Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Cześć Dziewczyny. Oglądałam wasze brzuszki, są śliczne :-). Wczoraj z mężem rozmawiałam na temat imion i wybraliśmy Jakub bo to jest takie ładne i uniwersalne. Teraz mieszkamy w UK ale planujemy wrócić do Polski. Więc myślimy,że imię Kuba jest uniwersalne. Jak wpisałam w Google Jakub to wyskoczyła mi Wikipedia i znaczenie tego imienia i w różnych językach. Więc na 99,9% jesteśmy pewni :-). Dzisiaj mój M złożył łóżeczko, fajne ale niskie, no cóż darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby :-). Jeszcze sporo mam do kupienia, bo prawie nic nie mam. Pozdrawiam. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś ktoś mówił o sterylizatorach:) Ja zamiast nich chciałam kupić butelki lovi samosterrylizujące. tak jakos mi prrzyszlo do glowy, zamist tomme t. i aventu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka z wieczora mamusie:)) paulina TY jak my na promocjach żerujesz:P:P:P, ale się bardziej opłaca, :) Zuzia ja też łakomczuch tylko pojemnośc żołądka o pół mniejszai tylko oczami jem;), próbuję sobie ciebie wyobrazic jak robisz ten żel na nogach:D:D:D ale nie umiem, po tym jak sobie ogoliłam pachy ostatnio, przed wizytą a tu i ówdzie:P:P to jak zobaczyłam w lusterku:O:O, siok!!!!!!, a brzusio o połowę mniejszy niż w poprzedniej ciąży:P:P:D:D:D to se lekarz pomyślał:P:P:P, że ciele przyszło:D:D:D, i czytałam że ta aktywnosc z brzuszka będzie się nakładac z aktywnością dzidzi po porodzie, wiec notujcie godzinki:):):):), mój JAkubek ma czkawę regularnie, i gdy śpi ten spioch, to chociaż ta czkawa daje znac że jest, bo się przewraca że coś się go uczepiło, a on tak sobie słodko śpi, piję trampki czytałam że czkawka jest gdy dzidziol opiję się wód, bo pije je cały czas, przez nie pozyskuje składniki odżywcze, od nas, i gdy zjemy coś słodszego, to wody też są słodsze:):), np grynofrela ja miałam znieczulenie, i super sprawa:):), luzik bluzik do skórczy partych, nadmienię, że u mnie akcja porodowa szła sprawnie, w sumie5h, 7.15 zameldowalismy się na dyżurce, a o 12:08 był mój synek na świecie, a widziałam też że i dziewczyny rodziły po 10h, wtedy nie umiem Ci poradzic , czy to nie zatrzymałyby porodu, że trzebaby go poganiac kroplówkami, bo takie też jest ryzyko, niestety agnes to mało prawdopodobne że Kubusiek urodzi się w terminie, ja tam szykuje się na kwiecieN:P:P;);), hahahahaha, i na pewno znów się przeterminuję,:D:D:D stajniczek zamówiłąm sobie w Otto, boż normalnie, niemki, mają małe cycyki, a obwody to takie(gdybym chciała większą miseczkE), że w pasie się zapnę, zestaw 3 do karmienia, już bez stelarza:D:D:D, obaczym co to przyjdzie, Estera body na ramiączkach super szybko się ubiera, i na lato dla dzidzi pod koszulkę jak znalazł, młody nosił pod koszulę:P, gdy miał 4mce, ale to ty bedziesz ubierac swoje dzidzi, i jak niektorym jest wygodnie ubrac noworodka w normalnego t-shircika tak dla mnie to była rzeznia, i tylko kupowałam body zakładkowe, i pajacyki, byleby najwygodniej było, szybko i sprawnie:):), Izabela dzielna babeczka jesteś❤️!!!! ale się rozpisałam, to zyczę miłej nocki!!!!, trzymajcie się zdrowo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dressmaker-84 - Kubuś to coraz bardziej niespotykane imię a śliczne :)) izabela833 - ja też miałam kupić sterylizator i podgrzewacz ale po namyśle doszłam do wniosku , że nie będą mi one tak naprawdę potrzebne i to kasa wydana na nie potrzebną rzecz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dressmaker-84 - ja tez bardzo chciałam Kubusia. Od zawsze uwielbiałam