Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania Anna

Kotlety schabowe-jak robicie?

Polecane posty

Gość Ania Anna

Jak wyżej :-) Jak robicie ,jakie dodatki chodzi mi o surówki (bo wiadomo,że z ziemniakami). Dodam,że właśnie rozmrażam schab z kością na jutro. Proszę o przepis. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Anna
powiem Wam w sekrecie ze pies sam do mnie przyleciał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sratatatatatatatatatatata
tlucze mieso sole dodaje pieprz make maczam w jajku potem w bulce tartej smaze na patelni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Anna
Dzięki a po co ta mąka? Opruszyć nią mięso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maka wchalaniaw
ilgoc z miesa i jajko latwiej sie kleji do miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ...
kroje glrube plastry na 2 cm, posypuje egzotycznymi przyprawami i pieke na grilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schabowe wedle mnie
Tłukę ok 2 cm kawałki, następnie dopawiam solą, pieprzem i czosnkiem (pzepuszczonym przez praskę), i panieruję w kolejności mąka, roztrzepane jajko i bułka tarta, następnie na patelnię z masełkiem i odrobiną oleju (się masło nie przypala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Standardowow,rozbijam,przyprawiam,potem obtaczam w mace,potem w jajku,na koniec bulka tarta i smaze 2. Tak samo jak pierwszy,tyle,ze zamiast bulki tartej uzywam platkow kukurydzianych - robi sie taka fajna,chrupiaca panierka,i smaze na troszke glebszym tluszczu. 3. rozbijam na bardzo duzy i cienki kotlet,w srodek wkladam pieczarki,ser zolty,cebulke,czasami kawalek szynki,albo innej wedlinki,zawijam jak krokieta,obtaczam w jajku i bulce po 2 razy,i na patelnie 4. kroje w grube plastry,tylko troszke rozbijam,i na grillu elektrycznym smaze 5. podsmazam samo rozbite miesko na patelni,potem wkladam w gesiarke,dodaje pomysl na kieszonki schabowe,posypuje zoltym serem i zapiekam 6. pieke w calosci w piekarniku,do tego robie sos pieczeniowy bialy albo brazowy 7. podaje rowniez usmazone samo miesko z grzybami - albo sa to podsmazone pieczarki,albo np.kurki (jesli sa to kurki to dorabiam do tego sos chrzanowy) Sposobow jest wiele,trzeba gdzies poszukac i wyprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie panieruję w mące tylko odrazu w jako i bułkę. Jadłam pare razy "szwajcara" kotlet schabowy zapiekany z serem, czasem pod serkiem były pieczarki albo jakieś warzywka. Pycha. Do schabu dodaję zioła. Zresztą do wszystkiego je dodaję i jednoczesnie staram sie ograniczas sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąba bomba
Ja robię czasem tylko w jajku, tzn. rozbijam, sól pieprz czosnek, obtaczam w mące i dobrze rozbełtanym jajku, i na patelnię. Trzeba tylko naprawde dfobrze ubić jaja to wtedy ta panierka tak rośnie i kotlet ładnie wygląda :P Drugi PYSZNY sposób:) mocno rozbić na duuużego kotleta, sól pieprz, posmarować z jednej strony musztardą, na to położyć plaster sera, w wersji extra jeszcze plaster szynki troszkę papryki i pieczarek ( tu do wyboru lub wszystko na raz) i złozyć na pół nadzieniem do wewnątrz. Potem mąka jajko bułka i na patelnię. U mnie w domu wszystkim bardfzo smakuje ta wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w mace nie obtaczam
tylko jajco i bulka tarta. Aaaaa i dla roziny sole i pieprze, a dla siebie nie, bo nie lubie ;) I chyba najbardziej mi jednak smakuja smazone na smalcu ;) Jak z plackami ziemniaczanymi - tez wole na smalcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×