Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kizia mizia 86../

Nadzieja ...imię

Polecane posty

Gość WY POMYŚLCIE
o własnych dzieciach, dziś imiona te są modne a dzieci kiedyś mogą być wyśmiewane! Są imiona ponadczasowe! Julka Kasia Agnieszka Beata Gosia Jaosia Magda Ania Justyna Karolina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropne to imię
tak jak ktoś napisał Hope jakoś brzmi, ale Nadzieja:O to dziecko nie będzie miało życia w szkole, zastanów się kobieto! skoro to imię ma dla Ciebie wymiar symboliczny to daj tak na drugie a na pierwsze daj jakoś normalnie. Michalina też okropne, jak dla wielkiej baby...może Dominika? Karolina? Alicja? Weronika? Laura? kurde, no jest tyle super imiona, przewertuj kalendarz na pewno cos fajnego znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss skalpela
Nadzieją matką głupich ;) Mam nadzieję na (tu wstawić dowolny wyraz ) :P Ale już wolę Nadzieję niż Michalinę... Jednak żadne z tych imion do mnie nie trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogieło Cię kobieto!
to już nie ma niekrzywdzących imion?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babarinka
moja córka urodzona w lipcu 2011 ma Nadzieja Jagoda. I jestem dalece sforsowana opinią niektórych mam, daj polskie imię. po pierwsze- to typowo staropolskie imię pochądzące z greki. nadto nie jest to żadne anamalia, święta Nadziej była męczennikiem. jej święto obchodzimy 30 września. po drugie- już za dużó oklemanych kasi olek zosi frani i innych. powraca moda na staropolskie ale ludzie, cóż za ograniocznik do pierwszej 10? jak ja słyszę zosia zuzia a nie daj bóg maja jula to mi się żygać chce. i czy teraz mozna powiedziec, ze dziecko z imeniem Nadzieja będzie miało gorzej? to lepiej nazwać maja, i jak nauczyciel wezwie maję to podniesie się pół klasy! trzeba w ogóle swojego dziecka nie kochać i traktować je na odpierdol zeby dac mu tak powszechne imię jak ola kasia jula maja maelia wiktoria itp. to jest właśnie krzywdzenie dziecka. niby rodzic che zeby dziecko osiągnęło coś, było wybitne wyrózniało się choćby grą na fortepianie jazdąna łyżwach, czymkolwiek, byle y znalazło pasję i się w tym odnalazło. czyli pragniemy tej wyjątkowości, a już u podstaw- jeb, maja! no ludzie! julia... no brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggi78
Za miesiąc rodzi się nasza córeczka i nadamy jej imię Nadzieja. Tę decyzję podjęliśmy kilka lat temu. To dla nas piękne imię, mające głębokie znaczenie, a nie nadane tylko dla wyróżnienia dziecka. Przykry jest fakt, jak niektórzy reagują na to imię (na szczęście są tacy, którym się podoba). Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że jest ono rzadkie i mało kto zna osoby je noszące. My mieliśmy szczęście znać wspaniałą osobę, która nosiła imię Nadzieja. Dlatego dla nas to jest takie samo imię, jak dla niektórych Kasia czy Basia. Nigdy nie narazilibyśmy dziecka na pośmiewisko i uważam, że tego nie robimy. Pamiętajcie, że dzieci są z natury tolerancyjne, i to tylko wpływ dorosłych powoduje wszelkie podziały i nietolerancję. Wystarczy tylko przeczytać wypowiedzi niektórych z Was. A co do prześmiewczych powiedzonek na temat tego imienia, to uwierzcie, nie mają żadnego wpływu na jego autorytet. Do każdego imienia można znaleźć śmieszne skojarzenia czy powiedzonka. Warto też przeczytać historię imienia Nadzieja. Może niektórzy inaczej spojrzą na temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
Dziewczyny imię to rzecz gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Za to o zachowaniu wielu z Was można. Dno reprezentują te z Was, które zamiast wyrazić swoje zdanie o imieniu zaczynają psychoanalizę rodziców oraz wyśmiewanie. Mnie się Nadzieja nie podoba. I już. Podoba mi się Julia czy Zuuzia ale nie nazwałabym tak córki, ze względu na pospolitość imienia. Moja córka ma na imię Michalina. Druga będzie miała Aniela lub Melania. Zaraz usłyszę zapewne o Meli. I to o Was świadczy moje drogie jak się odnosicie do tak błahej sprawy jak imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
maggi dokładnie tak, jak mówisz. Dzieci nie wiedzą, że Nadzieja to rzadkie imię a Julia popularne. Nie wiedzą, że z Bożydara trzeba drwić. Tego ich uczą rodzice. I tu od razu można powiedzieć, że jeśli dziecko wyśmiewa się z imienia drugiego to rodziców mądrych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lika Fika
Mnie się bardzo podoba. Jest polskie i nietypowe. Ja mam na imię Kasia i nie znoszę swojego imienia. W Polsce co druga to Kasia! A wasz córka będzie się wyróżniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia9