to imię. Ale teraz od kilku lat co drugiemu chłopcu nadaje się takie imię. Zrezygnowałam wiec z wielkim bólem z Kubusia... Chyba będzie Kacper. U mojej siostrzenicy w przedszkolu w jednej grupie jest kilku Kubusiów. Ale imię jest śliczne tylko,że za bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie, ja tak całkiem z innej beczki.Któraś z Was pisała,że bierze fenoterol i isoptin, więc proszę o refleksje jak to znosisz, bo ja biorę od dwóch tygodni, ale od trzech dni mam zaznaczone w skutkach ubocznych-straszną biegunkę i bóle żołądka. Dziś idę do mojej gin i zastanawiam się jak to się skończy. Udanych zakupów i miłego prasowania, ja zjem kolejną porcyjkę węgla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez z innej beczki. Wczoraj mąż przyjechał z delegacji i niby wszystko ok, ale w nocy myślałam ze go udusze. Nie dosc ze mam bardzo płytkie spanie to on chrapie niemiłosiernie. Wiadomo, poczatkowo go poszturchałam, przekrecil sie na bok itd, ale o 3.30 to tak juz sklinałam i myslalam ze wyjde z siebie. Efekt: on wyspany a mnie boli glowa i ziewam. Znacie moze jakies sposoby na chrapiących facetów? tylko z gory uprzedzam, że spanie na boku i krople do nosa dla chrapiacy nie dzialaja. tylko prosze nie piszcie mi zebym kupila sobie stopery do uszu, bo jak slysze to od meza to mam ochote go hmm.... uszczypnac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika ---ja mojemu nos zatykam na chwilę albo "gdzies " go dotykam;) pomaga na chwilę zazwyczaj udaje mi się wtedy zasnąć ,chyba że już bardzo zaciąga to go budzę i jak się troszke rozbudzi później nie chrapie :D ale nam się tu Kubusiowo robi:)ja też się zastanawiałam nad Kubusiem ale M ma siostrzeńca Kubusia i nie chce też dać tak na imię synkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśni problem jest w tym, że nawet jak go podotykam czy jak sie przebudzi i obieca ze juz nie bedzie chrapac to po kilku sekundach zasypia :-/ czasem jest ok i albo on mniej chrapie albo ja jestem bardziej senna i spie całą noc, ale jest tez tak (jak noc z 17 na 18.02) gdzie budzą mnie "te", znienawidzone dzwięki i nic nie pomaga. On oczywiscie nie widzi problemu bo rano czesto nie pamieta ze w nocy go budzilam czy że ze mna gadał. Chyba go nagram na dyktafon, to może jak usłyszy jakie dzwięki wydaje to da mu do mylenia i zgodzi się na wizyte u lekarza. Co do imienia Kuba, to od zawsze mi sie podobalo to imie, ale ze wzgledu na ostatnia popularność w ogóle a także w mojej rodzinie to staram sie poszukac czegos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko a powiedz mi jedno
czy twuj mąz spi na plecach, boku czy brzuchu? Moj spiac na plecach czy boku strasznie chrapie, ale odkad spi na brzuchu, to jak reka odjal. Sprobuj moze tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika- mój też chrapie, ja mam stopery w uszach, ktore nic a nic nie pomagają!! nie pomaga rowniez szczypanie, szturchanie, zatykanie nosa itp. bo on po prostu chrapie w każdej pozycji! wysłałam go do lekarza - w marcu ma wizytę u laryngologa:) a najlepsze jest to, że jego dolegliwośc plus moja bezsennosc konczy sie tym, że wytrącona z równowagi wstaję z łózka o ok.3 w nocy i przenoszę się do innego pokoju, wlaczam film lub czytam książkę. dopiero gdy on wychodzi o 6.30, ja na powrót senna wracam do pustego łózka i zasypiam w ciągu minuty. właśnie wróciłam od lekarza i będę miała SYNA!!!!!!!!!!!!!!! jednak szczepanek nie będzie dziewczynką tylko chłopem najprawdziwszym:D jestem taka podniecona, że w końcu sie pokazał, że nawet nie potrafię tego opisać!!no