będziesz musiała prosić innych o pomoc, więc daj spokój dziewczynie. To jak układa swoje życie jest jej sprawą i nie nam to oceniać. A swoją drogą wolę płacić podatek po to żeby zapewnić jej pomoc materialną niż utrzymywać darmozjadów w więzieniach, którzy narobili wiele krzywdy wielu ludziom, a teraz są jeszcze na ich utrzymaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×