Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Makarska

co sądzicie o tej karmie dla psa??

Polecane posty

Gość aqaaaaaaaaaaaaaaa
niektorzy karmia psa tylko i wylacznie suchą karmą. tez mam malego pieska w domu. przez pierwsze dwa miesiace jadl tylko sucha karme -royal (plus twarozek czasami), ale jakos nie wyobrazam sobie zeby pies przez cale zycie jadl suche kulki i popijał zimną wodą... aż zal takiego stworzenia. Puriny nie chce ruszyć. obecnie na sniadanie i kolacje suche zarcie, na obiadek gotowane (jeszcze mały więc je 3x dziennie) i moje pytanie: do ilu miesiecy psa karmi sie 3x?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak jestem za tym, żeby karmić psy lepszymi karmami, bo przecież zła dieta tez odbija się na ich zdrowiu. Myślę, że jedna z takich lepszych karm jest TASTE OF THE WILD, wypatrzyłam ja w dość atrakcyjnej, jak na tą karmę cenie na e-karma.pl - warto w coś takiego przynajmniej raz na jakiś czas zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karma kama
suche jest ok, pod warunkiem, że kosztuje kilkanaście groszy więcej Mam ogromne porównanie na tym samym psie żywionym Britem (karma z tańszych, ale już w miarę dobrze zbilansowana). Pies został wyrzucony. Przygarnęli go moi rodzice. Jadł Brita przez pół roku i nagle jego brzydka kudłata sierść nabrała niesamowitej gładkości i blasku. Pies po prostu nie do poznania. Karmę zamawiałam przez internet. Na kilka miesięcy wyjechałam. Pies zaczął jeść karmę nieznanej firmy (jakiś sklep blisko domu sprzedawał). Kilka miesięcy wystarczyło żeby pies wrócił do swojej starej brzydoty. Różnica ogromna. Z tańszych a dobrych karm polecam jeszcze karmy Bewi Dog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karma kama
czytam skład TASTE OF THE WILD, powiem wam, że dobry chwyt marketingowy z probiotykiem :) sęk w tym, że badania udowodniły, że na pracę przewodu pokarmowego bakterie probiotyczne nie mają wpływu :) zamiast zboża jest groch, który jak powszechnie wiadomo zawiera spore ilości białka (groch akurat odpowiada za namnażanie się bifidobakterii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karma kama
jeszcze raz o TASTE OF THE WILD, właśnie sobie policzyłam ile karmy muszę zużyć na 3-miesięcznego psa z ras średnich 6,80 kg za 109 zł wystarczyłoby w moim wypadku na około 13 dni czyli miesięczny koszt to 250 zł, moim zdaniem sporo. Utrzymanie szczeniaka za 320 zł nie jest rozsądnym rozwiązaniem (wliczyłam preparaty na kleszcze, szampon, gryzaki, jakąś zabawkę, smakołyk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no okej, nie jest może najtańsza, ale raz na jakiś czas można zafundować swojemu pieskowi małą odmianę w postaci takiej karmy. Wiem, że ten producent jest wiarygodny, jak sobie poczytasz, to też tak stwierdzisz. A pies ją uwielbia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosz kurcze
"raz dla odmiany" to można psa w alergię wpakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włascicielpsa
Nie polecam karmy pedigree - mam po niej zgagę!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest urozmaicony jadłospis, trochę karmy, trochę domowo gotowanego jedzenia. Pies moich rodziców puszek jeść nie chce, je tylko to, co mama mu ugotuje. Na e-karma.pl znajdziesz szeroki wybór różnych karm. Ja właśnie szukam teraz czegoś dla psa starszego i tam mają jakąś linię weterynaryjną, więc jednocześnie specjalistyczną i się zastanawiam, czy dla psa dziesięcioletniego będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie NIE dla Royala!