i moje pierwsze dziecko wymarzonym chłopcem:) :) cuuuuuuudoo!! mój mąż też skacze z radości!!!! gadałam z lekarką na temat zoz - mówi, że może spowolnić akcję porodową i wydłużyć ją w czasie.. klops, no ale mam jeszcze około 10tygodni na podjęcie decyzji. rozpoczęłam dziś 30-ty tydzień, przytyłam dokładnie 10kilo. maluch waży 1380g (plus minus 200g błąd statystyczny). noszę małego kolosa hihi. imię mamy wybrane od początku (dla dziewczynki dopiero zaczęliśmy myslec w sobote ale nic konkretnego nam nie przyszlo do glowy), a mianowicie TYMON. moja babcia już stwierdziła, ze "taaakieee? a jak go będziecie zdrabniać?" nie przejmujemy się tym wcale, bo kuzynka urodziła Amelkę, to babcia też się dziwiła, dlaczego nie ania czy inna pospolita basia.. a nam się tymon podoba od zawsze, koniec, kropka:) wpiszę więc siebie i malca do naszej ukochanej, ulubionej tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok79 ........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30...Aleks andr a roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka 81..........01.05.2010.............Kraków................28. .......Gabryś Martuśka 83...........01.05.2010............Gubin..................26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfnofrela............04.05.2010.............katowice..............26..syn, Tymon *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno... ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; 0; …………….39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34.... Blanka wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............23 ...córcia Lenka Aniela Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26........córcia Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 Natalya123.............18.05.2010............Piła....... ........24...dziewczynka Julita agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...Arkadiusz Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... Zuzia kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław..... ...............24 **marakuja**.......19.05 -28.05.2010?...Racibórz...... ...............28 synek dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28 nie wiem czy to jest ta najświeższa- - jeśli kogoś pominęłam - sorry! (skopiowana ze str 100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Byłam dziś u lekarza, malutki zdrowy, waży ponad 1300g:) Ja od początku ciąży przytyłam 6kg;/ Co do chrapania to nie pomogę, bo nie mam takiego problemu. Za to gadam przez sen;P Ale to nie mój problem tylko mojego M, który musi wysłuchiwać moich nocnych monologów;) gryfnofrela - Gratuluję chłopczyka;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryfnofrela-gratuluję:) Hehe- mam podobny problem ze swoim Ł. tylko, że on w nocy nie chrapie lecz wydaje z siebie jakieś niepokojące odgłosy, tak jakby głośno mruczał, nieraz aż prawie krzyczy. Przypomina to warkot motoru. I on tak za jednym podejściem to potrafi z minutę tak głośno mruczeć...Zawsze go szturcham, a tydzień temu nie wytrzymałam i wydarłam się na niego bo nie dał mi spać o godzinie 3 rano...to usłyszałam tylko: "TO SE USZY GOŚCIU ZAKLEJ!!!"