Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kafeterianka_03

8,4 kg u dziecka 14-miesięcznego

Polecane posty

Gość czytam z zaciekawieniem
a co na to pediatra dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopkl
moje tez tyle miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam z zaciekawieniem
iskierka nie ma co, na pewno podnioslas autorke na duchu :o na wage dziecka ma wplyw wiele czynnikow, dziewczyna nie napisala ile dziecko wazylo w chwili porodu, czym jest karmione itp a to ma znaczenie akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się urodziła to miała 2,8 kg więc też niedużo. Ale ja też zawsze byłam drobna, ważę teraz 52 kg. Lekarz mówi że sama waga nie jest problemem tylko to że za mało przybiera miesięcznie. Ostatnio tylko 100g. Od niedawna przekonuje się do naszego jedzenia które jest bardziej kaloryczne niż jej bezsmakowe zupki więc może trochę nabierze. Było podejrzenie że może mieć robaki ale jednak nie ma. Poza tym jest zdrowa. Ja się tym nie zadręczam ale ciekawa jestem ile jest takich dzieci i czy nie wynikły u kogoś z tego powodu jakieś problemy zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek jak sie urdził miał 2,900 a teraz ma 1,5 roku i wazy 10 kilo i jest zdrowy jak ryba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym dziecko w drugim roku zycia tyle 2 kilo i jest to zupełnie normalne zawsze mozesz isc d lekarza jak sie boisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fullmoon
ło matko mój też ważył 2 900 jak sie urodził, a teraz ma 7 m-cy i waży 10 200 😭 i ja muszę tę kluchę dźwigać 😭 ale wracając do tematu, to myślę, że nie masz się czym martwić autorko. jeśli dziecko dobrze się rozwija, jest zdrowe i wesołe, to myślę, że nic złego się nie dzieje. może po prostu będzie drobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn miesiac temu jak mial 17 miesiecy wazyl niecale 11 kg wiec tez nie duzo. i tak samo mialam ze malo przybieral. zaczynal na siatce centylowej z waga na 75 centylu a ostatnio byl pomiedzy 25 a 5 :O ostatnia wizyte mielismy specjalnie na wazenie i w koncu przynajmniej utrzymal sie na tej samej linii :) lekarka zalecila dawac mu jedno mleczko kaloryczne dziennie. mamy jeszcze druga lekarke i ona sama ma synka ktory prawie w ogole nie przybiera na wadze i ona powiedziala z koleji zeby sie w ogole nie przejmowac. przybiera, jest zdrowy, spala wszystko, plus zabkowanie nie pomaga. ja sie juz nie martwie. ja bylam niejadek, moja mama tez i obydwie zawsze drobne. w porownaniu z nami to moj maly je duzo :) jest zdrowy, caly czas w biegu, czasami jak zabkuje to prawie nic nie je wiec nie ma z czego przybrac wtedy. mysle ze nie masz sie czym martwic. badzcie pod kontrola pediatry, moze teraz jak zacznie jesc wasze jedzenie ruszy z waga do przodu i tego zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjej kumpeli jak sie urodził miał 3100 a jak mial 4 miesiace...11 kilo i lekarz zalecił diete...tylko ze ona tylko z cyca dawała wiec sie smiałysmy ze chyba ma woda go karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliaPyszna
moje ma 8,45 teraz niecale 9mcy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliaPyszna
waga ur 2kg- wczesniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam za wypowiedzi. Mnie trochę martwiło że córcia bardzo kiepsko spała w nocy przez ostatnie dwa miesiące. Myślałam że to zęby ale nic nowego się w buzi nie pojawiło, później lekarz zasugerował że to robaki ale jednak nie ma. No i od paru dni śpi dużo lepiej. Odpukać bo coś słyszę że się odzywa. Ale może z tą wagą po prostu tak ma. Tylko trochę wkórzają mnie niektórzy ludzie jak się dziwią że ona taka malutka. Ale za to zdrowa i kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli same widzimy co dziecko to inna waga poprostu tak juz jest ze wyjatki potwierdzaja regułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie ale po co piszecie a moj to wazy 17 kg a moj to juz 25 a ma tylko 5 miesiecy? :P po pierwsze rozne sa dzieci i autorka konkretnie sie pyta o dzieci ktore malo waza a nie o okraglejsze a po drugie moj tez ladnie przybieral do mometu az sie zaczal ruszac i wtedy juz minimalnie wiec to ze w wieku 9 miesiecy wazy 8 kg nie znaczy ze w wieku 14 nie bedzie wazyc 9 czy 10 kg tylko . dizeci potem wolniej przybieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fullmoon