Jezu, jak mnie wkurzają tacy domorośli znawcy psów i psiej karmy, co najeżdżają na kogoś, bo karmi psa Chappi albo Pedigree, a sami karmią zwierzaki Royalem. Ludzie, Royal opr.ócz ceny nie różni się niczym od zwykłych sklepowych karm. Jest napakowany chemią, ma składniki niepewnego pochodzenia i małą zawartość mięsa w stosunku do swojej ceny. Obecnie odchodzi się od tego stereotypu, że Royal Canin i Eukanuba, czy względnie Purina, to najlepsze karmy dla psów. To bzdura, bzdura, bzdura, żywiąc psa Royalem można mu skrócić życie o kilka ładnych lat, a w najlepszym wypadku dostarczyć wielu zbędnych cierpień. Znam dziewczynę z owczarkiem niemieckim, które całe życie jadł właśnie Royala. Tylu problemów zdrowotnych to nie miał chyba żadny inny pies na świecie, do tego dochodzą brzydkie zęby i matowa, wypadająca sierść. Tak więc przestancie udawać wielkich znawców i polecac Royala czy Eukanubę na prawo i lewo, bo tylko szkodzicie ludziom, którzy się na żywieniu psów nie znają i pójdą za waszą radą. Jeżeli komuś zależy na dobrej karmie w miarę niskiej cenie, polecam Brit (ja płacę 95zł za worek 15 kilogramów, na mojego Rottka starcza spokojnie na 1,5 miesiąca, ale on je jeszcze sporo innych rzeczy, więc sucha karma to nie jest podstawa jego żywienia) - to naprawdę dobra karma, zawartość mięsa bodajże 30% (dla porównania, Chappi ma 4%,a Royal Canin ok. 14%) plusem jest to, że sierść psa po tej karmie robi się naprawdę piękna, zdrowa i błyszcząca, oprócz tego z trochę droższych Acana (ok. 160zł za worek 13,5 kg), wszystkie znane mi psy ją uwielbiają. No i oczywiście, jeżeli ktoś tylko ma dużo pieniędzy, bezkonkurencyjny Orijen (ok 230 zł za 13,5 kg) o zawartości mięsą (naturalnego, wysokobiałkowego) aż 70% ! Dużo pozytywnych opinii słyszałam też o mało znanej marce Husse, która nie dodaje do karmy sztucznych polepszaczy, niestety nie miałam okazji jeszcze jej wypróbowac i nie orientuje się, jak jest z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkąd trafił mi się psiak alergik zrozumiałam jakie błędy w karmieniu swoich zwierzaków popełniałam . Uważałam że pies musi zjeść jakieś mięsko, kostki, kaszę a tu Zonk. Weterynarz polecił mi suche karmy , oczywiście spiełam się z nim no bo jak jechac non stop na suchej karmie ?, poza tym miałam watpiliwości czy pies nie bedzie głodny ? :) Lekarz wyprowadził mnie na prostą , przekonał mnie że suche karmy sa najlepiej zbilansowane, że nawet bardzio się starjąc nie osiągniemy tego karmiąc psa zasadą czym chata bogata. Wybrałam karmy firmy Purine i to był strzał w dziesiątkę, alergia mineła, psiak jest zdrowy, rezolutny i z mnóstwem energi. Starszego psa tez przerzuciłam na sucha karme i nie narzeka :)....a że ciagnie ich do ciasteczka, kiełbaski to normalne, zapach robi swoje :) Uwaga, broń Boże nie karmic psa, psimi kiełbasami czy tez najtanszą karmą z puszki, jest to najgorsze świństwo z mozliwych, widziałam w klinice biedne psiaki które dostawałay na to alergi, drapały się do krwi. Pies to odpowiedzialnoś wieć weźmy ją na siebie mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z jamalą, Taste of Wild jest bardzo dobrą karmą, trzy różne smaki, zestaw witamin i minerałów. Pies moich rodziców je to bardzo chętnie, karmę można kupić na e-karma.pl w ilości i cenie hurtowej, więc starcza na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to właśnie pisałam już o e-karma.pl że tam są te karmy dobre dla psów i w szerokim wachlarzu różnych i różniastych opcji. I można zamówić w dużej ilości i jest święty spokój. Nikt mnie nie słucha tu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też.....
Uważam, ze bardzo dobrą karma jest Josera Festival, mój piesek ja lubi, ma piękna sierść, czyste zabki i ...nadmiar energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też.....
Aaaa, kupiłam za 152 zł 17 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, jablkoantonowka, zaglądałam na tą stronę i okazało się że do większych paczek dają różne gratisy, między innymi 3 próbki karm, miska itp ;p fajna opcja, bo zawsze wolę kupić większą paczkę karmy i mieć spokój z zakupami na dłuższy czas, a tu jeszcze prezenty dają. Najs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuffi
Witam wszystkich.Mam 11 miesiecznego labka.Od malego karmie go sucha karma Josera.Place 40Euro(niemcy) za 15kg.Jak jadl dwa,trzy razy dziennie starczylo na ok.1,5 miesiaca.Teraz je tylko rano,bo wieczorem zawsze zostawial wiekszosc w misce.Z pewnoscia starczy teraz karmy na dwa miesiace.Po obliczeniu 160-180 zl. Oprocz tego smakolyki-raz kiedys wedzone uszy,wolowe suszone pluca(smierdza na odleglosc!!!),ryz,troche warzyw.Uwazam,ze moj piesio jest szczesliwy i na takiego wyglada.Aha,na imie ma Jupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko matko