- zdziwiłam się troszkę, zaśmiałam się i przeszła mi ochota, żeby go udusić. On oczywiście rano nie pamiętał żeby na mnie krzyczał w nocy ale przeprosił dla świętego spokoju:) A jak mruczał tak mruczy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy macie duże dzidzie:) po 1300 g:) A ja to nie wiem nic...wizyta dopiero 3 marca. Nie doczekam się normalnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ja mam wizyte w poniedzialek i juz nie moge sie doczekac jak duza jest moja lala i czy wszystko w porzadku *czy ktoras z Was miala sterylizator, czy jest on faktycznie niezbedny przy maluchu? Zrezygnowalam z podgrzewacza ale zastanawiam sie nad korzystaniem ze sterylizatora, a moze wyparzanie w goracej wodzie jest wystarczajace... *Rozgladam sie jeszcze za becikiem usztywnianym na pleckach,podobno maluchy czuja sie bezpiecznie , a i polozne polecaja w pierwszych miesiacach. Pozniej mozna przerobic na kolderke. Wydatek w sumie niewielki... *problemow z chrapiacym mezem nie mam, za to moj maly psiak daje czadu. Chrapie jak stary chlop, a to tylko 2kg kruszynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Estera za wyjasnienie roznicy jak dotychczas rozgraniczalam śpioch z długim rękawem i bez rękawków :D Oj co do chrapania to ja mojego zawsze muszę walnąć żeby się przekręcił ale on w sumie rzadko chrapie tylko jak jest bardzo zmęczony albo na kacu za to ja podobno dosc czesto :D za to moj maz ma w repertuarze regularne tiki nerwowe ze albo caly skacze w lozku z czestotliwoscia co pol minuty, albo nogi mu skacza tak ze stopami szura po łóżku a ja oczywiscie nie moge spac.. do tego sapanie albo glosne oddychanie i dmuchanie mi w twarz :D wiec nie wiem co lepsze hehe Gryfnofrela gratuluje synka, fajnie ze marzenie sie spelnilo :D Mykam na spacer bo pieknie slonko swieci buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Gryfnofrela!!! Faktycznie Twój synek rośnie jak na drożdzach. Fajnie. Mój chrapiący luby chrapie w każdej pozycji. no, może troszke mniej jak jest na boku, ale hmm jak w środku nocy prosze go żeby się odwrócił na bok to raz grzecznie wykonuje prośbe a innym razem mówi "dobrze kochanie / za moment" i dalej śpi :-) co do wydawania różnych odgłosów, to czasem też to chrapanie przypomina warkot motoru, czasem robi "grrrrr" a jak zatykam mu nos to zmienia sie na "wrrrr". Czasem jeszcze robi tak jakby chciał puścić bańke przez buzie. he he teraz to śmiesznie brzmi, ale kobietki ktore mają chrapiących partnerów to wiedzą że czasem nie da się wytrzymać... tak ładnie pisząc :) a co do imienia to też wychodze z założenia ze przede wszystkim nam ma się podobać a nie reszcie świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka też majówka-ja teraz biorę fenoterol i isoptin od tygodnia,w szpitalu mi zapodali i biorę cały czas ale jeszcze nie mam skutków ubocznych,isoptin biorę 3 razy co 8 godz i fenoterol 4 razy czyli co 6 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje chłopie chrapało jak cały pułk wojska, ale wszystko sie zmieniło po wyprostowaniu przegrody nosowej, którą jak się okazało miał lekko przekrzywioną. Teraz w łóżeczku cisza i spokój...no to może nie do końca prawda hihi Bywa też dosyć głośno:P Co do zoz to gdzieś czytałam, że może wydłużać akcje porodową, ale z drugiej strony i bez tego można się 15 godzin meczyć. Różnie bywa. Wczoraj na szkole położna mówiła tez o leku przeciwbólowym dolarganie, że czasem lekarze go podają, ale lepiej nie dopraszac się go, bo może byc szkodliwy dla dziecka. Nic to za tydzień pogadam z anestezjologiem, to może mnie w końcu cos w temacie znieczulenie więcej oświeci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po dzisiejszym usg dowiedziałam sie, ze mój Kacper waży w 30 tygodniu.... 1740g. Jakiś mutant.Na szczęście wszystko w porządku. Dzidziuś jest zdrowy i wielki. Moze urodzę następce Pudziana:-) Tylko jak ja urodzę takiego kolosa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do broneczki
