Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość duuuuży problem

niechciani lokatorzy proszę o pomoc!!!

Polecane posty

Gość duuuuży problem
oni podpisali oświadczenie, że wyprowadzą się w lipcu, a do urzędu skarbowego mogą nas podać bo wynajmujemy mieszkanie nie odprowadzając podatku. A skoro to nasze mieszkanie i nie jest przez nas zamieszkiwane to niby dlaczego nie możemy odciąć mediów? Przecież formalnie ono stoi puste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhyuftfydfttdfg
skad jestes? 500 zł i jutro ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam się z tym że
"Właściciel nie ma prawa wejśc pod nieobecnośc lokatora..." Jak to do własnego mieszkania nie można wejść?????? Wszystko mogę w swoim mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie możecie odciąć
media, jako właściciele, rozwiązujecie umowę i po sprawie. Pytanie tylko czy ich to ruszy - moja mama pracowała kiedyś w adm. i poszła na eksmisję czy coś takiego do mieszkania - meliny. W mieszkaniu nie było dosłownie NIC, wszystko wyniesione , nie było nawet kibla, tylko dziura w podłodze, tzn. rura odpływowa... Nie mieli żadnych mediów, a i tak nie chcieli się wynieść - dobrze im było, bo nie padało na łeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuży problem
oni twierdzą, że nie mają pieniędzy, ale kobitka odwalona chodzi, manicure zrobiony, a za prąd i gaz płacą, tylko czynszu ani grosza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
Nam prawnik powiedział, że miał przypadek, że kobiecie do domu pod jej nieobecnośc wlazł bezdomny, położył się na podłogę i nie mogła go już inaczej wywalić jak tylko przez drogę sądową (kilka lat) o ludzie jak ja sobie przypomnę jakie to nerwy były u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsm
bez gazu jakoś przeżyją, najwyżej by kupili sobie butlę gazową, jeśli chodzi o prąd to już gorzej, niedługo będzie już o 16 robić się ciemno a oni chyba nie będą żyli przy świeczkach, poza tym ani tv nie obejrzą ani pralki nie włączą, uważam że odcięcie mediów to dobry pomysł, przynajmniej ty będziesz ponosić niższe koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
No nie może wejść do siebie pod nieobecnośc lokatora bo prawnie to naruszenie miru domowego...widzę, że prawo jest Wam obce..przepraszam za to stwierdzenie ale mnie też było obce!!! dopóki nie miałam przeprawy z moimi lokatorami i się sporo dowiedziałam.( bo musialam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wklawjldjal
sama nie wiesz co piszesz.. w pierwszym wpisie napisałas ze za media nie płaca, i ze mieli mieszkac w zamian za oplacanie rachunków. teraz piszesz ze media oplacaja, wiec o co chodzi? nie krec bo zaraz ja ci przypierdole i sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuży problem
a orientujecie się czy można w bloku odciąć wodę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
Oczywiście mowię tu o niektorych osobach z tym nieobeznaniem z prawem (wybaczcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuży problem
mediów, nie płacą, płacą tylko gaz i prąd!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to są w zasadzie
dzicy lokatorzy - jeśli autorka coś nie kręci......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale w zasadzie
ty było do Inesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość media to właśnie prąd i gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuży problem
nic nie kręcę, tak jak pisałam wcześniej mieszkanie stało puste a rachunki trzeba było opłacać, więc wypuściłam w zamian za opłatę czynszu, którego nie płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
Czyt. wyżej o bezdomnym...;) dzicy czy nie dzicy to jedno bagno ( w którym siedzi autorka) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorka kręci i z zazenowaniem czytam plany odciecia pradu, wody itd. Miejmy nadzieje ze jakis zyczliwy sasiad zglosi do urzedu skarbowego jakich mial lokatorow za sciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
Różowa Pomadka (pinklipstick@tlen.pl) a klucze sami wyjeli z torebki. babo plac za swoja glupote, niestety. zamki debile zmienili więc jak udowodnią że autorka dała im sama klucze, pozatym masz oświadczenie więc już jest trochę sprawa uproszczona, bo taki oświadczenie w sądzie ma taką samą moc wiążącą co umowa, co do kary to ci jej nie nałożą bo jak sama mówisz oni czynszu nie płacili ani tobie żadnych pieniędzy więc ty nie czerpałaś korzyści materialny i nie miałas żadnego dochodu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha przecież media to prąd
