Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Makarska

co sądzicie o tej karmie dla psa??

Polecane posty

Gość agheh
białko KIEPSKIEJ jakoci, tzn o niskiej wartości biologicznej. Z tym się zgadzam. jednak dla nerek w zasadzie nie białko jest niebezpieczne a fosfor. Za fosforem leci wapń i jedna wielka lawina rusza. ak wię przy nerkach bardziej niż o mięso trzeba bać się leczenia w ciemno, tj np powszechnego obecnie podawania ipakitine czy fortekoru w ciemno i bez uzasadnienia badaniami. Ale póki co - życzmy sbie i naszym zwierzakom zdrowia :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od dawna stosuję Royal Canin. Nie wiem czy ta karma jest droga, wydaje mi się że nie, ale to może dlatego że ja kupuję ją w zoomania.pl, a tam mają niższe ceny niż w innych sklepach. Jak chcesz żeby twój pies był zdrowy, to lepiej dać mu coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto kupic lepszą karmę dla naszego pupila. Nie oszczędzajmy na jego zdrowiu jeśli chcemy by żył długo i był zdrowy. Podawanie mu karmy ze zwykłego sklepu nie będzie działać na niego dobrze, co już zostało napisane. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupowanie drogiej karmy (Chociaż RC nie jest wcale taka droga - jeśli kupować większe ilości to wychodzi trochę taniej za kilogram) to może częsciej mu dawaj domowe jedzenie. Jakieś mięsko warzywka ryż kasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasz Pies je Purinę
i jest super,ma piękną sierść , błyszczące oczy i jest pełen energii polecam. Warto psu od czasu do czasu dodać żółtko do karmy lub polać karmę olejem słonecznikowym czy innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupuję Dog Chow (produkuje go Purina) i mój golden retriever ma się bardzo dobrze. Nie ma żadnych problemów gastrycznych, piękną sierść która lśni na słoneczku, zdrowe ząbki. Jak był szczeniakiem to karmiliśmy go Puriną ProPlan, ale z racji kosztów przerzuciliśmy się teraz na Dog Chowa i jest wszystko w porządku. Poza tym dodaję mu czasem marchewkę czy np. trochę puszki dla urozmaicenia bo wiadomo, ze karma psu się nudzi. Rozmawiam z wieloma właścicielami psów i też to potwierdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Pracuję w przychodni wet, sprzedaję karmy więc tez się wypowiem :) Najlepszymi karmami tzw z tych górnych półek sa eukanuba, hills i purina. Sa bardzo dobrze przyswajalne, tzn że zwierzak mniej karmy zje i mniej zrobi kupy :) Wadą jest cena, nie wszystkich stać na te karmy. Karmy typu pedigree, chapi, i frolic są lubiane przez psy ponieważ mają one dużo dodatków smakowych( w karmach z wyższej półki tego nie ma), dlatego często jest tak że pupil woli jeść pedigree niż eukanube. Można to porównać do Mc Donald, dziecko woli zjeść śmieciowe jedzenie w Mc Donaldzie niż normalny obiad w domu. Dobrą karmą jest karma z firmy Arion i ma przystępną cenę. Np worek 3 kg kosztuje 30 zł, a jest o wiele lepsza niz pedigree. Co do karmienia naturalnego... Wiele osób uważa że jest to lepsze niż karmienie gotowa karma. Jest to bład. Gotowa karma jest tak zbilansowana żeby nie bylo niedoborów składników ani nadwyżek. Karmiąc naturalnie, nie wiemy czy dostarczamy odpowiednio zbilansowany posiłek. Psy oczywiście wolą karme domowa, jest to logiczne gdyz jest lepsze walory smakowe. Jeśli ktoś się jednak upera aby karmić naturalnie, polecam stosowanie jako dodatku witamin, np multidog, albo jakiś innych, na pewno weterynarz wam doradzi jaki preparat będzie najlepszy dla waszego pupila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Czytam co niektórych wypowiedzi i widzę że dużo jest mitów na temat karmienia! Kasza nie jest dobra dla psa! O wiele lepszy jest ryż taki trochę rozgotowany, jest lepiej przyswajalny. Ktoś coś napisał o dodatku oleju do karmy... Olej jak najbardziej tak, ale nie zwykły słonecznikowy tylko Olej z pestek winogron ( dostępny w pożywczakach). Doskonale wpływa na sierść. Można dodawać ten olej codziennie, podlewać karmę jedną łyżką stołową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Aha, co do warzyw... Nie przesadzajcie z ilościa warzyw. Pies jest mięsożercą i nie potrzebuje do szczęścia warzyw. Ma tak rozwinięty przewód pokarmowy aby spożywać mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zootechnika
