Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rocznikowo 91-

matura 2010--studia.... ZAPRASZAM roczniki 90 i 91

Polecane posty

Tfu, tfu, tfu, tfu! Wypluwam podwójnie, bo ja też go nie chcę :D. Quo vadis nie będzie, bo nie ma go na spisie lektury obowiązkowych 😭. Ja bym mogła pisać coś o śmierci lub cierpieniu :D. To mógłby być Kuba z Chłopów, albo Makbet... Hm, no nie wiem, nic więcej mi na razie nie przychodzi do głowy :P. Tylko dżuma jeszcze, ale tego się nie dało przeczytać :O Pochwal się i nie wstydź! :D Blado tobyś wypadła, jakbyś nie zdała :P Beattraax, spoko, ja też mam 4,75 :classic_cool:. I wzorowe zachowanie, myślałam, że padnę xD. Wuefistka dała się przekonać? Ja jak się zestresuję, to się trzęsę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://test1.oke.wroc.pl/images/library/File/pdfy/polski_calosc.pdf prosze bardzo, tu jest napisane, że od 2009 roku Quo Vadis obowiązuje na maturze podstawowej z języka polskiego. :P A nie, Kuba z Chłopów ani Makbet mi się nie podoba. :P :D Nie powiem. :P Do matury jeszcze tydzień, wystarczająco dużo czasu, żeby sobie wszystkie lektury przypomnieć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam w piatek i wcale nie jestem zdziwiona. normalne ze w piatek jest zakonczenie...tylko ze zeszle roczniki mialy zakonczenie tydzien przed matura 😡 sluchajcie, co kupujecie swoim wychowaca-wychowawczynia? jutro ide z kolezanka kupic cos naszej.....zupelnie nie mamy pomyslu! nasz budzet to okolo 200-250 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie jestem szczęśliwa z Quo vadis :D. Tam też jest motyw cierpienia, więc pasuje mi do tematu :classic_cool:. Jeszcze Werter cierpiał! 😍 Ale znając moje szczeście, to dadzą temat, którego nawet nie zrozumiem :P Jak nie powiesz, to będę płakać 😭 U mnie też w piątek, ale to chyba normlane, tak jest w kalendarzu roku szkolnego :P Ja nawet nie wiem, co nasza wycha dostanie :D. Każdy mówi, co innego, już słyszałam o piórze, bransoletce, czymś tam jeszcze... Nie wiem :D W ogóle przeanalizowałam matury od 2002 roku (bez 2004, bikoz nie znalazłam arkuszy. Co oni, do cholery, matury wtedy nie pisali?) i mam tu rozpiskę, jakie lektury pojawiały się na podstawach i ile razy: - Pan Tadeusz 3 :O - Chłopi, Granica, Przedwiośnie 2 - Potop, Kordian, Nie-boska komedia, Makbet, Dziady, Lalka 1 - plus na rozszerzeniu z przerabianych lektur były Treny, Pan Tadeusz i Ferdydurke. Nie wiem, jak Wy, ale ja spadam powtarzać Pana Tadeusza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na gadu Ci powiem jak się zgłosisz z zapytaniem. :D Hehe, ja tez właśnie przeglądałam te tematy i mój wniosek jest taki: w każdym arkuszu jest temat, którego bym nie tknęła i drugi temat, z którego miałabym coś do napisania. Więc myślę, że będzie ok. :D Tylko oby tego Tadka nie było, bo sie zdenerwuję. :P Ja mojej to nic bym nie kupiła, ale jak kupili to kupili. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kochane ferdydurke bylo na rozszerzonych?????????? ohhh zeby teraz tez dali!!! albo mistrza i malgorzate!!! mam to w miare opanowane, bo mam z tego prezentacje ustna :classic_cool: ja jeszcze nie tknelam "powtarzania" lektur....zajebiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejjj....czy mi sie zdaje z tej rozpiski, czy na maturach nie bylo jeszcze "Wesela"? no pieknie. zastrzele sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, macie konta na naszej-klasie? jestem ciekawa, jak wygladacie :) jak byscie chcialy i mogly to tu macie moj nr gg: 5576070. i mozecie mi wyslac linki waszych profili :) oczywiscie uszanuje jesli odmowicie, prywatnosc- rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoneczkabiedroneczka
czesc dziewczyny ;) czytam wasz topik od poczatku i postanowilam sie wpisac ;) tez zdaje w tym roku mature ;) wos i hiostria ;] zadnego z tych przedmiotow nie toleruje ale chce byc prawnikiem wiec sie zmusilam ;) wyniki z matury sie dla mnie nie licza bo ide tylko na zaoczne studia wiec tam liczy sie kolejnosc przyjmowania zgloszen ;) jak tam waszze nauka? bo powiem wam ze u mnie potworny len...o ile wos umiem, mamtme napisze na jakies 80 a angielskim i polskim tez nie bedzie problemu zeby bylo 70 iles to z historii nic nie umiem :D nie wiem kiedy sie tego naucze ale nie mam weny i po prostu nie nawidze tego przedmiotu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam po zakończeniu? Mi szczerze mówiąc tak dziwnie, bo od dzisiaj mam już średnie wykształcenie i koniec szkoły... Mimo, że nie będe tęsknić akurat za moją to jakoś mi dziwnie... :o Ale byleby teraz napisać maturę i tylko cieszyć się z takiej ilości wolnego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattraax, nie miej mi tego za złe, ale ja też wolałabym się nie ujawniać ;). I bez tego mam schizy, że wszyscy wiedzą, że tu piszę :D Owszem, nie było Wesela, ale nie było też Wertera! :D Iwoneczka, ale to na prawie tez będziesz miała dużo historii. Ja bym nie dała rady dalej uczyć się czegoś, czego nie znoszę :D ATP, ja też się jakoś dziwnie czuję z wykształceniem średnim :P. Jakoś to tak poważnie brzmi :D. Jeszcze matura, matura, matura, damy radę! Nie po to tak CIĘŻKO pracowałyśmy, żeby nie dać rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie żadnego Wertera! :D O kurczę, iwoneczka rzeczywiście napisała, że chce zostać prawnikiem, jakoś tego wcześniej nie zauwazyłam. :D Moja koleżanka jest na wieczorowym prawie i historii ma strasznie dużo i ona na pewno Ci o tym powie, prawda koleżanko? ;) Bo wiem, że tu zagląda. :) No własnie, extinct, nie po to tak ciężko pracowałysmy przez te trzy lata. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoneczkabiedroneczka
hmm wiecie jak to z historia jest...na studiach uczysz sie jednego okresu i go zaliczasz mnie natomiast przeraza ogrom jakiego musze sie nauczyc do matury...takie uczenie na sprawdziany czyli z jakis 100str nie sprawiaja mi problemu i nawet to lubie bo wtedy wszytsko rozumiem ale teraz ogarnac to wszytsko to jest dla mnie istny horror...wiem ze na prawie jest duzo historii ale to zupelnie inna historia niz ta nasza w szkole ;) bo to jest historai prawa...i zwraca sie uwage na kompletnie inne rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie, ale śmiałabym się, gdyby faktycznie się pojawił :D Naprawdę, ja prawie nie spałam, siedziałam po nocach i kułam (a jak na polskim mieliśmy stoicyzm, cynizm, hedonizm i tych innych filozofów, to już nie spałam w ogóle! :D). Więc co to tam matura :classic_cool: Iwoneczka, skoro Cię to nie przeraża, to śmiało :D. Ja zostałam do historii skutecznie zniechęcona i chyba już nigdy mi to nie przejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce mi się plakac. DZIS ZACZELAM powatrzac polski, mysle ze jakims cudem moze do polnocy zdaze...mam taa fajna ksiazke z opracowaniami. jutro jade do gdanska wiec z nauki nici...jestem zla bo mam taka fajna ksiazke "tablice polonistyczne" i swietne vademecum z operonu, no ale nie zdaze. NIE ZDAZE. matmy chyba w ogole nie powtorze. jak zdam na te 30 % to bedzie cud. nieee chceeee matury.....chce jeszcze powtorzyc!! przyzwyczailam sie do tego, ze na kazdy spr szlam troche nieprzygotowana, ale na maturze nie chce tego uczucia!!! i jak zwykle zżerające mnie sumienie "dlaczego nie uczylam sie wczesniej..." zakonczenie roku w miare, ale za dlugo trwalo-chyba 3 godziny :o nie plakalam, a myslalam, ze bede. potem na godzine na piwko i do domu. sama nie wiem, co czuje.nie wiem co z moim zyciem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez oczywiście, ja równiez kułam nocami, zwłaszcza polski, wos i historię, czyli same moje ulubione przedmioty. :D extinct, pasujemy do siebie. No i pamiętaj, będziemy razem studiowac filozofię! :classic_cool: A ja już chcę, żeby była matura... Chcę wyjśc z ostatniego egzaminu i pomyślec sobie, że już jestem wolna i mam prawdziwe wakaaaaaaacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magikk 2010
rozwiń temat śmierci na podstawie tekstu "Borowskiego" odwołaj się do całości :) Pozdrawiam maturzystów 2010 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja również matmę i fizykę, bo uczy logicznego myślenia, czyli tego, co każdy filozof powinien potrafić! Już się nie mogę doczekać chwili, w której otrzymam indeks i będę pełnoprawną studentką filozofii 😍 Masz vademecum z operonu z polskiego? Chciałam je sobie kupić, ale stwierziłam, że w nim jest mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, więc kupiłam sobie z grega, czyli głównie streszczenia :) Matmę zdasz, będą wzory, a z wzorami zawsze coś wykombinujesz :) Ta, a ja chcę, żeby już było PO maturze! Freedom! Tak, Magik, na pewno, pomijając fakt, że nie ma takiej lektury jak "Borowski" xD. Następnym razem lepiej wymyślaj, to może ktoś się nabierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
książki "Borowski" extinct nie czytałaś? Ja tam znam ja na pamięć. :classic_cool: :D O tak, aż zaraz sprawdzę jakie fascynujące przedmioty sa na filozofii. :) Czytam sobie dzisiaj streszczenia i opracowania lektur z polaka i już mam dość. :o a teraz kolej na "Potop" 😭 wczoraj przypomniałam sobie całe Quo Vadis, matko gdyby właśnie Quo Vadis był na maturze to chyba skakałabym z radości. Módlmy się o to extinct! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z grega tez mam te opracowania, wlasnie czytam. nie chce matur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, no tej akurat właśnie nie czytałam! Pewnie tak dużo straciłam 😭 Ja właśnie doszłam do międzywojnia i dałam sobie spokój. Jak jeszcze raz gdzieś zobaczę dekadentyzm, krzak róży w smreczynach i ten jebany (przepraszam, inaczej nie potrafię go określić) chocholi taniec z Wesela, to nie ręczę za siebie Haaa! Greka! Łacina! Historia filozofii starożytnej! Zakochałam się w tym planie, teraz wiem, że filozofia to najciekawsze studia, na jakie się mogłam zdecydować. ATP, inne kierunki będą zielenieć z zazdrości :classic_cool: Ja też dzisiaj czytałam tego grega, jak tylko już będzie po maturze z polskiego, to wyrzucę go przez okno, obiecuję. Już nie mogę na niego patrzeć :O Nie łam się, całe życie pisałyśmy wypracowania, co tam jedno czy dwa w tę, czy w tę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam kolejne przecieki, myslę, że Wam się spodobają! Język polski - zadanie nr 1 Rozwiń cytat "nam strzelać nie kazano" w oparciu o występ reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2006r Język polski - zadanie nr 2 Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista? Uzasadnij swój wybór z wykorzystaniem "Chłopów" Reymonta Język polski - zadanie nr 3 "Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jeżowska. Twój pogląd na sprawy antykoncepcji i demograficznego boomu. :D:D:D tak własnie intrpretuję Wesele :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję. Dochodzę do wniosku, że ta lektura jest głupsza nawet od Ferdydurke :O Hahaha, te przecieki mnie rozwaliły:D:D. Mogłabym się rozpisać na wszystkie tematy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×