Spokojnie:) tu masz tabeleczkę wagi: 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Jeśli masz termin na 1 maja to jesteś w 29t6d ciąży, czyli konczysz 30 tydzień. Zatem nic sie nie martw, mały ma wagę odpowiednią do wieku! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gfyrnofrela - Suuper gratuluje ! Moj maz stwierdzil, ze bedzie robil mi dzieci puki nie bedzie mial synka judoki :D hehehe Dziewczyny te wasze dzidzie duzo rosna ale moja corcia to jest chyba nie do pobicia.... co prawda nie wiem ile wazy naprawde bo ostatnie usg mialam w 20 tygodniu ale na kazdej wizycie polozna mierzy macice. no i jest sporzadzony wykres na podstawie mojej wagi i wzrostu. Od samego poczatku co prawda mowila ze ma troche za duzo cm moja macica ale mialo sie to unormowac. jednak jak do tej pory jest duuuzo ponad norma. dzidzia miala wymiary idealne w 20 tyg i wszystkie badania byly ok wiec wynika to pewnie z tego, ze troszke idzie po tatusiu ktory jest prawie 30 kg ode mnie ciezszy hehe. cukrzycy tez nie mam. no i wg tego wykresu niunia moja ma juz 2.5 kg. i jesli tak dalej pojdzie (a raczej pojdzie bo nie przestanie przeciez rosnac) to w 36 tygodniu osiagnie 4.2 kg i bede miala skierowanie na porodowke... oczywiscie wyslali mnie na usg bede miala w 34 tygodniu pomiary, gdyz moze sie tak zdazyc,ze mam poprostu duuuzo wod plodowych i dlatego macica jest taka duza... troche sie zdenerwowalam bo niby z koncem 36 tygodnia ciaza jest juz donoszona ale jednak duzo sie slyszy, ze lepiej urodzic w 7 miesiacu niz w 8 bo dzieci ciezko oddychaja wtedy... mam nadzieje ze corcia moja poczeka chociaz do 37 tygodnia wtedy juz bedzie git. no i oczywiscie panika w rodzinie bo zakupy mialam robic przed samymi swietami wielkanocnymi. no ale w tej sytuacji tydzien po swietach to sie juz bede pakowac do szpitala wiec juz teraz musze zamawiac wozek lozeczko itp :P akcesoria i ubranka kupuje na bierzaco ale meble sciagam z polski wiec chyba czas najwyzszy. mam nadzieje ze dzieci urodzone te 3 -4 tygodnie wczesniej ale majace dobra mase urodzeniowa nie musza lezec w inkubatorach.. bo tego bym chyba nie przezyla ja w domu a corcia w szpitalu. Co ja gadam wogole przeciez wszystko bedzie git niunia jest w sam raz a ze duzo pije to mam duzo wod plodowych hehehe no i tak ma byc ! choc w sumie o niczym innym nie mysle i do tego usg chyba sie nie uspokoje.... Co do sterylizatora to nie wiem jak w pl ale tutaj przez 7 dni po porodzie przychodzi polozna i pozniej raz w tygodniu health visitor i one sprawdzaja czy w domu jest sterylizator bo jest to wymagane. Radze wam szukajcie promocji :P hehe takie firmy naprawde czesto robia wyprzedaze mozna za pol ceny dostac w sklepie a przeciez to to samo ;p ja nie pracuje wiec mam czas chodzic po sklepach i szukac :P jestem w 29 tygodniu i przytlam 9 kg .... niby nie jest az tak tragicznie ale mogloby byc mniej :P poszlo troche w nozki i tylek ;p ale czytalam ze kobieta karmiaca piersia traci na wadze najpierw wlasne z ud i posladkow a potem reszta.. jest to ponoc jedyna sytuacja u kobiet kiedy tak sie dzieje... no fakt zazwyczaj najpierw chudna ramiona, piersi brzuch a na koncu nozki i pupa. a tu prosze bedzie odwrotnie. jeszcze bardziej mnie to motywuje do karmienia piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina_UK - nie martw się jeśli nawet urodzisz dzidzię w 8 miesiącu. Ja byłam na takim wykładzie prowadzonym przez położną i ginekologa i tam się dowiedziałam, ze ten poród lepszy w 7 niż w 8 miesiącu to okropny mit. Dla dziecka każdy miesiąc w brzuszku mamy jest zbawienny i służy jego zdrowiu i rozwojowi. Dlatego