karma musi byc odpow zbilansowana dla zwierzaka, podobnie jak jedzenie dla np malych dzieciakow...dalej..musi byc odpowiednia dla zwierzaka jesli ma jakies schorzenia...czy tez np jest kastrowany... moj kot whiskasa saszetki dostawal raz dziennnnnie, do tego miesko lub ryba i sycha purina......skonczylo sie tym, ze w wieku 2 lat...zaczela miec problemy z oddawaniem moczu... zmiana karmy na royala i dodatkowa masc na zakwaszenie moczu pomogly jej dipiero po tyg... nigdy wiecej nie wcisne w swojego zwierzaka swinstwa typu tania karma lepiej isc do weta i zapytac jak odpowiednio zywic potworka niz kupowac tani szajs...rownie dobrze mozna zastepowac saszetki innym zarciem, pelnowartosciowym..ale na litosc boska....czy kazdy tutaj jest lek. wet?...a moze owa wiedza zostala wam objawiona w cudowny spos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renula
A może jednak Brit. Doskonała czeska karma, a w dodatku tania, gdyż sprowadzana od naszych sąsiadów a nie zza wielkiej wody. Ma doskonałe opinie zarówno hodowców jak i weterynarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze juz
Brit to badziew, pies mi po niej wygladal strasznie i sral dalej niz widzial, wg mnie niewiele lepsza od Pegigree:-POd kilku miesiecy jemy Gilpe-pies wyglada ok i dobrze na nia reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ważny jest dobry wybór karmy dla psa, ponieważ należy wybrać taką, która ma odpowiednie substancje dla dobrego rozwoju psa. Nie sugeruj się nazwą firmy itd, najlepiej przeczytaj sobie skład. Tutaj masz karmy wg rodzaju http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-rodzaju-c-23_201.html i możesz sobie o nich poczytać i wybrać tą odpowiednią dla Twojego psa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelinna
Ja osobiście karmie mojego 15 miesiecznego labka chapi i pedigree moze to i jest "gówno" ale na lepsze mnie nie stać ktoś tu napisal ze jego york zre royala ale porownaj sobie takiego malego psa z takim bydlem! Wlasciciele malych psow nie czuja tej roznicy w portwelu gdy 10kg karmy starcza im na 2/3 mies a tymczasem labradorowi na nie caly mies. ;/ ! Zgadzam sie ze karma puffi to ostatnia jaka dalambym mojemu labkowi... kiedys dalam mu korme puffi , a juz po pierwszym posilku mial niestrawnoćś i wymiotowa..! Oddalam ja sasiadce ktora ma 4 kundle a nie stac ja na karme!!!! W zeszlym miesiacu mialam wieksze wydatki i musialam mu kupic tansza karme :/ Kupilam WINTER (rowniez z biedronki) i szczeze wam powiem nie jest taka zla xD 3kg kosztuje ok.10 zł Mam nadzieje ze pomogłam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlasciciel sznaucera olbrzyma
Moj sznaucer u hodowcy jadl Pedigree junior. Jak zamieszkal z nami mial gotowane miesko z kasza/ryzem i warzywami, karma stala caly czas w misce. Psiur odmowil konsumpcji gotowanego jedzonka i karmy. Przestwailismy go na BARF- surowa diete i przez nastepny rok jadl ponad kilo wolowiny (byle krwistej :))) dziennie... Plus warzywa i inne surowe miesko. Teraz jako 5- latek jada gotowa karme BARF-a -'Natures Menu', elegancko urosl, siersc mu sie lsni, wyglada pieknie, jest zadowolony z zycia i nie choruje. Dla nas taka kombinacja pracowala, a efekty takiej diety sa rewelacyjne! A, i dostaje tez tran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem tego zdania ze jak
decyduje się na psa to muszę mu stworzyć jak najlepsze warunki. Karma musi być dobra bo to jedzenie głównie decyduje o jego zdrowiu. Pedigrie czy tym podobne sklepowe świnstwa nie nadaja sie do niczego. O swojego psa dbam bo chce by jak najdłużej żył więc kupuję mu dobrą karmę (Royal Cannin) i często też gotuję jakieś mięso z ryżem i warzywami. Oczywiście codziennie świeża przegotowana woda musi być. Nigdy nie dałabym psu taniego puszkowego żarcia :o Dziwię się, że ludzie biorą psa a nie stać ich na dobrą karmę :o To po co Wam ten pies? żeby uwiązać przy budzie i niech szczeka? Nie ważne czy zachoruje, czy będzie krócej żył, nie ten to inny... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem tego zdania ze jak
Dodam, że mój pies nigdy nie chorował. Jest silny, zdrowy i pełen energii mimo swojego wieku (7 lat) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym karmic kota??
ma suche-whiskas i shebe raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla swojego zamawiam w e-karma zawsze kilka rodzajów jedzonka. wychodzi taniej, niż gdybym miała kupować mniejsze opakowania, a częściej. no i psiak ma jakieś urozmaicenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie karm dla psów - jeśli nie jest się pewnym co tak naprawdę jest dobre dla naszego zwierzaka to można poczytać na ten temat w artykule "Jaka karma jest najlepsza dla Twojego psa?" http://www.e-karma.pl/news.php?id=1242646144 - albo dla pewności iść do weterynarza, w razie jakichkolwiek problemów z żywieniem pieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×