abraja, hehe to dopiero gigant. swoją drogą zabawne, niemowlak na diecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiesznie to brzmi dieta dla niemowlaka ale faktycznie z takim dzieckiem może być problem bo skłonność do otyłości pojawia się w pierwszych latach życia. A w każdej gazecie czy książce o dzieciach pisze że w takim przypadku zastępuje się jedno lub dwa karmienia wodą. Tylko przekonaj dziecko do picia wody jak ono tylko mleczko lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja jak wychodzilysmy ze szpitala miala ledwo 2700 dzis byla na szczepieniu (leci jej 14 miesiac) i wazy 9,4 kuzyn mojej corki z tego samego miesiaca wazy dokladnie 3 kg wiecej... ale lekarka mowila ze ok, mala nie wyglada zle je od dosyc dawna to co my-oczywiscie to co moze zjesc moze podawaj malej czesciej geste kaszki? dodawaj do mleka rano i na wieczor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fullmoon
mój by wody nie przełknął, nie ma mowy. próbowałam nie raz, ale wypychał smoczek z buzi i patrzył na mnie z wyrzutem :) pocieszam się, że schudnie jak zacznie raczkować i chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulimoon jak zacznie rackowac i chodzic t napewno zrzuci daje głowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaax
od mojej sasiadki corka ma 18 miesiecy i wazy ponad 7kg, mysle ze to zalezy tez od rodzicow bo ma sczuplutkich i niskich rodzicow, moja corka ma 14 miesiecy waga 9.800, i jest wyzsza od niej i wyglada taka baba przy niej heh,roznie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmmmghgh
mój ma 13 miesięcy i ma 9700 i pediatra mówi że mógłby więcej ważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmmmghgh
przy urodzeniu miał 3040 więc nie tak dużo nie sądzę by miało to jakiś wpływ dzieci które rodzą się z mniejszą wagą często doganiają dzieci z tą wyższą wagą mojej kumpeli córa urodziła się z wagą 3950 a w tej chwili i mój synek i jej córa ważą podobnie jest między nimi 3 tyg różnicy jej mała waży 200 więcej niż mój synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cioteczka króliczka
dziś na palcu zabaw były 3 dziewczynki w wieku ok 2 lat (róznica może 2 miesiecy) waga: 10 kg, 9,kg i 18 kg ;] dzieci są rózne, albo bardzo chude, albo chude, albo normalne, albo otyłe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtrt
Moja córka urodziła się jako hipotroficzna a mimo to obecnie waży tyle co twój synek, tyle że ma 8,5 miesiąca (a ja tez jestem drobna i obecnie ważę wyjściowe sprzed ciąży 48 kg). Ja bym nie była spokojna i drążyłabym temat. Zrób badania krwi, poszukaj kiedy może coś takiego występować, waż dziecko codziennie zależnie od tego co i ile zjada, może zmień atmosferę w domu czy dietę dziecka. Nie piszę żeby straszyć bo i nie ma czym (na pewno jest jakieś rozwiązanie) ale nie powinnaś przejść nad tym do porządku dziennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kędzioorka
moja córka ma 14 miesiecy i waży 10,6 kg ale dużo sie rusza i chyba spala te kalorie jest niejadkiem mleka nienawidzi i kaszkami pluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Twoje dziecko jest za niskie, nie przybiera na wadze, a do tego ma problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, zaparcia, biegunki albo wymioty, to sprawdź czy nie ma nietolerancji glutenu. Na szczęście wystarczy jedno proste badanie, aby Twoje Szczęście dogoniło rówieśników usmiech.gif bdaniaprenatalne.pl/dlaczego-niektore-dzieci-wolno-rosna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak leżałam w szpitalu z małym to było tam 3 miesięczne dziecko, które tyle ważyło, ale startował z wagą ponad 4 na dzień dobry. I tak wydaje mi się mało w twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×