Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Makarska

co sądzicie o tej karmie dla psa??

Polecane posty

Gość q2dftgyhujiawsedrftgy
to nieprawda ze to swinstwo ale jak chcesz sie upwenic a nie stac to po prostu kupuj drozsza od czasu do czasu - i tak powinien pies jesc rozna http://www.youtube.com/watch?v=TlUAOUzr5zE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie jestem przekonana jednak do takich marketowych karm, Wydaje mi się, że najlepiej kupować karmę u weterynarza albo w sklepach zoologicznych. Ja zamawiam przez neta (sklep zoologiczny e-karma.pl) puszki platinium. To w 100% mięsna karma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Albo akcja z wieprzowiną albo ciągłe reklamy sklepu e-karma. Dajcie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w sklepie internetowym Krakvet wybrali jako produkt miesiąca suchą karmę FITMIN, mają tam dla młodych i dla starszych psów różne karmy, bo wiadomo, pies w różnym okresie swojego życia potrzebuje różnych składników i witamin, podaję linka http://www.krakvet.pl/advanced_search_result.php?keywords=FITMIN+15kg+dibaq&x=0&y=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meble-venus
NAJNIŻSZE CENY - SPRAWDZ- MEBLE http://venus-meble.eu/ Producent mebli : krzesła, stoły , hokery , meble tapicerowane, fantazyjne kanapy dziecięce i wiele innych KONKURENCYJNE CENY ! - ZAPRASZAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defewfwfreger
Krakvet ma dobre ceny, jak sobie porównuję sklepu stacjonarne a ceny tam to niebo a ziemia, poza tym cięższe zakupy wolę kupować w sklepach internetowych bo przynajmniej nie trzeba tego wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz ile posiada w sobie mięsa, dobra karma powinna mieć okolo 20 % jak np. Royal lub Eukanuba, karma pedigree jest nafaszerowana chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w krakvecie warto zamówić, zwłaszcza większy zapas. ja jeszcze dodatkowo szukam karmy na promocji, grunt żeby mój alergik ją dobrze znosił, jak na razie na royalu się nie przejechałam, a i cena znośna przy dużej paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarasz49
Ja na mojej 14 miesięcznej labce przetestowałam różne karmy,przez 10 miesięcy karmiłam ją Royal Canin maxi junior ale niestety zastrajkowała i nie chciała tej karmy.Kupowałam na próbę po 1kg karm:Acana, Orijen,Purina pro plan,Brit,Kobers,Fist class,Belcando dinner i żadna z tych karm nie smakowała suni. Wreszcie trafiłam,niemiecka karmę Bewi dog junior wcina aż się jej uszy trzęsą, cieszę sie że wreszcie je ze smakiem suchą karmę i nie muszę dodawać "polepszaczy" żeby raczyła jeść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarasz, z royalem u mnie też był ten problem - po jakimś czasie psu się znudziło... ale wiadomo, sam się nie zagłodzi, po dwóch postnych dniach sam wcinał aż mu się uszy trzęsły :) a kupuję tę karmę, bo poleciła mi weterynarz, w krakvecie zwykle jest dostępna, także nie muszę kombinować z czymś innym. no i mam pewność, że się mały nie będzie znowu gryzł i kopał, jak to bywało przy gotowanym kurczaku na przykład :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmiliaGładysz
Nie chcę być nie miła itp, ale to jest męka dla psa. Nigdy nie kupuj takich karm. Lepiej wydać 5 zł więcej a mieć coś sprawdzonego niż latać potem po weterynarzach. www.4lapy.pl tutaj dośc duży wybór- ja stąd biorę od roku czasu - nigdy złego zdania o nich nie powiem- szybka wysyłka- i piegus ucieszony ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moom_ki
