Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

A łóżeczka macie już obniżone na najniższy poziom? A dzis Ali ugotowałam takie cos [w tych przepisach chyba tez było]: 1 niewielki ziemniak, garść groszku mrożonego. ugotowałam, zmiksowałam, przetarlam przez sitko [żeby nie było tych skórek z groszku] i dodałam ugotowane żółtko. I nie uwierzycie, ale Ala zjadła to ze smakiem. Dla mnie to było niedobre..bleee ;p :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam już od jakiegoś czasu najniższe łóżeczko, Kuba próbuje w nim stawać trzymając się za szczebelki... a jak wychodzicie na spacer to w jakim wózku? ja ostatnio dawno nie byłam bo po pierwsze praca, a po drugie był chory - i nie wiem czy go w głębokim wózku na leżąco wozić, czy już na siedząco... a jutro bym się z chęcią na jakiś spacerek wybrała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz od początku roku mam spacerówke ;) Jak juz stabilnie siedzi to spokojnie do spacerówki mozesz wsadzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już od listopada czy grudnia wożę w spacerówce, bo gondoli nigdy nie tolerowała a w foteliku byłoby jej za zimno. spacerówkę można i na płasko właściwie rozłożyć, więc nie ma problemu jak zaśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory nie kładłam spać Filipa w dzień w łóżeczku, bo zawsze zasypiał przy cycu i jak tylko chciałam go przenieść to się budził. Ale dziś postanowiłam być twarda i uśpić go w łóżeczku. I tu mój synuś zrobił mi niespodziankę. Po pierwsze wcale nie chciał cyca przed spaniem (normalnie jak karmiłam go w łóżku to było na leżąco, a dziś chciałam mu dać pierś na siedząco), a po drugie jak położyłam go do łóżeczka i wyszłam z pokoju, to 10 min się pokręcił i bez żadnego marudzenia zasnął :) I śpi już tak od godziny :) Mam nadzieję, że tak już zawsze będzie :) Co do wózka, to my już od ponad dwóch miesięcy jeździmy w spacerówce. Filip sprawia wrażenie dużo bardziej zadowolonego, bo wszystko widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A łóżeczko mamy od tygodnia obniżone na najniższy poziom. Po pierwszym upadku Filipa z łóżka, kiedy przelazł mi przez zwinięte pościele górą wolałam nie ryzykować. Szczególnie, że przecież te dziecięce łóżeczka są dosyć wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz Honka moze filip poszedł spac tak szybko bo wie ze łózeczko jest własnie przeznaczone do snu :) zycze zeby zawsze ci tak zasypiał adi tez juz spi na najnizszym poziomie a co do wózka to my jeszcze w gondoli jezdzimy , adi jeszcze sam nie siada wiec nie chce mu kregosłupa przeciążac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam w gondoli było juz ciasno, mam wyjątkowo wąską tą gondole.. i tu dochodzą ubrania zimowe, koce itd :) A łóżeczko mam jeszcze na środkowym poziomie, i chyba bedzie trzeba juz obniżyc. A powiedzcie mi jak wygląda nocne spanie? Tzn. cała noc w łóżeczku, czy bierzecie dzieciaczki do siebie?:> No u mnie wygląda to tak, Ala zasypia sama w łóżeczku, przy pierwszej pobudce na karmienie [ok. 1, ostatnio nawet dopiero o 3 sie budzi] biore ją juz do siebie i tak zostaje do rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby tak dalej Honka !!!! Gabrysia przesypia przeważnie całą noc, raz na 2 tyg może zdarzy jej się obudzić, ale wtedy robię butle i daje jej w łóżeczku. Odkąd nie je cyca to już nie śpi z nami :) ja się z tego ciesze bo przynajmniej mogę spokojnie spać. a jeśli chodzi o łóżeczko to też mam na środkowym poziomie, ale tak naprawd%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Filip siłą rzeczy śpi całą noc w łóżeczku, bo w nim zasypia i do rana się nie budzi :) Ja mam tylko dwa poziomy w łóżeczku dlatego też szybciej musiałam obniżać na sam dół :) Chyba miałyście rację z tym, że powinnam kłaść go spać w ciągu dnia do łóżeczka. Wczoraj w okolicach południa spał w nim 3 godziny, a po południu znów zasnął bez marudzenia i pospał 1,5 godziny. Dziś z zaśnięciem było trochę gorzej, tzn. trochę marudził, dużo się wiercił, potem częściowo się rozebrał (zdjął rajstopy i wywijał gołymi girkami), jak go ubierałam to się rozbudził, ale w końcu zasnął :) i śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba ma gorączkę... a już było dobrze :(:(:( chyba nigdy nie wyzdrowieje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zęby, bo dzisiaj jest lepiej :) zobaczymy, może w końcu mu się przebiją... ehh i kolejny weekend bez odpoczynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj Kubus sie nacierpi.. jak nie przeziębienie, to te zęby tak ciężko wychodzą.. Puszczasz go teraz do złobka? Czy z kim zostaje? A Ala robi kolejne postępy.. z czworaków próbuje siadać.. nawet jej to wychodzi tylko, że jeszcze podtrzymuje sie ręką i nie umie sie całkowicie poddzwignąc :) i najgorsze jest to, że próbuje sie wspinac.. podejdzie do ławy i dwie rączki na półeczke [pod ławą] i pupa do góry.. achhh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszedł dzisiaj do żłobka bo co miałam zrobić? Jak