Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mika-mika-mika

pytanie...soczewki...kto nosi i moze mi pomoc

Polecane posty

Gość mika-mika-mika

ostatnio duzo pracuje na kompie skutek to pogorszenie wzrosku okulary odpadaja chcialabym soczewki i teraz moje pytanie: czy soczewki tez sie "wyrabia" z konkretna wada wzroku? czy moze one sa takie hmmm bardziej standardowe tj pasuja do wielu wad wzroku i wogole jak wyglada wizyta z przepisaniem soczewek u okulisty aha i jak wyglada noszenie soczewek cenowo chodzi mi o te kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że soczewki musza być dopasowane do wady wzroku :P Badanie polega na sprawdzaniu ostrości wzroku, tak jak przy okularach, tylko okulista musi wiedzieć,że chcesz soczewki a nie okulary, bo daje ciut mniej dioptrii , a poza tym ważna jest krzywizna oka. Cenowo nie wiem jak to wygląda - poszukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama poszłam (czy raczej mąż mnie zaciągnął) do okulisty w dużej sieci (reklamować tu nie będę :P) Za badanie wzroku nie płaciłam, okulistka sprawdziła jaką mam wadę wzroku i dobrała odpowiednie soczewki. Takie rzeczy jak branie tabletek antykoncepcyjnych (mogą powodować słabsze nawilżenie oka) czy właśnie pracę przy komputerze lepiej zgłosić. Soczewki możesz mieć jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne, z tym że jednodniowe np, są najdroższe (najtańsze- ok. 65 zł. za opakowanie 30 szt. czyli na 15 dni). Soczewki dwutygodniowe są tańsze i jak dla mnie najlepsze- ok. 60 zł. za 6 szt., czyli na 21 dni. Miesięczne są najtańsze, bo jakieś 50 zł. za 6 szt. ale niestety nie zdecydowałam się... spróbowałam z tymi dwutygodniowymi i zauważyłam że nie mogę mieć idealnie czystych rąk i pod koniec tych dwóch tyg. są już lekko przybrudzone, a takich zakładać nie wolno. Soczewki wieczorem płuczesz i wkładasz do płynu, do pudełeczka a rano zakładasz (chyba ze masz takie na noc). Wystarczy wytarcie rąk ręcznikiem frotte, zabrudzone rzęsy czy kurz na pudełeczku które odkręcasz żeby zabrudzić. Cena kolorowych soczewek korygujących to ok. 120 zł. za 6 szt. (dwutygodniowe), więc dwa razy więcej niż przy bezbarwnych. Płyn (wystarcza na 2 m-ce) to jakieś 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszę soczeki od kilku miesięcy, mam 14 dniowe ale na noc je ściągam więc zakładam je przez cały miesiąc. kupuję je raz na pół roku, zamawiam u okulistki, czas oczekiwania to jakieś dwa tygodnie a koszt to 220 zł. soczewki nie są kolorowe tylko zwykłe, kolorowe są jakieś 20 zł droższe od pary. warto jednak kupić tez okulary do noszenia chociażby po domu bo jednak oczy są wysuszone ciągłym noszeniem soczewek. a no i trzeba doliczyć koszt płynu do pielęgnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byle nie tanie
Optyk albo optometrysta pomoże Ci dobrać soczewki; czasami badania są płatne, ale dostajesz pierwszą parę w gratisie, Nie polecam miesięcznych All Vue ani jednodniowych Oxygen GMA - przy jednodniowych może się okazać,że część z nich ma wady techniczne i będziesz musiała je wyrzucić; a miesięczne pękały mi podczas noszenia na oku;ogólnie to ta sama firma - łapie na cenę, niestety nie idzie za tym jakaś specjalna jakość; polecam Oasys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostaryczaczanka
Nosze soczewki od 10 lat :) Mam 27 obecnie. Najpierw nosiłam miesięcznej wymiany-kosztowało to 40 soczewki i 45 płyn w sumie około 85 zł miesięcznie. Teraz nosze jednodniowe kupuje za 49,90 -16 szt plus przesyłka wychodzi mi 109 zl miesięcznie. I uwielbiam tą wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastoryczyczyczanka
sory błąd 49,90 za 32 sztuki :) no ale na miesiąc sumarum 109 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastoryczyczyczanka
no i ponoć kolorowe nie są zbyt zdrowe dla oka, chodzi o załamywanie sie promieni czy coś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyldaaaaaa
Podobnie jak poprzedniczak nosze soczewki ok 10 lat. Od samego poczatku kupuje kwartalne i jestem zadowolona. Znam moc i krzywizne dlatego kupuje je na allegro (ok 55zl za 6 sztuk, czyli zapas na 9 miesiecy). Co jakiś czas chodze do okulisty zeby sprawdzic czy w dalszym ciagu mam kupowac te same. Plyn na allegro to koszt ok 60 zl za 860ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×