A dodawanie jajka do karmy jest zdrowe dla psa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
jeśli twojemu psu nic nie jest to moze jeść chappi lub frolica nie są to najlepsze karmy, ale jeśli pies nie ma alergii może jeść tani jest brit - karma w pełni zbilansowana, a już z wyższej półki jest taki sklep internetowy zoosklep.pl (chyba) i tam są fajne promocje na karmy i kurier gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Można dodawać 1 raz w tyg żółtko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
do zootechnik :) kochany, zobacz jaka jest zawartość ziarna zbóż w karmach (to tak samo jak z gotowaniem ważysz ) a co powiesz na temat pulpy buraczanej :)? mała i twarda kupa :) zdrowe :)? olej może być zwykły słonecznikowy, byle nie przesadzić i nie dawać bez potrzeby a jak wygląda twoja dieta? nie chodzisz do maka? nie pijesz alkoholu? Hamburger czy kebabik też nie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Co do kości... nie dawajcie psom kości! Przyjeżdzają do lecznicy w której pracuję psy których włąsciciele podawali im kości, kończy się to na lewatywie, ponieważ pies ma problem z załatwieniem się... Kości od kurczaka są absolutnie zakazane! Sa za ostre. Psy lubią koście ale to jest tylko używka, można go porównać do papierosa. Nie ma on wartości odżywczych, pies się bez nich obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Moja dieta? Oczywiscie że czasem jej śmieciowe jedzenie, ale jestem tego w pełni świadoma i staram się odżywiać dobrze. Jakie to ma porównanie do żywienia zwierząt? Chcemy chyba aby nasze zwierzęta rosły zdrowe, więc karmy je odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
takie ma porównanie, że sami nie odżywiamy się w 100% doskonale, a chcemy mieć wszystko pod kontrolą :) daj psu co dzień 100g wołowinki i poczęstuj np. Royalem, myślisz, że zechce jeść suchą karmę? Masz psa w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Tak mam psa w domu. Oczywiście pies wybierze naturalne jedzenie, bo ma więcej walorów smakowych! Ale czy smak tutaj jest najważniejszy? Czy odpowiednio zbilansowana dieta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlascicielka psow
hmm...moje mają suchą karme chappi...do tego puszki...często też kupuje im specjalną szynke dla psów, kiełbaski (to nie jest naprawde takie drogie!), kości prosto z ubojni nie są drogie i starczą na dłuuugo. + to co zostaje z obiadu, skóry, kości itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
właścicielko psów, mam nadzieję, że ty akurat żartujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Do właścicielki psów- po co dajesz kości psom???Co to ma na celu? Kup im lepiej od czasu do czasu ucho wędzone, będa miały wiele radochy. Pies to nie śmietnik, więc nie dawaj im resztek z obiadu. Pies nie może jeść przypraw... Jak ktoś się strasznie upera z tym domowym jedzeniem to np można ugotować pierś z kurczaka, ale bez żadnej soli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
czyli jako właścicielka psa powinnaś wiedzieć, że nie warto krzywdzić psa wbrew jego woli :) jak piec lubi acanę, royala, purinę czy eukanubę (myślę że ostatnia jest najsmaczniejsza) to niech ją je no i duże psy....tutaj nie ma wyboru raczej ale jak mamy małego, który na starość będzie miał 30 cm w kapeluszu to myślę, że można go porozpieszczać, ja np. do gotowej karmy (marketowe kupuje tylko w nagłej potrzebie jak mi się dobra skończy) dodaje psią konserwę (też zbilansowaną) i to mieszam, pies wcina, samej suchej nie chce (do tego dodaje kawałki mięsa, niczym nie suplementuje bo wiadomo-nie trzeba) po pedigree jest dużo alergików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
