Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

hej 🖐️ chyba będe tu jedyną która chce miec niespodzianke przay porodzie ;) u mnie tez -2 i do tego pada snieg.... Biała ja też jutro mam wizyte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ja bym się z chęcią wysypiała ale to niemożliwe przy 16 miesięcznym dziecku zwłaszcza jak zęby idą:(Dlatego właśnie boję się tej świńskiej grypy,fajnie że wy się nie boicie ale ja jednak czuję respekt... A tak poza tym to czuję się dobrze tylko jestem dzisiaj potwornie niewyspana,mojej córce zęby idą-masakra:((( Co jeszcze mnie denerwuje to moje kilogramy które idą szybko w góre,normalnie codziennie sie waże i cały czas coraz więcej a staram się nie objadać,nie jem słodyczy,normalnie załamana jestem:(Nie chce aż tyle przytyć co w pierwszej ciąży tym bardziej że tą ciążę zaczynałam już ze sporą nadwagą:(((Musze się troszkę ograniczać bo porażka!!!! Wciąż czekam na ruchy,myślę że już niebawem-to już 18 tydzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina - ja poczułam w 19 tc ;) więc pewnie i TY niebawem poczujesz ;) Moluś - no to powizytach musimy się wymieniać nowościami o naszych dzidziach :D:D:D Ide pierwszy raz do tego lekarza....w sumie to liczę na USG ....chociaż ja wiem?? 17-go mam wizytę u swego gina i mam mieć USG. Ale co szkodzi zajrzeć do dzidzi dwa razy? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście tak nie tyle :) Tylko brzuch mi rośnie a to inna bajka ;) jak chce mi się jesc to zapycham się pomelo a to zdrowe i niekaloryczne :) no ja tez mam wielką nadzieje na usg, jak nie bedzie się do tego brał to sama mu cos napomkne ;) No i lecze tez na jakąś fotke :) dowiedizłam się ostatnio od majej Mamy , że teściowa zrobiła już niezły zapas ciuszków.... Laski a macie zachcianki ? bo ja wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze o becikowym - słuchałam ostatnio Kopaczowej i wyraźnie mówiła, że wymóg zaświadczenia obowiązuje od 1 listopada i kobitki które po 1 listopda będa chociaz 1 dzień po 10 tygodniu takiego zaświadczenia miec nie muszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jakiś specjalnych zachcianek u siebie nie zauważam. A przybieranie na wadze?? ja wiem? chyba jest OKI. Brzuszek mam fajniusi ;) i cyce urosły....tyłek chyba pozostał w niezmienionej formie...przynajmniej tak sądzę, i tak mi lżej hehehhe na początki ciązy ważyłam 58,8 na ostatnej wizycie 61,1 ...a teraz jak wstanę na wagę z samego rana to ok 61 ważę a jak z wieczora to ok 63 ...także nawet jak przybrałam 4 kg...to na czwarty miesiąc raczej wszytsko jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś, ale my urodzimy w marcu, kwietniu 2010 ...i wtedy o becikowe będziemy się starać...więc chyba zaświadczenie będziemy musiały dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u nas biało i mroźnie ja mam teraz 15 tydzień nie przytyłam nic brzuch mam taki jak po zjedzeniu kapusty hihi mój kuba broi tak ze szok wiec ganiam cały dzien i nie tyje hihi ale pocieszenie co? ja tez jakos jak patrze na wiadomosci to współczuje ludziom tej grypy a nie dociera do mnie ze mnie to rez tyczy mam wrazenie ze ja jestem obok ale nie z nimi :-) mnie wczoraj wzieło na truskawki ale niestety moge pomarzyć bo i gdzie kupie co? ja ciuszków mam po kubie i po wiki troiche wiec się nie matrwie jak juz mi powiedza co mam to sobie podokupuje jakies nowosci od tesciowej nie dostene nic bo ona teraz jest na etapie kupowania dla córki-termin grudzień -i wiem ze mi nie kupi tyle co jej (jesli wogóle cos kupi) bo to 1 dziecko jej córki i nalazy jej się wiecej ach chyba mam znowu alergie na tesciowa jak w poprzedniej ciazy-teraz jak byłam cjora pisałam wam to miała mnie w dupie czy przypilnowac dziecka albo jakas zupe wstawic a moze po starsza do szkoły isc?nic a tamta jest teraz przeziebiona to spi u niej od niedzieli i badz tu miał dla takiej ach juz koncze wam marudzic bo szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn wg tej Kopaczowej ....jak już się jest w ciąży dłużej niż 10 tyg to to zaświadczenie nie obowiązuje?? ....dla mnie w sumie to i tak bez znazenia bo jestm pod opieką lekarza od 8tc, więc jakby co łaski nie robi i zaświadczenie wypisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Piszę tu rzadko ale czasem po prostu tak źle się czuję, że tylko poczytam co piszecie i uciekam do łózka... A czasem znów ciężko wdrożyć się bo jakoś tak zgrane już jesteście... :) Mam nadzieje, że uda mi się i będę pisała więcej :) :) :) Ja mam teraz 16 tydzień :) I również