Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grilanka

Co na przyjęcie grillowe? Czy ziemniaki piec w folii na grillu w skórce czy bez?

Polecane posty

Gość grilanka
I co robić na grillu , aby było tanio, ale smacznie? Lepiej sałtka ziemniaczana czy lepiej zimniaki upiec na grillu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób ziemniaki z skorupce :) wcześniej wyszoruj pyry pod wodą z brudu i piasku ,ponacinaj ziemniaki na krzyż z jednej strony (na wierzchu )skrop oliwą z oliwek albo daj kawałek masła ,czosnek- płatek i troszkę posól i zawiń w folię .Na koniec pieczenia otwórz sreberka żeby ziemniaki troszkę sie podpiekły z wierzchu :)zrób sos tzatziki albo jakiś inny "świeży"w smaku i jemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grilanka
dzieki, te ziemniaki mi się podobają :-) rozumiem, że ni etrzeba ich wcześniej podgotowywać? a długo się takie całkiem surowe ziemniaki grilują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na grilu fajnie tez sie robia wszelkie warzywa typu kabaczki, cukinie, baklazny :) trzeba pokroic w plastry takie ok.1cm, posypac sola, pieprzem i ziolami, umazac oliwa i piec - mozna na samym grillu, nawet bez folii. kawalki papryki i pomidorow tez, ale raczej na foli, bo latwo mozna zgubic ;) albo pieczarki pokrojone w mniejsze kawalki, przyprawioine j/w, w koszyczku, albo na folii. czasowe powyzsze warzywa mmi wychodza tak samo, jak mieso, a zwykle robie kurze biusty albo steki z wolu lub jagniecia, czyli ok. 20 minut :) co do ziemniakow, to nie mam doswiadczenia, ale na pewno w skorce. zreszta ja zawsze robia w skorce, nawet gotowane, chyba, ze sa jakies paskudne stare, ledwie zywe ... nauczylam sie tak za dziecinstwa, jak dziadek chowal swinie i dla nich robil takie pyszne pieczone podtluczone ziemniaki w skorach, ach ... ten zapach :D zadnych waryw nie powinno sie obierac, nie ma sensu, ale .. niektorzy lubia, wiec niech sobie obieraja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjjjj
ja polecam kukurydzę!!! uwielbiam ją kolbę oczyszczam z włosów - myję - smaruję masłem i posypuję solą - zawijam w folię alumionową i wrzucam na grila na jakieś 20 min do poł godziny - jak jest miękka to zdejmuje i zajadamy się - rewelacja - można potem jeść z maslem czosnkowych albo pietruszkowym też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×