Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie umiejącqa

nie umiem gotować a muszę zrobić obiad

Polecane posty

Gość nie umiejącqa

co doradzicie?? co jest łatwego szybkiego i dobrego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latwe i dobre to np zupa
jarzynowa z mrozonek, a na drugie moze schabowe z ziemniakami i salatka, przepisow znajdziesz mnóstwo w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) czy jesteś ograniczona kwotą? 2) dla ilu osób? 3) danie jakiekolwiek czy na przykład bezmięsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roladki schabowe pyszne do tego ziemnoiaczki/frytki i jakas salatka albo chociaz pomidor czy ogorek :) spaghetti zapiekanka makaronowa risotto kotlety z cebulka i pieczarkami albo jesli nie jestescie zbyt glodni jajecznica z grzybami cebula pomidorem serem zoltym i szczypiorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to najlatwiejsze (i najszybsze) sa chyba dania makaronowe :) w jednym garnku wstawiasz wode na makaron, gdy sie zagotuje solisz ja i gotujesz ow makaron (patrz, zeby byl z semoliny, lepszy smak niz kluchy ze zwyklej maki, albo - jeszcze lepiej - pelnoziarnisty). a na glebszej patelni lub w rondlu, na oliwie, robisz cebulke z czosnkiem, jak podmieknie dorzucasz ze 2-3 spore garsci innych warzyw, drobno pokrojonych, np. papryki, cukinie, kabaczki, marchewka, seler, poddus wszystko razem pare minut, dodaj puszke pomidorow, poddus jeszcze troche. w celu przyprawienia dodaj sol, pieprz i lyzke -dwie suszonych ziol (jakie lubisz, np. bazylia, oregano, tymianek, majeranek ...) a na koniec swieza pietruszke, szczypior, czy jakas inna zielenine. jesli chcesz to danie wzbogacic, mozesz na poczatku razem z cebula podsmazyc mielona wolowine lub kawalki jakiejs kielbasy, albo wrzucic puszke fasoli (lub wlasnorecznie ugotowana). a na talerzu posypac zoltym serem. a jak chcesz sie nauczyc gotowac, to musisz po prostu poczytac, poprzegladac ksiazki kulinarne, najlepiej nie takie tylko z przepisami, ale rowniez z metodami szykowania posilkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nałatwiejsze są naleśniki
a do tego farsz jaki tylko chcesz i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najprostsze i praktycznie najszybsze to: -ugotowac ryz -podsmazyc piers z kurczaka na patelni -do podsmazonego miesa dorzucic warzywa na patelnie -przyprawic sola i pieprzem -i mozna podawac:) Ja to robie czesto,bo jest latwe do przygotowania,wiec raczej nie ma problemy ze zrobieniem tego,bo ryz sie szybko gotuje,warzywa tez szybciutko,a piers z kurczaka to juz w ogole chwila moment. Proste. Nie trzeba miec specjalnych uzdolnien kulinarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.....nie
Do ....... Pauuulla24 No.....te warzywa, to nie tak znowu szybko.....dobre ponad 30 minut im trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupka chińska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo jeszcze pesto z brokulami - 20 minut i latwe -gotujesz makaron -gotujesz brokuly-jak juz sie ugotuje to mielisz je mikserem na papke,albo dziubiesz widelcem na drobne kawaleczki -na patelni podsmazasz czosnek,potem dozucasz brokuly,jak sie chwilke podsmazy,to dodaje sie troche mleka i smietany 30%,tak,zeby ten sosik wyszedl gesty. -potem makaron wrzuca sie do gesiarki,zalewa tym sosem z patelni,i posypuje sie zoltym serem,i na 10 minut do rozgrzanego piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to 30-40 minut na zrobienie obiadu to tak duzo?? Dla mnie to malo,bo jak wroce o 16 z pracy,a przed 17 zjadam obiad,to nic. W niedziele jak robie jakis wymyslny - np.devolaje - to mi sie schodzi nawet do 2 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wczoraj wymyśliłam
PRZEPYSZNY makaron z białym serem. Miałam pustki w lodówce więc ruszyłam głową. Ugotowałam świderki. Na patelnię dałam oliwę z oliwek, zmiażdżony ząbek czosnku, łyżeczkę zmielonej słodkiej papryki i trochę suszonego lubczyku (takie akurat miałam przyprawy). Oczywiście jeszcze sól i pieprz. Wrzuciłam do tego pół kostki chudego twarogu i podgrzałam ok. 2 min, żeby się ser trochę rozpuścił. Dodałam makaron, jeszcze podgrzałam minutkę i na talerz. Było PYSZNE. A przygotowanie trwało około 25 minut, czyli tyle ile trwa ugotowanie makaronu z przenicy durum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ups PSZENICY a nie PRZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×