jutro wizytę u lekarza :) mam nadzieje, że dowiem się już czy chłopczyk czy dziewczynka :) Ostatnio nie było jeszcze widać i przez to, że nie mam wód płodowych :( tez było bardzo słabo w ogóle dzieciątko widać... Wizyty u lekarza mam co 3 tygodnie i za każdym razem mam robione usg. Te dziewczyny, które nie wiedzą jeszcze jaka płeć macie jakieś przeczucia? :) Zachcianek nie mam w ogóle, wręcz przeciwnie... mam wstręt do jedzenia, jak na razie przytyłam 1-1,5 kg :) Cieszy mnie to, bo moja waga i tak już jest wystarczająca :D Co do zaświadczenia to słyszałam, że my nie będziemy musiały go mieć bo 1 listopada, jesteśmy po 10 tygodniu... ale kto wie jak to będzie. Troszkę się rozpisałam.. :) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do becikowego to tyczy się to kobiet które po 1 listopada beda rodziły a wiec i takie które rodza za tydzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie macie że waga wam tak powoli rośnie,ja się zastanawiam czemu mi tak skoczyła,porażka:(Brzucholek mam już spory ale w pierwszej ciąży też miałam duży i chyba troszkę w tyłek mi poszło,muszę chyba zacząć patrzeć na to co jem bo inaczej będzie ciężko:( Ja pewnie usg będe miała na wizycie za tydzień,już się nie mogę doczekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do płci dziecka mam wrażenie ze dziewczynka a co bedzie dowiem się podkonic listopada albo w grudniu jak dzidzia nam psikusa zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Piotr Olechno, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia wyjaśnia, że wymóg potwierdzania opieki medycznej obowiązuje od 1 listopada. Kobieta, która była w 10 tyg. ciąży przed 1 listopada nie będzie musiała przedstawiać takiego zaświadczenia, aby dostać becikowe" http://biznes.onet.pl/becikowe-2010,18490,3047979,1,news-detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Hej dziewczyny. Ja dzis zaczynam 18 tydzień czyli chyba to już 5 miesiąc:-). Co do wagi to jak już pisałam przytyłam już prawie 5 kg i trochę się martwię, czy to aby nie za dużo:-(. Ale pocieszające jest to, że rośnie mi praktycznie tylko brzuszek (piersi narazie stanęły w miejscu), a resztę ciała mam raczej nienaruszoną:-). Ja dopiero 30 listopada będę mieć kolejne USG (połówkowe), więc jak już to dopiero wtedy dowiem się czy będzie chłopiec czy dziewczynka:-). Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują, że będzie to chłopiec, bo odpycha mnie od słodyczy, brzuszek mam osadzony nisko i ponoć wyładniałam ( a koleżanki mówią, że chłopcy dodają urody:-)). W rodzinie wszyscy liczą na dziewczynkę, tylko mój P. uparcie trzyma się tego, że napewno będzie chłopiec:-). Pozdrowionka i miłego dnia. A i jeszcze jedno, u mnie dziś w nocy spadł pierwszy śnieg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez brzuch mam osadzony nisko.... więc mówisz chłopak??? ale wypryszcza mnie, nigdy tylu syfów na raz nie miałam - więc co dziewczynka?? nie mam smaka ani na słodkie ani na kwaśne - więc tu nie ma typu. z obrączki wychodzi syn lekarz stawia na dziewczynkę, W twierdzi, że robił dziewczynkę ...no i jak bierzemy pod uwagę kiedy żrobione a możliwą owulację to tez wychodzi, że powinna być dziewczynka. Ale ja podświadomie na dziecko nazwyam rodzajem męskim ...znaczy mówię np "o poruszył się, kopnął ...itp. No może jutro coś się w tej kwestii rozjaśni ;) albo 17go :D Niesmaowicie jestem ciekawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelka - a ja jestem w 19 tc i uważam, że to tak 4,5 miesiąca....no bo 20 tc to połowa, nie?? a skoro ciąża trwa 9 m-cy....chociaż po tych tygodniach licząc to trwa 10 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale żeście od rana naskrobały. Jak zagladałam rano, to tylko Biało-czarna napisala, a teraz multum :) Ja jeszcze nie znam płci. Na wizycie przy skończonym 15 tygodniu nie było jeszcze widać... Nie mam zadnego przeczucia kto to może być. Ta ciąża jest zupełnie inna od pierwszej, ale podobno tak jest zawsze. Chcialabym dziewczynkę, ale chłopca też pokocham równie mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Dziewczyny znalazłam coś takiego, jak przelicza się więk tyodniowy ciąży na miesiące:-) 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz Więc według większości wyliczeń chyba mogę ostrożnie powiedzieć, że zaczyna mi się 5 miesiąc:-). A Biało-Czarna, ja znowóż o dzidzi mówię "niunia" więc jak najbardziej na dziewczynkę, nawet mój P. często mnie upomina, żebym mówiła np. "niuniek" bo jak już wspomniałam, wg Niego, to napewno będzie