i gaz, a nie radio i telewizja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
aaaa i wazna rzecz...zawsze się bierze kaucję wartości jednego miesięcznego czynszu+odstępne czyli ok 800 zł i tak sprawdzamy wypłacalność delkikwentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto to jest lokator
Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 OchrLokU, ilekroć w ustawie jest mowa o lokatorze - należy przez to rozumieć najemcę lokalu lub osobę używającą lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności. Stąd nasuwa się wniosek, że OchrlokU nie znajduje zastosowania do osób zajmujących lokal bez tytułu prawnego. Jednak wniosek ten musi być skorygowany o dwie istotne uwagi: 1. w myśl art. 30 ust. 1 OchrLokU, osoba zajmująca lokal bez tytułu prawnego do dnia wejścia w życie OchrLokU (tj. do 10.7.2001 r.) przez okres nie krótszy niż 10 lat wstępuje z mocy prawa w stosunek najmu tego lokalu po upływie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie OchrLok, jeżeli właściciel nie wniesie w tym okresie powództwa o nakazanie tej osobie przez sąd opróżnienia lokalu lub jeżeli w tym samym terminie nie wniesiono powództwa o ustalenie nieistnienia stosunku najmu. Wynika stad, że lokator, który zajmował lokal bezumownie przed 10.7.1991 r. (lub wcześniej), z dniem 11.7.2002 r. stał się automatycznie najemcą lokalu, chyba że właściciel w okresie od 11.7.2001 r. do 10.7.2002 r. wytoczył powództwo do właściwego sądu o opróżnienie tego lokalu (albo powództwo o ustalenie nieistnienia stosunku najmu); 2. ponadto, w kontekście art. 660 KC umowa najmu nie musi być zawarta na piśmie, a zatem lokator może podnosić argumenty o jej domniemanym istnieniu (np. powołując się na fakt zajmowania lokalu, ponoszenia nakładów, płacenia czynszu). Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że umowa użyczenia również nie wymaga formy pisemnej, dany lokator zajmujący lokal bez tytułu prawnego (jak i nieregulujący czynszu) może twierdzić, że wiąże go z właścicielem lokalu właśnie umowa użyczenia, która stanowi „inny tytuł prawny” powołany w ww. art. 2 ust. 1 pkt 1 OchrLokU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kncsdlcndslcs
ja takie rzeczy to od reki załatwiam. do domu wpuszcza sie gaz, psa w łeb ich za wszawiec jak sie stawiaja to reke złamac i za drzwi. NIe wiem w czym masz problem. Nie rób problemu bo nie ma z czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa pomponia
niestety prawo w naszym kraju jest pozbawione sensu, nawet gdybys miała spisana umowe i podpisane przez lokatorów wypowiedzenie umowy ze z dniem 1 lipiec opuszcza lokal, policja i tak nie wyrzuci ich z domu bez nakazu sądowego. Poza tym umowa ustna jest tak samo wiążąca jak umowa sporzadzona na papierze.oczywiscie mozna te sprawe rozwiazac na legalu ale to potrwa i bedzie kosztowało sporo nerwów. Dobrym pomysłem jest tu odcięcie mediów bo umowe z dostawca gazu, pradu etc. masz podpisaną Ty a nie oni. Nie na kazdego jednak to zadziała. Ja rozwiazałabym te kwestie poza prawem. Psa gazem, wymiana zamków, mozesz nawet wywalić drzwi w koncu sa Twoje -zniszczysz swoje mienie- teoretycznie bo niestety prawo nasze zawsze stoi po stronie darmozjadów, wynies ich rzeczy i niech sobie dzwonia po policje Ciebie policja tez z domu bez nakazu sadu nie ruszy , nie wierze ze tacy meliniarze beda Cie ciągac po sądach na to tez trzeba miec pieniadze i byc trzeźwym. Zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsm
różowa pomadko, a dlaczego z zażenowaniem, skoro nie płacą to nie powinni z tego korzystać, dlaczego ktoś ma za nich płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuży problem
w takim razie napiszę inaczej. Nie płacą czynszu, który wynosi ok 600zł, ale rachunki za siebie płacą. Właśnie prąd.. gaz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
ewentualnie mozna kogoś jeszcze wprowadzić, kolegę lub swojego ojca do tego mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa pomponia
no i co ze płacą za media, ale to Ty masz z nimi umowe i mozesz ja rozwiązac kto Ci zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia 26
o ludzie..aż mnie głowa rozbolała tak się przejełam tematem;) spadam do pracy a potem poczytam co wymyśliliście mądrego pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×