Witam, przeczytałam wszystkie odpowiedzi i związane z imieniem Nadzieja. Hmmm, to smutne, ale niestety prawdziwe to my dorośli uczymy dzieci nietolerancji i przekazujemy im swoje negatywne nastawienia i uprzedzenia. Powiem tylko tyle mija córeczka urodzona w 2005 roku w lipcu ma na imię Nadzieja Nigdy, podkreślam to, nigdy, żadne dziecko, a zaznaczam, że jest na tzw. pańszczyźnie (żłobek, przedszkole) od kiedy miała 5 miesięcy nie dokuczyło jej z tego powodu. Jeśli komuś Nadzieja kojarzy się wyłącznie z tym, że jest matką głupich to serdecznie współczuję dla mnie to coś najwspanialszego bez czego trudno żyć. Swoją drogą czy zdecydowaliście się i macie Nadzię? Pozdrawiam mama Nadziejki Janiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggi78
Niunia w pełni zgadzam się z Twoją opinią. Uwierz, że Twoja wypowiedź bardzo mnie ucieszyła, tym bardziej, że jest podyktowana doświadczeniem. Tak trudno dzisiaj trafić na małe dziewczynki o tym imieniu. Nasza córeczka skończyła już tydzień i od trzech dni ma na imię Nadzieja:) Ciekawa jestem czy założycielka wątku też zdecydowała się na to piękne imię? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia9
Witam Maggi78. Gratuluję narodzin córeczki i cieszę się, że będę mogła powiedzieć swojej Nadziejce, że ma imienniczkę. Z całą pewnością się ucieszy. Jeszcze jedna sprawa, nie wspólczujcie dzieciom, które noszą imiona inne niż te, które Wam się podobają. moja Nadzia jest szczęśliwa i myślę, że nie zamieniłaby go na żadne inne. Ja tak na marginesie do 9 roku życia miałam problem ze swoim imieniem, a jest zupełnie zwyczajne-Joanna. Ale i tak jako dziecko martwiłam sie jak na mnie będą w pracy mówić pania Asiu, pani Joanno? A póżniej chciałam mieś na imię Judyta bo poznałąm uroczą osobę o tym imieniu. Acha, na moją córeczkę nigdy nie mówię Nadia. My z Gdańska a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia9
...jeszcze przepraszam za błędy literowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka zapytala o opinie wiec
odpowiadamy. Mi sie nie podoba i na pewno dziecko będzie wytykane palcami i wyśmiewane przez rówieśników. Autorko gratuluję że w koncu udało Ci się zajść w ciąże :) ale zastanów się 10 razy czy nie skrzywdzisz tym imieniem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggi78
Jesteśmy z Zielonej Góry. Kawał drogi:) Szkoda. My też nie będziemy nazywać córkę Nadią. To imię, które zresztą zrobiło się bardzo popularne ostatnio, jest skrótem od rosyjskiej Nadziei. Zresztą mamy już Nadię w rodzinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę o imieniu Nadzieja. Mowimy na nia Nadzia lub Naćka. Imie jest przepiekne i nie ma go pół przedszkola... W mojej rodzinie to juz trzecia osoba o tym imieniu. Jedna ma 90 lat druga 60 i moja córeczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nie kalki z ruskiej Nadieżdy ? Jakoś nie wydaje mi się żeby to było imię to w Polsce popularne kiedykolwiek... Nadzieja ciekawe czy będzie zachwycona ... Jak dziecko wyjdzie ładne /zdolne/lubiane to ok . No ale np będzie z jakimiś zaburzeniami /brzydkie,grube itp . to będzie to imię stygmatem /przekleństwem . Który to może bardzo zryć psychikę . Bez-Nadzieja i dziecko o wrażliwszej psychice ma przerypane w szkole przy takiej ksywie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze Witkoria skoro jest spelniniem oczekiwanych nadziei. Mialam kolezanke Nadzieje, ladne imie czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wika -ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 15 L córka ma na imięNadzieja I wręcz przeciwnie wszyscy podziwiajajej imię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja bardzo fajne imie. Niespotykane i urocze. Gratuluje mamusiom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okropne :/ ale niektorzy by dali najbrzydsze nawet imie zeby tylko bylo oryginalne i "nieoklepane" :D co tam ze podoba sie inne, popularniejsze, "musze byc oryginalna chociaz z imieniem, bo we wszystkim innym mi sie nie udaje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 17:29, Gość kizia mizia 86../ napisał:

czyja wiem ....Nadia faktycznie oklepane, czytalam na necie ,że zdrabnia się Nadzia ...sama nie wiem . Inna opcją jest imię Michalina... zastanawiamy się z mężem. Ale nadzieja jakos tak krąży nam po glowach...chcemy zeby imię naszej córeczki miało jakieś znaczenie....

Ja mam córkę Nadzieję i Michalinę pozdrawiamy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2017 o 01:46, Gość gość napisał:

Moja 15 L córka ma na imięNadzieja I wręcz przeciwnie wszyscy podziwiajajej imię .

Dokladnie ja również mam córeczkę o imieniu Nadzieja. Nadzia lubi swoje imię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×