o wiele lepiej urodzić w 8 miesiącu, bo w siódmym płucka nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Także będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też słyszałam , że to o urodzeniu w 7 miesiącu jest lepsze - to wielka bzdura , więc jeżeli lekarze się zdecydują wcześniej zakończyć ciążę , to na pewno będą pewni swego i najpierw wszystko sprawdzą , będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja od wczoraj jestem bardzo smutna, bo wyniki glukozy mam 163 a norma to 140 i muszę iść do diabetologa - a zła jestem bo jem mało słodyczy i z cukrami też nie przesadzam a tu taki wynik i w dodatku mocz ogólny też wyszedł kiepsko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie że od 27 tc dziecko jest już w stanie przeżyc ! co prawda w inkubatorze i wiążą się z tym inne dolegliwości, ale hmmm jak sobie pomyle ze mój bezimienny szkrab nie dość że powstał z małego plemniczka i komórki jajowej, pływa sobie w brzuszku i od czasu do czasu daje o sobie znać a teraz jest już przygotowany do prawie samodzielnej egzystencji to dalej jest to dla mnie wielki szok :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodka, nie martw sie ! pojdziesz do diabetologa i przepisze Ci jakas dietke i wszystko wroci do normy! a bierzesz jakies tabletki witaminowe? Ja tez musze zrobic to bad z glukozą, ale jakoś hmm dni mijają a ja odwlekam ... a z tego co wiem i co pisały dziewczyny to cukrzyca ciążowa (czy podwyzszony poziom cukru) nie zalezy od tego ile sie spożywa cukrów tylko czy ma sie do tego predyspozycje czy nie. czy jakoś tak :) a i mój bąbel "ukradł" mi za dużo wapnia i wypadła mi pląba z częscią ząbka :( no i czeka mnie wizyta u dentysty :( dziewczyny jakie znieczulenia mozna brac w ciąży? bo jak ostatnio bylam na kontoli u dentysty (wyszlo ze nie mam ubytków) to nie wiedział ! hmm chyba teraz wybiore sie do innego dentysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika znieczulenie zwykle mozesz dostac bo nie przenika do dzidziusia ale co do plomb to mocne czarne nie sa wskazane dla kobiet w ciazy. tylko takie lekkie wypelnienia ktore pewnie beda do poprawy po ciazy. ja juz bylam dwa razy u dentysty ;p jednego zabka mi wyrwali a w drugim mam taka plombe , ktorej nawet nie utwardzali swiatlem. Dziekuje wam! mam nadzieje jednak, ze moja corcia dotrzyma do tego 37 tygodnia... Wspolczuje z ta cukrzyca... u mnie w rodzinie jest cukrzyca a ja cale szczescie nie mam :P choc slodycze jem na potege ale to od zawsze nie tylko w ciazy :P wlasnie wybieram sie z kolezanka na kaweee z bita smietana i ciachooo ! mniaaamm papa milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina dzieki za info. Dziewczyny znalazłam film, poradnik "Co nieco o rozwoju dziecka" autorstwa Pawła Zawitkowskiego - tego pana co często udziela się w ddtvn. Film do ściągnięcia za darmo :-) wklejam opis i linka: Pierwsza w Polsce publikacja dla młodych rodziców w formie 3-godzinnego filmowego instruktażu DVD oraz bogato ilustrowanej książki o rozwoju i pielęgnacji niemowląt. Poradnik "Co nieco o rozwoju dziecka" autorstwa Pawła Zawitkowskiego. Jak zostać szczęśliwymi rodzicami szczęśliwego maleństwa? Z blisko 2,5-godzinnym filmowym instruktażem avi pozbędziesz się lęków, rozwiejesz wątpliwości. Przekonasz się, że codzienna pielęgnacja małego dziecka może być prawdziwą przyjemnością. Dowiesz się, czego możesz spodziewać się w rozwoju swojej pociechy w pierwszym roku jej życia. http://peb.pl/pozostale-gatunki/267045-rapidshare-co-nieco-o-rozwoju-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×