chłopak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie zrobie wroże z obrączki i zobaczymy co wyjdzie ;)mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wstyd ale ja wstalam dizs prawie o 10!! I pewno z przespania tak boli mnie glowa od rana:( Nic, biore się za sprzątanie, zawsze to jakiś ruch. Obiecalam męzowi ze jak będę na zwolnieniu to będa wymyslniejsze obiady, ale szczerze to mi sie dziś nie za bardzo chce:( no ale trzeba dotrzymać słowa i zrobić wrażenie choć na początku:) jeśli chodzi i płęc to u mnei wszyscy przepowiadali chłopca i jak wiadomo sie potwierdzilo. Zachcianek specjalnei nie mam, ale ze kwitnoco wygladam to coś w tym chyba jest:) A pryszcze owszem mialam i to jak nastolatka , ale wraz z końcem I trymestu zniknęły na szczescie milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Biało-czarna, z tego co zauważyłam to Ty chyba jesteś w najbardziej zaawansowanym stanie z Nas Kwietniówek:-). Ciekawe, czy Twoja kruszynka pojawi się jako pierwsza na tym świecie, czy u którejś z dziewczyn maleństwo będzie się szybciej pchało na świat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej to i ja się dopiszę pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin....miasto......Płec paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04. ........Gdańsk Katrina0408.......31.......30.06....... ...06.04. .......Irlandia Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice martuska21........22......16.07...........14.04. ...Dąbrowa G/Koln szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07.............25.04.......Biały stok mamuska298 ....29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04 .....Warszawa Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.............29.04 .....Wrocław frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelka ...no tak napewno, mój stan jest bardziej zaawansowany, gdyż i mój termin jest na marzec ...i z okresu i z pierwszego USG wyszło na 30.03.... ale jakoś lubię Was bardziej niż marcówki ;) Moluś - no to miłego popołudnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wróciłam do pracy, nawet jest w porządku, przerwa w pracy się przydała .... choć widzę, że muszę częściej wstawać od komputera, bo często mnie głowa boli i jakoś tak mi źle .... *Justynka mi też częściej nogi cierpną i dużo szybciej się męczę ... a uprawiałam regularnie sport, może to dlatego, że mam chwilową przerwę, ale planuje powrócić na zajęcia fitness ..... szkoda tylko ze zajęcia typu Aktywna Mama itp są w środku tygodnia o 10 rano .... ;) Ale coś się znajdzie Kluje mnie coś od czasu do czasu po lewej stronie powyżej pępka - nie wiem co to lekarza mam za tydzień ...nie jest to jakiś ogromny ból, lekkie kłucie, więc dlatego nie sieję paniki. *Katarina - jejku ja też się nie mogę doczekać ruchów mojego dzieciątka :) *Molus - ja nie mam prawie wcale zachcianek, czasem mam na coś bardziej ochotę niż na co innego, ale wydaje mi się że tak samo było przed ciążą ... ogólnie to podsumowując ja na nic nie mam jakiejś ogromniej chętki, po prostu jem co mam byleby było zdrowe :) I jem mniej niż przed ciążą, zdecydowanie mam mniejszy apetyt. Ja jestem w 16 tygodniu (wg USG) i mam już brzuszek widoczny :) Mój Mężuś chodzi i się śmieje i ciągle głaszcze go ... *Martuszka - ja na początku ciąży miałam przeczucie że to będzie dziewczynka, a teraz to już nie mam żadnych przeczuć, ogólnie nie mam zielnego pojęcia czy Chłopak czy Dziewucha :D *Anabelka hihihi u mnie w rodzinie też wszyscy liczą, że to będzie dziewczynka, prócz Męża i Teścia :) Oki wraca do pracy, choć już odliczam godzinki do wyjścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuchatki. No w końcu się ruszyło,wczoraj weszłam poczytać to nie miałam zbytnio co tak było cicho, a dziś aż się zdziwiłam-SUPER TAK POWINNO BYĆ CODZIENNIE;) Chyba zaczęłam czuć ruchy, ale do końca nie jestem pewna jestem w 15tc4d czy to aby nie za wcześnie? uczucie króciutkie ale boskie:) co do wagi to mam +4kg weszło wszystko w brzuch i cycuchy po prostu giganty mutanty a gdzie tu dalej... heee strach pomyśleć! W pasie mam już równe 100cm w najwyższym punkcie na brzuchu, aż wstyd się przyznać. A wam jak rosną brzuszki??? Co do płci to przeczucia mam na dziewczynkę, choć z mężem liczymy na chłopca.10list mam wizytę i gin mówił że zobaczymy co dzidzi kryje między nogami, no chyba że nie pokarze:( moja kochana wiercipięta:) dziewczyny jak wstawiacie stopki, bo mam z tym mały problem,proszę o małą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×