na razie nie dzwonią, więc jest ok :) zobaczymy jak wróci :) Kuba robi to samo co Ala :) też uwielbia wchodzić pod ławę i wspinać się tam :) a wczoraj SAM stanął w łóżeczku, oczywiście trzymając się szczebelków, wcześniej tylko na kolanach stawał a teraz już normalnie na stópkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu taka cisza ?? ja wczoraj miałam zalatany dzień, cały dzień jeżdżenia... A Gabrysia nigdzie się nie wspina ;) ani nie raczkuje :) tylko ładnie siedzi na pupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie co dajecie maluszkom na śniadanie ?? Gabrysia jadła kaszki, ale jej się znudziły i nie chce jeść... Gabrysia śpi już 2,1 h !!!!! normalnie jestem w szoku :) az nie wiem co robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję kaszki, albo jogurciki takie dla dzieci o ile mu zasmakują ale tylko w weekendy, w tygodniu w żłobku je tylko kaszki... kurczę kolejna noc nie przespana... co godzinę się budzi i płacze... :( kiedy mu te zęby w końcu wyjdą bo wykończę się przy tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip na pierwsze śniadanie dostaje cyca, a na drugie albo jogurt z owocami Hippa, albo owoce z niewielkim dodatkiem kaszki mannej, kleiku ryżowego lub biszkoptów. Kaszkę zjada na kolację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie można mu do jogurciku pokruszyć trochę biszkopta albo dać chrupkę :) biszkopta samego spróbował ugryźć ale zakrztusił się i już więcej nie chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pojechałam do sklepu i kupiłam Gabrysi parę słoiczków hippa, jutro jej dam na śniadanko no i mam nadzieje że jej zasmakuje :) aha Gabi ma już pierwszego ząbka :) tzn już się przebił ale na razie jest malutki tylko przy dziąseł ku... powiedzcie jak to jest on jakoś stopniowo rośnie czy jak wychodzi to od razu cały?? bo może to tylko tak wygląda że jej się przebił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie wiem jak to z ząbkami bo Kuba już się tydzień męczy, my nie śpimy przez to w nocy a zęba jak nie widać tak nie widać... już nurofenu mu nie daję bo nie chcę go truć, kupiłam wczoraj jeszcze camilię i wieczorem dałam pierwszy raz, ale specjalnie nie widzę różnicy... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszynka jak ząbek sie przebije to widzisz taką białą kreseczke na dziąsełku :) i powoli bedzie rósł i rósł:) my teraz 2 noce zrzędu mielismy straszne.. Ala nagle zaczeła płakac i nic ją nie uspokajało, ani mleko, ani herbatka , wysmarowałam dziąsełka, nosek.. juz nie wiedziałam co robić.. achh po godz. sie uspokoiła i zasneła. Może to też zęby hmm teraz górne powinny isc? Co do sniadanek my zazwyczaj jadamy kaszki mleczno ryżowe, czasem kupuje te pszenne... za kazdym razem kupuje inny smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam tez juz przebi.ły sie dwie dolne jedynki ale tak jak pisałyscie sa bardzo malutkie w zasadzie na milimetr nawet nie wystaja ale słychac jak łyzeczka sie o nie obija :) no i czuc palcem :) adi tez juz sam siada z podparciem na jednej rece :) tylko ze narazie bardzo zadko mu sie chce z raczkowaniem bez zmian kilka kroczków do przodu i resztre to czołganie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już dzisiaj wyraźnie widać że ząbek się przebił, już nawet jest trochę ponad dziąsłem :) Gabi dzisiaj dostała śniadanko z tego Hippa, ale powiem szczerze że nie wiem czy po takim słoiczku ona jest najedzona.... jednak kaszka bardziej sycąca jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam się dolne jedynki przebiły 3 tygodnie temu. Teraz wystają tak na 1-2 mm :) Czekamy na górne jedynki :) Kruszynka, a co z Hippa dałaś Gabi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w końcu wyspana :) tylko 3 pobudki w nocy :D:D:D nie wiem czy to przez tą camilię którą mu daję czy samo jakoś mu przechodzi... no ale zębów dalej brak :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dzisiaj zaczęliśmy dzień płaczliwie. Filip musiał mieć powtórzone badania krwi, ale dziś lista była na tyle długa, że trzeba było pobierać krew z żyły. Poprosiłam, aby przyszła druga pielęgniarka pomóc przytrzymać mu rękę, bo bałam się, że sama nie dam rady i się wyrwie, a co za tym idzie, że trzeba będzie kłuć go drugi raz. Na szczęście Filip szybko zapomniał o bólu- zanim zdążyłam go zacząć ubierać już się śmiał pełną gębą :) No a teraz smacznie sobie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co kupiłam a to owoce z kleikiem, a to owoce z jogurtem, z biszkoptami, tego typu słoiczki. Honka a to co Filipkowi że krew miał pobieraną?? a ja czekam teraz na @, mam nadzieje że się nie pojawi :) jestem w 24dc, i tak na prawde nie wiem kiedy się spodziewać @ bo to by była dopiero druga, po porodzie.... i nie wiem czy cykle są regularne czy może raz @ jest a raz nie ma.... ogólnie bolał mnie troszkę dół brzucha dzisiaj rano, ale niby na początku ciąży też są takie bóle ;) no nic na razie czekam cierpliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×