Sprawdzone karmy to Acana i Orijen. Ostatnio do tego grona dołączyłem również CANAGAN - zawiera dużo mięsa i nie ma wypełniaczy zbożowych. Testuję od paru miesięcy i jestem zadowolony z efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldi82
Ja podaję swoim pinczerom 2x dziennie karmę suchą CANAGAN (bezbożowa, dużo mięsa, warzyw i ziół) i raz dziennie dostają jakiś rarytas przygotowany przeze mnie. Poza tym co jakiś czas dostają snacki w nagrodę. Dieta chyba dobra, bo mają błyszczącą sierść i energii tyle co ADHD na wspomaganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
waldi82 , spiertalaj z tym żałosnym spamem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarz
tego co reklamują w tv się nie kupuje, bo to świnstwo. Dobre są mało rozreklamowane karmy, takie jak Canagan. Bez zbóż i dużo mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal_ski
weterynarz polecił mi kiedyś zmianę karmy na bezzbożową, bo ziarna powodują kamienie w nerkach. Przerzuciłem się na Canagan i nie żałuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestraszny spam !!!! A tekst o tym, że to ziarna powodują kamienie w nerkach strasznie mnie ubawił, następnym razem radzę albo zasięgnąć fachowej literatury, albo rzeczywiście wybrać się po wiedzę o kamieniach do weta. Natomiast z dostępnych bezzbożówek na rynku jednak wolałabym orijena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmę kupuje tu http://lecznicachylonia.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej kupowałam z różnych źródeł i nigdy nie byłam w pełni zadowolona, teraz mam pewność, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję pedigree – mojemu pieskowi najbardziej smakuje. Wiadomo, że każdy piesek jest inny. W http://www.weterynarz-gorzow.pl/ weterynarz mnie uczulił, że pies powinien dostawać również gotowane jedzenie – ryż, kaszę, kurczaka, jakieś warzywa. Karma to tylko dodatek i tego staram się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzobeniak
Royal, Hills i Eukanuba to przeszłość. ;) Przychylam się do zdania, że jest wiele nowoczesnych, bezzbożowych, holistycznych karm, które można bez obaw o zdrowie psa podawać. Ja mojej shihtzaczce kupuję karmy Husse (Optimal Mini - min. 63% kurczaka, Lax & Ris - min. 50% łososia i Lamm & Ris - min, 38% jagnięciny). Urozmaicam co czwarty worek produktami MARP i Fish4Dogs. Co dwa-trzy dni przygotowany specjalnie dla Tiny obiad (z mięs: ryba, wołowina, kurczak, indyk, kaczka, ostatnio - na Świętego Marcina - oczywiście gęś ;) ; jako wypełniacz: ryż, kuskus, soczewica, czasem ziemniaki; do tego warzywa i owoce, szczególnie włoszczyzna, brokuły, szpinak, ogórek, pomidor). Raz w tygodniu jajko, do tego psie przysmaki, w szczególności suszone / liofilizowane mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zologicznych mają rc na wage 25 zł /kg to chyba nie jest dużo rozejrzyj sie w swoim miejscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzobeniak
Ja bym takiego świństwa mojej Tinie nie podała - nawet za złotówkę. RC to dla mnie kukurydza + pióra + łapki + robaki + rakotwórcze konserwanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brit to dobra karma, a możesz ją zamówić w telekarma.pl Jeszcze Eukanuba i Hill's są całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzobeniak
Eukanuba, Hill's i Brit nie są godne uwagi. Eukanuba: okrutne traktowanie zwierząt plus częste wycofania partii tej karmy ze względu na skażenia. Hill's: Hill's Pet Nutrition, Inc to spółka zależna Colgate-Palmolive Company. W wersji Hill'sa dla małych ras nie podano nawet udzialu procentowego mączki drobiowej. Kolejne miejsca w składzie zajmują pszenica, ryż, sorgo i soja. Czyżby karma dla drobiu? Brit - zależy jeszcze, jaka linia. Po Premium psy zazwyczaj mają rewolucje trawienne. Care i Petit jako tako się sprawdzają, ale zaniepokojona składnikiem pod tytułem "białko z łososia" napisałam do producenta i otrzymałam odpowiedź, że to: "to tkanki łososia pozostałe z produkcji żywność dla ludzi, poddane hydrolizie. Dzięki temu procesowi te białka są wysoce strawnym składnikiem, poprawiającym strawność całej karmy. Jest to składnik całkowicie hipoalergiczny." Czyli typowe odpady produkcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o karmy to ja się po prostu zaopatruję u weterynarza, do którego chodzę z psem. W Biomedlek mi weterynarz doradza. Jednak podstawą diety pieska jest jedzenie gotowane osobiście przeze mnie – tak jest najwygodniej i najbardziej zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swojej wyzlicy daje gotowana przeze mnie karme.Na kosci i warzywach gotuje krupnik .Od czasu jakies resztki wedliny z lodowki.dawalam sucha karme ale bym zbankrutowala ,tyle moze pochlonac.Mysle ze te karmy kupne to wielki szajs,wiecznie byla glodna jak jadla sucha.A teraz miarka i starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzobeniak
O tak! Glutaminian sodu i przyprawy z wędlin, kości gotowane... super dieta dla psiaka! Szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie psiak tylko dorosly.A co zwierzeta (psy ,koty) jadły jak nie było karmy dla nich.Mysle ze padaly z glodu.A co zawiera karma w ksztalcie palki.Toz to kasza z roznymi reszkami niewiadomego pochodzenia.Wiem bo kupowalam tj.wyrzucalam darmo pieniadze.Owszem wszystko to pieknie pachnie ale ...mysle ze gotowane lepiej sluzy niz byle jaka karma a nie wszystkich stac na ta z najwyzszej polki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzobeniak
Jeśli ktoś chce karmić domowo - gotowanym lub surowym, proszę bardzo. Tylko niech to będzie w jakikolwiek sposób zbilansowane! Zasada książkowa mówi: 1/3 mięsa, 1/3 warzyw lub owoców, 1/3 wypełniacza. Ja mojej dorosłej shihtzaczce też daję domowe obiady - średnio co 2-3 dni. U mnie składają się one z surowego lub podgotowanego mięsa (ryby - głównie dorsz, flądra, ostatnio karp, drób - niemal każdy prócz indyka, co do którego mam podejrzenia o wywoływanie niepożądanych reakcji, ostatnio próbowane były kaczka i gęś; mielona wołowina; bardzo rzadko chuda wieprzowina), warzyw (włoszczyzna, brokuły, które Tina uwielbia, czasem groszek, kukurydza w niewielkich ilościach), no i wypełniacza (najczęściej kasza gryczana, makaron gryczany, soczewica, kuskus, czasem płatki owsiane, rzadziej ryż czy ziemniaki). Do całości dodaję odrobinę oleju z pestek winogron lub lnianego, a także świeże zioła, przede wszystkim pietruszkę, bazylię i oregano, za którymi shihtzaczka szaleje. Gotuję, dzielę na porcyjki, zamrażam i wyjmuję na zmianę, by dokonywać rotacji źródeł białka. Nie podaję podrobów, bo moja suczka wątróbki za nic w świecie nie tknie (obojętnie, czy jest ona surowa, podgotowana, duszona czy smażona), podobnie żołądków. Czasami dostaje serduszka. Nie daję też wędlin, głównie z uwagi na ilość przypraw i konserwantów. Nie żałuję jej za to lubianych przez nią owoców (tych bezpiecznych dla psów), warzyw, jajek. Nabiał dostaje w niewielkich ilościach i nieczęsto - po większych dawkach zaczyna drapać się i gryźć ogon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trefina
czasem, się zdarzy jakiś wyjazd, więc poza jedzeniem gotowanym mam zawsze w zapasie suchą. ostatnio kupiłam stąd www.canivera.pl/ i jestem bardzo zadowolona, moja sunia nie miała żadnych problemów z żołądkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×