szynki dla psów, kiełbaski i batony to ostatnie ścierwo :) to już lepiej na samej suchej trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Wbrew woli psa... hahha, a czy pies ma tą świadomość jak człowiek że wie co jest dla niego lepsze? My ludzie, mamy ta świadomość. Nie wiem po co bawić się w robienie jedzenia dla psa, skoro producenci stworzyli juz odpowiednio zbilansowane karmy? Taka karma się nie psuje, może stać długo. A gotować trzeba codziennie, no chyba że komuś się nudzi i nie ma co z czasem zrobić... Jeszcze rozumiem że np raz w tyg pies dostaje w ramach smakołyku domowe jedzenie( mam tu na myśli ryż i np piers z kurczaka).Jednak istnieje te ryzyko że pies posmakuję i nam się rozwydrzy, nie będzie chciał już jeść gotowej karmy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoootechnik
Kolejny problem który wiąże się z jedzeniem to otyłość! Nie doprowadzajcie psów do otyłości. Niech miska nie stoi cały dzień, karmcie raz albo 2 razy dziennie. Jak już jest otyłość kupcie karme z obniżoną kalorycznośćia tzw light, no i więcej ruchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
no tak nie ma jak konserwanty i wspomniana już wyżej pulpa :) producenci karm dużo pieniążków wyłożyli w to wielkie show zdrowe i niezdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante jest afuuuj
dobrze, że ludzie wiedzą co dla nich lepsze :) słodycze też jemy raz w tygodniu lub rzadziej bo niezdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica kocica hej haej
moim zdaniem sucha karma to syf jakich mało a ludzie się przyzwyczaili bo wygoda. może mnie zaraz zwyzywacie ale od jakiś 25 lat mam kontakt z psami róznych ras i nie pamiętam wcześniej ( przed pojawieniem się suchej karmy) żeby psy miały tyle chorób nowotworowych co dzisiaj. osobiscie pochowałam 4 z powodu raka jąder sutka czy wątroby. wczesniej tak nie było ale i wczesniej karmiło się psy resztkami a nie karmą suchą czy z puszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że psy częściej chorują, to też może wina nie ogólnie suchej karmy, tylko właśnie tego że ludzie karmią psy tymi najgorszymi karmami, a nie tymi pożywnymi. Ale to nie musi być tylko wina samej karmy, ale też zmian w środowisku. Jest więcej zanieczyszczeń i innego syfu to też może wpływać na zdrowie zwierzaków. Ja daję mojemu karmę taste of the wild. I moim zdaniem to jest dla niego dobra karma. Jeśli kogoś interesuje może tu sobie o niej poczytać http://www.e-karma.pl/news.php?id=1259931555 na pewno dużo zdrowsza niż karmy z marketu. A domowe jedzenie też dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga.42
MÓJ LAbrador całe życie jadł chappi, jak był młody oczywiście dostawał też przygotowywane przeze mnie jedzenie ale przede wszystkim chappi.Teraz ma 13 lat jest słaby ze starości, ale nigdy na nic nie chorował, jeszcze w ubiegłym roku pływał w jeziorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale jak sama napisałaś nie karmiłaś go tylko samą karmą, ale też przyrządzałaś mu inne jedzenie. Na samym chappi by nie ujechał :D Bo nie ma tam zbyt dużo odżywczych składników i witamin których zwierzaki potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
no coz, chappi czy inne wynalazki są zbyt bogate aby pies umarł z głodu a zbyt badziewne żeby zdrowo żył. Zootechnik - po tej wypowiedzi: "Pracuję w przychodni wet, sprzedaję karmy więc tez się wypowiem" mogłam się założyć, co będzie dalej :) Czyli promocja suchego badziewia, które sprzedajesz. Wiem, że lepiej nie wiedzieć z czego się żyje ale w Twoim przypadku pracę lepiej zostawić w w pracy i na forum kitów nie wciskać. Przecież w suchej paszy zaburzone jest dokładnie wszystko! Od bilansu wody, przez węglowodany, przez białko (o niskiej jakości biologicznej) na elektrolitach kończąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×